Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

Sužeista Ukraina viliasi sulaukti taikos. Ar vien noro užteks?

132|6| 

Jau dvi savaites Ukrainos rytuose tarp Kijevo ir prorusiškų separatistų kovos veiksmai formaliai nevyksta. Bet trapias paliaubas vis pertraukia šūviai, sprogimai. Ar verta tikėtis taikos? Sužalotieji kare optimizmu netrykšta ir sako: „Kraujas dar liesis.“ „Kokie žmonės anoje pusėje kariauja? Visokių ten yra. Yra tarsi ir normalių, tik propagandos išplautomis smegenimis. O yra ir paprasčiausi banditėliai, narkomanai, buvę kaliniai, kurie anksčiau į tokius reikalus iš viso nesikišdavo. Dabar jiems davė automatų ir jie pasijuto labai svarbūs“, – sakė prieš savaitę į Lietuvą karo sužeidimų gydytis atskraidintas bataliono „Dnepr-1“ savanoris Sergejus Šapošnikas.

Karas po žeme - ir Vietname, ir Izraelyje

7|3

Nesvarbu, ar tai būtų Gazos Ruožas, Vietnamas, ar senovės Roma – norintys pergudrauti priešą dažnai slepiasi po žeme. Ir šis senas kovos būdas, kaip parodė istorija ir dabartis, yra gana sėkmingas. Juodoji skylė – taip amerikiečių kariai vadino siauras perėjas, kuriomis, ginklą glausdami prie kūno, centimetras po centimetro atsargiai stūmėsi į priekį įsiklausydami į mažiausią krebždesį niūriame, tamsiame labirinte. Čia bet kurią akimirką galėjo užklupti mirtis.

Karalienė po Škotijos referendumo ragina laikytis vienybės

5

Škotijos vyriausybės lyderis Alexas Salmondas penktadienį pareiškė atsistatydinsiantis, kai jo regiono rinkėjai referendume atmetė galimybę atsiskirti nuo Jungtinės Karalystės, o karalienė Elizabeth II paragino škotus laikytis „abipusės pagarbos“ po visuomenę priešinusios agitacinės kampanijos.

Islandijos policija viešina gražius tarnybos epizodus

7|24

Dauguma pasaulio policijos departamentų nesistengia rodyti asmeninių pareigūnų savybių ar už sienų verdančio kasdienio gyvenimo, tačiau Islandijos policija elgiasi visiškai kitaip. Norėdami parodyti žmogiškąją savo darbo pusę, Reikjaviko pareigūnai savo „Instagram“ paskyroje nesidrovėdami demonstruoja gražius tarnybos epizodus, skelbia portalas boredpanda.com.

Ukrainos paliaubos - vis dar yra tik žodinės

2| 

Paliaubas tarp Ukrainos valdžios ir prorusiškų separatistų NATO vyriausiasis sąjungininkų vadas vertina skeptiškai - šeštadienį Vilniuje jis pareiškė, jog kol kas tai yra tik žodžiai.

Nusispjovė į Ukrainą: V. Putino laukia G20 viršūnių susitikime

55

Nepaisant Rusijos veiksmų Ukrainoje, Maskvos lyderis Vladimiras Putinas dalyvaus Didžiojo dvidešimtuko (G20) valstybių vadovų susitikime lapkritį. Viršūnių susitikimui vadovausianti Australija šeštadienį pareiškė, kad G20 narės išreiškė tvirtą norą dėl Rusijos prezidento dalyvavimo susitikime.

„Islamo valstybė“ grasina popiežiui Pranciškui

6| 

Kaip rašo dienraštis „Repubblica“, specialiųjų operacijų pareigūnai, vilkintys civilius drabužius, ir sprogmenis aptikti išmokyti šunys padeda Vatikano policijai tikrinti turistus; aplinkiniai viešbučiai taip pat stebimi. Ši žinia buvo paskelbta pontifiko kelionės į Albaniją išvakarėse. Numatoma, kad Pranciškus toje šalyje, kaip įprasta, tiesiogiai bendraus su tikinčiaisiais, nors gaunama pranešimų apie potencialų pavojų, kurį kelia „Islamo valstybės“ kovotojai, grįžtantys iš Artimųjų Rytų į Albaniją, kurioje dauguma gyventojų yra musulmonai.

Naujienų srautas
2014-09-20 16:27

Ukraina atitraukia karines pajėgas iš šalies rytų

118|5| 

Ukrainos vyriausybė ir prorusiški separatistai per kontaktinės grupės susitikimą pasirašė taikos plano memorandumą. Memorandume nurodomas 30 km buferinės zonos įkūrimas, karinių lėktuvų skraidymo virš Rytų Ukrainos draudimas ir karinių pajėgų abiejose pusėse atitraukimas.


