Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

Opozicijos aktyvistas: „Rusijoje niekas negali jaustis saugus“

33|2

Rodos, rusų tauta atsikvoši. Opozicijos lyderio Boriso Nemcovo mirtis prezidento Vladimiro Putino hipnozę sklaido it vėjas rūką. „Jau seniai Rusijoje neatsimenu, kad eiliniai žmonės taip kritikuotų valdžią“, – pasakojo maskvietis, opozicinės partijos „Jabloko“ analitikas Kirilas Gončiarovas. 23-ejų vaikinas savaitgalį Vilniuje stebėjo rinkimus į savivaldą. Antradienį parskridęs namo, jis Maskvoje pajuto naujo politinio vėjo gūsį.

NATO vadovas atšaukė D. Grybauskaitę iš fronto

1282|

NATO narės, tarp jų Baltijos šalys, šiuo metu neįžvelgia jokių tiesioginių karo grėsmių, pareiškė Šiaurės Atlanto aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, duodamas interviu Suomijos dienraščiui „Helsingin Sanomat“. Baltijos valstybės anksčiau išsakė susirūpinimą, kad Rusija gali mėginti destabilizuoti padėtį jose. Pastaruoju metu vis dažniau girdima ir aukštų Vakarų pareigūnų perspėjimų, kad Baltijos šalys gali būti kitas Rusijos taikinys po Ukrainos.

Rusų įkalinta Ukrainos pilotė N. Savčenko pradėjo gerti sultinį

43

Kremlius gavo Ukrainos prezidento Petro Porošenkos laišką, kuriame raginama nedelsiant paleisti iš areštinės Ukrainos lakūnę Nadiją Savčenko, pranešė Vladimiro Putino atstovas. „Jis gautas. Bus ruošiamas atsakymas“, – sakė Dmitrijus Peskovas žurnalistams, atsakydamas į agentūros „Interfax“ klausimą.

Niujorko oro uoste nuo tako nuslydo keleivinis lėktuvas

7|2

Tūpdamas Niujorko oro uoste „LaGuardia“ nuo tako nuslydo bendrovės „Delta“ lėktuvas ir sustojo įsirėmęs į tvorą. Lėktuvas atskrido iš Atlantos. Kaip pranešė Niujorko ugniagesių departamentas, apie nukentėjusiuosius pranešimų nėra.

Ką B. Nemcovas bijojo ištarti garsiai? Padėjėja parodė raštelį

122|3|

Rusijos opozicijos politiko Boriso Nemcovo padėjėja Olga Šorina parodė naujienų agentūrai „Reuters“ raštelį, kurį jis jai perdavė nužudymo išvakarėse. „Su manimi susisiekė keli desantininkai iš Ivanovo. 17 (jų tarnybos draugų) žuvo, jie negauna savo pinigų, bet dabar bijo kalbėti“, – rašoma raštelyje.

Jaunosios danų konservatorės iškirptė fantazijai vietos nepaliko

87|7

Didelė iškirptė – didelis skandalas. Socialiniuose tinkluose dabar mirga jaunosios danų konservatorės Nikitos Klaestrup nuotrauka iš šventės, kurioje ji vilkėjo itin atvirą suknelę. Kol vieni merginą kritikuoja dėl nepadorumo, kiti liepia nurimti – esą mergina ne tik politiškai aktyvi, bet ir turi ką parodyti, rašo Danijos naujienų portalas politiken.dk.

Po tėvo nužudymo prabilo Boriso Nemcovo dukra

190|5|

Tirti nužudyto Boriso Nemcovo bylos ėmėsi pats Kremlius. Prezidentas Vladimiras Putinas viešai tikino, kad padarys „viską, kad žudikai būtų surasti“. Opozicijos lyderis jau palaidotas, tačiau, anot velionio dukros Žanos, nė vienas detektyvas dar nebuvo susisiekęs su B.Nemcovo artimaisiais, rašo „The Times“. Pirmą kartą viešai prabilusi po tėvo nužudymo, jo vyriausioji dukra 30 m. Žana neabejojo, kad ši „žiauri ir begėdiška žmogžudystė“ buvo bausmė už tėvo politines idėjas. Moteris tikino, kad visiškai nepasitiki tyrimu ir turi mažai vilties, kad tėvo galvažudžiai kada nors bus surasti.

Naujienų srautas
2015-03-05 19:37

Italijoje per audras žuvo du žmonės

Italijos šiaurėje ir Toskanos srityje ketvirtadienį siaučiant smarkioms liūtims ir stipriam vėjui, žuvo du žmonės, buvo uždaryta daug kelių, parkų ir kapinių.


