• Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

Kinija demonstruoja karinius pajėgumus, bet kalba apie taiką

5

Kol Rusija kariniuose paraduose demonstruoja vis didesnį pajėgumą, Kinija vakar 70-osioms pergalės prieš Japoniją metinėms skirtu paradu bandė įtikinti: turime ginklų, bet esame taikūs. Vakar Pekino Tiananmenio aikštėje vyko didžiausias iki šiol šalyje vykęs karinis paradas. Jo metu miestu žygiavo 12 tūkst. karių, riedėjo tankai, bombonešiai ir tarpžemyninės balistinės raketos, skelbia BBC.

Imigracija į Vokietiją pernai – didžiausia per du dešimtmečius

2| 

Praėjusiais metais imigracija į Vokietiją buvo didžiausia nuo 1992 metų, o prieglobsčio prašančių žmonių skaičius išaugo 61 proc., ketvirtadienį pranešė statistikos tarnyba. Manoma, kad šiais metais atvykėlių skaičius išaugs iki 800 tūkst.

Gamtosaugininkai siunta: Japonijoje prasidėjo delfinų medžioklė

9

Mažame Japonijos miestelyje prasidėjo prieštaringai vertinama delfinų medžioklė, nors ją japonams teko pradėti keliomis dienomis vėliau nei planuota dėl blogo oro. Priedo, savaitgalį šalyje turėjo prasidėti ir atskira banginių medžioklė, rašo „The Guardian“.

Rusijos gyventojus ir ekspertus glumina mįslinga būtybė

35|5

Vakarinėje Rusijos dalyje, Sosnovy Bor mieste, ant Kovaši upės kranto buvo rasta maža paslaptinga būtybė. Nei vietos gyventojams, nei ekspertams nepavyko nustatyti, kas tai per padaras, rašo „mysteriousuniverse.org“.

Šiaurės Karolinoje per pratybas žuvo vienas, sužeista 11 karių

Šiaurės Karolinoje vienas JAV jūrų pėstininkas žuvo ir dar 11 buvo sužeista dėl „kieto“ jų sraigtasparnio nusileidimo per per pratybas Kemp Leženo bazėje, ketvirtadienį pranešė kariuomenės pareigūnai.

Be dėmesio likę Prancūzijos ūkininkai valdininkus paėmė įkaitais

1

Įsiutę Prancūzijos alpių žemdirbiai pagrobė ir per naktį įkaitais laikė nacionalinio parko valdytojus, taip reikalaudami didesnio dėmesio ūkių apsaugai nuo puldinėjančių vilkų, rašo BBC.

Prancūzija ir Vokietija sutarė: ES turi įvesti privalomas kvotas

12

Vokietija ir Prancūzija sutarė spausti Europos Sąjungą (ES) dėl privalomų pabėgėlių kvotų įvedimo, skelbia „The Guardian“.

Naujienų srautas
2015-09-03 21:13

Ką Donaldas Trumpas JAV prezidento poste reikštų Rusijai?

75|6

Verslo magnatas Donaldas Trumpas viliasi, kad jei bus išrinktas į Baltuosius rūmus, jis tikriausiai puikiai sutartų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Tačiau Rusijos santykiams su JAV daug svarbesni yra politiniai elitų interesai, rašo „Moscow Times“.


2015-09-03 18:03

Suimti keturi asmenys, siejami su mažylio migranto mirtimi

 

Turkijos pareigūnai suėmė keturis įtariamus žmonių kontrabandininkus dėl 12 sirų mirties nuskendus dviems valtims, vienoje kurių buvo trejų metų berniukas, kurio bangų į krantą išmesto kūno plačiai publikuota nuotrauka tapo pabėgėlių tragedijos simboliu, pranešė Turkijos naujienų agentūra.


2015-09-03 17:56

Nuskendusio trimečio siro šeima ne kartą bėgo iš savo namų

56|2

Mažylio Aylano, kurio kūną bangos išplovė viename Turkijos paplūdimyje, šeima turėjo ne kartą palikti savo namus Sirijoje dėl ten vykstančio konflikto, ketvirtadienį pranešė vietos žurnalistas.


