Specialistai apie iš gyvenimo pasitraukusį mediką: „Vienintelis priešnuodis – viešumas“

Jau šį ketvirtadienio vakarą, 21.00 val. „Lietuvos ryto“ TV laidoje „Skyrybos“ – atviros ir šokiruojančios jaunų mūsų šalies medikų išpažintys apie patiriamą psichologinį smurtą darbe.

 Laidos vedėja.<br> LR archyvo nuotr.
 Laidos vedėja.<br> LR archyvo nuotr.
 Laidos akimirkos.<br> Pranešimo siuntėjų nuotr.
 Laidos akimirkos.<br> Pranešimo siuntėjų nuotr.
 Laidos akimirkos.<br> Pranešimo siuntėjų nuotr.
 Laidos akimirkos.<br> Pranešimo siuntėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Nov 20, 2019, 12:06 PM

Po visą šalį sukrėtusios jauno mediko savižudybės, laidos vedėja Agnė Grigaliūnienė kartu su psichologais, teisininkais ir Hipokrato priesaiką davusiais gydytojais bandys atsakyti į klausimą – kaip kovoti su mobingu, žlugdančių jaunų, perspektyvių žmonių gyvenimus.

Pasirinkti šią temą pokalbiui, anot laidos vedėjos Agnės, paskatino prieš kelerias savaites pats, savo noru iš gyvenimo pasitraukęs Vilniaus universitetinės ligoninės traumatologas – ortopedas. Netektis medikų bendruomenėje pagaliau sudrumstė vandenis ir iškėlė į paviršių jau senai Lietuvos medikų tarpe vyraujančius ydingus, nepagarbius tarpusavio santykius.

Ši savižudybė atvėrė itin opią, Lietuvoje jau giliai šaknis suleidusią tradiciją: mobingą.

Mobingas – lietuviams naujas terminas, reiškiantis sistematišką, ilgesnį laiką pasikartojantį kolegų ar aplinkinių žeminantį ar pajuokiantį elgesį. Skamba tikrai girdėtai? Kiek iš mūsų esame su tuo susidūrę? Ir kiek esame nutylėję apie mobingą?

Ketvirtadienio pokalbių laidoje „Skyrybos“ Agnė Gragaliūninė kalbins tiek patyrusius šį psichologinį smurtą darbe medikus, tiek ir psichologus bei teisininkus: Povilą Žukauską – ortopedą traumatologą, Darių Jauniškį – plastikos chirurgą, advokatę Viliją Viešūnaitę, psichologę Jūratę Bortkevičienę.

Pokalbių laidoje „Skyrybos“ Agnė bandys išsiaiškinti, ar įmanoma išsiskirti su mobingu? Kaip jį atpažinti, ir kokių priemonių galime imtis, norint išgyvendinti šį reiškinį iš savo kasdienybės? Ar egzistuoja Lietuvoje teisiniai mechanizmai mobingui pažaboti?

„Mobingas – ne norma. Tai yra atgyvena, kurios visuomenėje neturi būti“ – sakė vienas iš laidos dalyvių. Psichologė Jūratė Bortkevičienė taip pat paantrino savo kolegoms laidoje: „ Jeigu mes vienas kitą palaikysim, ir išmoksim būti tolerantiški vieni kitiems – išmoksime kalbėti apie tai kas mus skaudina ir yra nepriimtina“.

Mobingą atpažinti nesunku: paklauskime savęs, ar esame kada girdėję „netyčinę“, kandžią repliką iš kolegų, ar buvome ignoruoti darbo kolektyvo? Sakysite, kad per jautriai reaguodamas žmogus gali prisegti visokių etikečių kolegų elgesiui? Deja, šis reiškinys yra iš tiesų plačiai paplitęs visame pasaulyje. Ne išimtis ir Lietuva.

Kasdieninis darbas yra viena iš žmogaus gyvenimo terpių, kurioje jis praleidžia didelę dalį savo laiko. O susiformavę kolektyvo darbiniai santykiai – apsprendžia darbe vyraujančia atmosferą. Ar kada nors paklausėme savęs, kiek sveika yra mūsų darbinė aplinka? Ar nepatiriame iš kolegų ar darbdavių spaudimo ar nebylaus psichologinio smurto?

Laidoje dalyvavusieji – vieningai sutaria, kad vienintelis priešnuodis prieš mobingą – viešumas. Netylėti, nebekentėti ir tikslingai veikti mobingo atveju – štai raktas į sveikesnę, normalią darbinę atmosferą, kurios nusipelnėme visi.

Ketvirtadienio pokalbių laidoje „Skyrybos“ Agnė kvies visus nebetylėti ir būti vieningais prieš mobingą. Aktualių pokalbių laida „Skyrybos“ šį ketvirtadienį 21.00 valandą per „Lietuvos ryto“ televiziją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.