Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

Slovjansko separatistai svaidosi naujais grasinimais

114|2

Ukrainoje tęsiamos „antiteroristinės operacijos“, o separatistai švaistosi naujais grasinimais. Viačeslavas Ponomariovas pasivadinęs Slovjansko liaudies „meru“ teigia, kad bet kokia kaina sužlugdys prezidento rinkimus Ukrainoje, skelbia unian.net. Tai jis pareiškė Rusijos leidinui Gazeta.ru. „Mes imsimės visų būtinų priemonių, kad rinkimai pietryčiuose neįvyktų“, – teigė V.Ponomariovas. „Paimsime ką nors į nelaisvę ir pakabinsim už sėklidžių. Supranti?“ – žurnalisto klausė ir savo ketinimus komentavo V.Ponomariovas. Po tokių grėsmingų žodžių jis pripažino, kad visgi jis geras žmogus ir myli savo motiną ir vaikus.

JAV - pirmoji pasaulyje trijų asmenų šeima

29

Jungtinėse Amerikos Valstijose, Masačusetse gyvenančios Doll, Kitten ir Breen atrado gyvenimo džiaugsmą. Viena su kita susituokusios moterys ne tik gyvena kartu, tačiau ir laukiasi pirmojo vaiko, rašo dailymail.co.uk

Kijevo centre barikados ardomos, priemiestyje - statomos

18|9

Daugiau nei du mėnesius tarp Kijevo valdžios ir Maidano aktyvistų vykusios derybos dėl barikadų išardymo pagaliau pasiektos – miesto komunalininkams leista išardyti kai kurias barikadas aplink Nepriklausomybės aikštę, tačiau miesto pakraštyje vyksta atvirkščias procesas, vietos gyventojai čia renčia naujus įtvirtinimus. Apie tai, kad reikia išardyti miesto centro nepuošiančias barikadas ir atlaisvinti kai kuriuos kelius miesto centre buvo pradėta kalbėti vasario pabaigoje, vos tik buvo pasirašyta sutartis tarp opozicijos lyderių ir tuometinio šalies prezidento Viktoro Janukovyčiaus.

Į Lenkiją atvyko 150 amerikiečių karių

24|2

Tęsiantis Ukrainos krizei, Jungtinės Valstijos pradėjo stiprinti savo karinį buvimą Rytų Europoje. Trečiadienį į Lenkijos Svidvino karinę bazę, esančią už 50 km į rytus nuo Ščecino, atvyko 150 desantininkų iš 173-iosios oro desantininkų brigados. Karius atskraidinę du „Hercules“ tipo lėktuvai nutūpė bazėje Lenkijos šiaurės vakaruose, praneša agentūra AFP.

Australijoje jūra išmetė panašias į Malaizijos lėktuvo nuolaužas

1|

Australijos pietvakarinėje pakrantėje jūra išskalavo tris įtartinas nuolaužas. Ekspertai puolė tirti, ar tai ne dingusio Malaizijos lėktuvo MH370 liekanos, praneša „Daily Mail“. Vienas iš objektų – ilgio sulig automobiliu, su kniedėmis. Nuolaužas už maždaug 10 km į rytus nuo Ogastos miesto rado žmonės, vaikščiodami paplūdimiu, ir pranešė policijai. Policija nuolaužas nuvežė į saugią vietą.

Donecko srityje padegta laikraščio redakcija

2

Už taip vadinamos „Donecko Respublikos“ kritiką buvo padegta Donecko srityje Kostiantynivkoje įsikūrusio laikraščio „Provincija“ redakcija. Anksčiau ant to paties pastato buvo nuolatos rašomi įžeidžiantys, necenzūriniai užrašai, rašo unian.net

Nuskendusiame kelte randamų vaikų pirštai - sulaužyti

7|4| 

Pietų Korėjos trečiadienį darbavosi nuskendusiame kelte, tamsoje apgraibomis ieškodami žuvusių vaikų kūnų painiame kajučių, koridorių ir denių labirinte. Drumstame šaltame vandenyje dirbantys narai, tempiantys paskui save ryšio sistemos laidus ir deguonies tiekimo žarnas, mato tik kelis centimetrus priešais save, todėl jiems itin sunku orientuotis kelte, kuris prieš savaitę apvirto ir nuskendo neaiškiomis aplinkybėmis, veikiausiai atlikęs staigų posūkį.

Naujienų srautas
2014-04-23 22:04

Britų karališkoji šeima gedi, mirė hercogienės Camillos brolis

Mirė Didžiosios Britanijos sosto įpėdinio princo Charleso žmonos Kornvalio hercogienės Camillos brolis Markas Shanas. Jo gyvybė užgeso Niujorko ligoninėje, skelbia "Daily Mail". Teigiama, kad 62 metų vyras nukritęs patyrė sunkią galvos traumą, M.Shanas buvo nuvežtas į ligoninę, tačiau neišgyveno. Kornvalio hercogienę Camillą ir karališkąją šeimą pribloškė ši žinia.


