Baltarusiams reikia lietuviškų prekių, mums – jų turistų

Kaimynai baltarusiai „padovanojo“ Lietuvai afrikinį kiaulių marą, tačiau, lyg atsiprašydami, traukia į Vilnių apsipirkti. Tačiau to nepakanka – verslui reikia tvirtesnės draugystės, juoba kad tam yra ir tinkamų sąlygų. Per pastaruosius 10 metų Lietuvos ir Baltarusijos prekybos mastas išaugo 3,5 karto, Lietuvos eksportas į Baltarusiją padidėjo 4 kartus, o Baltarusijos į Lietuvą – 3 kartus. Tačiau būtina dar aktyviau plėsti konstruktyvų ir abiem pusėms naudingą bendradarbiavimą.

Per pastaruosius penkerius metus augo į Lietuvą iš Baltarusijos atvykstančių turistų skaičius. 2014 metais, palyginti su 2013 metais, Baltarusijos turistų skaičius Lietuvoje padidėjo 16 procentų.<br>A.Srėbalienės nuotr.
Per pastaruosius penkerius metus augo į Lietuvą iš Baltarusijos atvykstančių turistų skaičius. 2014 metais, palyginti su 2013 metais, Baltarusijos turistų skaičius Lietuvoje padidėjo 16 procentų.<br>A.Srėbalienės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2015-06-09 13:28, atnaujinta 2017-11-23 13:29

Ūkio ministras Evaldas Gustas ir Baltarusijos ekonomikos ministras Vladimiras Zinovskis Marijampolėje vykstančiame XI Lietuvos ir Baltarusijos verslo forume kalbėjo apie galimybę stiprinti dvišalę prekybą, plėsti bendradarbiavimą investicijų, turizmo ir kitose srityse.

Pasak ministro E.Gusto, Lietuvos ir Baltarusijos prekybiniai ir ekonominiai santykiai turi senas tradicijas. Baltarusija daugelį metų yra viena svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių.

Tačiau būtina dar aktyviau plėsti konstruktyvų ir abiems pusėms naudingą bendradarbiavimą ir skatinti dvišalės prekybos plėtrą, o tokie forumai yra puiki galimybė užmegzti naujus ryšius su verslo ir viešojo sektoriaus atstovais.

Per forumą ministrai kalbėjo apie investicijų reikšmę ekonomikos augimui, taip pat, kad Lietuvos ir Baltarusijos verslo forumas atveria galimybę pagerinti situaciją šioje srityje ir pritraukti daugiau Baltarusijos investicijų į Lietuvą.

2014 metais tiesioginės Baltarusijos investicijos Lietuvoje sudarė 26,53 mln. eurų ir, palyginti su 2013 metais, sumažėjo 59 procentais. 2014 metais tiesioginės Lietuvos investicijos Baltarusijoje siekė 62,61 mln. eurų ir, palyginti su 2013 metais, padidėjo 1 procentu.

„Atsižvelgdami į esamą abiejų šalių potencialą, galime aktyviai plėtoti abiems pusėms naudingą bendradarbiavimą maisto, chemijos, popieriaus gamybos, lengvosios pramonės, gyvybės mokslų (biotechnologijų), inžinerijos pramonės (mašinų ir įrenginių, elektronikos), statybinių medžiagų, stiklo gaminių, taip pat transporto ir logistikos, informacinių technologijų ir turizmo paslaugų sektoriuose“, – teigia E. Gustas.

Kalbėdamas apie Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimą turizmo sektoriuje, ūkio ministras pamini, kad Valstybinis turizmo departamentas aktyviai bendradarbiauja su Baltarusijos turizmo sektoriaus verslininkais.

Baltarusijos turizmo sektoriaus atstovai 2014 ir 2015 metais dalyvavo Vilniuje vykusiame renginyje „Buy Lithuania“, o Valstybinis turizmo departamentas pristatė Lietuvos turizmo galimybes tarptautinėje turizmo parodoje „Holiday 2015“ Minske.

Be to, per pastaruosius penkerius metus augo į Lietuvą iš Baltarusijos atvykstančių turistų skaičius. 2014 metais, palyginti su 2013 metais, Baltarusijos turistų skaičius Lietuvoje padidėjo 16 procentų.

XI Lietuvos ir Baltarusijos verslo forume taip pat aptariami transporto ir logistikos, finansų ir bankų paslaugų, žemės ūkio ir maisto pramonės sričių klausimai.

Forume dalyvauja Baltarusijos susisiekimo viceministras Evgenijus Rogačiovas, Baltarusijos žemės ūkio viceministras Igoris Brylo, Baltarusijos nacionalinės investicijų ir privatizacijos agentūros direktorė Natalja Nikandrova, Lietuvos susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas, daugiau kaip 100 Lietuvos ir Baltarusijos verslo įmonių, asociacijų bei valstybės institucijų atstovų. Forumą organizuoja Lietuvos pramonininkų konfederacija su partneriais.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2014 metais prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Baltarusijos siekė 1881,2 mln. eurų. 2014 metais Lietuvos eksportas į Baltarusiją sudarė 1137,5 mln. eurų, o Lietuvos importas iš Baltarusijos siekė 743,7 euro. Didžiausią prekybos apyvartos dalį sudarė maisto produktai, metalai, elektronika ir transporto segmentai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.