Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

Prie Pietų Korėjos nuskendo laivas, aukų gali būti šimtai

29|10|

Pietų Korėjos pakrančių sargyba ir pareigūnai trečiadienį pranešė, kad mažiausiai du žmonės žuvo per kelto, kuris užplaukė ant uolų ir nuskendo netoli pietinių šalies krantų, katastrofą. Saugumo ir viešojo administravimo viceministras Lee Gyeong-ogas per spaudos konferenciją Seule tvirtino, kad pavyko išgelbėti 368 žmones iš kelto „Sewol“, kuriuo plaukė 477 žmonės, daugiausia vidurinių mokyklų moksleivių. Tiesa, vėliau buvo paskelbta, kad mažiausiai 290 žmonių laikomi dingusiais be žinios.

Padniestrės valdžia prašosi į Rusiją

4

Padniestrės valdžia prašo Rusiją pripažinti šią niekieno nepripažintą respubliką kaip suverenią nepriklausomą valstybę. Atitinkamą kreipimąsi trečiadienį priėmė šio Moldovos regiono Aukščiausioji taryba. Jis adresuotas RF Valstybės Dūmai, Federacijos Tarybai ir prezidentui.

Sovietų memorialiniai tankai iš Berlyno nedings

5|5

Vokietijos vyriausybė trečiadienį atmetė raginimus pašalinti du sovietų tankus, stovinčius ant pjedestalų Antrojo pasaulinio karo memoriale prie Brandenburgo vartų Berlyne, protestuojant prieš Rusijos veiksmus Kryme ir Ukrainoje.

V.Putinas siekė ginti ir Estijos rusus

230|2| 

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas jau prieš du dešimtmečius parodė savo ryžtą pakeisti tarptautinę tvarką, stojusią pasibaigus Šaltajam karui. Buvęs KGB pulkininkas iš Sankt Peterburgo vadovavo pastangoms nuo Estijos atplėšti Narvos regioną, rašo „Bloomberg“. 1993 metais dar jaunas V.Putinas, kuris tuo metu vadovavo Sankt Peterburgo miesto tarybos Išorės ryšių komitetui, padėjo Narvos rusakalbių daugumai suformuluoti planus paskelbti referendumą dėl autonomijos Estijos sudėtyje. Tai atskleidė prieš 21 metus Narvos miesto tarybai vadovavęs Vladimiras Čujkinas.

Rusija pasigailėjo menininko

4|4

Rusijoje trečiadienį nutraukta byla performansų menininkui, kuris buvo prisikalęs sėklides prie Raudonosios aikštės grindinio, nes buvo nuspręsta, kad jis neįvykdė jokio nusikaltimo. Piotras Pavlenskis pernai lapkritį išsirengė nuogas ir vinimis prisikalė sėklides prie Raudonosios aikštės grindinio, šokiruodamas praeivius.

Be partnerio likusią pandą nuo depresijos gelbsti televizorius

 

Išsiskyrimas su gyvenimo partneriu prie depresijos gali privesti ne tik žmones. Viename Kinijos zoologijos sode taip nutiko pandai vardu Sija. Kai jos kompanionas buvo išvežtas į kitą zoologijos sodą, panda tapo prislėgta, nusiminusi ir beveik nustojo ėsti. Sodo darbuotojai sunerimo dėl vienišos pandos savijautos, todėl jai įrengė televizorių, kad ši bent kiek pralinksmėtų.

Šiaurės Korėjos agentai užsipuolė Londono kirpėją

40|3| 

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-unas rūpinasi visais savo tautiečių gyvenimo aspektais, įskaitant šukuosenas. Jam atrodo, kad jo plaukų kirpimas yra tinkamiausias šalies studentams, kurie nuo šiol privalo atrodyti kaip jis. Su tuo nesutiko vienas Londono kirpėjas, kuris savo kirpyklos vitrinoje iškabino Kim Jong-uno atvaizdą kaip blogos šukuosenos pavyzdį. Šiaurės Korėjos pareigūnams tai nepasirodė juokinga. Stalinistinės valstybės ambasados darbuotojai suskubo apsilankyti minėtoje kirpykloje.

Naujienų srautas
2014-04-16 14:26

JT Saugumo Taryba pamatė niūrias žuvusių sirų nuotraukas

5

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje ambasadoriai antradienį nutilo, peržiūrėję virtinę šiurpių Sirijos pilietinio karo aukų nuotraukų. Jose buvo matyti išsekę žmonės išsišovusiais kaulais, ant kai kurių lavonų buvo smaugimo, mušimo žymių, kai kas buvo iškabintomis akimis.


2014-04-16 13:34

Studentų vakarėlis baigėsi 5 žmonių žūtimi

3

Studentų vakarėlyje Kanadoje nudurti penki žmonės. Policijos duomenimis, aukos - keturi jauni vyrai ir moteris - dalyvavo semestro pabaigos vakarėlyje gyvenamajame Kalgario rajone. Suimtas vienas įtariamasis.


