Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

Irako karo mįsles velka į dienos šviesą

3|2

Daugiau nei prieš 11 metų JAV įsiveržė į Iraką ieškoti masinio naikinimo ginklų. Iki šiol viešai buvo kartojama: amerikiečiai nieko panašaus ten nerado. Tačiau, kaip paaiškėjo, tiesa yra gerokai painesnė. Patyrę kariai turi gerą nuojautą. Ir vieną 2008-ųjų popietę Irake, netoli at Tadži miesto, JAV kariai pajuto, kad kažkas ne taip.

Nežinomo laivo medžioklė Baltijoje tęsiasi

1|3

Ką sumanė Rusija? Tokį klausimą užduoda beveik visa Švedijos žiniasklaida, su susidomėjimu stebinti, kaip neutralios šalies teritorijoje netoli Stokholmo ieškoma „užsienio povandeninės veiklos“. Didelę paieškos operaciją maždaug 50 km į rytus nuo Stokholmo pradėję Švedijos kariškiai kol kas kalba atsargiai, diplomatiškai apeidami bet kokius konkretumus.

Rusijos propagandos mašina skiedžia nesigėdydama

79

Pagrindiniu Kremliaus ruporu vadinamas Dmitrijus Kiseliovas savo savaitinėje laidoje „Savaitės naujienos“ („Vesti nedeli“) dažnai leidžia sau nuklysti į labai nuo tikrovės atitrūkusius pamąstymus apie pasaulį, tačiau šios savaitės laida nustebino net ir visko mačiusius. D.Kiseliovas pareiškė atradęs daugybę panašumų tarp JAV prezidento Baracko Obamos veiklos ir „Islamo valstybės“ lyderio Abu Bakro al-Baghdadi elgesio. Palikdamas užnugaryje logiką rusų žurnalistas dėstė, kad laisvojo pasaulio ir teroristų lyderių veiklą lydi tam tikri dėsningumai.

Mirė legendinis dizaineris Oscaras de la Renta

6

Pasaulis gedi legendinio dizainerio Oscaro De La Rentos. Mados kūrėjas mirė pirmadienio naktį, jam buvo 82 metai. Talentingas mados kūrėjas buvo Jacqueline Kennedy favoritas. Jo kurtais apdarais puošėsi ir politikų dukros Jenna Bush and Chelsea Clinton. Dizaineris jaunoms moterims sukūrė vestuvines sukneles.

V. Putinas ir S. Berlusconi praleido paslaptingą naktį kartu

154

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas praėjusią savaitę dvi dienas svečiavosi Italijoje, kur jis dalyvavo dviejų dienų Europos ir Azijos viršūnių susitikime. Tačiau penktadienio naktį prezidentas su per petį permestu švarku pastebėtas prie buvusio Italijos ministro pirmininko ir savo ilgamečio bičiulio Silvio Berlusconi namų, skelbia „The Daily Beast“.

Į Ukrainos parlamentą eina ir bedarbės gražuolės

11|4

Politologus suglumino gilesnė Ukrainos Radikalų partijos, vadovaujamas Olego Liaško, sąrašo analizė. Pasirodė, kad vieną vietą parlamente šiuo metu turinti neįtakinga partija savo sąraše turi, bent jau fizine prasme, įspūdingų asmenybių, skelbia portalas antikor.com.ua. 13 numeriu radikalų sąraše įrašyta Aliona Košeliova nustebino politika besidominčius ukrainiečius savo nuotraukomis, kurios, beje, vienintelės reprezentuoja kandidatės pažiūas. 24 metų ukrainietė nepasistengė rinkėjams pateikti daugiau duomenų kaip tik savo nuotraukas ir įrašą, kuriame skelbia „šiuo metu nedirbanti“.

