Lemiamas A. Ebo tritaškis nukalė „Nevėžiui“ pergalę Panevėžyje

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko rungtynės, neturinčios lemiamos įtakos turnyro lentelei. Jose Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (9–20) svečiuose 93:92 (24:17, 21:31, 20:27, 27:14) po lemiamo Amito Ebo tritaškio palaužė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (15–14).

Lemiamas A. Ebo tritaškis nukalė „Nevėžiui“ pergalę Panevėžyje<br>I. Cibulskaitės nuotr.
D. Sirvydis<br>Betsafe-LKL nuotr.

2024-05-06 19:02, atnaujinta 2024-05-06 21:38

Kėdainių komanda sezoną „Betsafe-LKL“ baigs susitikimu su Mažeikių „M Basket-Delamode“, kuri dar nežino, liks 7 ar 8 pozicijoje. Tuo tarpu Panevėžio ekipa dar susikaus su „Šiauliais“, o vėliau jos laukia ketvirtfinalio serija su Utenos „Uniclub Casino – Juventus“.

Kėdainiečiai startavo kiek geriau (20:13), tačiau po minutės pertraukėlės šeimininkai parodė reakciją – tritaškį smeigė Martynas Varnas, bet atsaką jam turėjo Robertas Keliačius – 24:17.

Deividas Sirvydis ir Džiugas Slavinskas antruoju bandymu toliau mažino atsilikimą (24:26), bet Seanas McNeilas neleido išlyginti rezultato – 29:24. Tai padaryti galiausiai pavyko Vyteniui Lipkevičiui (29:29), panevėžiečiai iniciatyvą perėmė, o po dviejų kėlinių pirmavo 48:45.

Francis Okoro buvo sumažinęs „Nevėžio-Optibet“ atsilikimą iki minimalaus (50:51), o kartu su S.McNeilu jie išvedė į priekį svečius – 54:51. Tiesa, kėliniui įpusėjus panevėžiečiai susigrąžino persvarą (62:56), V.Lipkevičius, M.Varnas ir Gediminas Orelikas pataikė svarbius tritaškius, o prieš paskutinį kėlinį „7bet-Lietkabelis“ turėjo dviženklę persvarą – 75:65.

10:0 – tokiu spurtu ketvirtą kėlinį pradėjo Gedimino Petrausko auklėtiniai, lyginę rezultatą. Lygi kova tęsėsi ir iki lemiamų minučių. Likus 2 minutėms tvyrojo lygybė (83:83), kol D.Bičkauskis sumetė baudas – 85:83. Francis Okoro dvitaškiu su pražanga galėjo persverti rezultatą, tačiau bauda tikslo nesiekė (85:85), o D.Sirvydis pataikė iš toli – 88:85.

Liko minutė, C.Ramey atsakė tuo pačiu (88:88), bet G.Maldūno baudos metimas grąžino minimalią persvarą šeimininkams – 89:88. Laiko A.Ebo užteko – likus 4 sekundėms jis pataikė iš toli ir artino prie pergalės „Nevėžį-Optibet“ – 91:89. Z.Watermanui kamuolį išsimesti trukdęs G.Orelikas gavo techninę pražangą ir pergalę svečiai tvirtino. Nieko nebekeitė finalinis G.Oreliko tritaškis.

Kėdainių komandoje debiutavo Nojus Bukauskas, žaidęs beveik 6 minutes ir pelnęs 2 taškus.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 18 (5 atk. kam., 20 n.b.), Gediminas Orelikas 17 (5/11 trit.), Martynas Varnas 15 (6 rez. perd.), Dovis Bičkauskis 11, Vytenis Lipkevičius (8 atk. kam.) ir Džiugas Slavinskas – po 8.

„Nevėžis-Optibet“: Amitas Ebo 23 (10 rez. perd., 27 n.b.), Zane‘as Watermanas 16 (8 atk. kam., 27 n.b.), Courtney Ramey 13, Seanas McNeilas ir Francis Okoro – po 12.

Panevėžiečiai iškovoję 15 pergalių yra užsitikrinę 5-ąją vietą.

Kėdainių ekipa su 9 laimėjimais rikiuojasi 9-oje pozicijoje ir į atkrintamąsias patekti nebegali.