Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Kaip Mindaugas su Daumantu už demokratiją Rytuose kaunasi

Kaip Mindaugas su Daumantu už demokratiją Rytuose kaunasi

2006-07-06 14:33

Ne, pavadinimas nieko neklaidina. Rašysiu apie Mindaugo, pirmojo Lietuvos karaliaus, bei Daumanto, pirmojo Lietuvos karaliaus žudiko, įtaką dabartinei Rusijai ir Baltarusijai.

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Istorija
2015-01-27 16:32

Kokios legendos apie gundančią gintaro rūmų valdovę ištakos?

2

„Tai buvo Baltijos jūros vandenų nimfos. Pajūrio žemaičių vaizduotėje jos įgaudavo dailių nuogų merginų, gyvenančių gintaro rūmuose, jūros gelmėse, pavidalą. Jos sugundydavo, nusiviliodavo į savo slėptuves dailius jaunikaičius, kurie jau niekuomet iš ten nebegrįždavo. Tų deivių karalienės vardas buvo Jūratė“, – rašė istorikas T.Narbutas.


2015-01-25 22:58

Nulūžusi Tutanchamono kaukės barzda negrabiai priklijuota

Tutanchamono auksinės kaukės barzda nulūžo rugpjūčio mėnesį, bet muziejus apie incidentą nepranešė, kol internete pasirodė nuotraukų, kuriose matyti klijų linija aplink kaukės smakrą. Tai išprovokavo spėliones, kad istorinė vertybė buvo apgadinta, netgi svarstyta, ar Egiptas pajėgus pasirūpinti savo neįkainojamais eksponatais.


2015-01-25 14:04

Pokario Vilnius: kaip buvo iškeldinti lenkai

39|3

Kodėl per porą metų iš Lietuvos sostinės išsikraustė per 90 tūkstančių lenkų, o jų vietą užėmė rusai, baltarusiai? Kas tai – išsikėlimas ar etninis valymas? Istorikai vieno atsakymo į šiuos klausimus neturi. Anot istorikės Vitalijos Stravinskienės, šis išsikėlimas buvo skaudus smūgis, nes iš Vilniaus pasitraukė inteligentijos atstovai, o liko tik darbininkai ir žemdirbiai.


2015-01-25 14:04

Plinta atminimo lentų artimiesiems mada

2

Įamžinant Kaune gyvenusius iškilius žmones ant pastatų jau pakabintos 347 atminimo lentos. Ant vieno – net šešios. Ar kasmet kabinti po 6–7 atminimo lentas ne per daug? Ar visi asmenys ir įvykiai tikrai to verti? Žinias apie garbius asmenis renkančių specialistų nuomone, neretai lentos pakabinamos ir pamirštamos.


2015-01-24 20:39

Su kokiais simboliais siejamas Kaunas?

3|4

Kaip V amžiuje rengėsi kauniečiai? Pasirodo, jie ne tik vilkėjo dailius drabužius, bet ir avėjo įmantrias odines kurpaites. Norint pasijusti ano laikotarpio kauniečiu, tai galima padaryti Kauno miesto muziejuje. Čia atkurtais V amžiaus apdarais galima net apsirengti. Tai – tik viena iš muziejuje veikiančios naujos miesto istorijos ekspozicijos „Kaunas: prieš srovę ir pasroviui“ įdomybių.


2015-01-23 10:29

Su kuo tapatinasi Pietryčių Lietuvos gyventojai?

1

Vilnius – miestas, kuriame gyvena įvairių tautų ir religijų žmonės, bet lenkams ir baltarusiams jis tapo ypač svarbia tautinės tapatybės dalimi, sako Lietuvos socialinių tyrimų centro Etninių tyrimų instituto mokslo darbuotoja Monika Frėjutė-Rakauskienė.


2015-01-23 09:46

Baltoji Mirtis – suomių snaiperis, varęs siaubą sovietams

152|7

Baltose Suomijos pusnyse jis buvo nepastebimas, o priešai negalėdavo išsisukti nuo jo kulkų. Baltąja Mirtimi pramintas suomių snaiperis – vienas žymiausių ir atkakliausių šaulių istorijoje. Antrojo pasaulinio karo metais jis padėjo ginti savo šalį nuo sovietų armijos ir tapo bene didžiausia priešų baime.


2015-01-22 17:01

T.Grotthussas: pretendentas į Nobelio premiją, gimęs per anksti

Sausio 20-oji yra išskirtinė sukaktis Lietuvos mokslo istorijoje. Lygiai prieš 230 metų gimė įžymusis fizikochemikas Theodoras Grotthussas (1785–1822), kurio darbai – bene svariausias mūsų krašto indėlis į pasaulio mokslo raidą.


2015-01-22 17:00

Sovietai politinius priešus žudė ir ledo kirtikliu, ir skėčiu

39|4

Ledo kirtiklis, plaktukas, kalio cianidu purškiantis švirkštas, sunkvežimio ratai – sovietų saugumo organizuotoms politinėms žmogžudystėms užsienyje bei šalies viduje tiko bet kas. Savo idėjinių oponentų bei politinių konkurentų žudymo bolševikai ėmėsi nuo pat pirmų kruvino viešpatavimo dienų. Iš pradžių tam tikslui rengti revoliuciniai tribunolai, vėliau – žymiosios „troikos“. Siekiant suteikti bet kokiam susidorojimui „proletariško teisėtumo“ regimybę buvo priimami pasibaisėtini įstatymai.


2015-01-22 12:14

Faraono Tutanchamono barzda priklijuota epoksidiniais klijais

2

Garsiojo Egipto faraono Tutanchamono pomirtinės kaukės mėlynos ir aukso spalvų barzda buvo paskubomis priklijuota epoksidiniais klijais, taip dar labiau pakenkiant šiai archeologinei vertybei, kuri buvo sudaužyta ją valant, pranešė Kaire įsikūrusio Egipto muziejaus prižiūrėtojai.


Populiariausi per 24 val.