Rungtynės, vertos finalo: Kauno „Žalgiris“ - Vilniaus „Lietuvos rytas“ 85:82 (komentarai, nuotraukos, 4 video)

Tautvydas Mikalajūnas

Kauniečius į pergalę vedė T.Klimavičius.

Stipriausių Lietuvos krepšinio klubų dvikova tapo dar vienu galingu emocijų užtaisu. Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono rungtynėse Kauno „Žalgiris“ po atkaklios kovos 85:82  (21:19, 19:21, 25:21, 20:21)palaužė Vilniaus „Lietuvos rytą“.  Tačiau ši nesėkmė vilniečiams nesutrukdė reguliarajame sezone užimti pirmą vietą - pirmajame susitikime Vilniuje šeimininkai šventė pergalę 17 taškų skirtumu (91:74).

Žiūrėkite rungtynių akimirkas.

Sūpuoklės. Pirmuosius du kėlinius sąlygas diktavo „Žalgirio“ krepšininkai, kurie turėjo 2-6 taškų pranašumą. Trečiajame kėlinyje I.Miloševičiaus ir S.Babrausko pastangomis vilniečiai persvėrė rezultatą ir įgijo 6 taškų pranašumą (49:43). Iniciatyvą praradę kauniečiai kovingumo neprarado - T.Klimavičiaus įkvėpti ketvirtajame kėlinyje jie įgijo dviženklę persvarą (73:63). Rungtynių pabaigoje vilniečiams buvo pavykę išlyginti rezultatą (80:80), bet paskutinėmis minutėmis tiksliau žaidė šeimininkai.

Pražangos. Rungtynėse netrūko kietos kovos - dėl penkių pražangų aikštę buvo priversti palikti aukštaūgiai A.Baynesas, J.Valančiūnas, M.Begičius ir T.Watsonas. Keturias pražangas surinko J.Sinica, K.Bajramovičius ir M.Kalnietis.

Rezultatyviausi. Kauno ekipą į pergalę vedė T.Klimavičius, pelnęs 24 taškus ir atkovojęs 11 kamuolių. T.Watsonas (8 atk. kam.) surinko 16 taškų, D.Šalenga - 11. Vilniaus ekipoje išsiskyrė K.Bajramovičius - 20 taškų. S.Babrauskas surinko 17, I.Miloševičius (8 rez., perd.) - 15.

Transliacija. Net ir mokėdamas už kabelinės televizijos kanalą, rodantį tiesioginę krepšinio transliaciją, negali būti garantuotas, jog dvikovą išvysi tiesiogiai. „Viasat Sport Baltic“ kanalas, vienintelis turėjęs teisę rodyti pajėgiausių Lietuvos krepšinio klubų dvikovą, nesugebėjo jos parodyti tiesiogiai. Kai Kauno sporto halėje užvirė kova, „Viasat Sport Baltic“ eteryje du latvių specialistai vis dar narpliojo ledo ritulio dvikovos momentus. Pražiopsojęs dvikovos startą kanalas iki didžiosios pertraukos rungtynes transliavo atsilikdamas daugiau nei pusė kėlinio.

Mintys po rungtynių:

