„Panathinaikos“ su Mariumi Grigoniu važiuoja į Eurolygos finalo ketvertą – namie palaužė „Maccabi“

Antradienį lemiamą Eurolygos ketvirtfinalio serijos penktąjį mačą Graikijoje žaidė vietos Atėnų „Panathinaikos“ su Mariumi Grigoniu ir Tel Avivo „Maccabi“. Ir per visus keturis mačus buvusią intrigą komandos išlaikė ir penktoje: galingiau ketvirtą kėlinį sužaidę graikai vis dėlto palaužė Izraelio krepšininkus, laimėjo mačą 81:72 (19:21, 22:20, 17:15, 23:16) bei seriją iki trijų laimėjimų 3:2.

„Maccabi“ ir „Panathinaikos“ dvikova/<br> AFP/Scanpix nuotr.
Marius Grigonis<br>G.Bitvinsko nuotr.
Marius Grigonis ir Konstantinos Mitoglou<br>SPO/Scanpix nuotr.
Marius Grigonis.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

May 7, 2024, 8:34 PM, atnaujinta May 8, 2024, 12:22 AM

Graikai į finalo ketvertą pateko po 12 metų pertraukos.

„Mes esame pagrindiniai kandidatai laimėti Eurolygą“, – kaip visada savimi pasitikintis iškart po mačo šaukte šaukė Atėnų ekipos treneris turkas Erginas Atamanas.

Mačas prasidėjo diktuojant svečiams: jie pirmavo 5:2, o įpusėjus ketvirčiui ir 9:4. Nors graikai bandė perimti iniciatyvą, vis dėlto „Maccabi“ laikė žaidimo vadžias savo rankose – 13:8.

Paskutinę kėlinio minutę svečiai buvo priekyje 20:14, o galiausiai jį laimėjo tik 21:19.

Antrojo kėlinio pradžioje  ekipos žaidė lygiai 24:24, tačiau Atėnų atstovai klydo ir „Maccabi“ vėl pabėgo 28:24.

Bet galiausiai žaidimas išsilygino ir ekipos žengė koja kojon, o ilsėtis išėjo rezultatui esant 41:41.

Trečiame kėlinyje į priekį ir vėl išsiveržė „Maccabi“ 46:43, bet buvo naivu tikėtis, kad graikai atiduos pergalę Izraelio krepšininkams. Įpusėjus ketvirčiui ir vėėl buvo lygu 49:49.

Baigiantis kėliniui „Panathinaikos“ turėjo menką persvarą – 58:56, kurią išlaikė prieš lemiamą kėlinį.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Maccabi“ susikūrė sau visišką chaosą ir atsiliko 56:67 – šeimininkai spurtavo 9:2.

Nors izraeliečiai ir bandė kažką nuveikti, likus 4 min. jie atsiliko 64:71. Priešpaskutinę minutę šeimininkai buvo priekyje 78:69 ir ramiai laimėjo mačą ir seriją.

„Panathinaikos“: Kendrickas Nunnas 26 (2/7 dvit., 6/10 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 27 n.b.), Kostas Sloukas 15 (4/4 dvit., 2/6 trit., 6 atk. kam.), Juancho Hernangomezas 11, Ioannis Papapetrou 10 (2/5 trit.), Mathias Lessortas 9 (3/8 dvit., 11 atk. kam.).

Šioje serijoje abi ekipos pasižymėjo pergalėmis viena po kitos: pirmame mače graikai įveikė oponentus 95:88, po to „Maccabi“ laimėjo 85:83, po to vėl Atėnų atstovai išsiveržė į priekį nugalėję 95:79, o ketvirtame mače stipresni buvo Tel Avivo krepšininkai 91:87.

Tokia pati priešprieša vyko ir 2012-ųjų sezone, kai penktoje serijos akistatoje žaidė „Panathinaikos“ ir „Maccabi“ – nors ketvirtame kėlinyje Izraelio ekipa ištirpdė 12 taškų deficitą ir buvo išlyginusi rezultatą 85:85, bet lemiamus taškus baudomis įmetė Dimitris Diamantidis ir padėjo Atėnų atstovams nugalėti bei žengti į finalus.

Atėnų ekipa finalo ketverto kovose gegužės 24–26 dienomis Berlyne susigrums su Stambulo „Fenerbahce“ ir „Monaco“ poros laimėtoju. Ten taip pat serijoje 2:2.

Vietą pusfinalyje anksčiau užsitikrino karališkasis Madrido „Real“, kuris 3:0 laimėjo seriją prieš kitą Ispanijos komandą Vitorijos „Baskonia“ su Tadu Sedekerskiu.