Pramonininkai gesina įkarštį – ne laikas kelti minimalią algą

Trišalei tarybai ruošiantis tęsti svarstymus dėl minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimo, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sako nemananti, kad dabar tinkamas metas tai daryti.

MMA nuo šių metų šalyje padidėjo iki 607 eurų neatskaičius mokesčių.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
MMA nuo šių metų šalyje padidėjo iki 607 eurų neatskaičius mokesčių.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 23, 2020, 2:55 PM, atnaujinta Sep 23, 2020, 3:23 PM

Pramonininkų teigimu, nepaisant ekonominių prognozių, situacija yra pernelyg neapibrėžta.

„Rugpjūčio mėnesio duomenimis, yra per 62 tūkst. įmonių, kurioms taikomos mokestinės pagalbos priemonės. Didelė tikimybė, kad dviem trečdaliams šio sąrašo įmonių yra didelis iššūkis sumokėti sutartą darbo užmokestį, kai kurios jų dėl šios priežasties yra priverstos atleisti darbuotojus, kurie tampa Užimtumo tarnybos klientais.

Šiais metais verslas yra paveiktas COVID–19. Planuojamas bendrojo vidaus produkto nuosmukis yra 1,5 proc. Atsigavimas eksporto rinkose irgi ribotas“, – komentare teigia LPK.

Pasak konfederacijos, MMA padidinimas „neabejotinai darys įtaką verslo ir visos šalies konkurencingumui.“

„Diskusijose šia tema negalima nepaminėti ir fakto, kad yra sektorių, kuriems MMA padidinimas reikštų nepakeliamą smūgį. Viename iš labiausiai krizės paveiktame viešbučių ir restoranų sektoriuje dirba 42 tūkst. darbuotojų ir pusė sektoriaus visai neatsidarys iki kito sezono. Restoranai balansuoja ties išgyvenimo riba, nes jau dabar apyvartos krito 30 proc., verslo viešbučiuose – 6 proc. užimtumas“, – teigia konfederacija.

LPK taip pat teigia, kad šis klausimas negali būti politizuojamas ir siūlo susilaikyti nuo tokių klausimų svarstymo, kai iki rinkimų liko mažiau nei trys savaitės.

MMA nuo šių metų šalyje padidėjo iki 607 eurų neatskaičius mokesčių, iki 437 eurų po mokesčių.

Trišaliame nacionaliniame susitarime sutarta, kad Lietuvoje MMA negali būti mažesnė kaip 45 proc. vidutinio darbo užmokesčio ir didesnė kaip 50 proc. VDU.

Trišalė taryba kol kas nesutarė dėl minimalios algos didinimo

Vyriausybės, darbdavių ir darbuotojų interesams atstovaujanti Trišalė taryba trečiadienį nesutarė, ar kitąmet turėtų būti didinama minimali alga (MMA). Klausimą numatyti toliau svarstyti kitame posėdyje.

Lietuvos profesinės sąjungos siūlė MMA didinti 56 eurais iki 663 eurų (iki mokesčių), tuo metu verslo atstovai prašė apskritai šio klausimo nesvarstyti.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrės Eglės Radišauskienės teigimu, MMA turėtų būti didinama, tačiau socialiniai partneriai turi tęsti diskusijas ir rasti kompromisą dėl jos dydžio.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.