Ar šaliai naudingi milijonieriai?

Šaliai bet kokie milijonieriai yra gerai, nesvarbu, ar jie investuoja šalies viduje, ar užsienyje, sakė ekonomistė Rūta Vainienė. Ekonomistė Aušra Maldeikienė jai oponavo sakydama, kad milijonieriai, prisipirkdami vilų Ispanijoje, jokios naudos Lietuvos ekonomikai neteikia. Tuo tarpu verslininkas Ignas Staškevičius teigė, kad tai, kur registruojama bendrovė, dažniausiai mažai ką bendro turi su mokesčių mokėjimu.

Yra manančių, kad šaliai gerai tik tuo atveju, jeigu milijonieriai investuoja savo šalyje.<br>123rf nuotr.
Yra manančių, kad šaliai gerai tik tuo atveju, jeigu milijonieriai investuoja savo šalyje.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Jan 23, 2015, 4:37 PM, atnaujinta Jan 15, 2018, 5:27 AM

R.Vainienė nurodė, kad kiekvieno žmogaus paklausus, ar jis norėtų būti milijonieriumi, šis atsakytų teigiamai, tad kuo šalyje daugiau milijonierių, tuo šalyje aktyviau cirkuliuoja kapitalas, ir tuo tai šaliai yra geriau.

„Žmogui geriau, kai jo kaimynas yra milijonierius. Tai reiškia, kad tas žmogus galbūt ir tau kažką gero padarys. Aplink turtingus žmonės kiti irgi turtėja“, – „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ sakė R.Vainienė.

Pasak jos, kapitalas, migruojantis į užsienį, vis tiek bendrąja prasme yra gėris.

„Aš suprantu jų motyvus. Kapitalas negali būti įkalintas, kažkur užrakintas. Jis yra lakus kaip eteris ir visada migruoja ten, kur yra palankesnės sąlygos“, – kalbėjo R.Vainienė.

Ekonomistė Aušra Maldeikienė teigia, kad šaliai gerai tik tuo atveju, jeigu milijonieriai investuoja savo šalyje.

„Koks skirtumas, kiek šalis turi milijonierių. Gali būti labai gerai, jei tie milijonieriai investuoja į savo šalį, kuria adekvačiai apmokamas darbo vietas, tie žmonės turi pajamų ir valstybėje vyksta kapitalo apytakos ratas. Imame kitą variantą. Yra daug milijonierių, jie savo pinigus sukrauna ir prisiperka vilų Ispanijoje. Kokia iš to šaliai nauda? Jokios“, – teigė A.Maldeikienė.

Verslininkas I.Staškevičius pabrėžė, kad verslas visuomet moka mokesčius ten, kur jis yra kuriamas. Jeigu verslas išvežamas į kitą šalį, sakė verslininkas, tai jis tampa anos šalies verslu.

„Jeigu jis akcijų laikymo bendrovę, bet kokios formos juridinį asmenį, registruoja vienoje ar kitoje šalyje, tai dažniausiai nieko bendro neturi su mokesčių mokėjimu, kadangi ten nėra generuojamos pajamos, ten yra laikomas turtas“, – kalbėjo I.Staškevičius.

Jis pažymėjo, kad tai, ką motininė verslo šalis praranda, o tos šalys, kurios skatina steigtis įvairias valdymo ar turto laikymo bendroves, gauna – tai darbo vietos.

„Jos laimi dažniausiai ne mokesčius, o darbo vietas savo advokatams, finansininkams, konsultantams. Jos galbūt laimi biurų nuomą, kadangi toms bendrovėms reikia buveinių, kurias reikia nuomotis arba įsigyti“, – kalbėjo I.Staškevičius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.