Maistą teko išmesti – supuvo, todėl pašnekovas dabar jo kas kartą važiuoja į parduotuvę. Iki jos nusigauti tenka net ne kartą per dieną – šilta, tad valgį perka tik tam sykiui. Kadangi arčiau esančioje kaimo parduotuvėje ne visko randa, kartais tenka važiuoti ir iki pat Vilniaus.
Tualetu naudotis keblu, nusiprausti tegali tiek, kiek pavyksta greta tekančiame upelyje, telefoną krauna užvedęs automobilį...
„Lyg XV amžiuje gyventume – sąlygos darosi antisanitarinės. Be visa ko, jau ir psichologinis lūžis jaučiasi“, – kalbėjo Saulius.
Vyras turi nedidelį tvenkinį, kuriame augina eršketus. Nusipirkęs ir oraputę, tačiau be elektros iš jos – jokios naudos, o žuvys gaišta. „Mums tik aiškina – viską fotografuokite, po to galėsite pateikti kaip įrodymus“, – piktinosi pašnekovas.
Anot jo, gretimame kaime elektra atsiradusi trečią ar ketvirtą dieną po audros – ten esančioje parduotuvėje išgirdęs, kad kaimynystėje tik keliuose namuose tąkart nebuvo elektros.
„O mes ir dabar dar be elektros gyvename. Šiandien prie transformatorinės, iš kurios elektra turėtų būti tiekiama Santakų kaimo gyventojams, buvo atvažiavę ESO darbuotojai, tačiau po jų vizito niekas nepasikeitė – elektros ir toliau nėra“, – portalui lrytas.lt sakė Saulius.
ESO atstovė Rasa Juodkienė naujienų agentūrai „Elta“ šeštadienį teigė, kad būtent Rytų Lietuvoje – sunkiausi gedimai.
„Vilniaus rajonas, Raseiniai, Molėtai, Ukmergė, Trakai, Širvintos – visuose šiuose rajonuose pažeidimai yra sudėtingi. Dirba ne tik darbuotojų komandos, bet ten, kur įmanoma, statomi ir elektros generatoriai“, – naujienų agentūrai „Elta“ perduotame komentare nurodo R.Juodkienė.