Prokuratūra nenustatė pažeidimų taikant apribojimus sanatorijai „Belorus“ (4)

Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras Haroldas Urbonavičius priėmė nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl ES sankcijų, kurios taikomos Druskininkuose veikiančiai užsienio valstybės valdomai sanatorijai „Belorus“.

Prokuroro atlikto tyrimo metu nustatyta, kad disponavimą sanatorijos „Belorus“ sąskaitose esančiomis lėšomis bankas apribojo teisėtai ir pagrįstai.<br>T.Bauro nuotr.
Prokuroro atlikto tyrimo metu nustatyta, kad disponavimą sanatorijos „Belorus“ sąskaitose esančiomis lėšomis bankas apribojo teisėtai ir pagrįstai.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 4, 2021, 2:28 PM, atnaujinta May 4, 2021, 2:28 PM

Šių metų kovo pradžioje Kauno apygardos prokuratūroje buvo gautas Druskininkų savivaldybės mero pareiškimas, kuriame buvo nurodyta, kad bankui užblokavus sanatorijos „Belorus“ bankines sąskaitas šios sanatorijos darbuotojams neva nėra išmokamas darbo užmokestis. Pareiškime buvo teigiama, kad į Druskininkų savivaldybę kreipėsi 240 nukentėjusiųjų sanatorijos darbuotojų, prašančių kompetentingų institucijų pagalbos.

Prokuroro atlikto tyrimo metu nustatyta, kad disponavimą sanatorijos „Belorus“ sąskaitose esančiomis lėšomis bankas apribojo teisėtai ir pagrįstai, įgyvendindamas tarptautinius bei Lietuvos teisės aktus dėl ekonominių sankcijų taikymo tam tikroms Baltarusijos valdomoms įmonėms.

Tiriant pareiškimą nustatyta ir tai, kad už tarptautinių ekonominių sankcijų įgyvendinimo priežiūrą Lietuvoje atsakingos institucijos – Užsienio reikalų ministerija bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba – kelis kartus pritaikė numatytas teisės aktuose išimtis ir leido bankui atlikti konkrečius būtinus mokėjimus, kurių metu buvo išmokėtas darbo užmokestis šios sanatorijos darbuotojams, sumokėti mokesčiai ir atlikti kiti leistini mokėjimai.

Siekiant pagerinti sanatorijos ir jos darbuotojų finansinę padėtį šiuo metu toliau sprendžiama dėl galimybės pritaikyti papildomas išimtis, kurios numatytos Ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įgyvendinimo įstatyme.

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, valstybės institucijų priimtus sprendimus ir įgyvendintus veiksmus, laikytina, kad Ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įgyvendinimo įstatymo nuostatos šiuo atveju nebuvo ir nėra pažeistos, atsakingos institucijos ėmėsi tinkamų ir pakankamų veiksmų (leido išmokėti darbo užmokestį darbuotojams ir atlikti kitus pavedimus) užtikrinant teisėtus sanatorijos „Belorus“ darbuotojų bei kitų asmenų interesus.

Pabrėžtina ir tai, kad Vilniaus apylinkės teisme šiuo metu nagrinėjama civilinė byla, kurioje keliami reikalavimai iš esmės yra analogiški Druskininkų mero nurodytiems prokuratūrai.

Prokuroro priimtas sprendimas per 30 dienų nuo nutarimo nuorašo gavimo dienos gali būti apskųstas aukštesniajam prokurorui.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: Didysis šeimų maršas – ko siekiama ir kokie bus rezultatai?