2014-04-16 13:02

O.Pistoriaus teisme – dviejų savaičių pertrauka

Oscaro Pistoriaus bylos dėl nužudymo teisėja trečiadienį paskelbė daugiau kaip dviejų savaičių pertrauką po ketvirtadienio ir nurodė, kad procesas bus pratęstas gegužės 5 dieną.


2014-04-16 12:36

Indijoje nuo bėgių nuvažiavo traukinys

4

Šiaurės Rytų Indijoje anksti trečiadienį nuo bėgių nuvažiavus keleiviniam traukiniui, buvo sužeista dešimtys keleivių.


2014-04-16 12:26

Padovanotas vyno butelis kainavo postą

1

Australijos Naujojo Pietų Velso valstijos premjeras Barry O‘Farrellas trečiadienį atsistatydino paaiškėjus, kad jis melavo dėl jam padovanoto 3 tūkst. Australijos dolerių (7 tūkst. litų) vertės vyno butelio.


2014-04-16 11:54

Rusija išbandė naują tarpžemyninę balistinę raketą

9

Rusija išbandė naują tarpžemyninę balistinę raketą, didėjant įtampai dėl krizės Ukrainoje, antradienį patvirtino Pentagonas. Rusija iš anksto informavo JAV institucijas apie pirmadienį įvykdytą bandymą, laikydamasi galiojančios sutarties dėl ginkluotės, sakė Pentagono atstovas pulkininkas Stevenas Warrenas.


2014-04-16 11:47

Oficialiai patvirtinta, kad Ukrainos šarvuočiai buvo atimti

956|16| 

Po ilgai trukusio ir daug ką stebinusio Ukrainos valdžios neveiklumo, stebint negudriai maskuojamą Rusijos intervenciją į šalies rytus, prisidengiant vietiniais separatistais, antradienį pagaliau imtasi realesnių veiksmų. Vykdant antiteroristinę operaciją, šarvuota Ukrainos technika įvažiavo į Kramatorsko miestą. Netrukus paskelbta, kad ją perėmė separatistai - bet paaiškėjo, kad perėjimas į priešo pusę tebuvo Ukrainos gudrybė, kad patektų į užblokuotus miestus.


2014-04-16 11:46

Ukraina šiepia dantis prieš sukilimą šalies rytuose

1234|17|

Ukrainos valdžia pagaliau ėmėsi veiksmų malšindama Rusijos organizuojamus neramumus šalies rytuose. Vyriausybės pajėgos antradienį atrėmė maždaug 30 ginkluotų kovotojų ataką Kramatorsko oro uoste – taip prasidėjo antiteroristinė operacija, kurios tikslas – atstatyti tvarką neramioje Donecko srityje. Savo ruožtu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau prakalbo apie pilietinį karą, skelbia naujienų agentūra AP.


2014-04-16 11:38

Į H.Clinton batą metusiai moteriai gresia kalėjimas

2

Moteris, metusi batą į buvusią JAV valstybės sekretorę Hillary Clinton, gali būti nuteista dvejų metų laisvės atėmimo bausme. 36-erių Allison Michelle Ernst batą į H.Clinton metė šiai skaitant viešą paskaitą viename Las Vegaso viešbučių balandžio 11 dieną.


2014-04-16 10:06

Jungtinėje Karalystėje - neatpažintas skraidantis objektas

32

Georgina Heap žaidė tenisą su savo motina. Kai ji pakėlė akis į viršų, pamatė mistinį juodą žiedą. „Apie tris minutes jis tiesiog skraidžiojo kaip debesis iš staiga visiškai išnyko. Tai tikrai nebuvo paukščiai ar vabzdžiai. Mačiau, kaip apie dešimt šalia manęs buvusių žmonių metė visus darbus ir tiesiog stebėjo dangų“.


2014-04-16 10:05

Rumunijos premjeras pabėgo į Gynybos ministeriją

Rumunijos premjeras Victoras Ponta pareiškė dirbsiantis naujame biure Gynybos ministerijos pastate, nes baiminasi, kad gali būti klausomasi jo pokalbių telefonu. Vyriausybės vadovas šį sprendimą priėmė po to, kai vienas pokalbis, esą vykęs jo kabinete, buvo cituojamas vienoje korupcijos byloje.


2014-04-16 09:57

Iš mokyklos Nigerijoje pagrobta daugiau kaip 100 mergaičių

Spėjami islamistai iš vienos mokyklos Nigerijos šiaurės rytuose pagrobė daugiau kaip 100 mergaičių, praneša agentūra „Reuters“, remdamasi mokytojais.


2014-04-16 09:43

Įvardijo moterį, kuri Charkove spardė protestuotojus

42

Charkovo miesto forumo dalyviai atrado šviesiaplaukę moterį, kuri praėjusį savaitgalį vaizdo įraše buvo užfiksuota daužanti ant metro laiptų paguldytus protestuotojus, rašo unian.net. Apie tai savo „Facebook“ profilyje pranešė žurnalistas Zurabas Alasania. „Moteris, kuri spardė kruvinus žmones Charkove yra gydytoja Olga iš Čuhujivo“, - teigia žurnalistas.


