Dar tik stuktelėjo metai, o jau žingsniuoja verslo grindiniu

Prieš metus sumanių mokslininkų įkurta Kauno technologijos universiteto (KTU) įmonė „Holtida“ ne tik kuria dokumentų apsaugai užtikrinti skirtus holograminius lipdukus, bet ir jau kilnoja jų pardavimo sutartis.

Holograminiai ženklai.
Holograminiai ženklai.
Anot S.Tamulevičiaus, „Holtida“ bendrauja maždaug su dešimčia verslo įmonių, kurios jau užsisakė ar ateityje planuoja užsisakyti holograminius ženklus.
Anot S.Tamulevičiaus, „Holtida“ bendrauja maždaug su dešimčia verslo įmonių, kurios jau užsisakė ar ateityje planuoja užsisakyti holograminius ženklus.
Holograminiai ženklai.
Holograminiai ženklai.
Daugiau nuotraukų (3)

lrytas.lt

Sep 22, 2015, 2:59 PM, atnaujinta Oct 14, 2017, 11:46 AM

KTU Medžiagų mokslo instituto (MMI) mokslininkai 2014 m. įsteigė pumpurinę (angl. spin-off) įmonę, kurioje naudojama per 20 metų instituto mokslininkų sukaupta patirtis ir jų įgytos žinias medžiagų mokslo srityje.

Šiuo metu instituto mokslininkai, sukaupę holograminių ženklų formavimo ir gamybos patirties, paslaugas jau siūlo verslui.

Anot vieno iš įmonės sumanytojų, universiteto MMI direktoriaus, profesoriaus Sigito Tamulevičiaus, „Holtida“ bendrauja maždaug su dešimčia verslo įmonių, kurios jau užsisakė ar ateityje planuoja užsisakyti holograminius ženklus.

„Pavyzdžiui, įmonė „Holograma“ užsakė 10 tūkstančių vienetų holograminių apsaugos ženklų polimerinėje plėvelėje, o „Fėjana“ bendrovė užsisakė 100 vnt. polimerinių suyrančių plombų, apsaugotų holografiniais efektais. Esame stiprūs savo srities ekspertai, galime pagaminti ir nedidelį kiekį apsaugos ženklų, todėl ir esame patrauklūs mažoms ir vidutinėms Lietuvos bei užsienio įmonėms“, – teigė KTU profesorius.

Kuria patikimus ženklus

Įmonės kuriamas produktas verslui – holograminiai lipdukai, kurių apsaugos lygis yra itin aukštas. Jie padeda apsaugoti dokumentus bei prekes nuo klastojimo ir padirbinėjimo.

Kuriamas produktas susijęs su kombinuotu holografijos, mikro ir nanolitografijos bei polimerinių nanokompozitų panaudojimu holograminiuose lipdukuose, kurie patikimai saugo nuo klastojimo ir padirbinėjimo.

Anot S. Tamulevičiaus, KTU laboratorijose atliekamas visas holograminių apsaugos ženklų gamybos ciklas ir užtikrinamos saugios gamybos sąlygos, leidžiančios pagaminti individualius, ypatingai aukšto apsaugos lygio užsakymus.

Mokslininko nuomone, vertinant rinkoje egzistuojančius potencialius kombinuoto holograminio prototipo pirkėjus (siūlomu prototipu pirminis ženklinimo identifikavimas yra įžvelgiamas tiesiog pažvelgus į holograminį lipduką šviesoje) ir atsižvelgiant į jiems kylančias problemas bei poreikius, valstybinės institucijos pirmosios galėtų pradėti naudoti šį prototipą savo dokumentų ženklinimui.

„Kol kas valstybinės institucijos naudoja poligrafines apsaugos priemones, o kombinuoti holograminiai lipdukai padėtų dar efektyviau ir patikimiau apsaugoti dokumentus“, – teigė profesorius.

Holtida“ kaip ir kitos 24 universiteto įmonės dalyvavo „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“ (INOVEKS) programoje, kur atskirų ekspertų ir specialistų buvo konsultuojama verslo plėtros finansavimo, marketingo, investicijų paieškos klausimais.

Inovatyviam verslui – beveik 3 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) 2013 m. spalio mėn. pradėjo vykdyti dviejų metų trukmės 2,8 mln. eurų (9,6 mln. litų) vertės Europos regioninės plėtros fondo ir Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“.

Projekto partneriai – Lietuvos aukštojo mokslo institucijos ir technologijų parkai. Projektu siekiama užtikrinti, kad studentų, doktorantų ir tyrėjų, kurių Lietuvoje yra daugiau nei 200 tūkst., kuriamos inovatyvios, technologijomis grįstos verslo idėjos būtų komercializuojamos, bendradarbiaujant su visais Lietuvos ir užsienio inovacijų ekosistemos dalyviais.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.