Vilniaus "Lietuvos ryto" treneris R.Kurtinaitis: "Varžovai puikiai kovojo, o ketvirtajame kėlinyje jie pabėgo, įgijo 10 taškų persvarą ir mums nepavyko jų pralenkti. Tačiau norėčiau padėkoti savo žaidėjams už darną ir susikaupimą - būdami ne beviltiškoje, bet sudėtingoje situacijoje sugebėjome ištirpdyti skirtumą. M.Bjelica turi smulkią traumą, A.Jomantui buvo trūkęs raumuo ir jį matysime po savaitės, o V.Ginevičius buvo pasitempęs kirkšnį ir nežaidė dvi savaites. Tačiau negaliu skųstis, jog pralaimėjome, kad neturėjome šių krepšininkų. Žinoma, sezono įdirbis šiek tiek nukenčia, nes keletas žaidėjų pasikeitė, taip pat yra traumuotų krepšininkų. Turime J.Valančiūną, kuris T.Watsonui ir T.Klimavičiui neprilygsta, bet mes dirbame ir laukiame lemiamų sezono kovų. I.Miloševičius pradeda tobulėti ir rungtynėse, ir treniruočių porcese. Tai yra geras žaidėjas ir ateityje iš jo bus galima padaryti gerą komandos įžaidėją. Nesvarbių rungtynių nėra ir šį vakarą mes labai norėjome laimėti, tačiau klaidos mums neleido to padaryti". Žiūrėkite komentarą.

Kauno "Žalgirio" treneris D.Maskoliūnas: "Pasiekėmę pergale, bet man asmeniškai dvejopas jausmas - žaidimo plano neįvykdėme, jo kokybė nelabai tenkino. Išbandėme įvairius gynybos variantus, kurie, prisipažinsiu, mums nepavyko. Darysime iš to išvadas. Mums nesvarbių rungtynių su "Lietuvos rytu" nebūna, noriu pasveikinti vyrus su pergale. Visi aikštėje darė, ką galėjo". Žiūrėkite komentarą.

Kauno "Žalgirio" aukštaūgis T.Klimavičius: "Džiaugiuosi, kad laimėjome ir nudžiuginome savo aistruolius. O dėl taškų skirtumo - aikštėje apie tai negalvojome. Ėjome ir kovėmės - kaip pavyko, taip. Negali prieš rungtynes su "Lietuvos rytu" pasakyti, jog laimėsi 20 taškų. Juk čia vienodo lygio komandos. Su baudų metimais teks rimtai padirbėti - rungtynėse su CSKA pramečiau, dabar vėl. Teks pasistengti". Žiūrėkite komentarą.

***

Rungtynių pradžia tapo dviejų aukštaūgių dvikova - Kauno „Žalgirio' komandoje aktyviausias buvo T.Watsonas, Vilniaus „Lietuvos ryte“ - A.Baynesas. Abu žaidėjai taškus dažniausiai rinko baudų metimais. Netrukus prie jų prisidėjo mažesni žaidėjai - taikliai atakavo D.Šalenga ir I.Miloševičius (8:8).

Į taškų rinkimo lenktynes įsitraukė ir T.Klimavičius, pelnęs 4 taškus iš eilės ir padėjęs kauniečiams įgyti 6 taškų pranašumą (14:8).

Šeimininkai po M.Browno taiklių baudų metimų buvo įgiję 7 taškų persvarą (16:9), tačiau svečius timptelėjo J.Valančiūnas, pelnęs 4 taškus iš eilės. Netrukus tritaškį pridėjo S.Babrauskas ir skirtumas aptirpo iki 3 taškų (16:19).

Po pirmojo kėlinio šeimininkai turėjo 2 taškų persvarą 21:19.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos bendravo tritaškiais - Kauno komandoje iššovė T.Klimavičius ir A.Juškevičius, Vilniaus komandoje taikliarankiu tapo S.Babrauskas, du kartus iššovęs iš toli. Kauno ekipa priekyje 27:25.

Įpusėjus kėliniui kauniečiai - vis dar priekyje. Du taškus įsirašė T.Watsonas, tris - M.Pocius. Vilniaus komandos metikai išsiderino - netaikliai šovė S.Babrauskas ir M.Gecevičius (27:35). Tačiau šeimininkams nepavyko atitrūkti - iš toli iššovė D.Zavackas, keturis taškus iš eilės pelnė K.Bajramovičius ir vilniečiai - per žingsnį nuo varžovų (34:35).

