Vienišiems pensininkams ir neįgaliesiems siūloma papildoma išmoka

Skurdžiausiai gyvenantiems vienišiems pensininkams ir neįgaliesiems nuo liepos siūloma mokėti papildomą 28,63 euro išmoką. Šiemet ją gautų apie 60 tūkst. žmonių, gaunančių šalpos pensijas arba mažų pensijų premijas.

Nuo kitų metų išmoka siektų 32 eurus ir būtų mokama visiems vienišiems senjorams ir neįgaliesiems, nepriklausomai nuo to, ar jie yra našliai, išsiskyrę ar niekada nesukūrę šeimos.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Nuo kitų metų išmoka siektų 32 eurus ir būtų mokama visiems vienišiems senjorams ir neįgaliesiems, nepriklausomai nuo to, ar jie yra našliai, išsiskyrę ar niekada nesukūrę šeimos.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
M.Navickienė.<br>V.Skaraičio nuotr.
M.Navickienė.<br>V.Skaraičio nuotr.
Pretenduojantys į išmoką žmonės turės teikti prašymus „Sodrai“.<br>V.Skaraičio nuotr.
Pretenduojantys į išmoką žmonės turės teikti prašymus „Sodrai“.<br>V.Skaraičio nuotr.
J.Varanauskienė.<br>T.Bauro nuotr.
J.Varanauskienė.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

May 13, 2021, 2:09 PM, atnaujinta May 13, 2021, 2:38 PM

Tačiau realiai pinigus žmonės gaus, tikėtina, vėliau, nes „Sodrai“ teks išnagrinėti labai daug prašymų.

Nuo kitų metų išmoka siektų 32 eurus ir būtų mokama visiems vienišiems senjorams ir neįgaliesiems, nepriklausomai nuo to, ar jie yra našliai, išsiskyrę ar niekada nesukūrę šeimos.

Tai reiškia, kad našliai, kaip ir iki šiol, gautų našlių pensiją, o, pavyzdžiui, išsiskyrusiems ar nesukūrusiems šeimos būtų mokama tokio pat dydžio išmoka.

„Skurdas šiandien paliečia vis dar labai daug senyvo amžiaus ir neįgalių žmonių, Lietuvos namų ūkių, kuriuos sudaro vienišas senyvo amžiaus žmogus 65 plius, skurdo rizikos lygis yra dvigubai didesnis nei didesnių namų ūkių ir šiai dienai siekia 47 proc.“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Šiemet jie gautų 28 eurų dydžio vienišų asmenų išmoką – tiek, kiek dabar gauna našliai. Nuo kitų metų išmoką gautų visi vieniši senjorai ir neįgalieji“, – sakė M.Navickienė.

Ji priminė, kad šiuo metu vidutinė našlio pensija siekia 28,63 euro, ją gauna apie 210 tūkst. našlių pensijų gavėjų.

„Nuo 2022 metų 32 eurų dydžio vienišo asmens išmoką arba našlių pensiją jau gaus virš 400 tūkst. žmonių“, – sakė ministrė.

Pasak jos, dėl vienišo asmens išmokos 2024 metais bus apsispręsta 2023 metų rudenį.

Mažų pensijų priemoka vienišiems asmenims dėl papildomos išmokos nesumažės, teigė ministrė.

„Šia priemone, lyginant 2019 ir 2024 metus, skurdo rizikos lygį siekiame sumažinti 7,4 proc. Jeigu šiandien fiksuojame, kad yra 47 proc.“, – sako M.Navickienė.

„Sodros“ vadovė Julita Varanauskienė teigė, kad pretenduojantys į išmoką žmonės turės teikti prašymus „Sodrai“, tačiau, jeigu įstatymas įsigaliotų nuo liepos 1 dienos, išmokų dar tektų palaukti.

„Realiai tie pinigai turėtų žmones pasiekti – maždaug yra nustatyta galutinė data, ne vėliau, išnagrinėti tie sprendimai pirmos bangos – iki lapkričio 30 dienos. O jau vėliau pateikti prašymai išnagrinėjami vėliau. Mes suprantame, kad tai yra dideli iššūkiai nagrinėti didelį kiekį prašymų“, – kalbėjo J.Varanauskienė.

Naujoji centro-dešiniųjų Vyriausybė dar pernai žadėjo našlių pensijas keisti vienišų žmonių pensijomis. Tuomet M.Navickienė sakė, kad iki 30 eurų siekianti išmoka gali būti pradėta mokėti nuo 2021-ųjų liepos.

Šiemet naujoms siūlomoms išmokoms reikėtų 15 mln. eurų, o 2022 ir 2023 metais – po 106 mln. eurų. Našlių pensijų didinimui 2022 ir 2023 metais papildomai reikės po 3 mln. eurų.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.