Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

Rinkimams besiruošiantys separatistai glaudžiasi po rusų sparnu

70|5

Prorusiški separatistai, kontroliuojantys dideles teritorijas rytų Ukrainoje, sekmadienį ruošiasi surengti savo vadovybės rinkimus, kuriuos Maskva žada pripažinti, nors dėl to buvo pasmerkta Kijevo ir Vakarų šalių.

Ebolos virusas baisus, bet mitai apie jį – baisesni

5|3

Baimė dėl Ebolos viruso pasaulyje dar neatslūgo – šis užkratas pasiglemžė beveik 5 tūkst. žmonių gyvybę, užsikrėtusiųjų per 12 tūkst., o aukų skaičius dar augs. Tad ne visi nori klausytis medikų, kurie kantriai kartoja, jog tikrai neverta kelti panikos, rašo dienraštis „Lietuvos rytas".

Juokinga ar įžūlu? Helovinui namas virto Ebolos karantino zona

3|7

Teksaso (JAV) gyventojo namas aplinkinių dėmesį traukia apsaugos juostomis su užrašu „karantinas“ ir statinėmis, kuriose tariamai saugomi žmonėms pavojingi chemikalai. Tačiau visi šie signalai jokios rimtos grėsmės nekelia – tai tik itin originali namo puošmena, kurią įkvėpė didėjanti Ebolos baimė, skelbia „World Now“.

JAV sulaikytas „Rosatom“ padalinio vadovas V. Mikerinas

3

Jungtinėse Valstijose sulaikytas bendrovės TENAM vadovas Vadimas Mikerinas. Apie tai savo tinklapyje informuoja bendrovė „Techsnabeksport“, pavaldi valstybinei bendrovei „Rosatom“, kuriai priklauso ir TENAM. „Kaip praneša advokatai, susisiekę su V.Mikerinu, jam pateikti kaltinimai keliais teisės pažeidimais“, – teigiama bendrovės tinklapyje.

Separatistų rinkimus palaikanti Rusija gali sulaukti ES bausmės

70

Europos Sąjunga (ES) gali sugriežtinti sankcijas Rusijai, jei Maskva pripažins pasaulio bendrijos neteisėtais laikomus Donbaso separatistų planuojamus rengti rinkimų rezultatus. Apie tai praneša „Komersant“, remdamasi ES atstovų duomenimis.

Burkina Faso protestuotojai laimėjo - prezidentas atsistatydina

4|2

Burkina Faso prezidentas Blaise'as Compaore po šalyje kilusių protestų penktadienį atsistatydino, nurodoma oficialiame pranešime.

Savo virtuvę garbinę prancūzai šluoja britų pusfabrikačius

8

„Koks akibrokštas!“, - piktinasi savo nacionalinę virtuvę dievinantys prancūzai. Maža to, kad šalį užkariauja iš Amerikos atkeliavę mėsainiai, dabar prancūzai pamėgo ir britiškus pusfabrikačius, rašo „Daily Mail“.

Naujienų srautas
2014-11-01 07:47

Rusija baltarusius jau tempia atgal į Sovietų Sąjungą

165|8

Atrodo, kad Rusija rimtai nusiteikusi Baltarusijoje įkurti savo karines bazes. Jau kitais metai greta Bobruisko bus padėtas pagrindas Rusijos aviacijos bazei, praneša Baltarusijos portalas naviny.by. „Kitais metais Babruisko aerodrome mes dislokuosime 12 kovinių orlaivių Su-27 ir du mokomuosius lėktuvus Su-27. Taip pat sraigtasparnių Mi-8 grandį, kurią sudarys keturios mašinos“, - trečiadienį Minske pareiškė Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu. Dar prieš porą savaičių Rusijos KOP vadas Viktoras Bondarevas teigė, kad pilnai funkcionuojanti Rusijos aviacijos bazė Bobruiske atsiras 2016 m. Esą, jau pradėtos formuluoti techninės sąlygos to aerodromo rekonstrukcijai.


