LFF taurės finale - dramatiškas panevėžiečių triumfas: Panevėžio „Ekranas“ - Gargždų „Banga“ 4:2 (nuotraukos)

Martynas Suslavičius

Panevėžiečių triumfas.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finale Alytuje netrūko nei dramos, nei įvarčių. Šalies čempionas Panevėžio "Ekranas" po pratęsimo 4:2 (1:2) nugalėjo Gargždų "Bangą", kuri pirmojo kėlinio pradžioje pirmavo 2:0, tačiau persvaros neišsaugojo.

Gargždų komanda rungtynių pradžioje varžovus pasiuntė į nokdauną - jau 10 minutę, po pakelto kampinio, įvartį pelnė I.Zelmikas. Vos po minutės "Bangos" persvarą padidino K.Urbaitis.

"Ekrano" futbolininkai kiek atsigavo 30 minutę, kai įvartį pelnė R.Radavičius. Dar po 24 minučių E.Varnas smūgiu galva išlygino rezultatą - 2:2.

Per pratęsimą sėkmė šypsojosi panevėžiečiams - 107 minutę įvartį pelnė D.Matovičius. Pergalingą tašką 115 minutę padėjo puolėjas A.Velička - 4:2.

Naudingiausiu mačo gynėju išrinktas Panevėžio "Ekrano" gynėjas I.Dedura.

Panevėžiečiai LFF finale žaidė jau devintą kartą, o taurę laimėjo penktą kartą klubo istorijoje - „Ekranas“ trofėjų taip pat yra iškovojęs 1985, 1998, 2000 ir 2010 m.).

Pirmasis kėlinys

Pirmasis kėlinys prasidėjo žvalgybiniu žaidimu. Kamuolį daugiau kontroliavo „Ekrano“ komanda, o varžovai laikėsi gynybinio žaidimo stiliaus – leisdavo kurti, gynyboje nutraukdavo atakas ir kontraatakuodavo.

Panevėžio komanda susitikimo pradžioje kėlė du kampinius iš eilės, tačiau jų neišnaudojo.

Garždų „Banga“ perėmusi kamuolį stengdavosi jį palaikyti, tačiau panevėžiečiai varžovus prižiūrėdavo iš arti ir neleisdavo laisvai kurti atakų. 10 minutę netikėtai į priekį išsiveržė „Bangos“ komanda – po kampinio galva kamuolį į vartus pasiuntė Irmantas Zelmikas - 1:0.

Įvartis pribloškė „Ekrano“ komandą ir šie, tik išsispyrę kamuolį iš centro, jį prarado. Greitą ataką surengę „Bangos“ futbolininkai antrą kartą kamuolį pasiuntė į vartus. 11 minutę į „Ekrano“ vartus smūgiavo „Bangos“ atstovas, tačiau Emilijus Zubas kamuolį atmušė. Ataka nebuvo neutralizuota ir į baudos aikštelę atšokusį kamuolį į tuščius vartus pasiuntė Karolis Urbaitis – 2:0.

Po dviejų įvarčių „Bangos“ futbolininkai ėmė žaisti drąsiau. Jausdami pasitikėjimą gargždiškiai nebeleido „Ekranui“ laisvai ridenti kamuolio, juos dengdavo nuo pat varžovų gynybinės linijos.

13 minutę „Ekrano“ ekipa galėjo sušvelninti rezultatą. Mauro Lucas Alonso suklaidino du varžovus ir iš dešinio baudos aikštelės krašto smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys sudrebino virpstą. 16 minutę nedidelis pavojus kilo prie „Bangos“ vartų.

30 minutę „Ekranas“ sušvelnino skirtumą. Egidijus Varnas iš kairiojo krašto kamuolį perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o ten likęs laisvas Ramūnas Radavičius kamuolį pasiuntė į vartus – 1:2.

