Kokios kliūtys laukia jaunavedžių, keliaujančių tuoktis svetur?

Lietuviai jaunavedžiai vis dažniau stengiasi pabėgti nuo „storų, didelių, lietuviškų“ vestuvių ir jungtuvėms renkasi ne kaimo užeigas, o egzotiškus kurortus. Kokias vietas itin pamėgo jaunieji?

Išsirinkti tinkamą šalį vestuvėms nėra paprasta - labai sunku iš gausybės paslaugų išsirinkti kokybiškas bei už prieinamą kainą.<br>123rf nuotr.
Išsirinkti tinkamą šalį vestuvėms nėra paprasta - labai sunku iš gausybės paslaugų išsirinkti kokybiškas bei už prieinamą kainą.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Jul 11, 2014, 7:38 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 1:19 AM

Vestuvės užsienyje tampa tikrai populiarios, nes vis dažniau būsimieji jaunavedžiai nori pasidaryti šventę ne draugams bei giminei, o sau. Taip pat vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja dėl to, kad vis daugiau santuokų būna tarp Lietuvos ir kitos užsienio šalies piliečių.

Jeigu savo santuoką įregistruoti užsienyje nusprendžia du lietuviai, tai dažniausiai renkasi šiltus kraštus, kur visuomet šviečia saulė bei vyrauja geri orai“, - teigė vestuvių organizatorė Kristina Zemskova.

Tiesa išsirinkti tinkamą šalį vestuvėms nėra paprasta. Organizatoriai dažnai susiduria su organizacinėmis problemomis – labai sunku iš gausybės paslaugų išsirinkti kokybiškas bei už prieinamą kainą. Dažnai vežamasi specialistus (floristus, dekoratorius, fotografus) iš Lietuvos.

K.Zemskova pastebi, kad renkantis vestuvių vietą skrydžiai nėra didžiausia problema. Esą paprastai jaunavedžiai vestuves planuoja tose šalyse, į kurias yra tiesioginiai skrydžiai – Kiprą, Graikiją, Italiją, Kanarų salas.

Didžiausios Lenkijos kelionių organizatorės „Itaka“ Lietuvos filialo vadovės Aistės Svinkūnaitės teigimu, viena populiariausių šio sezono vestuvininkų krypčių – Graikijai priklausanti Santorinio sala.

„Vestuvių kelionės yra specifinės, nes keliaujančių žmonių grupes paprastai sudaro bent keliolika žmonių - skrenda ne tik jaunieji, bet ir šeimos nariai, artimiausi draugai.

Tokios grupės nori keliauti vienu lėktuvu, tad iš karto perka daug bilietų ir nori jų pigiai. Pavyzdžiui, tiesioginės kelionės iš Varšuvos į Santorinio salą vykdomos reguliariais reisais, jų daugiau, todėl ir kaina gerokai mažesnė nei skrendant iš Lietuvos.

Skaičiuojant skrydžio iš Varšuvos ir viešbučių kainas, savaitės trukmės poilsinės kelionės Santorinoi saloje keliolikai asmenų gali būti mažesnė beveik 10 tūkstančių litų nei skrendant iš Lietuvos“, - tikino A.Svinkūnaitė. Į Lenkijos sostinę vykstančioms didelėms grupėms nuomojami atskiri autobusai, tad kelionė išties patogi.

Kita vertus, Santorinio salą jaunavedžiai pamėgo ne tik dėl palankių finansinių sąlygų. Turizmo infrastruktūra saloje puikiai išvystyta, o pati sala – maža ir jauki (joje gyvena apie 13 tūkst. gyventojų).

„Nors gauname užklausų ir dėl daugelio kitų vestuvinių kelionių krypčių, daugeliui rankos nusvyra sužinojus apie juridines kliūtis. Santorinio sala visoje Europoje žinoma kaip vestuvių Meka. Joje surengti vestuves nekyla kliūčių.

Kadangi Graikija priklauso Europos Sąjungai, santuoką įregistruoti čia gerokai paprasčiau nei, pavyzdžiui, Maldyvuose ar Seišeliuose“, - pasakojo A.Svinkūnaitė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: G. Landsbergio ir Europos Tarybos generalinės sekretorės komentarai