2014-04-23 20:01

Minios užpultą Ukrainos politiką milicija rado nuskandintą

169|5|

Ukrainos Horlivkos miesto tarybos narys, kurio numanomas kankinimas ir nužudymas iš dalies paskatino vyriausybę atnaujinti puolimą šalies rytuose, prieš savo dingimą buvo užpultas priešiškos prorusiškos minios, rodo filmuota to incidento medžiaga.


2014-04-23 20:01

Donecko separatistams padeda ir namuose tūnantys Kijevo rėmėjai

7|5

Kai grupė Kijevo valdžią remiančių aktyvistų nusprendė surengti mitingą Rytų Ukrainos Donecko mieste, jie išsiaiškino, kad parduotuvėse nėra melsvų ir geltonų – Ukrainos vėliavos spalvų – juostelių. Aktyvistams teko per socialinę žiniasklaidą kreiptis į šalininkus kituose Ukrainos regionuose, kad jie atsiųstų juostelių į jų improvizuotą būstinę – rūsį netoli Donecko Lenino aikštės. „Visa tai labai sunku, – sakė Tetiana Durneva, viena to komiteto aktyvistė. – Aš kalbu rusiškai ir užaugau regione, kuris, palyginti su kitomis Ukrainos dalimis, gali atrodyti ne toks patriotiškas. Bet aš žinau, kad mano šalies vėliava yra geltona ir melsva, ir aš neturiu jokių kitų vėliavų, nejaučiu nostalgijos kitiems simboliams“.


2014-04-23 19:15

Maišto Ukrainos armijoje įrašai įaudrino „koloradus“

37|4

„Youtube“ atsirado du vaizdo įrašai, kuriuose nufilmuotas konfliktas Ukrainos armijoje – kaip teigiama, tarp šauktinių ir vadovybės. Dniepropetrovsko apskrityje dislokuotoje 93-oje mechanizuotoje brigadoje, esą, kilo maištas. „Žmonės pasipiktinę dėl gyvuliško elgesio iš jų vadovybės ir politinės šalies valdžios pusės. Dalinio vadai davė įsakymą šaudyti į beginklius karius“, - teigiama aprašyme.


2014-04-23 18:53

Pranešta apie dar vieną V.Janukovyčiaus rezidenciją prie Maskvos

11|

Neoficiali buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus rezidencija Rusijoje gali būti prie Maskvos, Rubliovo-Uspensko plento rajone esančiame „Landšafto“ kaime, praneša Rusijos televizijos kanalas „Dožd“. Tai – vienas pačių brangiausių „Rubliovkos“ namų. Jį V.Janukovyčius įsigijo dar prieš 5-6 metus.


2014-04-23 18:19

Izraelio karo lėktuvas atakavo Gazą, sužeisti šeši žmonės

4

Izraelio karo lėktuvui trečiadienį atakavus šiaurinę Gazos Ruožo dalį, buvo sužeisti šeši žmonės, vienas iš jų – itin sunkiai, pranešė teritoriją kontroliuojantis judėjimas „Hamas“.


2014-04-23 17:39

Rusija šalia Ukrainos sienų surengė karines pratybas

4

Rusijos pietinės karinės apygardos atstovai pranešė apie Rostovo regione surengtas karines pratybas, praneša „Reuters“. Atstovas karinių manevrų detaliau nekomentavo, tačiau „Reuters“ operatorių padarytuose vaizdo įrašuose užfiksuoti mobilūs raketų paleidimo kompleksai, priešraketinės bei priešlėktuvinės gynybos įranga ir šarvuočiai, judantys karinio aerodromo link.


2014-04-23 17:36

JAV siunčia Egiptui 10 sraigtasparnių kovai su ekstremistais

1|2

Egipto kariuomenės laukia nauji modernūs koviniai sraigtasparniai, praneša agentūra. Pentagonas paskelbė apie 10 „Apache“ tipo sraigtasparnių siuntą karinėms pajėgoms Kaire. JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis informavo savo kolegą Sidki Subhi apie atitinkamą sprendimą.


2014-04-23 17:19

Juodosios jūros link plaukia prancūzų karo laivas

2

Diplomatiniai šaltiniai informavo, kad Juodosios jūros link plaukia Prancūzijos fregata „Dupleix“, Bosforo sąsiaurį praplauksianti balandžio 26 arba 27 dieną.


2014-04-23 17:11

Afrikoje per traukinio katastrofą žuvo mažiausiai 37 žmonės

Mažiausiai 30 žmonių žuvo, o dar 55 buvo sužeisti per traukinio katastrofą Kongo Demokratinės Respublikos pietryčiuose.


