„Praėjusią savaitę saulės elektrinės vėl gamino daugiausiai elektros energijos Lietuvoje. Tačiau elektros kainos Baltijos šalyse mažėjo dėl pigesnio importo iš kitų prekybos zonų. Kaimyninėje Švedijos 4 prekybos zonoje elektros kaina krito 19 proc. iki 45 Eur/MWh, o Vokietijoje vidutinė savaitės kaina buvo apie 64 Eur/MWh. Tam įtakos turėjo besipildantys hidroelektrinių rezervai šiaurėje ir auganti vėjo jėgainių generacija centrinėje Europoje“, – pranešime cituojama „Litgrid“ Rinkos plėtros skyriaus vadovė Aistė Krasauskienė.
Kaip nurodo „Litgrid“, elektros suvartojimas šalyje praėjusią savaitę augo 1 proc., nuo 213 GWh iki 214 GWh. Lietuvoje vietos elektrinės užtikrino 59 proc. šalies elektros energijos suvartojimo. Bendrai Lietuvoje praėjusią savaitę buvo pagaminta 127 GWh elektros energijos, tai yra 6 proc. mažiau nei prieš savaitę.
Daugiausiai elektros energijos per savaitę sugeneravo saulės elektrinės. Pastarosios generavo 44 proc. Lietuvoje pagamintos elektros energijos, vėjo elektrinės – 23 proc., hidroelektrinės – 12 proc., šiluminės elektrinės – 13 proc., o kitos elektrinės – 9 procentus.
Pagal importo ir (ar) eksporto santykį, 45 proc. šalies elektros energijos poreikio buvo importuoti. Palyginti su ankstesne savaite, bendras importo kiekis išaugo 1 proc., nuo 168 GWh iki 169 GWh. 68 proc. buvo importuoti iš Skandinavijos per „NordBalt“ jungtį, o likę 32 proc. elektros į šalį pateko per sieną su Lenkija.
Bendras elektros srautas iš Lietuvos išaugo 7 proc., nuo 61 GWh iki 65 GWh. 94 proc. eksporto iš Lietuvos buvo nukreipti į Latviją, o likę 6 proc. eksportuoti į Lenkiją „LitPol Link“ jungtimi.
Elektros srautui „LitPol Link“ jungties pralaidumo išnaudojamas siekė 6 proc. Lenkijos kryptimi ir 65 proc. Lietuvos kryptimi. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas buvo 0 proc. Švedijos kryptimi ir 98 proc. Lietuvos kryptimi.