„Žmogus, kuris gerai dirba, ir užsidirba. Paklauskite, kiek gauna šefai, kiek gauna žmonės, turintys išsilavinimą, profesiją ir patirtį. Bet ateina vaikelis, kuris nieko nesugeba, dirbti padavėju ir nori tūkstančio eurų. Tu jį apmokai, bet jis gali po dviejų dienų apsisukti ant kulno ir nueiti kitur, nes čia reikia keltis 6 val. ryto ir paduoti pusryčius, indus nurinkti – jis pagalvoja, kad per sunku. Tad, kai išmirs vyresnio amžiaus karta, neįsivaizduoju, kas dirbs tokius darbus. Jaunimas ieško visur geresnių sąlygų ir juos darbas visada turi džiuginti. Formuojasi visiškai kitokia karta“, – „Žinių radijui“ teigė E.Šiškauskienė.
„Mes tą jaučiame ir profesinėse mokyklose, ir kolegijose, kur nebestoja jaunimas tokiais kiekiais į mums reikalingas profesijas. Reikia vėl tą susigrąžinti autoritetą“, – pridūrė ji.
Pasak LVRA prezidentės, galimas problemos sprendimas būtų darbuotojų iš trečiųjų šalių įdarbinimas. Visgi, jos teigimu, viešbučiai ir maitinimo įstaigos susiduria su problema atsivežant darbuotojus, bei dėl migracijos sistemos trūkumų negali greitai perimti trečiųjų šalių darbuotojų iš besitraukiančio pramonės sektoriaus.
„Mums problema atsivežti darbuotojus. Ir kai fabrikai užsidaro, pramonė traukiasi, labai gaila, kad mes negalime tų darbuotojų, kurie yra atvykę iš trečiųjų šalių, paimti į savo sektorių. Nes jie atvažiuoja dirbti į tam tikras įmones ir faktiškai turi išvažiuoti iš šalies ir vėl įvažiuoti norėdami dirbti kitur. Kol tą vizą sutvarkai, užtrunka kelis mėnesius. Kalbame su Vidaus reikalų ministerija ir Migracijos departamentu, kad būtų labai gerai, jeigu būtų lankstumo“, – sakė ji.
Taip pat E.Šiškauskienė teigė, kad kai kurių politikų kalbos, kad darbuotojų trūkumus reiktų šalinti įdarbinant bedarbius lietuvius, neparemtas realybe. Jos manymu, daugelis tokių bedarbių nėra siekiantys rasti darbo.
„Dabar girdime: leiskime lietuviams dirbti, nes yra recesija ir tiek bedarbių. Būtų labai blogai, jeigu valdžia taip galvoja, nes tai reiškia, kad ji nelabai orientuojasi verslo situacijoje. Nes lietuviai, kurie neturi darbų, nenori dirbti. Jie geriau gyvena kukliau iš tų gaunamų pašalpų“, – tikino ji.