• Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

Galvosūkis V. Putinui: atakos Sirijoje pykdo Rusijos musulmonus

10|2

Praėjusį mėnesį Rusijos musulmonai džiaugėsi, kai prezidentas Vladimiras Putinas Maskvoje atidarė prabanga tviskančią mečetę. Šalies musulmonai tai suprato kaip priėmimo ženklą. Tačiau po kelių dienų Maskva pradėjo atakas Sirijoje taip nuvildama dalį Rusijos musulmonų bendruomenės, rašo „Radio Free Europe“.

Prie Latvijos teritorinių vandenų pastebėtas karinis rusų laivas

26

Latvijos kariškiai pranešė, kad netoli šalies jūrinės sienos šeštadienį buvo pastebėtas Rusijos karinis laivas.

Kim Jong-unas pasiuntė grėsmingą žinutę JAV

18|2| 

Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong-Unas šeštadienį pareiškė, kad jo šalis gali kariauti bet kokį karą, kurį išprovokuotų Jungtinės Amerikos Valstijos; taip jis kalbėjo per paradą, surengtą 70-ųjų valdančiosios Darbininkų partijos metinių proga.

Popiežius Čilės gyventojus išvadino kvailiais

1|2

Katalikiškos Čilės mieste Osorne šią savaitę popiežiaus Pranciškaus vardas minimas piktuoju. Paviešintas vaizdo įrašas, kuriame girdėti, kaip pontifikas miestiečius išvadina kvailiais, sukėlė protestų bangą. Į Vatikaną susirinkusiems tikintiesiems ištarti žodžiai pasivijo pontifiką ir įžiebė pasipiktinimą Čilėje, rašo „Lietuvos rytas“, remiantis „The New York Times“ informacija.

Stebėtojai praneša: Rusijos atakos Sirijoje vis stiprėja

8

Rusijos karinės oro pajėgos Sirijoje per pastarąją parą surengė 64 antskrydžius prieš 55 taikinius. Kaip šeštadienį pranešė Gynybos ministerija, Maskvos aviacijos kampaniją Sirijoje teko suintensyvinti dėl pastebėtų naujų, anot Rusijos, „Islamo valstybės“ taikinių, praneša „Laisvosios Europos radijas“.

D. Cameronas ir A. Merkel susitiko tartis dėl ES ateities

8

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas penktadienį priėmė Vokietijos kanclerę Angelą Merkel savo užmiesčio rezidencijoje, kur jie ketina aptarti Jungtinės Karalystės ateitį Europos Sąjungoje ir kitus klausimus.

Rusijos ir JAV derybose dėl Sirijos – naujos pastangos

7

Rusija sutiko pratęsti derybas su JAV dėl Sirijos oro erdvės saugumo vykdant aviacijos kampaniją prieš islamistus, pranešė Pentagonas, kuriuo remiasi BBC. Pentagono spaudos sekretorius Peteris Cookas nurodė, kad derybos veikiausiai bus surengtos „ne vėliau kaip šį savaitgalį“. Dviem šalims vykdant atskiras oro antskrydžių kampanijas Sirijoje, baiminamasi dėl atsitiktinių orlaivių susidūrimo ore.

Naujienų srautas
2015-10-10 17:08

Baltarusijos tėtušis A. Lukašenka į sostą kopia penktąkart

38|6

Abejonių nėra. Sekmadienį Aliaksandras Lukašenka penktąsyk iš eilės taps pagrindiniu Baltarusijos „backa“. Tačiau nuotaikos Minske slogios – Lietuvos kaimynei tampo nervus Ukrainos krizė ir vis agresyvesnė Rusija. Sekmadienį vyksiantys prezidento rinkimai nuo ankstesnių balsavimų nesiskirs – tai ir vėl bus sovietinio stiliaus surežisuota liaudies šventė.


2015-10-10 16:44

Sprogimai Ankaroje pražudė daugiau nei 80 žmonių

35|6| 

Turkijos sostinėje Ankaroje šeštadienį per dvigubą sprogimą nukentėjo daug žmonių; žuvusiųjų gali būti mažiausiai 86. Manoma, kad taip taikytasi į aktyvistus, kurie rinkosi į taikią demonstraciją, kurią organizuoja kairiųjų bei kurdus palaikančiųjų organizacijos.