Rusai skelbia kovojantys prieš fašizmą, bet renka „Mis Hitler“

37|3

Jei jums netikėtai šovė į galvą klausimas, kaip atrodytų gražiausia pasaulio antisemitė, Rusijoje ir Ukrainoje veikianti interneto grupė pasiruošusi padėti sužinoti, skelbia portalas mirror.co.uk. Nacių tematiką garbinanti grupė kviečia visas A.Hitlerio asmenybei neabejingas merginas dalyvauti internetiniame grožio konkurse „Mis Hitler 2014“. Rusiškame socialiniame tinkle „Vkontakte“ šios merginos gali publikuoti nuotraukas, iš kurių bus išrinkta konkurso nugalėtoja.

Naujienų srautas
2014-10-21 07:10

Lėktuvo katastrofoje Rusijoje žuvo naftos milžinės vadovas

42|7

Prancūzijos naftos milžinės „Total“ vadovas Christophe'as de Margerie žuvo per lėktuvo katastrofą Maskvoje, praneša BBC. Tai patvirtino oro uosto atstovė spaudai Jelena Krylova. „Naktį sudužo lėktuvas, susidūręs su sniego valymo mašina. Trys įgulos nariai ir keleivis mirė“, – teigė J.Krylova. Moteris patvirtino, kad keleivis - milijardierius Ch. de Margerie. Avarija įvyko po to, kai Ch. de Margerie privatus lėktuvas bandė pakilti Maskvos Vnukovo oro uoste. Visi trys įgulos nariai buvo prancūzai.


2014-10-21 06:50

Kokia povandeninių laivų galia grasina Rusija Baltijos jūroje?

125|8| 

Kalbos apie prie Švedijos krantų plaukiojusį ir sugedusį Rusijos povandeninį laivą privertė sunerimti visas Baltijos jūros valstybes. Kokia karine galia šiame regione disponuoja Rusija? Ar jos povandeniniai laivai gali pasirodyti ir prie kitų valstybių krantų? Dar 1703 metais Rusijos caro Petro I įkurtas Baltijos jūros laivynas išgyveno įvairiausius modernizavimo etapus. Sovietų Sąjungos žlugimas atėmė iš šio laivyno Estijos, Latvijos ir Lietuvos uostus bei atkirto Kaliningradą nuo likusios Rusijos teritorijos, tačiau karinės galios nepanaikino.


2014-10-20 21:32

Nobelio premijos ir nustebino, ir sukiršino pasaulį

3

Nobelio komiteto sprendimai dažnai sukelia diskusijų audras ir supriešina savo kandidatus palaikančias grupes. Įprasta, kad daug dėmesio sulaukia Taikos ir literatūros premijos. Bet kitos – ne mažiau svarbios. Nobelio taikos premija, kurią skiria Norvegijos komitetas, yra prestižinė, bet kartu sukelia ir daugiausia nepasitenkinimo. Kodėl ji skirta tam ar anam? Ir taip kasmet.


2014-10-20 20:59

Šių metų rugsėjis buvo šilčiausias Žemėje nuo 1880 metų

1

Praėjęs mėnuo buvo karščiausias rugsėjis visoje planetoje pagal sausumos ir vandenyno paviršiaus temperatūrų vidurkį nuo 1880 metų, kai buvo pradėta registruoti šiuos rodiklius, pranešė pirmadienį JAV vyriausybė. „Tai dar ir 38-tas iš eilės rugsėjis, kai pasaulinė temperatūra viršija XX amžiaus vidurkį“, – informuoja Nacionalinė vandenynų ir atmosferos tyrimų administracija (NOAA).


2014-10-20 20:37

ES sugriežtino sankcijas Sirijos režimui

1

Europos Sąjunga (ES) dar kartą sugriežtino sankcijas Sirijos režimui. Atitinkamą sprendimą savo susitikime Liuksemburge pirmadienį priėmė Bendrijos užsienio reikalų ministrai, praneša agentūra AFP.


2014-10-20 20:31

Penki prievartautojai Indijoje nuteisti kalėti iki gyvos galvos

Dėl jaunos moters grupinio išprievartavimo teismas Indijoje kalėti iki gyvos galvos nuteisė penkis vyrus. Naujienų agentūros PTI teigimu, jie taip pat turės sumokėti 650 eurų baudą, praneša AFP.