2014-10-31 17:54

Vašingtone ieškoma žmogaus su kirviu, užpuolusio policininkus

Vašingtone ieškoma žmogaus su kirviu, užpuolusio policijos patrulio automobilį, praneša "RIA Novosti".


2014-10-31 17:06

Burkina Fase liejosi protestuotojų kraujas ir įniršis

4|34

Burkino Fase įtampa padidėjo šią savaitę, kai įstatymų leidėjai ruošėsi balsuoti dėl konstitucijos pataisų, kurios leistų 63 metų B.Compaore, atėjusiam į valdžią per perversmą 1987 metais, kandidatuoti šalies vadovo rinkimuose 2015 metų lapkritį. Dešimtys tūkstančių demonstrantų išėjo į gatves, protestuodami prieš planus pakeisti konstituciją, kad B.Compaore galėtų pratęsti savo ilgametį valdymą. Protestuotojai šturmavo parlamentą ir kitus viešuosius pastatus, siaubė biurus ir padeginėjo automobilius. Apie 30 žmonių žuvo, o dar apie 100 buvo sužeisti. Po protestų Burkina Faso prezidentas Blaise'as Compaore nusprendė atsistatydinti.


2014-10-31 15:11

Paryžiuje liepsnoja svarbiausių radijo stočių biuras

1|6

Paryžiuje dega „Radio France“ pastatas, kuriame įsikūrę visų svarbiausių Prancūzijos radijo stočių biurai. Gautomis žiniomis, gaisro židinys yra toje pastato dalyje, kur vyko remonto darbai.


2014-10-31 14:48

P. Porošenka siūlo A. Jaceniukui likti premjero poste

9

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka po penktadienį įvykusio susitikimo su savo partija pasiūlė, kad dabartinis premjeras Arsenijus Jaceniukas toliau dirbtų tame poste.


2014-10-31 14:45

Vengrijos premjeras atsisakė plano apmokestinti internetą

3| 

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas penktadienį pareiškė atšaukiantis projektą dėl duomenų siuntimo internetu apmokestinimo, išprovokavusį masines demonstracijas šioje Vidurio Europos šalyje.


2014-10-31 14:20

Per Heloviną vengrai saugo juodas kates nuo satanistų

Vienai Vengrijos gyvūnų prieglaudai Helovinas labiau siejasi ne su skobtais moliūgais, raganomis ir šmėklomis, o su pastangomis apsaugoti juodas kates, kad jos nepatektų į satanistų rankas


2014-10-31 13:18

Du nepilnamečiai padavė į teismą „Malaysia Airlines“

Du paaugliai, kurių tėvas skrido dingusiu laikomu Malaizijos oro linijų lėktuvu, pateikė ieškinį prieš oro linijas ir vyriausybę, skelbia BBC.


2014-10-31 13:15

Aviacijos smūgiai neatgrasė stoti į džihadistų gretas

7

Užsieniečiai kovotojai toliau plūsta į Siriją, kur jų per mėnesį atvyksta per tūkstantį, o JAV vadovaujamos koalicijos aviacijos smūgiai džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“ (IS) šio srauto nepaveikė, ketvirtadienio vakarą pranešė dienraštis „The Washington Post“.


2014-10-31 12:37

Pekino metro keleiviams uždrausta vilkėti Helovino kostiumus

Pekino pareigūnai pranešė sulaikysiantys visus metro keleivius, kurie per ateinančias dienas dėvės Helovino kostiumus. Tokių apribojimų Pekinas ėmėsi prieš lapkritį įvyksiantį Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo (APEC) viršūnių susitikimą, skelbia „Reuters“


2014-10-31 12:02

Patarė: po atominės atakos šalį turi valdyti psichiniai ligoniai

13

Neseniai paviešinti britų vyriausybės dokumentai atskleidė pasiūlymą, kuris šokiravo daugelį. 1982 m. surašytuose patarimuose, kaip elgtis po branduolinės atakos, siūloma valstybės valdžią perduoti psichopatams, rašo „Daily Mail“.