2015-09-03 17:48

Nuskendusio vaiko nuotraukos sukrėtė pasaulį

34|3

Širdį gniaužiančios nuotraukos, kuriose matomas nuskendęs mažas vaikas, išmestas bangų į vieną Turkijos paplūdimį, trečiadienį pašiurpino tarptautinę bendruomenę, akivaizdžiai atskleisdamos besiplečiančios Europos migrantų krizės kainą.


2015-09-03 16:55

Kam buvo skirtas Kinijos karinis paradas Pekine?

48|15

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas ketvirtadienį gyrė savo šalies poziciją tarp galingiausiųjų pasaulio valstybių, Pekinui minint pergalės prieš Japoniją Antrajame pasauliniame kare 70-ąsias metines, per kurias Tiananmenio aikštėje buvo surengta įspūdinga šalies karinės galios demonstracija.


2015-09-03 16:46

Artimuosiuose Rytuose dėl konfliktų mokytis negali 13 mln. vaikų

1

Dėl konfliktų Artimuosiuose Rytuose daugiau nei 13 mln. vaikų negali mokytis, ketvirtadienį pranešė Jungtinės Tautos, perspėdamos, apie galinčias žlugti „visos kartos“ viltis, jeigu vaikai negalės grįžti į savo klases.


2015-09-03 16:44

Naktį užsidegus daugiabučiui vyras gelbėjo šonkauliukus

1| 

Kalifornijos gyventojas, kuris užsiliepsnojus daugiabučiui iš savo buto gelbėjo žmoną ir vaikus, teigė, kad pirma jam į galvą šovusi mintis buvo gelbėti keptus šonkauliukus, rašo „UPI“.


2015-09-03 16:35

JAV darželio auklėtojos įkūrė vaikų kovos klubą

Dvi Naujojo Džersio vaikų darželio darbuotojos kaltinamos įkūrusios vaikų kovos klubą savo pramogai. Atsakingų institucijų duomenimis, darželio darbuotojos filmavo vaikų kovas, o filmuota medžiaga dalijosi su draugais, skelbia „Fox13“.


2015-09-03 16:23

Turkijos teismas nurodė paleisti du suimtus britų žurnalistus

Turkijos kurdiškojo pietryčių regiono teismas ketvirtadienį nurodė paleisti du Didžiosios Britanijos žurnalistus, dirbančius Jungtinėse Valstijose įsikūrusiam naujienų portalui „VICE News“; jie buvo sulaikyti dėl kaltinimų terorizmu, pranešė teismo šaltinis.


2015-09-03 15:43

R.T. Erdoganas: „ES pavertė Viduržemio jūrą migrantų kapinėmis“

13

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ketvirtadienį užsipuolė Europos Sąjungos šalis, kurios neva pavertė Viduržemio jūrą migrantų „kapinėmis“ ir pareiškė, kad Europa yra atsakinga už kiekvieno migranto mirtį.


2015-09-03 15:05

Į traukinį Vengrijoje susigrūdę pabėgėliai Austrijos nepasiekė

19|5

Vengrijos traukinys, turėjęs nuvežti šimtus migrantų iš Budapešto į miestu netoli sienos su Austrija, buvo sustabdytas prie vienos iš keturių pagrindinių šios šalies pabėgėlių stovyklų, o atvykėliai buvo išlaipinti, pranešė valstybinė naujienų agentūra MTI.


2015-09-03 15:02

Donaldas Tuskas siūlo išeitį dėl pabėgėlių krizės

79|9

eli šimtai migrantų ketvirtadienio rytą šturmavo Budapešto pagrindinę tarptautinę traukinių stotį, kai policija ją iš naujo atidarė po dvi dienas trukusios blokados, pranešė vienas naujienų agentūros AFP žurnalistas.