2014-10-20 20:04

JAV Indianos valstijoje rasti septynių nužudytų moterų kūnai

5|2

JAV Indianos valstijoje pareigūnai rado septynių nužudytų moterų kūnus, kai vienas vyriškis jiems prisipažino nužudęs moterį, kuri buvo rasta pasmaugta motelyje, ir nurodė tyrėjams, kur rasti dar mažiausiai trijų moterų kūnus, pirmadienį pranešė pareigūnai.


2014-10-20 18:42

Europos Sąjungos ministrai tarėsi, kaip kovoti su Ebolos virusu

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai pirmadienį susitarė, kad Bendrija privalo labiau pasistengti, jog Ebolos virusas būtų pažabotas ir nevirstų pasauline grėsme, kad būtų užtikrinta pačių tarptautinių medikų sveikatos apsauga.


2014-10-20 18:29

Rusija varto akis: prie Švedijos – ne mūsų, o olandų laivas

425|3|

Švedijos laivynas, sausumos, oro pajėgos pirmadienį toliau tęsia paslaptingo povandeninio laivo paiešką. Iki šiol spėjama, kad nelaimės signalą pasiuntė Rusijos povandeninis laivas, kaip spėjama įstrigęs netoli Stokholmo. Tačiau rusai atsikerta ir pirštais bado į kitus. Kremliaus finansuojamas propagandiniu dažnai vadinamas kanalas „Russia Today“ pranšė, kad švedų ieškomas povandeninis laivas nepriklauso Rusijai. Tai esą Nyderlandų povandeninis laivas, kuris dalyvavo pratybose ir nukrypo nuo kurso.


2014-10-20 18:27

Vyskupų sprendimas dėl gėjų vienus džiugina, kitus pykdo

20

Aktyvistai sekmadienį kritikavo tai, kad Katalikų Bažnyčia per savo svarbų sinodą neatvėrė durų gėjams, bet gyrė popiežių Pranciškų privertus vyskupus stoti akistaton su „tabu“. Po dvi savaites trukusių įnirtingų debatų prelatai atidėjo į šoną tris paragrafus tokiais opiais klausimais kaip labiau priimanti pozicija gėjų atžvilgiu ir leidimas išsiskyrusiems ir antrą kartą susituokusiems katalikams priimti Komuniją.


2014-10-20 16:31

Turkija leis kurdams kirsti sieną ir kovoti prieš islamistus

1

Turkija leis Irako kurdų kovotojams kirsti šalies sieną su Siriją ir padėti kurdams Kobanėje kovoti su „Islamo valstybės“ (IS) džihadistais, pranešė Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu.


2014-10-20 16:27

ES užsienio reikalų ministrai Liuksemburge aptaria Ebolos grėsmę

1

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai pirmadienį Liuksemburge aptaria Ebolos viruso problemą ir mėgina susitarti dėl bendro šalių atsako į Ebolos viruso protrūkio grėsmę, skelbia AP.


2014-10-20 16:22

„Amnesty International“: Ukrainoje nusikalto abi konflikto pusės

1|3

Tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ pranešė esant įrodymų, kad nusikaltimus įvykdė abi kariaujančios pusės Rytų Ukrainoje, tačiau jų mastas nėra toks didelis, kaip pranešė Rusija, informuoja BBC.


2014-10-20 15:45

Nepajudinamas indėnas Bolivijos prezidentu perrinktas trečiąsyk

Bolivijos prezidentas Evo Moralesas užsitikrino trečią kadenciją, spalio 12 dieną vykusiuose valstybės vadovo rinkimuose surinkęs 61 proc. balsų, savaitgalį pranešė rinkimų pareigūnai.Nuo 2006-ųjų Bolivijai vadovaujantis E.Moralesas, kuris yra pirmasis šalies prezidentas indėnas, savo artimiausią rinkimų varžovą - turtingą cemento magnatą Samuelį Dorią Mediną - aplenkė 37 proc. balsų.


