Lietuvos ledo ritulio rinktinė žaisdama namie nesugebėjo iškovoti kelialapio į aukštesnę pasaulio pirmenybių pakopą, Eimantas Stanionis apgynė pasaulio profesionalų bokso čempiono vardą, trijulių krepšinio rinktinė pralaimėjo lemiamas rungtynes dėl olimpinio kelialapio, LKL ir futbolo A lygos lyderiai dalino taškus varžovams, o Jonas Valančiūnas baigė NBA sezoną.

Lietuvos sporto savaitė: tikslo nepasiekę ledo ritulininkai, diržą išsaugojęs E. Stanionis ir J. Valančiūno sezono pabaiga<br> AFP/Scanpix/FIBA/V.Skaraičio nuotr.
Jonas Valančiūnas<br>AFP/Scanpix nuotr.
E.Stanionis.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Artūras Žagaras<br>V. Skaraičio nuotr.
Pasaulio ledo ritulio čempionatas:<br>V.Skaraičio nuotr.
Lietuvos trijulių krepšinio rinktinė<br>FIBA nuotr.
Martynas Alekna kelią į pasaulio čempionatą prasiskynė netikėtai.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

May 6, 2024, 9:26 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 29 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų grupės ketvirtfinalio serijoje „New Orleans Pelicans“, kuriame žaidžia Jonas Valančiūnas, pralaimėjo reguliariojo sezono Vakarų grupės nugalėtojui „Oklahoma City Thunder“ 0:4. J.Valančiūnas šioje serijoje pelnydavo 14,5 taško ir atkovodavo 11 kamuolių.

Balandžio 30 d. Uelvoje (Ispanija) vykusiame lengvosios atletikos turnyre (Žemyninio turo bronzinis lygis) disko metimo varžybas laimėjo Martynas Alekna (63,99 m).

Gegužės 1 d. Lietuvos moterų rankinio lygos pusfinalio serijose reguliariojo sezono nugalėtoja Vilniaus „Eglė“ įveikė Kauno „Žalgirį“ 2:0, čempionės vardą ginanti „Garliava“ – Vilniaus „Taurą“ 2:0.

Gegužės 1 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Guandžou (Kinija; „ATP Challenger“) antrajame rate pralaimėjo australui Jamesui Duckworthui 1:6, 1:6. Justina Mikulskytė turnyro Bonita Springse (Florida, JAV; „W100“) pirmajame rate pralaimėjo amerikietei Liv Hovdei 6:7, 3:6.

Gegužės 1 d. Brazilijoje paplūdimio tinklinio profesionalų turo turnyre („Elite 16“) Ainė Raupelytė ir Monika Paulikienė užėmė 17-ąją vietą (jos iškrito atrankos antrajame rate).

Gegužės 1–2 d. Lietuvos futbolo A lygos lyderis Vilniaus „Žalgiris“ namie sužaidė lygiosiomis su Gargždų „Banga“ 2:2. Antrąją vietą užimantis Telšių „Džiugas“ namie nugalėjo Alytaus „Dainavą“ 2:1. Šešerių nelaimėtų rungtynių seriją nutraukė paskutinę vietą užimantis Vilniaus „Transinvest“, namie nugalėjęs Kauno „Žalgirį“ 3:2 („Transinvest“ atsiliko 0:2). Po 12 turų pirmauja Vilniaus „Žalgiris“ (27), „Džiugas“ (21), Kauno „Hegelmann“ (19) ir Kauno „Žalgiris“ (16). Dvi paskutines vietas užima čempiono vardą ginantis „Panevėžys“ (11) ir debiutantas „Transinvest“ (10).

Gegužės 2 d. Geriausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) balandžio mėnesio krepšininku išrinktas izraelietis Amitas Ebo (Kėdainių „Nevėžis“). Jis per 4 rungtynes pelnydavo vidutiniškai 23 taškus ir atlikdavo 10,3 rezultatyvaus perdavimo, o „Nevėžis“ pasiekė 2 pergales.

