LVAT iš naujo nagrinės ginčą dėl baudos įmonėms, kliudžiusioms Konkurencijos tarybai atlikti tyrimą

Konkurencijos tarybos duomenimis, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nusprendė atnaujinti bylą ir dar kartą nagrinėti klausimą, ar pagrįstai Konkurencijos taryba skyrė solidarią baudą bendrovėms „Būsto aplinka“ ir „Mano Būsto priežiūra“, kurios kliudė institucijai atlikti patikrinimą.

LVAT iš naujo nagrinės ginčą dėl baudos įmonėms, kliudžiusioms Konkurencijos tarybai atlikti tyrimą.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
LVAT iš naujo nagrinės ginčą dėl baudos įmonėms, kliudžiusioms Konkurencijos tarybai atlikti tyrimą.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
LVAT iš naujo nagrinės ginčą dėl baudos įmonėms, kliudžiusioms Konkurencijos tarybai atlikti tyrimą.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
LVAT iš naujo nagrinės ginčą dėl baudos įmonėms, kliudžiusioms Konkurencijos tarybai atlikti tyrimą.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

May 6, 2021, 4:24 PM

LVAT, išnagrinėjusi tiek Konkurencijos tarybos, tiek abiejų bendrovių apeliacinius skundus, konstatavo, kad byla yra sudėtinga, o joje keliamų aktualių klausimų procesinis sprendimas gali būti reikšmingas vienodos administracinių teismų praktikos formavimui. Todėl nuspręsta atnaujinti bylos nagrinėjimą iš esmės ir siūlyti LVAT pirmininkui sudaryti išplėstinę teisėjų kolegiją.

Konkurencijos taryba primena, kad 2020 m. vasarį Vilniaus apygardos administracinis teismas buvo nutaręs iš dalies patenkinti bendrovių „Būsto aplinka“ ir „Mano Būsto priežiūra“ skundus ir grąžinti Konkurencijos tarybai išspręsti klausimą dėl baudų individualizavimo, apskaičiavimo ir paskyrimo. Šį sprendimą aukštesnės instancijos teismui skundė ir Konkurencijos taryba, ir įmonės.

Minėtos bendrovės 2019 m. rugsėjį buvo nubaustos solidaria 1 074 416 eurų bauda už kliudymą Konkurencijos tarybos įgaliotiems pareigūnams atlikti patikrinimą ir gauti tyrimui reikalingus dokumentus.

Konkurencijos įstatyme numatyta, kad ūkio subjektai privalo nekliudyti Konkurencijos tarybos įgaliotiems pareigūnams atlikti patikrinimą, peržiūrėti dokumentus, nepaisant to, kokioje laikmenoje šie saugomi, gauti jų kopijas ir išrašus bei kitą informaciją, reikalingą tyrimui atlikti. Už kliudymą atlikti tyrimą gali būti skirta bauda iki 1 proc. bendrųjų metinių pajamų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.