Tarp patraukliausių darbdavių – ir darbuotojų neturinti „Google“

Daugiausiai lietuvių norėtų įsidarbinti „Barclays Technology Centre Lithuania“. Tarp dešimties patraukliausiųjų Lietuvos darbdavių šiemet ir tokios Lietuvoje veikiančios įmonės kaip „Microsoft“, „Google“ ir „IKEA“. Ne vienas iš dešimtuko kurti naujas darbo vietas planuoja ir šiemet.

Penktąją vietą patraukliausiųjų sąraše užėmė bendrovė „Google Lithuania“.<br>Reuters nuotr.
Penktąją vietą patraukliausiųjų sąraše užėmė bendrovė „Google Lithuania“.<br>Reuters nuotr.
„IKEA Lietuva“ ženklą naudojanti UAB „Felit“ (2 vieta, 322 darbuotojai), stengiasi kurti paprastą, atvirą, draugišką aplinką, kad „kiekviena diena „IKEA parduotuvėje“ taptų nauja istorija.<br>V.Balkūno nuotr.
„IKEA Lietuva“ ženklą naudojanti UAB „Felit“ (2 vieta, 322 darbuotojai), stengiasi kurti paprastą, atvirą, draugišką aplinką, kad „kiekviena diena „IKEA parduotuvėje“ taptų nauja istorija.<br>V.Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

lrytas.lt

May 28, 2015, 11:05 AM, atnaujinta Nov 26, 2017, 4:31 AM

Taip teigia specialistų paieškos portalas cvmarket.lt, sudaręs jau tapusį tradiciniu pačių patraukliausių Lietuvos darbdavių TOP10.

„Patraukliausius darbdavius renkame jau ketvirti metai, – sako cvmarket.lt marketingo vadovė Raimonda Tatarėlytė. – Siekdami objektyvumo, nesiūlome paruošto įmonių sąrašo – žmonės gali nurodyti bet kokį Lietuvoje veikiantį darbdavį.

Svarbu ir tai, kad vertindami vieną ar kitą įmonę, atsižvelgiame ne tik į teigiamus, bet ir neigiamus atsiliepimus apie ją. Mūsų technologijos leidžia atskirti už save masiškai balsuojančias įmones ir atmesti šiuos balsus. Visa tai leidžia teigti, jog tyrimas teisingai atspindi darbo ieškančiųjų nuomonę.“

Anot balsavusiųjų, juos labiausiai traukia įmonės, siūlančios įdomų darbą, stabilų ir patrauklų atlyginimą bei priedus, puikią vidaus atmosferą. Bet tai tik nedidelė dalis, kuo vilioja Lietuvos svajonių darbdaviai.

Kuo traukia patraukliausieji?

Bendrovė „Barclays Technology Centre Lithuania“ (pirma vieta patraukliausių darbdavių dešimtuke, šiuo metu dirba 1277 darbuotojai) šalia itin plačių tobulėjimo, tarptautinės karjeros galimybių ypatingą dėmesį skiria darbuotojų savirealizacijai, skatina dalyvavimą įmonės valdyme. Darbuotojai turi galimybę patys kurti savo darbo aplinką, imtis tobulėjimo iniciatyvų, burtis į įvairius klubus laisvalaikiui praleisti.

IKEA Lietuva“ ženklą naudojanti bendrovė „Felit“ (2 vieta, 322 darbuotojai), stengiasi kurti paprastą, atvirą, draugišką aplinką, kad „kiekviena diena „IKEA parduotuvėje“ taptų nauja istorija.

„SEB bankas“ (3 vieta, 1719) šalia kitų priemonių, skiria daugiau atostogų ilgiau dirbantiems, rūpinasi darbuotojų sveikata, jiems organizuoja gausybę renginių, kasmet apdovanoja geriausiai dirbančius.

Nuo kolegų neatsilieka „Swedbank“ (4 vieta, 1221), siūlantis ilgalaikes ugdymo programas specialistams. Banke išugdyti mentoriai padeda darbuotojams atrasti stipriausius savo gebėjimus. Be to, 2014 metais banko darbuotojai pirmą kartą tapo „Swedbank“ akcininkais.

Penktąją vietą patraukliausiųjų sąraše užėmė bendrovė „Google Lithuania“. Įdomu, kad kol kas „Google Lietuvos“ biure neįdarbintas nė vienas darbuotojas.

Google“ verslo plėtros vadovas Baltijos šalims Vytautas Kubilius susilaikė nuo komentarų apie „Google“ planus ir darbuotojų skaičių Lietuvoje.