2014-09-20 15:57

Naujosios Zelandijos premjeras skelbia pergalę rinkimuose

Naujosios Zelandijos premjeras Johnas Key šeštadienį pareiškė esantis „pagautas ekstazės“ dėl triuškinamos pergalės rinkimuose, užtikrinusios jam trečią kadenciją šios pietinio Ramiojo vandenyno šalies lyderio poste.


2014-09-20 15:12

Turkija priėmė 45 tūkstančius kurdų pabėgelių

 

Turkijos premjero pavaduotojas Numanas Kurtulmusas šeštadienį pranešė, kad per pastarąją parą į šalį atvyko 45 tūkst. kurdų, sprunkančių nuo džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ puolimo kaimyninėje Sirijoje, kai Ankara atsidarė vieną sienos ruožą.


2014-09-20 15:06

Tęsiantis susirėmimams Jemene užsiliepsnojo televizijos pastatas

Jemeno valstybinės televizijos pastatas sostinėje Sanoje užsiliepsnojo po jau trečią dieną netylančios minosvaidžių ugnies iš protestuojančių prieš vyriausybę sukilėlių pozicijų, šeštadienį pranešė vietos gyventojai ir vienas televizijos darbuotojas.


2014-09-20 13:43

Vokietijoje prasidėjo visame pasaulyje garsus alaus festivalis

3|25

Miunchene, Vokietijoje, žmonės laukia prasidedant 181-osios šventės „Oktoberfest“. Tai – didžiausias alaus festivalis pasaulyje. Šiais metais vokiečiai alaus bokalus kilos nuo rugsėjo 20-osios iki spalio 5-osios.


2014-09-20 13:42

Belgija sužlugdė kelias džihadistų planuotas atakas

 

Belgijos tarnybos užkirto kelią kelioms atakoms, kurias esą planavo iš Sirijos grįžtantys džihadistai kovotojai ir ekstremistinės grupuotės „Islamo valstybė“ šalininkai, šeštadienį pranešė žiniasklaida.


2014-09-20 12:15

Pažiūrėkite, ką lėktuve skrisdami išdarinėja keleiviai

90|20| 

Visi žinome apie vietos stygių lėktuvuose, tačiau tai neturėtų būti priežastis užkelti kojas ant kito keleivio sėdynės atlošo, išsitiesti išilgai sėdynių, kai jos jau užimtos, ar vaikščioti po orlaivio saloną basomis, rašo leidinys „Business Insider“.


2014-09-20 12:10

JAV Baltuosiuose rūmuose paniką sukėlė įsibrovėlis

Žmonės buvo evakuoti iš dalies Baltųjų rūmų penktadienio vakarą, kai vienas vyras perlipo JAV prezidento rezidencijos komplekso tvorą ir pateko į pastatą, tačiau galiausiai buvo sučiuptas. JAV prezidento Baracko Obamos ir jo šeimos narių tuo metu Baltuosiuose rūmuose nebuvo, tačiau pareigūnai ir žurnalistai buvo skubiai išvesti iš pastato per incidentą, kuris prasidėjo Šiaurinėje pievelėje apie 19 val. 20 min. vietos (2 val. 20 min. Lietuvos) laiku, pranešė Slaptoji tarnyba, atsakinga už šalies vadovo ir kitų aukšto rango pareigūnų apsaugą.


2014-09-20 11:43

Naujojoje Zelandijoje įvyko visuotiniai rinkimai

Naujojoje Zelandijoje skaičiuojami visuotinių rinkimų balsai, o šių metų kampaniją, kaip niekada šalies istorijoje, temdo juodi debesys, skelbia BBC. Manoma, kad rinkimus laimės jau antrą ministro pirmininko kadenciją einantis Džonas Ki (John Key), tačiau per pastarąsias savaites jam teko ginti savo Nacionalinę partiją nuo mestų kaltinimų vykdant neskaidrią politiką ir masinį gyventojų šnipinėjimą.


2014-09-20 10:44

Ukrainą pasiekė dar vienas konvojus iš Rusijos

15| 

Trečiasis Rusijos humanitarinės pagalbos konvojus šeštadienį atvyko į Donecką. 200 sunkvežimių atgabeno maisto atsargų, elektros generatorių, gydymo priemonių, drabužių ir geriamo vandens. Krovinys iš viso sudaro 2 tūkst. tonų. Trečiasis konvojus kirto Ukrainos sieną, po to, kai Ukrainos muitinės pareigūnai ir Nacionalinio Raudonojo Kryžiaus atstovai buvo paprašyti patikrinti krovinį. Abi pusės tą padaryti atsisakė, nenurodydamos priežasčių.


