Pasiekė savo: įmonė turės būti išbraukta iš nepatikimų tiekėjų sąrašo

Gamybos įrenginių prekybos įmonei „Ekobana“ pavyko pasiekti, kad ji būtų išbraukta iš nepatikimų tiekėjų sąrašo. Į jį bendrovė įtraukta liepos pabaigoje, nes laiku nepateikė tinkamų generatorių šalies kariuomenei.

Įvairių gamybos įrenginių  prekybos įmonei „Ekobana“ pavyko pasiekti, kad ji būtų išbraukta iš nepatikimų tiekėjų sąrašo. Ji - viena iš grūdams sandėliuoti skirtos įrangos teikėjų.<br> A.Srėbalienės nuotr.
Įvairių gamybos įrenginių  prekybos įmonei „Ekobana“ pavyko pasiekti, kad ji būtų išbraukta iš nepatikimų tiekėjų sąrašo. Ji - viena iš grūdams sandėliuoti skirtos įrangos teikėjų.<br> A.Srėbalienės nuotr.
Įvairių gamybos įrenginių  prekybos įmonei „Ekobana“ pavyko pasiekti, kad ji būtų išbraukta iš nepatikimų tiekėjų sąrašo. Ji - viena iš grūdams sandėliuoti skirtos įrangos teikėjų.
Įvairių gamybos įrenginių  prekybos įmonei „Ekobana“ pavyko pasiekti, kad ji būtų išbraukta iš nepatikimų tiekėjų sąrašo. Ji - viena iš grūdams sandėliuoti skirtos įrangos teikėjų.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Nov 18, 2018, 11:43 AM, atnaujinta Nov 18, 2018, 11:44 AM

Vilniaus apygardos teismas lapkričio 15 dieną patenkino bendrovės ieškinį ir panaikino Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos (KAM) sprendimą dėl „Ekobanos“ įtraukimo į Nepatikimų tiekėjų sąrašą. Tačiau sprendimas dar gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui.

Vilniaus apygardos teismas mano, jog Lietuvos kariuomenė nesilaikė teisinio apibrėžtumo principo – šių metų birželį nutraukdama sutartį su „Ekobana“, ji nenurodė, kad tai daro dėl esminio jos pažeidimo. Priešingai, nurodė, kad sutartis vienašališkai nutraukiama dėl bendrovės vėlavimo pristatyti prekes.

„Teismas sprendžia, kad sutartis vienašališkai buvo nutraukta ne dėl esminio jos pažeidimo, todėl „Ekobana“ į nepatikimų tiekėjų sąrašą buvo įtraukta pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimus“, – rašoma nutartyje.

Anksčiau tiek šis, tiek Lietuvos apeliacinis teismas buvo atmetę „Ekobanos“ prašymus laikinai sustabdyti Gynybos resursų agentūros liepos 27 dienos sprendimą įtraukti įmonę į šį sąrašą.

Ekobana“ teismams teigė, kad Lietuvos kariuomenės birželio 11 dienos sprendimas vienašališkai nutraukti pernai rugpjūtį pasirašytą sutartį yra neteisėtas, nes tai padaryta ne dėl esminio pažeidimo, be to, nutraukiant ją, įmonė nebuvo informuota, jog ji bus įtraukta į nepatikimų tiekėjų sąrašą.

Ekobana“ teigė patirsianti didelę neigiamą žalą, nes 3 metus ji gali būti šalinama iš kitų viešųjų pirkimų – šiuo metu ji dalyvauja beveik 26,5 mln. eurų vertės konkursuose, o jei teismai priimtų palankų jai sprendimą, įmonė nebeturės galimybių pasirašyti sutarčių, nes konkursai bus jau pasibaigę.

Lietuvos kariuomenės teigimu, egzistuoja aiškus viešasis interesas apsaugoti perkančiąsias organizacijas nuo sutarčių su nekokybiškų paslaugų ar prekių tiekėjais. Be to, pasak kariuomenės, 26,5 mln. eurų „Ikobanos“ žala yra tik hipotetinė, dalyvavimas tokios vertės pirkimuose dar nereiškia jų laimėjimo.

Be to, „Ekobanos“ buvimas nepatikimų tiekėjų sąraše nereiškia visiško jos eliminavimo iš viešųjų pirkimų – ji gali dalyvauti procedūrose, net ir būdama šiame sąraše, teigia kariuomenė.

Ekobana“, laimėjusi 113 tūkst. eurų vertės Lietuvos kariuomenės 2016 metais skelbtą trijų elektros generatorių pirkimo konkursą, 2017 metais patiekė netinkamus generatorius.

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas birželį rašytame rašte teigė, kad įmonė patiekė mobilius generatorius, kurių maksimalus greitis siekia iki 40 kilometrų per valandą, todėl jie negali važiuoti greitkeliais ar automagistralėmis, kaip pageidavo karinės pajėgos. Todėl kariuomenė nusprendė nepratęsti jų pristatymo termino ir birželio 15 dieną vienašališkai nutraukė sutartį.

Portalo freedata.lt duomenimis, „Ekobana“ per pastaruosius penkerius metus iš valstybės įmonių bei organizacijų gavo maždaug 36,5 mln. eurų vertės užsakymų, o didžiausias užsakovas buvo elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Vien kariuomenės užsakymų ji yra gavusi už 217 tūkst. eurų (be generatorių pirkimo).

Ekobana“ pernai patyrė 2,3 tūkst. eurų grynųjų nuostolių (užpernai – 898 tūkst. eurų), jos pajamos pernai sumažėjo 20,5 proc. iki 24,082 mln. eurų.

Į VPT administruojamą nepatikimų tiekėjų sąrašą įmonės įtraukiamos trejiems metams, jeigu padaro esminių sutarties pažeidimų. Jos per tą laiką negali dalyvauti viešuosiuose pirkimuose.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.