Po įvarčio panevėžiečiai apgulė varžovus ir kėlė du kampinius iš eilės, tačiau tuo pasinaudoti nepavyko. 32 minutę „Ekranas“ nusprendė sustiprinti puolimo grandį ir pakeitė Andrių Arlauskį į Tadą Markevičių.

Antrasis kėlinys

Po įvarčio „Ekranas“ nenurimo ir toliau spaudė varžovus leisdamas suprasti, kad kovoja tik dėl pergalės. 54 minutę Arnas Ribokas keičiamas į puolėja Arną Veličką. E.Varnas 54 minutę išlygino rezultatą - 2:2.

Nors Panevėžio komanda dažniau laikydavo kamuolį, „Banga“ taip pat regzdavo atakas, tačiau jos nekėlė pavojaus varžovų vartams.

68 minutę A.Kučys atliko ilgą perdavimą T.Markevičiui, tačiau šiam nepavyko įveikti „Bangos“ gynėjo ir ataka buvo neutralizuota.

76 minutę „Ekranas“ surengė pavojingą ataką, tačiau „Bangos“ gynėjai nesutriko ir apsigynė.Besibaigiant kėliniui abi komandos ėmė žaisti šiek tiek ramesnį futbolą, nė vieni nenorėjo aklai atakuoti, nes praleisto įvartį būtų prabanga.

Antrasis kėlinys baigėsi rezultatui esant 2:2. LFF taurės finalo rungtynėse prireikė pratęsimo.

Pratęsimas

Pirmasis pratęsimo kėlinys prasidėjo greitu futbolu. „Ekrano“ žaidėjai apgulė varžovų vartus ir perėmė kamuolio kontrolę, „Banga“ stengdavosi rasti progų kontratakoms.

10 minutę Deividas Padaigis iš toli paleido suktą smūgį, tačiau kamuolys praskriejo šalia vartų virpsto.

22 minutę M.Gudauskas gavo perdavimą į baudos aikštelę ir „Bangos“ futbolininką pargriovė A.Kučys, tačiau teisėjas pražangos nefiksavo. Po pirmojo pratęsimo žaidimo tendencija tapo aiški – „Ekranas“ žaidė prie varžovų vartų, „Banga“ – gynėsi ir mėgino kontratakuoti.

Antrasis pratęsimas prasidėjo taip pat greitu žaidimu. Po dviejų minučių nuo pratęsimo pradžios į priekį „Ekraną“ išvedė Dušonas Matovičius, kuris gavo gražų perdavimą iš A.Veličkos – 3:2.

Po įvarčio „Bangai“ liko aukoti gynybą dėl atakų. Panevėžio „Ekranas“ neskubino žaidimo, stengėsi palaikyti kamuolį, tačiau „Banga“ spaudė varžovus ir neleisdavo kamuoliui užsibūti panevėžiečių pusėje.

„Ekrano“ žaidėjai pasinaudojo „Bangos“ spaudimu, gynybos sumažinimu ir dar labiau padidino rezultatą. A.Velička greitos kontratakos metu nuginklavo varžovų vartininką – 4:2.

Po antrojo įvarčio „Banga“ nuleido rankas ir pripažino „Ekrano“ futbolininkų pranašumą.

Panevėžio "Ekrano" startinė sudėtis: Emilijus Zubas, Andrius Jokšas, Dainius Gleveckas, Ignas Dedura, Nerijus Sasnauskas, Andrius Arlauskas, Aurimas Kučys, Ramūnas Radavičius, Mauro Lucas Alonso, Arnas Ribokas, Egidijus Varnas.

Gargždų "Bangos" startinė sudėtis: Igoris Spiridonovas, Irmantas Zelmikas, Marius Kazlauskas, Mindaugas Bitinas, Deividas Padaigis, Rimvydas Grudys, Karolis Urbaitis, Andrius Lipskis, Marijanas Choružis, Mikas Kura, Gytis Gailius.