Kiek kainuoja laidotuvės Kaune? Mažiausia kaina kai kam yra labai didelė

Netekus brangaus žmogaus, jo šeimai ir artimiesiems tenka ne tik ištverti sunkų gedėjimo laikotarpį, bet ir pasirūpinti, kad velionis būtų tinkamai, oriai palaidotas.

Laidotuvių kaina priklauso ir nuo salės nuomos, ir nuo urnos kainos, ir daugelio kitų veiksnių.<br> Organizatorių nuotr.
Laidotuvių kaina priklauso ir nuo salės nuomos, ir nuo urnos kainos, ir daugelio kitų veiksnių.<br> Organizatorių nuotr.
Laidotuvių kaina priklauso ir nuo salės nuomos, ir nuo urnos kainos, ir daugelio kitų veiksnių.<br> M.Patašiaus nuotr.
Laidotuvių kaina priklauso ir nuo salės nuomos, ir nuo urnos kainos, ir daugelio kitų veiksnių.<br> M.Patašiaus nuotr.
Laidotuvių kaina priklauso ir nuo salės nuomos, ir nuo urnos kainos, ir daugelio kitų veiksnių.<br> M.Patašiaus nuotr.
Laidotuvių kaina priklauso ir nuo salės nuomos, ir nuo urnos kainos, ir daugelio kitų veiksnių.<br> M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

May 13, 2021, 5:33 PM, atnaujinta May 13, 2021, 5:40 PM

Kaune laidojimo ar kremavimo paslaugas teikia kelios dešimtys įmonių, o laidotuvių kaina, priklausomai nuo užsakovų pageidavimų, svyruoja nuo 600 iki 3000 eurų.

Tinklalapio Rekvizitai.lt duomenimis, Kaune šiuo metu registruota 51 laidojimo ar kremavimo paslaugas teikianti įmonė, tačiau ne visos jos atvirai ir noriai įvardija, kokią sumą miestiečiai dažniausiai skiria laidotuvėms.

Tik dalis įmonių galimiems klientams informaciją apie kainas sutinka teikti telefonu – dauguma vis dar siūlo tartis atvykus tiesiai į laidojimo namus.

Apklausus tas įmones, kurios bendrauja noriau, aiškėja, kad laidojimo paslaugų paketas, į kurį įskaičiuojamas velionio paruošimas, karsto, laikino paminklo, įkapių, šarvojimo salės, katafalko, duobės kaina, artimiesiems vidutiniškai kainuoja 1000 – 1200 eurų.

Laidojimo verslo atstovų įvardijamos sumos patvirtina prieš keletą metų tarptautinės rinkos tyrimų bendrovės „Berent“ atliktos apklausos rezultatus, kurie rodo, kad, ketvirtadalio kauniečių teigimu, laidotuvėms paprastai tenka skirti 1000-1500 eurų.

Mažiausia suma, už kurią galima suorganizuoti laidotuves, anot verslo atstovų, gali būti 700-800 eurų, nors per karantiną, sako jie, kukliai palaidoti galima ir už 600 eurų.

Pašnekovai įvardino, kad viršutinė riba, kiek gali kainuoti įprastos, suasmenintos, jaukios, tačiau jokių išskirtinių norų netenkinančios laidotuvės, dažniausiai sudaro 2000 eurų.

Neįprasta, daugiau organizatorių pasiruošimo reikalaujanti atsisveikinimo ceremonija gali kainuoti ir 3000 eurų.

Vasario pradžioje Kaune duris atvėrusių „Rekviem“ atsisveikinimo namų atstovas pasakojo, kad šiemet čia jau teko organizuoti ir kuklesnių, ir puošnių laidotuvių.

Iki šiol surengtų atsisveikinimų kaina svyruoja nuo 1000 eurų, kai salė buvo užsakyta kelioms valandoms, iki daugiau kaip 3000 eurų, kai artimieji daug dėmesio skyrė salės papuošimui, papildomai nuomojosi banketinę salę, į kurią sugrįžo po laidojimo ceremonijos kapinėse.

Nenuomojantys salių ir pasirinkę tik palaikų kremavimo paslaugą atsisveikinio namams mirusiųjų artimieji mokėjo 600-800 eurų – tikslesnė kaina priklausė nuo išrinktos urnos.

Kremavimas nėra brangiausias

Nors palaikų kremavimas Lietuvoje tampa vis įprastesnis, pasitaiko, kad jo vis dar atsisakoma dėl įsivaizduojamos didelės kainos.

Tačiau Kauno laidojimo namų atstovai aiškino, kad dažniausiai kremavimo kaina sudaro mažesniąją dalį laidotuvėms išleidžiamos pinigų sumos.

Pavyzdžiui, pats kremavimas „Lietuvos krematoriume“ su kapsule pelenams kainuoja apie 390 eurų, su transportavimu į ir iš krematoriumo ši paslauga gali kainuoti iki 540 eurų, kainą taip pat kilstelėti gali pasirenkama urna.

Jeigu kremuojama su karstu, dažniausiai pasirenkamas pušinis, nelakuotas karstas, kurio kaina svyruoja tarp 170-190 eurų.

Tuo tarpu laidojimui skirto karsto vidutinė kaina sudaro apie 400-600 eurų. Ši suma taip pat varijuoja nuo 100 eurų – už patį kukliausią karstą  iki 1500-2000 eurų – už prašmatnų.

Šarvojimo salės nuoma Kaune vidutiniškai kainuoja nuo 80 iki 250 eurų, laidojimo drabužiai – nuo 40 iki 150 eurų, katafalkas nuomojamas už 100-200 eurų.

Kalbinti laidojimo namų atstovai teigė, kad papildomai gali kainuoti laidotuvių vainikai, šarvojimo salės dekoravimas gėlėmis, giesmininkų ar muzikantų paslaugos, gedulingi pietūs, auka bažnyčiai, kapavietė ir kitos paslaugos.

Jie taip pat užsiminė teikiantys nuolaidų, kurios, vėlgi, priklauso nuo pasirinktų paslaugų kiekio ir sąlygų.

Į laidojimo paketą laidojimo namai neįskaičiuoja kapavietės, duobės kasimo ir kapavietės dokumentų tvarkymo paslaugų – už tai Kaune yra atsakinga savivaldybės kapinių priežiūros įmonė.

Palengvinti atsisveikinimą

„Rekviem“ – vieninteliai iš visų apklaustų Kaune laidojimo paslaugas teikiančių įmonių savo paslaugų kainas pateikia interneto tinklalapyje, jas taip pat galima sužinoti paskambinus visą parą veikiančiu telefonu. Anot kalbinto įmonės atstovo, tam yra keletas priežasčių.

„Laidojimo ceremonija yra labai asmeniškas, jautrus, nekasdieniškas įvykis. Su mirusiuoju visi norime atsisveikinti oriai, tokią akimirką artimųjų neturėtų slėgti skambučių laidojimo paslaugų įmonėms maratonas.

Žmonėms reikia suteikti kiek galima daugiau aiškumo ir pagalbos tokiu būdu palengvinant ir taip sunkią akimirką“, – įsitikinęs pašnekovas.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.