2015-10-10 15:12

Kaliniai konkurse nurungė prestižinio universiteto pažibas

2

Harvardo universiteto debatų klubui lygių pasaulyje nėra. Tiksliau – nebuvo, nes Niujorko Rytų pataisos namų komanda metė iššūkį pasaulyje pergales skinantiems JAV studentams ir juos įveikė. Kalinius pataisos namuose debatų meno moko šalia esančio Bardo koledžo dėstytojai. Šiuo užsiėmimu susidomėję nuteistieji susibūrė į populiarų debatų klubą, „Lietuvos rytas“.


2015-10-10 14:30

Pasaulio lyderiai pasisakė apie šių metų Nobelio taikos premiją

6|2

JAV prezidentas Barackas Obama pareiškė, kad Nobelio taikos premijos skyrimas Tuniso grupių koalicijai yra dovana visų Tuniso žmonių atkaklumui ir narsai. Per penkerius metus nuo gatvės prekeivio, protestavusio prieš autoritarinę valdžią, susideginimo tunisiečiai žengė „nepaprastus žingsnius“ visa apimančios demokratijos kūrimo link, sakė B.Obama.


2015-10-10 12:24

Kodėl Tuniso organizacija nusipelnė Nobelio taikos premijos?

1|2

Šiųmetė Nobelio taikos premija gana netikėtai buvo paskirta Tuniso nacionalinio dialogo ketvertui – kartu veikiančioms keturioms svarbioms šalies organizacijoms, „atvėrusioms kelią į taikų dialogą tarp piliečių“. „Už lemiamą indėlį kuriant pliuralistinę demokratiją Tunise po Jazminų revoliucijos 2011 metais, – taip Ketverto nuopelnus nusakė Nobelio komitetas. – Jis pradėjo alternatyvų taikų politinį procesą tuo metu, kai šalis buvo prie pilietinio karo slenksčio.“


2015-10-10 08:59

Kaip prasideda pasaulio įtakingiausiųjų rytai?

15|5

Kiekvienas mes turime savo mažus ryto ritualus: kai kas negali atplėšti akių be puodelio kavos, kiti skuba pasportuoti prieš darbo dieną, dar kiti ramiai pusryčiauja skaitydami laikraščius. O kaip rytus pradeda įtakingiausi pasaulio politikai ir didžiausių tarptautinių įmonių įkūrėjai?


2015-10-09 22:45

Lenkijos prostitutė pergudravo mokesčių inspekciją

15

Lenkijos iždas nebepasipildys mokesčiais iš prostitucijos, nes Katovicų mieto prostitutė, vardu Iwona, teisme įrodė, kad šalies Konstitucija draudžia apmokestinti nemoralią veiklą.


2015-10-09 22:40

Turtingas norvegas prisipažino, kad yra homoseksualus

24

Milijonai norvegų savaitgalį per televiziją išgirdo netikėtą pareiškimą. Vienas turtingiausių šalies žmonių, vienas prekybos tinklo „Rimi“ įkūrėjų Steinas Erikas Hagenas atskleidė esantis biseksualus, rašo „The Local“.


2015-10-09 22:37

„Ponia Siaubas“ siautėja: ėmė grasinti Amerikos didvyriui

11|5

Britė, kuri tvirtina, jog yra „Islamo valstybės“ (IS) fanatikė pagarsėjusi kaip „ponia Siaubas“, pareiškė, kad paviešino vieno iš labiausiai pasižymėjusių JAV karių namų adresą, asmeninę informaciją ir šeimos nuotraukas. Socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje, kuri vadinasi „Umm Husssain Britaniya“ ir priklauso Kento grafystės gyventojai Sally-Anne Jones, buvo paviešinta, kaip teigiama paskyroje, seržanto Dillardo Johnsono informacija.


2015-10-09 22:22

JAV universitetuose – mirtinos šaudynės

16|2

JAV universitetuose – kruvinasis penktadienis.


