Anksčiau „Brabander“ šiltuoju metų laiku leisdavosi į mokslines ekspedicijas ar Lietuvos vardą garsindavo įvairiose regatose.
Tačiau koronaviruso pandemija privertė ieškoti ir kitokių didžiausio Lietuvoje tradicinio stiliaus burlaivio panaudojimo galimybių.
Pusantros valandos trunkantys edukaciniai plaukiojimai, kuriais taip pat siekiama skatinti jūrinį turizmą, tinka visai šeimai. Jų metu supažindinama su uosto akvatorija ir uosto įmonėmis, buriavimo tradicijomis, burlaivio istorija.
Į smalsuolių klausimus atsakinėja burlaivio kapitonas Valdemaras Vizbaras. Kelionės metu privalu ne tik vilkėti gelbėjimosi liemenes, bet ir paklusti visiems kapitono nurodymams.
Klaipėdos universitetas mokomąjį burlaivį „Brabander“ įsigijo 2006 metais. Šį pavasarį laivas buvo iškeltas į doką ir remontuojamas.
Burlaivyje jūrinę praktiką atlieka Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai, juo į keliones leidžiasi jūrų kadetai.
36 metrų ilgio ir 6,1 metro pločio „Brabander“ pastatytas 1977 m. Drimelene (Olandija). Jį įsigijęs
Klaipėdos universitetas jūros moksliniams tyrimams ir mokomajai veiklai įdiegė modernią navigacijos įrangą.
Burlaivis su Lietuvos trispalve dalyvauja mokslinėse ekspedicijose, kurių metu atliekami hidrografiniai, ornitologiniai, povandeniniai archeologiniai tyrimai, atstovauja Lietuvai tarptautinėse regatose „The Tall Ships Races“, „Rostock Hanza Sail“, „Gdansk Old Timer“ ir kitose.
2016 metais
burlaivis apiplaukė Islandiją – per tris mėnesius įveikė 4470 jūrmylių.