Pajutę pavojų šeimininkai vėl šovė į priekį (38:34), tačiau ritmo nemažino ir vilniečiai - iniciatyvos ėmėsi I.Miloševičius, pelnęs 5 taškus iš eilės ir pirmą kartą išvedęs savo komandą į priekį 39:38.

Po antrojo kėlinio - lygybė 40:40.

Trečiojo kėlinio pradžioje rungtynių svarstyklės ėmė krypti vilniečių pusėn. Kėlinį pradėjo D.Šalengos dvitaškis su pražanga, tačiau vėliau vilniečiai spurtavo 9:0 ir pirmą kartą rungtynėse įgijo 6 taškų persvarą (49:43).

Nugrimzdi „Žalgirio“ laivui neleido T.Klimavičius, pelnęs 5 taškus iš eilės (52:53). Taškas į tašką vykusią dvikovą į kauniečių pusę vėl persvėrė M.Brownas, pelnęs dvitaškį su pražanga (57:55).

Kėlinio pabaigoje kauniečiai pabandė atitolti - po M.Pociaus tritaškio komandas skyrė 6 taškai (64:58). S.Babrauskas neleido varžovams atitrūkti ir smeigė tritaškį (61:64).

Po trijų kėlinių kauniečiai priekyje 65:61.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje, po dviejų žaibiškų „Žalgirio“ atakų, šeimininkai įgijo 8 taškų pranašumą (69:61). K.Bajramovičius dėjimu bandė įpūsti vilniečiams energijos, tačiau ja tryško šeimininkai - po dar vieno įspūdingo T.Klimavičiaus dėjimo komandas jau skyrė 10 taškų (73:63).

Vilniaus komandos krepšininkai nenuleido rankų ir kabinosi - po K.Bajramovičiaus septynių taškų iš eilės komandas skyrė vos vienas taškas (77:78). Po T.Klimavičiaus baudų metimų kauniečiai pirmavo 80:77, tačiau neilgam - tritaškį įskraidino I.Miloševičius (80:80).

Svarstyklės horizonte laikėsi neilgai - svarbų tritaškį pataikė D.Šalenga (83:80). Tačiau svarbios atakos metu puolime prasižengė I.Miloševičius ir kauniečiai šventė pergalę 85:82.

Kauno „Žalgiris“: T.Klimavičius (11 atk. kam.) - 24, T.Watsonas (8 atk. kam.) - 16, D.Šalenga - 11, M.Pocius - 9, M.Kalnietis - 8, M.Brownas - 7, M.Begičius - 4, A.Juškevičius ir A.Čapinas - po 3. M.Delašas ir P.Butkevičius taškų nepelnė.

Vilniaus „Lietuvos rytas“: K.Bajramovičius - 20, S.Babrauskas - 17, I.Miloševičius (8 rez. perd.) - 15, A.Baynesas - 10, M.Gecevičius - 9, J.Valančiūnas - 6, D.Zavackas - 5. S.Buterlevičius taškų nepelnė, V.Ginevičius  ir M.Bjelica nežaidė.

Dvitaškiai: Kauno "Žalgiris" - 19/35 (54 proc.) / Vilniaus "Lietuvos rytas" 14/40 (35 proc.)

Tritaškiai: Kauno "Žalgiris" - 7/19 (37 proc.) / Vilniaus "Lietuvos rytas" - 10/14 (71 proc.)

Baudos: Kauno "Žalgiris" - 26/38 (68 proc.) / Vilniaus "Lietuvos rytas" - 24/30 (80 proc.)

Atk. kamuoliai: Kauno "Žalgiris" - 34 / Vilniaus "Lietuvos rytas" - 30

Rez. perdavimai: Kauno "Žalgiris" - 15 / Vilniaus "Lietuvos rytas" - 12

Per. kamuoliai: Kauno "Žalgiris" - 8 / Vilniaus "Lietuvos rytas" - 7

Klaidos: Kauno "Žalgiris" - 12 / Vilniaus "Lietuvos rytas" - 14.