Sprendžiant šiukšlių krizę Vilniuje, V. Benkunskas ragina gyventojus atsakingai rūšiuoti

2025 m. balandžio 29 d. 14:20
Vilniaus miesto savivaldybei sprendžiant, kaip sutrikus pagrindiniam atliekų rūšiavimo centrui suvaldyti atliekų srautą, meras Valdas Benkunskas ragina vilniečius šiukšles rūšiuoti atsakingai.
Daugiau nuotraukų (1)
„Šiuo metu priimame sprendimus, kad net ekstremalios situacijos metu sėkmingai susitvarkytume su miesto atliekų srautu, o miestiečiai nepajustų gaisro sukeltų padarinių. Vis dėlto, ir kiekvienas vilnietis taip pat gali prisidėti prie krizės sprendimo – atsakingai rūšiuoti šiukšles“, – pranešime teigė sostinės meras.
„Tokiomis aplinkybėmis kiekviena papildomai išrūšiuota šiukšlė sumažina miestui tenkančius srautus, kuriuos šiuo metu turime atlaikyti ekstremaliomis sąlygomis, o miestas netaptų sąvartynu“, – akcentavo jis.
Siekiant sumažinti mišrių atliekų srautą, gyventojai raginami į bendrą konteinerį mesti tik po rūšiavimo likusias atliekas.
Savivaldybės duomenimis, į gaisro paveiktą rūšiavimo gamyklą kasdien atkeliaudavo apie 400 tonų atliekų.
ELTA primena, kad sekmadienio rytą Vilniuje, Jočionių gatvėje, didelėje „Energesman“ atliekų tvarkymo gamykloje, kilo didžiulis gaisras. Pranešimas apie jį buvo gautas 7 va. 49 min. Po 10 minučių į gaisro vietą atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė metalinis angaras, kuriame atliekamas komunalinių atliekų mechaninis ir biologinis apdorojimas. Žmonių pastate nebuvo.
Gaisrą sekmadienį gesino per 60 Vilniaus, Panevėžio, Utenos ir Anykščių ugniagesių. Į gaisravietę suvažiavo 13 automobilinių cisternų ir 10 specialiųjų transporto priemonių.
Ugniagesiams gaisrą pavyko užgesinti pirmadienį, 13 val. 44 min. Tarnybos toliau dirba įvykio vietoje – perkasomos ir vandeniu perliejamos rusenančios šiušklės.
Teisėsaugos pareigūnai dėl šio didžiulio gaisro „Energesman“ atliekų rūšiavimo įmonėje Gariūnuose pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tyrimas pradėtas dėl aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar vykdoma pavojinga veikla, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimo.
VilniusatliekosValdas Benkunskas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.