Kaimynai siunta dėl to, kas vyksta visai šalia jų namų: „Baigiame uždusti nuo dulkių“

Kretingso Putinų gatvės neužstatytoje pusėje, tarp geležinkelio ir gyvenamųjų namų, sklype Nr. 15, jau kelerius metus pūpso supiltos galingos krūvos statybinių medžiagų – žvyro, skaldos. Medžiagos suvežtos į privataus asmens Arvydo A. sklypą, kuris dar pernai „Pajūrio naujienas“ tikino pradėsiantis individualią statybą – statys du galingus angaro tipo garažus.

 Kaimynus piktina keldami dulkių debesis į sklypą zujantys pilni sunkvežimiai.<br>„Pajūrio naujienų“, A.Vaitkevičiaus nuotr., lrytas.lt koliažas.
 Kaimynus piktina keldami dulkių debesis į sklypą zujantys pilni sunkvežimiai.<br>„Pajūrio naujienų“, A.Vaitkevičiaus nuotr., lrytas.lt koliažas.
Daugiau nuotraukų (1)

Irena Šeškevičienė

Jun 13, 2024, 9:56 PM

Tačiau kaimynus vėl piktina keldami dulkių debesis į sklypą zujantys pilni sunkvežimiai – gyventojai įtaria čia vykstant ne statybą, o prekybą statybinėmis medžiagomis.

Norėtų aiškaus atsakymo

Į redakciją paskambinusi Putinų g. Nr. 22 gyventoja Genutė M. tiesiai šviesiai rėžė: „Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, kuris pernai buvo atvykęs įvertinti situaciją, sakė, kad privačiame sklype negalima uždrausti veiklos, ir pateisino Arvydo A. veiklą, tvirtindamas, kad žmogus nori statytis ir čia laikinai atsiveža statybinių medžiagų. Kad mums, kaimynams, reikėtų įjungti protingumo kriterijų, nes visada, kai vyksta statybos, aplinkiniams gyventojams kyla nepatogumų, kad reikia pasitelkti daugiau pakantumo ir tolerancijos.

Betgi pagal tų kelerius metus vežamų-išvežamų medžiagų kiekius jau galima buvo pastatyti nežinia kiek garažų. Baigiame uždusti nuo dulkių, kai žvyruota gatve dunda sunkiasvorės mašinos. Tegul meras atsako, ar savininkas čia žada statyti sandėlius, jei taip, tuomet – kada? Arba tegul savininkas prisipažįsta, kad vykdo prekybą statybinėmis medžiagomis.“

Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė sakė žinanti apie šį įsisenėjusį Putinų g. kaimynų nesutarimą, tačiau šiemet jų nusiskundimų dar negirdėjusi.

„Ką Putinų g. Nr. 15 sklypo savininkas planuoja jame daryti, turėtų būti žinoma Kretingos rajono savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistams“, – pastebėjo seniūnė.

Tikino atvežąs, bet neišvežąs

Dar pernai Putinų g. Nr. 22 ir 26 gyventojos Genutė M. ir Z. Z., prieš kurių sklypus pilamas žvyras, tvirtino, kad dėl dulkių vargsta kelintus metus. Jos tikino stebėjusios, kad per vieną dieną buvo suvežtos 7 milžiniškos krūvos: „Veža, kai esame darbuose. Žiemą sandėliavo skaldytus akmenis, po to juos kažkur išvežė. Įtariame, kad čia laikomos statybinės medžiagos, reikalingos gatvių remontui. Nes jeigu toje vietoje vyktų statyba, statybvietė privalėtų būti aptverta.“

„Pajūrio naujienų“ ir pernai, ir šiemet iš naujo kalbintas Arvydas A. užtikrino, kad savo sklype statysiąs garažus. Kada? „Leidimą turiu, Savivaldybėje statyba buvo viešinama ir suderinta su gyventojais. Statyti pradėsiu, kai bus palankios sąlygos imti paskolą. Dabar tam netinkamas metas – palūkanos milžiniškos“, – tvirtino Arvydas A.

Vyras nenustojo stebėtis, kad kaimynės vis nerimsta, ir jeigu mano, kad jis atsiveža statybinių medžiagų tam, kad parduotų, tai nėra tiesa. „Po truputį vežu medžiagas savo reikmėms, juk reikės ir sklypą išsilyginti, pagrindą pakloti, o ir statyboms jų prireiks. Ką atsivežu, niekur nebeišvežu, – viskas yra suskaičiuota, kiek ir kokių medžiagų pačiam reikės panaudoti“, – sakė jis.

Užsitęsęs tarpusavio konfliktas

Valstybinės žemės sklypą, kurio plotas – 40 arų, jo tėvui amžinatilsį Jonui A. sugrąžinę paveldėjimo teise. Jame Arvydas A., gavęs leidimą statybai, ir ketinąs statyti 2 ūkinės paskirties statinius – tai būsią garažai po 700 kv. m. Paklaustas, kam ketinąs juos naudoti, atsakė, kad pirmiausia reikia pastatyti, o paskui galvoti apie veiklas.

„Suprantu, kad kaimynams nepatogu, kai dulka, betgi kelią palaistau, juo jie ir patys į savo namus važiuoja. Su kitais kaimynais nesipykstame, visa gatvė žino, kad tos moterys pačios yra konfliktiškos. Ką bedarytum, viskas negerai, ką jos besakys, kai prasidės statybos?“ – svarstė Arvydas A.

Redakcijos žiniomis, sklypo Putinų g. Nr. 15 savininkas buvo įsigijęs sklypą ir Šventosios gatvėje, netoli geležinkelio pervažos. Tad galbūt į jį jis gabena statybinį gruntą ir žvyrą iš Putinų gatvės? Tačiau Arvydas A. patikino, kad sklypą Šventosios g. buvo įsigijęs išvien su pusbroliu, bet šis savąją dalį pardavęs kitam asmeniui, o vėliau ir jis pardavęs savąją tam pačiam asmeniui. Šis žmogus ten dabar ir statosi namus.

Kretingos rajono savivaldybės Viešųjų ryšių specialistės Rūtos Laurinaitienės komentaras:

„Savivaldybė sulaukia skundų ne tik dėl šio Putinų g. Nr. 15 privataus sklypo, bet ir dėl kitų privačių sklypų šeimininkų veiksmų. Deja, dažnu atveju savivaldybės rankos dėl privačią nuosavybę ginančių teisės aktų būna surištos. Retai rezultatų pavyksta pasiekti ir Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, kuriai būtent ir yra privalu tikrinti, ar privatūs sklypai naudojami pagal paskirtį.

Konkretus atvejis – analogiškas to pavyzdys. Sklypo savininkas yra gavęs leidimą statyboms savo sklype, tad, net ir sulaukęs Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atstovų vizito, tikėtina, kad savo veiksmus argumentuotų tuo, kad „ruošiasi statyboms ir atsivežė tam reikalingų statybinių medžiagų“. Deja, tokia yra blogoji demokratijos pusė, kuomet pirmiausia ginami savininkų, o ne kaimynų interesai“.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.