Globos įstaigoms perkant sauskelnes trūksta skaidrumo, teigia Viešųjų pirkimų tarnyba

Socialinės globos įstaigoms perkant sauskelnes trūksta skaidrumo, teigia Viešųjų pirkimų taryba, siūlydama centralizuoti sauskelnių viešuosius pirkimus.

 Rinkoje dominuoja A. Zapalskio individuali įmonė „Azas“, su ja sudarytų sutarčių skaičius sudaro 29 proc. visos sauskelnių viešųjų pirkimų rinkos, pranešė VPT.<br>D.Umbraso nuotr.
 Rinkoje dominuoja A. Zapalskio individuali įmonė „Azas“, su ja sudarytų sutarčių skaičius sudaro 29 proc. visos sauskelnių viešųjų pirkimų rinkos, pranešė VPT.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 16, 2017, 12:33 PM, atnaujinta Nov 16, 2017, 12:37 PM

VPT teigia, kad globos įstaigos pirkdamos sauskelnes nenurodo kainų ir kiekių, neviešina sutarčių priedų, o rinkoje nepakanka konkurencijos: iš trylikos tiekėjų viešuosiuose pirkimuose dažniausiai dalyvauja penki, jie užima 87 proc. sauskelnių viešųjų pirkimų rinkos.

Rinkoje dominuoja A. Zapalskio individuali įmonė „Azas“, su ja sudarytų sutarčių skaičius sudaro 29 proc. visos sauskelnių viešųjų pirkimų rinkos, pranešė VPT.

Viešųjų pirkimų tarnyba taip pat nustatė, kad socialinės globos įstaigos 97 proc. sauskelnių viešųjų pirkimų vykdo jų neskelbdamos, o 58 proc. paviešintų sutarčių nenurodomi kiekiai ir kainos. Socialinės globos įstaigos dažnai neviešina tiekėjų siūlomų prekių, paslaugų ar darbų įkainių, laikydamos tai konfidencialia informacija. Nors pagal Viešųjų pirkimų įstatymą, konfidencialia informacija nelaikoma prekių, paslaugų ar darbų kaina, siūlomi įkainiai, perkami kiekiai.

Iš viso Lietuvoje yra 87 socialinės globos įstaigos, įsteigtos valstybės ar savivaldybių, iš jų 54 yra senyvo amžiaus žmonių globos įstaigos ir 33 suaugusių neįgaliųjų globos įstaigos. Iš viso šiose įstaigos, šiemetiniais duomenimis, yra per 9 tūkst. lovų.

VPT daro prielaidą, kad sauskelnės yra naudojamos ne mažiau kaip 70 proc. kiekvienos socialinės globos įstaigos gyventojų, tad per metus visos šios įstaigos turėtų įsigyti ne mažiau kaip 1,9 mln. vienetų sauskelnių, tam turėtų būti išleidžiama ne mažiau nei 1,3 mln. eurų.

Sauskelnių viešiesiems pirkimams socialinės globos įstaigos vidutiniškai per metus išleidžia ne mažiau kaip 6 proc. visų prekių viešųjų pirkimų vertės.

Tarnyba siūlo centralizuoti sauskelnių viešuosius pirkimus, taip sudarant sąlygas dalyvauti didesniam tiekėjų ratui ir sutaupant lėšų.

 

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.