Ekonomikos gaivinimo planas susisiekimo sektoriui: planuojama skirti 320 mln. eurų investicijų

Susisiekimo ministerija praneša, kad Europos Komisijos (EK) Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (RRF) įgyvendinimui susisiekimo sektoriuje planuojama skirti 320 mln. eurų investicijų. Pagrindinės prioritetinės ministerijos kryptys – darnus judumas, alternatyvių degalų infrastruktūra ir skaitmeninimas.

Ekonomikos gaivinimo planas susisiekimo sektoriui: planuojama skirti 320 mln. eurų investicijų.<br>T.Bauro nuotr.
Ekonomikos gaivinimo planas susisiekimo sektoriui: planuojama skirti 320 mln. eurų investicijų.<br>T.Bauro nuotr.
Ekonomikos gaivinimo planas susisiekimo sektoriui: planuojama skirti 320 mln. eurų investicijų.<br>T.Stasevičiaus nuotr.
Ekonomikos gaivinimo planas susisiekimo sektoriui: planuojama skirti 320 mln. eurų investicijų.<br>T.Stasevičiaus nuotr.
Ekonomikos gaivinimo planas susisiekimo sektoriui: planuojama skirti 320 mln. eurų investicijų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Ekonomikos gaivinimo planas susisiekimo sektoriui: planuojama skirti 320 mln. eurų investicijų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Apr 20, 2021, 3:08 PM, atnaujinta Apr 20, 2021, 3:08 PM

„Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planas sudaro galimybes spręsti itin aktualias problemas: transformuoti taršų ir palyginti seną transporto parką, didinti viešojo transporto kokybę ir patrauklumą, sukurti alternatyvių degalų įkrovimo infrastruktūros tinklą ir sudaryti sąlygas didesnės pridėtinės vertės kūrimui per inovacijas ir skaitmeninimą“, – sako Susisiekimo ministerijos kancleris Ramūnas Dilba.

Skaičiuojama, kad panaudojant RRF lėšas, investavus į mažiau taršų transportą, Lietuvoje galėtų atsirasti apie 22 tūkst. elektromobilių, 500 krovininių transporto priemonių ir apie 500 autobusų ir mikroautobusų, kurie būtų varomi elektra, biodegalais ar vandeniliu.

Anot ministerijos, mažesnėms savivaldybėms, neturinčioms darnaus judumo mieste planų, bus sudarytos sąlygos atnaujinti savo viešojo transporto parkus – papildomai įsigyti apie 230 netaršių, patogių, naujos kartos autobusų. Tikimasi, kad tai paskatins gyventojus dažniau naudotis viešojo transporto paslaugomis.

Skaičiuojama, kad įgyvendinus RRF investicijas Lietuvoje registruotų netaršių mikroautobusų ir autobusų skaičius bendrame autobusų parke padidės nuo 9 iki 18 proc. Transporto priemonių parkui atnaujinti numatoma skirti 178 mln. eurų investicijų.

Susisiekimo ministerijos duomenimis, šiuo metu šalia valstybinės reikšmės kelių ir savivaldybėse yra įrengta apie 360 viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų.

Skaičiuojama, kad investavus RRF lėšas, planuojamus 72 mln. eurų, viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų skaičius padidėtų 15 kartų ir 2026 metų pabaigoje visoje Lietuvoje būtų įrengta apie 5240 viešųjų ir pusiau viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų.

Taip pat planuojama sukurti ir visiškai naują sunkiojo transporto viešąją įkrovimo infrastruktūrą – iki 2026 metų pabaigos įrengti apie 10 tokiam elektriniam kelių transportui pritaikytų įkrovimo prieigų. Investicijos planuojamos ir į kitų alternatyvių degalų papildymo infrastruktūros kūrimą, pvz., biometano, vandenilio.

Didžiausią skaitmeninimui numatytą dalį (50 mln. eurų) planuojama skirti didelės spartos plačiajuosčio ryšio plėtrai nutolusiose šalies vietovėse – pastatyti 50 ryšio bokštų, nutiesti šviesolaidines linijas. Šiam tikslui planuojama skirti apie 70 mln. eurų investicijų.

20 mln. eurų numatoma skirti susisiekimo inovacijoms skatinti – ketinama sukurti „Sandbox“ režimą. Ši reguliacinė ir teisinė bazė bei aplinka skatintų pritraukti startuolius, diegiančius ir pritaikančius susisiekimo inovacijas.

Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonių plane Lietuvai iš viso numatyta 2,225 mlrd. eurų dotacijų ir iki 3 mlrd. eurų paskolų. Iš jų susisiekimo sektoriaus transformacijai numatyta apie 320 mln. eurų.

Tai dalis ES finansavo, šiuo metu rengiamasi ir 2021–2027 metų finansinės perspektyvos laikotarpiui, per kurį nuatoma apie 850 mln. eurų investicijos susisiekimo sektoriui.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.