Šakiečiai pasigenda geresnių sąlygų verslui

Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) kasmet sudaromame šalies savivaldybių indekse, matuojančiame rajonų ekonominę laisvę ir progresą, Šakių rajonas jau kelis metus iš eilės niekaip nepakyla iš prastesnių už vidutiniškas pozicijų. Šią stagnaciją vis labiau jaučia ir patys Šakių gyventojai. Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta krašto gyventojų apklausa atskleidžia, kad didžiausią nerimą jiems kelia niekaip nemažėjantys emigracijos mastai, maži atlyginimai bei didelė bedarbystė.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta krašto gyventojų apklausa atskleidžia, kad didžiausią nerimą jiems kelia niekaip nemažėjantys emigracijos mastai, maži atlyginimai bei didelė bedarbystė.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta krašto gyventojų apklausa atskleidžia, kad didžiausią nerimą jiems kelia niekaip nemažėjantys emigracijos mastai, maži atlyginimai bei didelė bedarbystė.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 13, 2018, 10:36 AM

Šiemet atliktos apklausos metu siekta išsiaiškinti, kokios Šakių rajono problemos jo gyventojams atrodo pačios aktualiausios, kaip jie vertina miesto teikiamas viešąsias paslaugas, vystymosi perspektyvas.

Dauguma respondentų pastebi, kad rajoną kankina kelios įsisenėjusios ir itin aktualios problemos. Kaip pati ryškiausia įvardinama gyventojų emigracija. Rimta arba labai rimta ją laiko net devyni iš dešimties (89 proc.) šakiečių. Panašiam skaičiui (84 proc.) apklaustųjų nerimą kelią maži, šalies vidurkio nesiekiantys atlyginimai. Gyventojai susirūpinę ir dėl bedarbystės (73 proc.).

Lietuvos Statistikos departamento duomenys rodo, kad Šakių rajone, lyginant su šalies vidurkiu, didesnė emigracija ir mažesnis vidutinis darbo užmokestis. Vien 2016 m. savivaldybė neteko 1,7 proc. gyventojų, nors visos šalies vidurkis buvo 1 proc. Maža to, vidutinis darbo užmokestis Šakiuose tesiekia 80 proc. Lietuvos lygio.

„Nors Šakiuose nedarbo lygis yra mažesnis nei Lietuvos vidurkis, tačiau jis vis tiek tebėra dvigubai didesnis nei buvo prieš finansų krizę. Taigi visiškai suprantama, kad gyventojų tokia padėtis netenkina. Respondentai nedarbą tebemato, kaip rimtą problemą“, – sako Lietuvos laisvosios rinkos instituto analitikas Giedrius Stalenis.

Negana to, Šakiai pritraukia mažiau investicijų nei Lietuvos vidurkis, o vietinius verslininkus apkrauna gana didele mokestine našta. Į prastas sąlygas verslo kūrimui ir vystymui dėmesį atkreipia ir patys rajono gyventojai. Jas palankiai vertina viso labo penktadalis (21 proc.) respondentų. Blogai arba gana blogai – beveik pusė (48 proc.).

„Papildomos investicijos galėtų padidinti darbo vietų skaičių, sumažintų nedarbą. Darbdaviams aršiau konkuruojant tarpusavyje, pakiltų ir vidutiniai savivaldybės atlyginimai. Mažesnis nedarbas ir aukštesni atlyginimai, tikėtina, sumažintų ir emigracijos mastus“, – dėsto LLRI analitikas.

Tokiems siekiams akivaizdžiai pritaria ir krašto gyventojai. Net 42 proc. iš jų teigia, kad gyvenimą Šakiuose labiausiai pagerintų didesnė darbo vietų pasiūla. 8 proc. išskiria investicijų pritraukimą. 7 proc. – paskatas verslui. Rajono gyventojai taip pat norėtų didesnių pensijų bei atlyginimų (17 proc.), geresnės transporto infrastruktūros (10 proc.), jaunimo užimtumo programų (6 proc.).

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.