2014-10-31 11:06

Po kruvinų protestų Burkina Fase - pokyčių viltis

1|5

Burkina Faso kariuomenės vadas generolas Honore Traore ketvirtadienį paskelbė apie šalies Nacionalinės Asamblėjos paleidimą ir pereinamojo laikotarpio vyriausybės sukūrimą, kuri veiks nė ilgiau nei metus. Tačiau vadas neatskleidė, kas vadovaus laikinajai vyriausybei, praneša „Reuters“.


2014-10-31 10:40

Manoma, kad Suomijoje yra vyras užsikrėtęs Ebolos virusu

3| 

Manoma, kad Suomijoje hospitalizuotas vyras yra užsikrėtęs Ebolos virusu. Jei tyrimai pasitvirtintų, tai būtų pirmas toks atvejis šioje šalyje, praneša „The Wall Street Journal“.


2014-10-31 10:24

Europa sekti Švedijos pavyzdžiu ir pripažinti Palestiną neskubės

9

Naujoji Švedijos vyriausybė ilgai nelaukė. Nepraėjus nė mėnesiui po pareiškimo, kad šalis oficialiai pripažins Palestinos valstybę, diplomatai Stokholme taip ir padarė, rašo „Lietuvos rytas".


2014-10-31 10:19

Į Donbasą vyksta naujas Rusijos humanitarinės pagalbos konvojus

34|3|

Rusijos sunkvežimiai su nauja humanitarinės pagalbos Donbasui partija perėjo muitinės patikrinimus, praneša „RIA Novosti“.


2014-10-31 10:06

Sugautas vienas ieškomiausių Amerikos nusikaltėlių

Vyras, kaltinamas nušovęs vieną Pensilvanijos valstijos policininką, buvo suimtas ketvirtadienį po šešias savaites trukusių didelių gaudynių kalnuose ir tankiuose miškuose, pranešė JAV žiniasklaida.


2014-10-31 10:00

Čekams pagrasino: „Milijonas eurų arba paskleisime Ebolą“

Čekijos vyriausybė sulaukė netikėto grasinimo. Nežinomi šantažuotojai pareiškė, kad paskleis Ebolos virusą šalyje, jei valdžia jiems nesumokės milijono eurų virtualia valiuta bitkoinais, rašo dienraštis „Lietuvos rytas". Grasinimas, tarsi pasiskolintas iš filmų apie Džeimsą Bondą, buvo atsiųstas Čekijos vyriausybei ir didžiausioms šalies žiniasklaidos priemonėms.


2014-10-31 09:56

Spardomą nupjautą moters galvą žmonės palaikė Helovino pokštu

9

Šįvakar į gatves patrauks zombiai, raganos, vampyrai, kitokios pabaisos. Tiksliau, švenčiantys Heloviną. Ši šventė JAV jau įsibėgėjo, tad vieno namo Niujorke gyventojai manė, kad nupjauta galva gatvėje – tik pokštas.Niujorko gatvėse jau galima išvysti slampinėjančius persirengėlius, kurie pusiau juokais stengiasi įbauginti praeivius. Bet net po pirmojo išgąsčio niekas nesipiktina tokiais pokštais, juk šiomis dienomis šiurpinti yra įprasta, rašo dienraštis „Lietuvos rytas".


2014-10-31 09:45

JAV šnipinėjimo agentūros šįmet išleido beveik 68 mlrd. dolerių

6

JAV šnipinėjimo agentūros per 2014-uosius fiskalinius metus išleido beveik 68 mlrd. dolerių (apie 186 mlrd. litų) – maždaug tiek pat, kiek žvalgybos informacijos rinkimui buvo išleista ankstesniais metais, ketvirtadienį pranešė vyriausybė.


2014-10-31 07:49

Per 10 dienų Sirijos karių atakos pražudė mažiausiai 221 civilį

2

Sirijos karinių oro pajėgų surengti antskrydžiai prieš sukilėlius per 10 dienų pražudė mažiausiai 221 civilį, trečdalis jų – vaikai, pranešė Sirijos pilietinį karą stebinti organizacija.