Gegužės 3 d. Vilniuje pasibaigusiame pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato pirmosios pakopos B grupės turnyre Lietuvos rinktinė per 5 rungtynes iškovojo 12 taškų ir užėmė antrąją vietą. Lietuviai nugalėjo Ispaniją 3:0, Estiją 6:1, Nyderlandus 3:2 ir Kiniją 3:0, bet lemiamose rungtynėse dėl vienintelio kelialapio į aukštesnę pakopą pralaimėjo Ukrainai 1:4. Pirmąją vietą užėmė Ukraina (15 tšk.). Skaičiuojant visas pasaulio čempionato pakopas, Lietuva užėmė 24-ąją vietą.

Gegužės 3 d. Dubajuje vykusiame lengvosios atletikos turnyre (Žemyninio turo bronzinis lygis) trišuolio varžybose Dovilė Kilty užėmė antrąją vietą (14,12 m), Diana Zagainova – ketvirtąją vietą (13,56 m). Nugalėjo turkė Tugba Danismaz (14,28 m).

Gegužės 4 d. Las Vegase pusvidutinio svorio profesionalų bokso mače dėl pasaulio čempiono vardo pagal Pasaulio bokso asociacijos (WBA) versiją Eimantas Stanionis nugalėjo venesuelietį Gabrielį Maestrę. 29-metų E.Stanionis profesionalų mače dalyvavo po dvejų metų pertraukos. Jis per karjerą laimėjo visus 15 mačų.

Gegužės 4 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos pusfinalio serijose Klaipėdos „Dragūnas“ nugalėjo Kauno „Granitą“ 2:0, čempionės vardą ginanti Vilniaus „Šviesa“ – „Vilnių“ 2:1.

Gegužės 4 d. Lietuvos vyrų septyniukių regbio čempionato nugalėtoju tapo Kauno „Ąžuolas“, antrąją vietą užėmė Klaipėdos „Kuršiai“, trečiąją – čempiono vardą praradęs Šiaulių „Baltrex“. „Ąžuolas“ čempionu tapo po 18 metų pertraukos. Devynis praėjusius turnyrus laimėjo „Baltrex“.

Gegužės 4–5 d. Palangoje Lietuvos lengvosios atletikos metimų čempionate ieties metimo varžybas laimėjo Skirmantas Šimoliūnas ir Liveta Jasiūnaitė, disko metimo – Martynas Alekna ir Paulina Stuglytė, kūjo metimo – Tomas Vasiliauskas ir Brigita Bačkė.

Gegužės 5 d. Ucunomijoje (Japonija) trijulių krepšinio olimpinės atrankos turnyre Lietuvos rinktinė užėmė antrąją vietą. Lietuviai grupės varžybose laimėjo 2 iš 3 rungtynių, pusfinalyje nugalėjo Prancūziją 21:15, bet finale pralaimėjo Nyderlandams 15:19. Nyderlandai iškovojo vienintelį kelialapį į Paryžiaus žaidynes. Lietuvos rinktinė pateko į kitą atrankos turnyrą, kuris vyks gegužės 16–19 d. Debrecene (Vengrija).

Gegužės 5 d. Klaudija Bubelytė teniso turnyro Notingame (Anglija; „W35“) finale pralaimėjo britei Sonay Kartal 1:6, 4:6. 21 metų K.Bubelytė pirmą kartą žaidė „W35“ rango turnyro finale.

Gegužės 5 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderis Kauno „Žalgiris“ išvykoje pralaimėjo Vilniaus „Wolves“ 93:97. Likus vienam turui iki reguliariojo sezono pabaigos, aiškios visos komandos, kurios žais atkrintamosiose varžybose: „Žalgiris“ (25 perg.), Vilniaus „Rytas“ (23), „Wolves“ (22), Utenos „Juventus“ (18), Panevėžio „Lietkabelis“ (15), Klaipėdos „Neptūnas“ (14), „Mažeikiai“ ir „Jonava“ (po 11).

Gegužės 5 d. Baigėsi moterų futbolo A lygos pirmasis ratas. Po 5 turų pirmauja čempionės vardą ginanti Šiaulių „Gintra“ (15 tšk.) ir 6 rungtynes žaidęs Vilniaus „Žalgiris“ (15).