2015-09-03 14:10

Baltosios pėdkelnės – propaganda su seksualine potekste

51|2

Jeigu kas yra matęs liūdnai pagarsėjusio rusų režisieriaus Aleksandro Nevzorovo 1997 m. filmą „Skaistykla“, veiksmas kurio vyksta Pirmojo Čečėnijos karo metu, turėtų prisiminti ir dvi ne itin simpatiškas veikėjas – neva iš Lietuvos atvykusias, „teroristų“ pusėje kovojančias snaiperes. Šios „Pribaltikos bestijos“ – sadizmo ir neregėtos patologinės rusofobijos derinys. Už amerikietiškus šlamančius paprastiems slavų vaikinams jos šaudo tiesiai į tarpkojį, nevengia šlapintis vos ne ant kritusių karių kūnų, riebiai keikiasi ir žvengia tarytum arkliai.


2015-09-03 12:10

Maskvos Domodedovo oro uoste kilo gaisras, sutriko skrydžiai

Maskvos didžiausias oro uostas dėl jame kilusio gaisro evakavo visus keleivius ir atidėjo bent 50 skrydžių.


2015-09-03 12:00

Pabėgusi avis virto galinga vilnos kupeta

7|4

Australijoje klajojusią ir įspūdingu kiekiu vilnos apaugusią avį ketvirtadienį pagaliau pavyko pagauti ir nukirpti, skelbia „The Guardian“.


2015-09-03 10:44

Tokio liūto pokšto lankytojai nepamirš dar ilgai

 

San Diego zoologijos sode gyvūnų apžiūrėti atvykusi Mollie Rivera kartu savo artimaisiais stabtelėjo pažiūrėti, kaip gyvena aptvare dienas leidžiantis liūtas. Žmonės nieko neįtardami stebėjo, kaip džiunglių karalius vaikštinėja nuo vieno iki kito tvoros krašto. Vieną akimirką jis stabtelėjo ir, atsukęs nugarą lankytojus, iš tarpukojo paleido čiurkšlę tiesiai ant jį filmuojančių žmonių. Šitaip „pažymėti“ zoologijos sodo lankytojai liūto pokšto dar ilgai nepamirš.


2015-09-03 10:19

Estijos prezidentui nustatyta boreliozė

10

Estijos prezidentui Toomui Hendrikui Ilvesui rugpjūčio mėnesį buvo diagnozuota boreliozė, tačiau ši liga nesutrukdė valstybės vadovui eiti savo pareigas, rašo laikraštis „Postimees“.


2015-09-03 10:19

Kaip pacifistas tapo NATO vadovu: J. Stoltenbergo istorija

18|5

Jaunystėje dainavęs „Norvegija, lauk iš NATO“, o dabar šiam Aljansui vadovaujantis Jensas Stoltenbergas per trumpą savo vadovavimo laiką įrodė, kad net ir mažiausios partnerės grėsmės akivaizdoje nebus paliktos vienos. Šiandien Šiaurės Atlanto karinio aljanso generalinis sekretorius kartu su prezidente Dalia Grybauskaite Vilniuje iškilmingai atidarys NATO vadavietę – NATO pajėgų integravimo vienetą.


2015-09-03 08:51

Pabėgėlių našta bus didesnė nei tikėtasi

 

Jau ne tik didžiųjų Europos sąjungos šalių, bet ir Lietuvos vadovai kalba, kad visoms bendrijos valstybėms teks daug didesnė pabėgėlių našta nei buvo tikimasi prieš du mėnesius. Tuomet Europos Sąjunga nusprendė kaip pasidalins 70 tūkstančių migrantų, tačiau nuolat rekordus mušanti statistika rodo, kad tai tik lašas jūroje.


2015-09-03 07:36

Kinija savo kariuomenę sumažins 300 tūkst. karių

3

Kinija sumažins savo nuolatines ginkluotąsias pajėgas, kurios yra didžiausios pasaulyje, 300 tūkst. karių, prezidentas Xi Jinpingas paskelbė prieš didžiulį karinį paradą, skirtą Antrojo pasaulinio karo pabaigos 70-osioms metinėms atminti.