2014-10-20 14:52

Kaip elgsis švedai su rusų povandeniniu laivu?

434|2|

Švedija savo teritoriniuose vandenyse aptiko, kaip spėjama, Rusijos povandeninį laivą. Ką daryti su tokiu nelegaliai atsidūrusiu įsibrovėliu – ignoruoti, mandagiai paprašyti rusų, kad pasiimtų atgal, mėginti išvyti patiems, o gal tiesiog nuskandinti? Švedai žinos ką daryti, mat tai jiems – jau ne pirmas kartas. Rusijos povandeniniai laivai Švedijoje nelegaliai svečiuojasi lygiai po 33 metų. Tiesa, Švedija tokių incidentų nematė jau senokai – nuo Šaltojo karo laikų, kai sovietų povandeniniai laivai prie švedų krantų būdavo dažni svečiai. Tačiau kiekvienas susidūrimas baigdavosi įtempta situacija, kuri galėdavo baigtis kariniu konfliktu.


2014-10-20 14:44

Kobanę ginantiems kurdams JAV numetė ginklų ir šaudmenų

15

JAV kariškiai sekmadienį numetė Sirijos miestą Kobanę ginantiems kurdų kovotojams ginklų, šaudmenų ir priemonių medicinos pagalbai teikti. Tai žurnalistams pranešė oficialūs Baltųjų rūmų atstovai.


2014-10-20 14:38

Miestelis gavo baudą už per daug triukšmingą krioklį

Vieno Lombardijos miestelio Italijos šiaurėje valdžiai paskirta bauda už pernelyg triukšmingą krioklį, kuris drumsčia gyventojų ramybę. Ekspertai nustatė, kad vaizdinga vandens kaskada viršija leistinas triukšmo normas. Belano miestelio valdžia turės sumokėti 1032 eurų baudą, paskirtą po to, kai vienas iš jo gyventojų pasiskundė dėl triukšmingo Orido krioklio, kuriuo grožėtis atvyksta tūkstančiai turistų, taip pat ir iš užsienio.


2014-10-20 11:18

Švedijos kariškiai paskelbė iškalbingą nuotrauką

288|7|

Štai ir nuotrauka, kuri atvedė Švediją prie didžiausios operacijos nuo Šaltojo karo laikų. Vėlų sekmadienio vakarą Švedijos ginkluotosios pajėgos surengė spaudos konferenciją ir pasidalijo nuotrauka, kurioje galimai užfiksuota užfiksuota rusų karinė technika. Manoma, kad tai gali būti rusų tanklaivis „NS Concord“ arba galimai sugedęs povandeninis laivas.


2014-10-20 10:52

Ukrainos pafrontės miestas, kur žmonės miega neramiai

55|7

„Greičiau baigtųsi šis karas“, – tai bene vienintelė Ukrainos pietryčiuose esančio Mariupolio miesto gyventojų svajonė. Tačiau kaip turėtų atrodyti taika, žmonės įsivaizduoja skirtingai. Vieni yra pasiryžę mirti už savo miestą, kad tik jis neatsidurtų vadinamosios Donecko liaudies respublikos (DLR) sudėtyje. Kiti vis dar laukia Rusijos armijos ir Kremliaus valdžios, kuri, jų nuomone, atneš jiems šviesų rytojų, pakels atlyginimus ir atkurs beveik visiškai sužlugdytą ekonomiką.


2014-10-20 10:19

Ispanų slaugytoja pasveiko nuo Ebolos karštligės

13|

Ispanų slaugytojai, kuri tapo pirmuoju žmogumi, ne Afrikoje užsikrėtusiu Ebolos virusu, atlikti testai sekmadienį parodė, kad jos organizme viruso nebėra, pranešė Madridas, o Liberijos prezidentė tuo tarpu emocingai prašė visų šalių padėti kovoti su šia liga.