2015-03-05 17:38

NATO pareigūnai skaičiuoja Ukrainoje žuvusius rusų karius

111

Ukrainos rytuose su vyriausybės pajėgomis kovojančių prorusiškų separatistų kovotojų gyvosios jėgos nuostoliai yra didžiuliai, pareiškė ketvirtadienį NATO pareigūnas. „Rusų karių, kurie kaunasi ir žūva Ukrainos rytuose, skaičiai yra dideli“, – pareiškė NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Alexander'as Vershbow per konferenciją Latvijos sostinėje Rygoje.


2015-03-05 17:22

Šiaurės Korėją pradžiugino JAV ambasadoriaus kraujas

6|8| 

JAV ambasadorius prie Pietų Korėjos Markas Lippertas, kuriam peiliu ginkluotas užpuolikas ketvirtadienį sužalojo veidą ir ranką, atsigauna po jam atliktos operacijos.


2015-03-05 15:39

Salą ryjančio povandeninio sūkurio nuotraukos gniaužia kvapą

1|5

Nuotraukos, kuriose atrodo, kad milžiniškas povandeninis sūkurys tuoj įsiurbs į gelmę salą, gniaužia kvapą. Tačiau tai – tik dumblių ir smėlio sukuriama optinė iliuzija, kurią galima pamatyti iš paukščio skrydžio, rašo „Daily Mail“.


2015-03-05 15:12

Meksikoje sučiuptas narkotikų kartelio „Zetas“ lyderis „Z-42“

2

Meksikos pareigūnai trečiadienį sučiupo narkotikų kontrabandininkų kartelio „Zetas“ lyderė Omarą Trevino, suduodama jau antrą skaudų smūgį tai grėsmingai grupuotei per pastarąją savaitę. Įtariamasis, žinomas slapyvardžiu „Z-42“, buvo suimtas nė karto neiššovus federalinės policijos ir karių šiaurinio pramonės miesto Monterėjaus prabangiame San Pedro Garsos Garsijos rajone, nurodė pareigūnai.


2015-03-05 14:15

Hamburgas keršija besišlapinantiems vakarėlių liūtams

18

Hamburgo raudonųjų žibintų kvartalo bendruomenė išskirtinį būdą palaikyti švarą miesto gatvėse. Nuspręsta panaudoti vandeniui atsparius dažus, kad laisvai bet kur besišlapinantys vakarėlių liūtai gautų pelnytą atkirtį, rašo „The Guardian“.


2015-03-05 14:15

Po Boriso Nemcovo mirties – baimės atmosfera, naudinga Kremliui

43|2|

Rusijoje jau trimituojama, kad opozicijos politiko Boriso Nemcovo nužudymo byla greitai bus ištirta: esą nustatyti įtariamieji. Tačiau tai bendros atmosferos šalyje nekeičia – tvyro su pykčiu ir baime sumišusi neviltis. Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) šiomis dienomis dirba uolų parodomąjį darbą. Jei šalies prezidentas Vladimiras Putinas liepė ištirti penktadienį prie Kremliaus sienų įvykdytą B.Nemcovo nužudymą, delsti negalima. Vakar jau skelbta apie įtariamuosius. Neįtikėtinomis versijomis – nuo asmeninio B.Nemcovo meilužės draugo keršto iki nusikalstamo pasaulio ar, žinoma, paties Kremliaus keršto – apipinta žmogžudystė įgavo kiek kitokį pobūdį.


2015-03-05 14:01

Turkijoje naikintuvui sudužus per mokomąjį skrydį žuvo 2 pilotai

2

Du turkų karo lakūnai žuvo ketvirtadienį, kai jų naikintuvas sudužo per mokomąjį skrydį šalies centriniame regione, nepraėjus nė dviem savaitėms po kito žmonių gyvybių nusinešusio karinių oro pajėgų incidento šioje NATO šalyje.


2015-03-05 13:46

Indonezija nepermaldaujama: australams bus įvykdyta egzekucija

15|4

Indonezija neketina atsisakyti planuojamos dviejų mirties bausme nuteistų australų egzekucijos. Džakarta ketvirtadienį atmetė Australijos vyriausybės pasiūlymą pasikeisti kaliniais. Australų užsienio reikalų ministrės Julie Bishop pasiūlymas Indonezijai „neturi jokios reikšmės“, pareiškė generalinis prokuroras Muhammadas Prasetyo, kuriuo remiasi agentūra AFP.


2015-03-05 12:49

Ukraina nusprendė trečdaliu padidinti savo ginkluotąsias pajėgas

20

Ukrainos parlamentas ketvirtadienį priėmė įstatymą, įpareigojantį trečdaliu padidinti šalies ginkluotąsias pajėgas, tęsiantis Kijevo ginkluotam konfliktui su prorusiškais separatistais šalies rytuose.