2014-04-16 09:39

A.Duginas tampa naujosios Rusijos galybės ideologu

68

Kaip Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pateisina savo veiksmus Kryme ir Pietryčių Ukrainoje? Skaitydamas pagrindinio mistinės eurazianizmo filosofijos ideologo Aleksandro Dugino rašinius, rašo „Lietuvos rytas“. 52 metų A.Duginas – ne paprastas politologas. Jis yra garsiausias Eurazijos imperijos, kuri kovotų prieš Vakarų interesus, entuziastas. Vakaruose žinoma, kad jo pažiūros radikalios, – A.Duginas Rusijoje buvo įkūręs Nacionalinę bolševikų partiją, Nacionalinį bolševikų frontą, Eurazijos partiją. Jis neslepia simpatijų nacių esesininkams.


2014-04-16 09:16

Per Bostono sprogdinimų metines - masinė evakuacija dėl kuprinių

2|

Bostonui minint kruvino išpuolio maratone metines, dėl dviejų įtartinų kuprinių antradienio vakarą evakuota šimtai žmonių. Kuprinės pastebėtos netoli tos vietos, kur prieš metus įvykdyta teroristinė ataka. Suimtas vienas įtariamasis, praneša agentūra AFP.


2014-04-16 09:04

Rusų politikų turtai – nuo sklypų užsienyje iki senų „Volgų“

54|4|

Rusija oficialiai paskelbė valstybės veikėjų turtus ir pajamas. Įspūdingame sąraše išsiskiria Federacijos Tarybos narys Jefimas Malkinas, kuris Aukščiausiuose rusų parlamento rūmuose atstovauja Čiukčijos autonominei apygardai. Remiantis senatoriaus deklaracija, buvęs Romano Abramovičiaus komandos narys (dešimtojo dešimtmečio pabaigoje J.Malkinas užėmė vartotojų problemas sprendžiančio „Sibneft" skyriaus vedėjo postą) uždirbo daugiau nei 981,5 mln. rublių (68,3 mln. litų). Tai - 772 milijonais rublių daugiau nei prieš metus.


2014-04-16 09:04

Antiteroristinė operacija Slovjanske - lietuvio akimis

80|8|

Ukraina pagaliau pradėjo vaduoti savo teritoriją nuo svetimkūnių. Reguliarioji kariuomenė vykdo atiteroristinę operaciją, per kurią bando išlaisvinti maištininkų ir, greičiausiai, Rusijos specialiųjų pajėgų kontroliuojamą Slovjansko miestą. Į svarbų strateginį tašką šiuo metu vyksta ir prorusiški separatistai iš visos Rytų Ukrainos. Apie tai pasakojo lietuvis, gyvenantis Luhanske.


2014-04-16 08:57

Kinijoje vėl susidegino tibetietis

Kinijos Sičuano provincijoje antradienį susidegino tibetietis, pranešė užsienio žiniasklaida ir teisių gynimo grupės. 32 metų Thinley Namgyalas mirė netrukus po to, kai padegė save Kardzės prefektūroje.


2014-04-16 06:26

JAV atsitiesė po sprogimų Bostone, bet žaizdos dar kraujuoja

6|15

Tą 2013-ųjų pavasario pirmadienį, kai Bostone per tryliką sekundžių nugriaudėjo du galingi sprogimai, sukrėsta buvo ne tik Amerika. Išpuolis balandžio 15-ąją įvykdytas per maratoną, kuris išsiskiria giliomis tradicijomis ir bendruomeniškumo jausmu. Tądien, sporto pasaulio dėmesį prikaustantis renginys tapo bendražmogiška tragedija. Ją išgyveno ir šeši lietuviai. Lietuvoje jau buvo vėlus vakaras, kai pasaulio žiniasklaidos priemonės pranešė apie sprogimus Bostone centre – toje vietoje, kur turėjo finišuoti tūkstančiai maratono bėgikų. Pradžioje nebuvo tiksliai žinoma kas įvyko, o sužeistųjų skaičius augo kas akimirką.


2014-04-15 21:58

Londono statybose ant lietuvio nukrito ekskavatorius, jis žuvo

33

Pirmadienį Londone statybų aikštelėje žuvo 33 metų Dainius Rupšys iš Lietuvos, praneša standard.co.uk. Ant statybose dirbusio vyro nukrito statomo pasato perdangos plokštė ir ekskavatorius. Lietuvis žuvo iš karto, o jo kolega 29 metų ekskavatoriaus vairuotojas buvo išvežtas į ligoninę. Po įvykio buvo pradėtas tyrimas. Specialistai aiškinasi, ar statybvietėje buvo laikomasi privalomų darbo saugos reikalavimų.