2014-09-20 10:12

Pirmosios Filipinų potvynių aukos: žuvo penki žmonės

5| 

Filipinuose praūžus tropinei audrai „Fung Wong“ žuvo mažiausiai penki žmonės, 200 tūkst. žmonių buvo priversti palikti savo namus, audra juda Taivano link. Nacionalinė stichinių nelaimių agentūra pranešė, kad daugiau nei pusė milijono sostinės Manilos ir aplinkinių provincijų gyventojų nukentėjo nuo siaubingos audros.


2014-09-20 10:07

Laisvę atgavo radikalių islamistų pagrobti turkai

Turkijos ministras pirmininkas Ahmetas Davutoglu šeštadienį pranešė, kad 49 IS ekstremistų Irako mieste Mosule laikyti įkaitai buvo paleisti ir saugiai grąžinti į Turkiją. Įkaitai, tarp kurių buvo Turkijos diplomatai, kariai ir vaikai, iš Turkijos konsulato buvo pagrobti birželį.


2014-09-20 10:00

Sirijoje nukauta 18 su kurdais kovojusių džihadistų

 

Sirijos šiaurėje per naktinius susirėmimus su kurdų kovotojais netoli strategiškai svarbaus pasienio miesto nukauta mažiausiai 18 „Islamo valstybės“ džihadistų, pranešė šeštadienį žmogaus teisių padėties stebėjimo grupė.


2014-09-20 09:50

Škotų pastūmėti apie referendumą mąsto ir katalonai

1

Katalonijos parlamento dauguma pritarė suteikti teisę regiono prezidentui rengti balsavimą dėl nepriklausomybės, rašo BBC. 106 Katalonijos parlamento nariai balsavo už tai, kad būtų surengtas referendumas dėl nepriklausomybės, o 28 buvo prieš.


2014-09-20 08:56

Buvęs Prancūzijos prezidentas N. Sarkozy grįžta į politiką

8

Buvęs Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy penktadienį pranešė apie savo grįžimą į politiką ir kandidatavimą į šalies vadovus, skelbia „Reuters“.


2014-09-20 08:55

Ką reiškia bauginantys Rusijos bombonešių skrydžiai pasienyje?

312|3|

Pastaruoju metu vis dažniau tenka išgirsti, kaip keli Rusijos bombonešiai priartėja prie kaimyninių valstybių sienos, kartais net pažeidžia oro erdvę ir apsisukę grįžta atgal. Tokia Šaltojo karo laikus primenančia taktika kartu pasėjamas nerimas ir tikrinama priešlėktuvinė gynyba. Bet ne tik. Penktadienį Karališkosios oro pajėgos išplatino pranešimą, kad dar pirmadienį virš tarptautinių vandenų skubiai pakelti britų naikintuvai perėmė du Rusijos strateginius bombonešius Tu-95.


2014-09-20 08:34

Nuo Aliaskos krantų nuvyti šeši rusų naikintuvai

37

Šeši rusų naikintuvai priartėjo prie Aliaskos krantų, tačiau į JAV oro erdvę nepateko. Naikintuvams kelią užkirto JAV ir Kanados pajėgos. Nors incidentas įvyko trečiadienį, apie jį pranešta tik vėlų penktadienio vakarą, skelbia BBC.


2014-09-19 23:53

Rusų stebėtojas išpeikė referendumą Škotijoje: „Pas mus geriau“

175|5

"Iš kur atsirado dėžė su biuleteniais – neaišku", - bambėdamas pasiskundė Rusijos rinkėjų teisių instituto narys Igoris Borisovas. Tarptautinis stebėtojas iš šalies, kurioje nuolat pažeidinėjamos rinkėjų teisės ir kur rinkimai vadinami tiesiog farsu liko nepatenkintas referendumu Škotijoje – rusui ši visuotinė apklausė pasirodė neatitinkanti tarptautinių standartų.


2014-09-19 19:00

Tikslo nepasiekęs škotas A. Salmondas pasitraukia iš valdžios

3

Nepriklausomybę remiantis Škotijos pirmasis ministras Alexas Salmondas penktadienį pareiškė, kad atsistatydins ir iš savo valdžios posto, ir kaip Škotijos nacionalinės partijos (SNP) lyderis per partijos konferenciją lapkričio mėnesį. Taip jis apsisprendė po nepriklausomybės šalininkų stovyklos pralaimėjimo ketvirtadienio referendume.


2014-09-19 17:02

Prancūzijos naikintuvai surengė pirmuosius antskrydžius Irake

6| 

Prancūzijos pajėgų naikintuvai surengė pirmąsias atakas iš oro prieš „Islamo valstybės“ kovotojų pozicijas Irake, pranešė prezidento Franois Hollande'o administracija, kuria remiasi BBC. Remiantis pranešimu, naikintuvai „Rafale“ atakavo IS logistikos sandėlį Irako šiaurės rytuose. „Atakos taikinys buvo visiškai sunaikintas“, - sakoma pranešime.