2015-03-05 12:17

Rastos legendinio Japonijos karo laivo liekanos

7| 

Amerikiečių milijardierius Paulas Allenas skelbia radęs legendinio Japonijos karo laivo „Musashi“, kurį per Antrąjį pasaulinį karą Filipinų vandenyse paskandino JAV pajėgos, liekanas. Vienas „Microsoft“ koncerno įkūrėjų tviteryje paskelbė surūdijusio laivo pirmagalio nuotrauką. Ant jo matyti Japonijos imperijos herbas, praneša agentūra AFP.


2015-03-05 11:05

Rusija pradeda dideles karines pratybas pietiniuose regionuose

22

Rusijos gynybos ministerija ketvirtadienį pranešė, kad šalies pietiniuose regionuose prasidėjo didelės apimties priešlėktuvinės pratybos, kuriose dalyvauja per 2 tūkst. karių ir 500 ginkluotės elementų, skelbia „Reuters“, remdamasi „Interfax“.


2015-03-05 10:57

JAV svarsto dar griežtesnes sankcijas Rusijai

59

JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Victoria Nuland pareiškė, kad Vašingtonas ir Europa svarsto potencialias griežtesnes sankcijas Rusijai, jei prorusiški separatistai išplės savo teritoriją Rytų Ukrainoje, skelbia „Laisvosios Europos radijas“. V.Nuland sakė Kongresui trečiadienį, kad naujos sankcijos būtų pritaikytos, jei separatistai užimtų dar daugiau teritorijos. Pasak jos, Vašingtonas stebi galimą sukilėlių grėsmę kaimams, esantiems pakeliui į strategiškai svarbų Rytų Ukrainos uostamiestį Mariupolį.


2015-03-05 10:18

Po sprogimo anglies kasykloje Ukrainoje – gedulo diena

2|8

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį paskelbė gedulo dieną, kuria pagerbiamos Zasiadko anglies kasyklos Donecke aukos. Skelbiama, kad sprogimo metu žuvo 32 žmonės, vienas laikomas dingusiu, praneša BBC.


2015-03-05 08:52

Čekai spjovė į embargą: geriausi ginklai – rusams

69

Europos Sąjungos embargas Rusijai nedraudžia į šią šalį eksportuoti medžioklinių ir sportinių šautuvų. Tačiau čekai tiekia visai ne juos, rašo Jędrzej Bielecki Lenkijos laikraštyje „Rzeczpospolita“. Sąskaitos faktūros, su kuriomis pavyko susipažinti leidinio žurnalistams, buvo išrašytos vos prieš keletą dienų.


2015-03-05 08:33

Bostono sprogdintojo advokatai teisme vertė kaltę jo broliui

2|8|

Čečėno studento, teisiamo dėl 2013 metų Bostono maratono sprogdinimų, advokatai trečiadienį aiškiai pripažino, kad jis yra atsakingas dėl tų atakų, bet tvirtino, kad jam blogą įtaką darė velionis vyresnis brolis.


2015-03-05 07:55

Vladimirui Putinui – Petro Porošenkos laiškas

110

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka išsiuntė savo kolegai Rusijoje Vladimirui Putinui laišką, kuriame raginama nedelsiant paleisti iš areštinės Ukrainos lakūnę Nadiją Savčenko, kuri badauja jau 80 dienų, pranešė naujienų agentūra UNIAN.


2015-03-05 07:50

Š.Korėja išpuolį prieš JAV ambasadorių įvardijo teisinga bausme

21|8| 

Pietų Korėjoje užpuolikas skutimosi peiliuku sužeidė JAV ambasadorių Marką Lippertą. Diplomatui sužalotas riešas ir veidas. Sužalojimai nėra pavojingi gyvybei, M.Lippertui ligoninėje suteikta pagalba, pranešė policija ir JAV valstybės departamentas.


2015-03-05 07:47

N. Savčenko badauja jau 82 dienas. ES skambina pavojaus varpais

63

Rusijoje įkalintos Ukrainos ginkluotųjų oro pajėgų pilotės Nadjos Savčenko gyvybei gresia pavojus, pareiškė Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos įgaliotinė Federica Mogherini. „Ponia Savčenko jau 82 dienas badauja. Po tokio ilgo laiko jai gresia liekamieji padariniai sveikatai arba mirtis“, – sakoma trečiadienio vakarą Briuselyje išplatintame F. Mogerini pareiškime, kurį cituoja agentūra AFP.


2015-03-05 07:46

Pavojingiausios pasaulio šachtos pasiglemžia šimtus gyvybių

31|10| 

Trečiadienį ryte sprogimas O.Zasiadko anglies kasykloje po žeme įkalino mažiausiai 32 žmones ir patvirtintais duomenimis nusinešė 1 žmogaus gyvybę. Tačiau tai – toli gražu ne pirmoji tragedija šioje anglies kasykloje. O.Zasiadko šachta – viena iš trijų didžiausių anglies kasyklų Ukrainoje ir viena pavojingiausių dėl natūraliai susiformavusių didelių metano dujų sankaupų.