2014-04-23 16:45

A.Bouteflika Alžyro prezidentu perrinktas 81,49 proc. balsų

2

Alžyro prezidentas Abdelazizas Bouteflika 81,49 proc. balsų dauguma perrinktas dar vienai kadencijai. Tokius oficialius skaičius trečiadienį paskelbė Rinkimų komisija. Antras rinkimuose liko buvęs premjeras Ali Benflis, surinkęs 12,3 proc. balsų. Rinkėjų aktyvumas siekė 50,7 proc.


2014-04-23 16:25

Turkija pareiškė užuojautą dėl armėnų genocido

4

Turkijos premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas trečiadienį pareiškė užuojautą masinio armėnų žudymo Pirmojo pasaulinio karo metais aukų palikuoniams. Armėnus per tą karą žudė Osmanų imperijos kariai.


2014-04-23 16:25

Per plauką nuo mirties: traukinys čeką išvertė iš batų

1| 

Kamera užfiksavo, kaip nusileidus užkardui 77-erių čekas jo nepaiso ir ramiai bando pereiti bėgius. Dideliu greičiu atskriejęs traukinys kliudė vyrą ir tiesiogine prasme išvertė jį iš batų. Tačiau traukinio nublokštas čekas rimtesnių sužeidimų nepatyrė ir netrukus atsikėlė bei nuėjo šalin. Policija už taisyklių nepaisymą pensininkui skyrė baudą, siekiančią beveik 350 litų.


2014-04-23 16:15

Odesos Maidanas ir Antimaidanas susivienijo prieš diversantus

7|2

Odesos Maidanas ir Antimaidanas suvienijo jėgas kovoje prieš bendrą priešą - „prorusiškus diversantus“, praneša korrespondent.net. Abiejų pusių aktyvistai sutarė įvažiavimuose į miestą įrengti patikros postus ir nepraleisti provokatorių. Pasak priešingas stovyklas atstovaujančių mitingų aktyvistų, didžiausią grėsmę Odesai kelia „provokatoriai iš kitų apskričių“.


2014-04-23 16:14

Sirijos lyderio rinkimuose B.al Assadas pirmąsyk turės varžovą

2|2

Sirijoje vienas parlamentaras užsiregistravo kaip pirmasis per visą istoriją varžovas prezidento rinkimuose, trečiadienį pranešė parlamento pirmininkas. „Iš aukštesnės instancijos konstitucinio teismo gavome informaciją, kad parlamento narys Maheras Abdel Hafizas Hajjaras iškėlė savo kandidatūrą į Sirijos Arabų Respublikos prezidentus“, – sakė Mohammadas Lahhamas, kurį citavo valstybinė televizija.


2014-04-23 15:49

Rusijos armijos choras šlovina „žaliuosius žmogeliukus“ Kryme

25

Rusijos armijos choras išleido dainą, šlovinančią uniformas be atpažinimo ženklų vilkėjusius karius, kurie perėmė kontrolę Kryme prieš Maskvos įvykdytą to Ukrainos regiono aneksiją, pramintus „mandagiais žmonėmis“ dėl jų santūraus elgesio.


2014-04-23 15:49

B.Obama pažadėjo remti Japoniją konflikte su Kinija

11|7

JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį atskrido į Tokiją, pradėdamas kelionę po Azijos šalis, kuri žymi jo intensyvinamas pastangas sutelkti Vašingtono užsienio politikos dėmesį į šį dinamišką regioną. B.Obamos lėktuvas „Air Force One“ nutūpė Japonijos sostinėje, prasidedant valstybiniam vizitui, kuris vyks regione smarkiai padidėjus įtampai dėl teritorinių ginčų ir nuogąstavimų, jog Šiaurės Korėja gali artimiausiu laiku įvykdyti naują branduolinį bandymą.


2014-04-23 14:54

Palestiniečiai sutarė formuoti nacionalinės vienybės vyriausybę

2

Besivaržantys Vakarų Kranto ir Gazos Ruožo palestiniečių lyderiai nusprendė suformuoti nacionalinės vienybės vyriausybę per „ateinančias penkias savaites“, trečiadienį paryčiais paskelbė pareigūnai.


2014-04-23 14:54

Londone trijų neįgalių vaikų nužudymu įtariama jų motina

5| 

Londone, pietiniame New Maldeno rajone, esančiame name rasti trijų vaikų lavonai. Policija į įvykio vietą buvo iškviesta antradienio vakarą apie 21 val. 30 min. „Detektyvai pradėjo tyrimą“, - teigia policija. Kaip rašo „The Daily Mail“, pareigūnai sulaikė vieną asmenį, jis šiuo metu yra areštinėje. Kol kas vengiama atskleisti daugiau detalių, vaikų mirtį gaubia paslaptis.


2014-04-23 14:53

Donecko srityje padegta laikraščio redakcija

66|5| 

Ukraina antradienio vakarą atnaujino karines operacijas prieš prorusiškus separatistus, praėjus kelioms valandoms po to, kai JAV viceprezidentas Joe Bidenas baigė dviejų dienų vizitą Kijeve, per kurį jis perspėjo Rusiją dėl veiksmų kaimyninės šalies atžvilgiu.