Bendrovė „Achema“ (6 vieta, 1164), šiemet švenčianti penkiasdešimtmetį, niekuo nenusileidžia kitiems patraukliausiems. Beje, jos darbuotojai gali gydytis vienintelėje Lietuvoje darbdavio išlaikomoje modernioje poliklinikoje, lengvatine tvarka naudotis koncernui priklausančių viešbučių ir SPA paslaugomis.

 “Teo“ (7 vieta, 1912) šalia visų kitų privalumų savo verslo tikslus visada stengiasi subalansuoti su darbuotojo asmeniniais tikslais. Bendrovės darbuotojai gali siūlyti ir įgyvendinti idėjas, kurios atveria naujas galimybes įmonei ir joje esantiems žmonėms. 

Bendrovė „Western Union Processing Lithuania“ (8 vieta, 1323) darbuotojams suteikia galimybę prisijungti prie skatinimo ir padėkų sistemos, leidžiančios įvertinti ir apdovanoti savo kolegas ne tik Vilniuje, bet ir užsienyje.

Dirbantieji gali prisidėti prie bendrovės valdymo per 12 įvairių bendrovėje veikiančių vidinių komitetų, studijuoti vidiniame „Western Union“ universitete.

„Microsoft Lietuva“ (9 vieta, 19) beveik visiems dirbantiems, priklausomai nuo pozicijos, suteikia tam tikrą kiekį „Microsoft“ akcijų. Nuolat vyksta įvairios akcijos ar iškeliami momentiniai tikslai, kuriuos pasiekus, darbuotojai gauna papildomą finansinę naudą.

Be to, nereikalaujama kiekvieną dieną rodytis biure, galima dirbti iš bet kur.

 “Bitė“ (10 vieta,520) dirbantieji be kitų privalumų, gali lanksčiai derinti šeimą ir darbą, įmonėje veikia mini vaikų darželis. Yra galimybė sportuoti įmonės patalpose, taip pat į darbą pasiimti namų augintinius. Daug dėmesio skiriama darbuotojų karjerai – 45 iš 65 įvairaus lygio vadovų išaugo būtent „Bitėje“.

Šansų įsidarbinti – yra

Lietuvos patraukliausieji ir šiemet dairosi naujų darbuotojų. Dominuoja informacinių technologijų profesionalai. „Barclays „ vien šiuo metu ieško per 200 specialistų, daugiausia – IT srityje.

IKEA Lietuva“ ketina sukurti naujų darbo vietų pardavimo, pirkėjų aptarnavimo, logistikos skyriuose.

SEB planuoja 10 proc. didinti „SkandinaviskaEnskildaBanken AB“ Vilniaus filialo personalo skaičių – labiausiai naujų darbuotojų poreikis didės finansų ir IT srityse.

„Swedbank“ neatmeta galimybės, kad, optimizuojant verslą, kai kurios funkcijos (tokios kaip IT, operacijų vertybiniais popieriais apskaita ir kt.) iš Švedijos gali būti perkeliamos į Baltijos šalis.

„Teo“ šiuo metu ieško specialistų SAP BRIM sistemos diegimui.

„Western Union“ Lietuvoje planuoja augti dar iki 30 proc. Pirmiausia, atitikimo teisiniams reikalavimams ir skaitmeninio verslo srityse. „Achema“ jau renka darbuotojus (gamybos operatorius, aparatininkus, laborantus) rudenį planuojamam atidaryti naujam gamybinio cecho agregatui.

Ne vienas iš patraukliausių darbdavių pabrėžia, jog šiandieniame pasaulyje daug labiau nei „kietosios žinios“ vertinamos socialinės kompetencijos, gebėjimas nuolat mokytis, priimti naujus iššūkius. Tai tos savybės, kurių dabar labiausiai reikia nuolat kintančiame technologijų pasaulyje.

Todėl laukiami yra ir ne visiškai atitinkantys pareigybės aprašymą, bet žingeidūs, ambicingi ir trokštantys tobulėti darbuotojai. Siauresnės ar specifinės pakraipos speciālistus darbdaviai ruošia patys ar bendradarbiauja su mokymo įstaigomis.

Kreipiantis pas patraukliausius, reikėtų tinkamai atlikti namų darbus – sužinoti viską, kas įmanoma, apie potencialią darbovietę: nuo vertybių, misijos, strategijos ir baigiant istoriniais niuansais ar šiandienos aktualijomis.

Tyrimo „Patraukliausias Lietuvos darbdavys“ metu apklausta 2380 Lietuvos dirbančiųjų.

Patraukliausi Lietuvos darbdaviai

1. Barclays Technology Centre Lithuania

2. IKEA Lietuva

3. SEB bankas

4. Swedbank

5. Google Lithuania

6. Achema

7. TEO LT

8. Western Union Processing Lithuania

9. Microsoft Lietuva

10. Bitė Lietuva

Šaltinis: cvmarket.lt

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.