Miesto centre, pakeliui į Šiaurinį ragą, esančio žuvų paviljono „Neptūno žuvys“ darbuotojai socialinio tinklo paskyroje išvakarėse pranešė, kad bus parduodamos stintos. Kioskas veikia nuo 11 valandos, tačiau jau dešimtą aplink būriavosi stintų mėgėjai.
Gautos trys dėžės žuvų po 25 kilogramus buvo išparduotos bematant. Jų kaina – 11 eurų už kilogramą, kiek pigiau negu pernai. Paprastai pirmosios stintos būna mažos ir plonos, tačiau šiųmetinės, pagautos tinklais, – kur kas didesnės.
Stintomis jau kelios dienos prekiaujama ir Naujojoje turgavietėje. Jų kaina čia – irgi 11 eurų.
Tačiau žvejai mėgėjai, sumerkę meškeres į Danės upę, kol kas net katinų stintomis negali nudžiuginti.
Mat jos telkiasi Baltijos jūroje tolėliau nuo Klaipėdos ir patenka į priekrantės žvejų tinklus.
Specialistų manymu, šylant jūros vandeniui šios žuvys migruoja į šiaurę. Bene daugiausia stintų sugauna suomiai. Stintų laimikiai pastaruoju metu didesni ir ties Latvija bei Estija.
Tačiau žvejai mėgėjai nenusimena. Jie sako, kad kol kas stintoms mūsų vandenys per šilti, reikia laukti vėsesnių orų. Šios žuvys mėgsta kelių laipsnių šaltį, o kol kas Kuršių marių vanduo – 7 laipsnių šilumos.
Šiemet pirmosios stintos pasirodė įprastu metu – antroje lapkričio pusėje. Tuomet paprastai ima pūsti vakarų vėjai, kurie atgina šaltesnes vandens mases. Dėl neaiškių priežasčių kažkiek agurkais kvepiančių žuvelių buvo at—plaukę ir rugsėjį.
Lietuvos pajūryje stintos atsiduria tuomet, kai plaukia neršti į Nemuno žemupį. Tačiau pastaruoju metu dėl klimato kaitos jų elgesys keičiasi.
Pernai per Kūčias ant šventinių stalų stintų beveik nebuvo – jomis mėgavosi tik tie, kurie žuvų nusipirko iš anksto ir pasidėjo į šaldiklius.