Edita Užaitė: „Kol nepradėsime kalbėti apie seksualinį priekabiavimą, tol jis gyvuos“

Paplekšnoti per užpakalį. Pašnibždėti nepadorų anekdotą į ausį. Pasiūlyti kartu pasivolioti Seimo viešbučio lovoje. Ar visa tai ir yra nepadorūs pasiūlymai, už kuriuos bosą galima įkišti į kalėjimą? Ir kaip atskirti seksualinį priekabiavimą nuo smagaus skruostus kaitinančio flirto? Štai apie ką šį trečiadienį net įraudusios kalbės ir ginčysis „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Moterų balsas“ vedėjos Natalija Bunkė (34), Laima Tamulytė-Stončė (37) ir Edita Užaitė (35).

Laidų vedėja ir aktorė Edita Užaitė.<br>T.Bauro nuotr.
Laidų vedėja ir aktorė Edita Užaitė.<br>T.Bauro nuotr.
Laidos vedėjos su psichologe.
Laidos vedėjos su psichologe.
Marija Aušrinė Pavilionienė.
Marija Aušrinė Pavilionienė.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Mar 28, 2017, 8:43 AM, atnaujinta Apr 7, 2017, 1:41 AM

„Kol nepradėsime garsiai kalbėti apie seksualinį priekabiavimą, tol jis gyvuos“, – įsitikinusi „Moterų balso“ vedėja Edita Užaitė. Ji ypač apgailestavo, kad nė viena iš nukentėjusių moterų taip ir neišdrįso pasirodyti laidoje ir papasakoti savo istorijos. Net ir pačios Editos bičiulė, mėginusi kadaise įsidarbinti Seimo nario mandatą tebeturinčio Kęstučio Pūko radijo stotyje.

„Net ir skriaudžiamos, moterys bijo prisipažinti patekusios į tokią situaciją, – sako filologė, profesorė, habilituota daktarė, kovotoja už lygias teises Aušrinė Marija Pavilionienė (72). – Kodėl? Todėl, kad jos visiškai nenori būti apkaltintos laisvu elgesiu.“

Seksualinio priekabiavimo per visus savo darbo metus Marija Aušrinė Pavilionienė nėra patyrusi. „Gal vyrai juto, kad taip lengvai nepasiduosiu, – šypteli profesorė ir mėgina atskirti švelnų koketavimą nuo nemalonių, erzinančių priekabių. – Tai žemina. Priekabiautojai yra žmonės, pasižymintys neišvystytu protu ir jausmais, negerbiantys nei savęs, nei aplinkinių.“

Priekabių būna visokių, kalbėjo ji „Moterų balse“: vyrai priekabiauja prie moterų, moterys prie vyrų ir vyrai – prie vyrų, moterys – prie moterų. „Jokia priekabiavimo forma nėra pateisinama, – sako lygioms teisėms pritarianti moteris ir prisipažįsta net šiuolaikinėje visuomenėje dažnai besijaučianti autsaidere. – Stiprioms, nuomonę turinčioms moterims nėra lengva gyventi. Dėl savo pažiūrų jaučiuosi pakraštyje, tačiau tuo didžiuojuosi. Mane gali įveikti liga, tačiau niekuomet neįveiks kvailių ir menkystų, tokių kaip Pūkas, nuomonė. Žmogaus galia – jo dvasios stiprybė.“

Seksualinio priekabiavimo skandalas Seime profesorei atrodo šlykštus ir liūdnas, tačiau ji džiaugiasi, kad atsirado drąsių merginų, kurios tokią situaciją nori pakeisti.

Kaip atpažinti priekabiautoją? Kokie žmonės jais tampa? Kaip plačiai šis reiškinys paplitęs mūsų visuomenėje? Kokias pareigas dažniausiai užima priekabiautojai? Kaip su jais kovoti? Daugybė klausimų, į kuriuos atsakymus tiesiai iš Marijos Aušrinės Pavilionienės, Seimo Moterų grupės pirmininkės Aušrinės Armonaitės ir psichologės, seksualinio priekabiavimo temą nagrinėjančios Audronės Salygienės lūpų išgirsite jau šį trečiadienį „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Moterų balsas“.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.