2015-10-09 21:12

Linksmybės: Argentinos prezidentė pademonstravo pašėlusį šokį

2| 

Ne visi pasaulio lyderiai griežtai laikosi protokolo ir oficialiuose renginiuose būna rimti. Štai Argentinos prezidentė Cristina Elisabet Fernandez de Kirchner rinkėjus mėgina užkariauti ugningais šokio judesiais.


2015-10-09 21:03

Šiaurės Korėjos lyderis atleido iš pareigų savo seserį

4

Kim Jong-unas sesuo buvo atleista iš Šiaurės Korėjos lyderio apsaugos prižiūrėtojos pareigų po serijos incidentų, įskaitant vieną, kai diktatoriui per veidą vos nebuvo trenkta gitara, skelbia „The Telegraph“.


2015-10-09 20:12

Rusijos aviacija Sirijoje smogė į 60 teroristų objektų

161

Rusijos oro ir kosmoso pajėgos per pastarąją parą smogė į daugiau kaip 60 teroristų objektų Sirijoje, pareiškė penktadienį Maskvos kariškiai apie plečiamą bombardavimo kampaniją šioje karo draskomoje šalyje.


2015-10-09 20:02

Dėl NATO ekspansijos Baltijos regione – Rusijos grasinimai

137| 

Rusija imasi visų būtinų priemonių ir neleis pakirsti savo nacionalinio saugumo, kai NATO plečia savo buvimą Baltijos šalyse, pareiškė nuolatinis Rusijos atstovas prie NATO Aleksandras Gruško.


2015-10-09 18:49

„Islamo valstybė“ plečiasi nepaisant Rusijos antskrydžių?

117

Prancūzijos karinės oro pajėgos antrą kartą surengė oro antskrydžius prieš „Islamo valstybės“ (IS) pozicijas Sirijoje, praneša agentūra AFP.


2015-10-09 18:48

Galvosūkis Vokietijai: kur padėti milijoną migrantų?

153|50|

„Pastaruoju metu padėtis tokia, kad bet koks laisvas pastatas gali būti pritaikytas pabėgėlių reikmėms. Mes tiesiog neturime kito pasirinkimo. Ir visai nesvarbu, tai buvusi mokykla ar prekybos centras“, – sakė nevyriausybinės organizacijos AWO atstovas Michaelis Grunewaldas, Berlyne vadovaujantis buvusioje mokykloje įkurtam laikinam pabėgėlių apgyvendinimo centrui.


2015-10-09 18:30

Ebolą įveikusi britė dėl komplikacijų vėl atsidūrė ligoninėje

1

Metų pradžioje Ebolą įveikusi britė dėl naujų komplikacijų vėl atsidūrė ligoninėje. Ji iš klinikos Glazge išskraidinta į „Royal Free Hospital“ ligoninę Londone. Pacientės būklė vadinama „rimta“, praneša agentūra AFP.


2015-10-09 18:16

Vaizdas privers susigūžti: tiltas nutrūko juo einant turistams

2

Grupė prancūzų turistų ėjo per įspūdingą kabantį tiltą virš Naujosios Zelandijos Vaikaremoanos ežero. Staiga tilto sulūžo ir visi keturi keliautojai iš 8 metrų aukščio krito žemyn. Laimei, visi jie išgyveno, rašo „The New Zealand Herald“.


2015-10-09 17:37

V. Ušackas Rusijos elitą pakvietė į išskirtinį koncertą

27

Europos Sąjungos ambasadorius Maskvoje Vygdauskas Ušackas pakvietė Rusijos elitą pagerbti Antrojo pasaulinio karo aukas Maskvos konservatorijos didžiojoje salėje – vienoje geriausių ir prestižiškiausių Rusijos koncertų salių.


2015-10-09 17:37

Izraelio kariai nukovė keturis palestiniečius

1

Nuo Izraelio karių ugnies penktadienį per susirėmimus prie Gazos sienos žuvo keturi palestiniečiai, sužeistas 21; tai pirmosios su neramumais siejamos aukos per kelias dienas nerimstančio smurto rytų Jeruzalėje ir Vakarų Krante, sakė medikai.