Dar vienas žingsnis pagalbos link – grįžusiems iš prastovų ruošia poros mėnesių subsidijas

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) pritarė siūlymui atnaujinti poprastovinių subsidijų mokėjimą. Bendru sutarimu penktadienį jis pritarė tokioms Užimtumo įstatymo pataisoms, dėl kurių valdantieji su opozicija jau yra sutarusios. Dėl jų dar balsuos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas, jo išvadą svarstys Seimas.

Subsidijos darbuotojams grįžus iš prastovų būtų mokamos du mėnesius.<br> T.Bauro nuotr. 
Subsidijos darbuotojams grįžus iš prastovų būtų mokamos du mėnesius.<br> T.Bauro nuotr. 
M.Majauskas.<br>T.Bauro nuotr.
M.Majauskas.<br>T.Bauro nuotr.
M.Lingė.<br>T.Bauro nuotr.
M.Lingė.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

May 21, 2021, 10:30 AM, atnaujinta May 21, 2021, 1:24 PM

BFK pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas sako, kad tokia tvarka leistų taupyti biudžeto pinigus. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovų nuomone, toks siūlymas yra kompromisinis.

„Siūlymai yra geri ir kompromisiniai“, – komiteto posėdyje sakė ministerijos Socialinio draudimo skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinauskas.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė siūlė poprastovines subsidijas mokėti tris mėnesius.

„Mūsų visų tikslas sugrąžinti žmones į darbą“, – Socialinių reikalų ir darbo komitete teigė ji.

Subsidijos darbuotojams grįžus iš prastovų būtų mokamos du mėnesius: pirmąjį jos siektų iki 0,9 minimalios mėnesio algos (MMA), arba beveik 578 eurus, o antrąjį – 0,6 MMA (385 eurus).

Tiek pat laiko ir tokio pat dydžio subsidiją siūloma mokėti ir prastovose esantiems darbuotojams.

Šiek tiek keistųsi sąlygos paramą gauti savarankiškai dirbantiems bei ieškantiems darbo, tačiau išmokos jiems lieka tokios pat – 260 ir 212 eurų.

Kaip BNS sakė Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė, savarankiškai dirbantiems žmonėms atsiranda daugiau sąlygų: per pandemiją jų pajamos turi būti kritusios bent trečdaliu, o 12-kos paskutinių mėnesių pajamos iš veiklos neviršijo 3120 eurų – 12 minimalių vartojimo poreikių dydžių per metus.

„Kad valstybė jiems nemokėtų daugiau nei jie gaudavo pajamų iš tos savo savarankiškos veiklos“, – teigė M. Lingė.

Savarankiškai dirbantiems taip pat siūloma pretenduoti į darbo paieškos išmoką. Iki šiol tokia parama jiems nepriklausė.

M. Lingės teigimu, remiamų savarankiškai dirbančių žmonių turėtų sumažėti, o darbo paieškos išmokos gavėjų – padaugėti.

„Toks ir tikslas, nes atsidarinėjame (po karantino suvaržymų – BNS), tai tą paramą duoti tiksliau ir kam labiausiai reikia“, – teigė komiteto vadovas.

Visos subsidijos ir išmokos būtų mokamos nuo liepos iki rugsėjo pradžios, o ne iki rugsėjo pabaigos, kaip siūlė Vyriausybė.

Nuo šių metų pradžios prastovose esantiems darbuotojams mokamas visas darbo užmokestis, bet ne daugiau kaip 1,5 MMA (963 eurai).

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: : Lithuanian challenges in Green Finance and Global Agenda