Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

Pirmieji Rusijos konvojaus sunkvežimiai pasiekė Luhanską

843|13|

Rusijos humanitarinės pagalbos sunkvežimių koloną, kuri penktadienį įvažiavo į Ukrainos teritoriją negavusi Kijevo vyriausybės leidimo ir be Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto (TRKK) atstovų palydos, lydi prorusiški separatistai, tebekontroliuojantys dideles teritorijas Ukrainos rytuose.

JT Saugumo Taryboje - Lietuvos sušauktas posėdis dėl Rusijos

14

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba penktadienį renkasi pasitarti dėl Rusijos sprendimo siųsti koloną į Ukrainos rytinę teritoriją be Kijevo pritarimo ir tarptautinių stebėtojų palydos.

NATO stebi Rusijos pajėgų telkimą netoli Ukrainos

13|

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas penktadienį sakė, kad Aljansas stebėjo nerimą keliantį Rusijos sausumos ir oro pajėgų telkimą netoli Ukrainos.

Jūrų godzila ryklį prarijo vienu kąsniu

12

Kai grupė žvejų rugpjūčio pradžioje pagavo ryklį prie JAV Floridos valstijos krantų, jie tikėjosi parsitempti jį į krantą. Bet iš žmonių laimikį nugvelbė dar didesnė žuvis iškalbingu pavadinimu – galijotinis ešerys, rašo „Business Insider“.

J. Foley ieškojo daugiau karių nei nukaunant O. bin Ladeną

8|2

Nepavykusi JAV misija išvaduoti „Islamo valstybės“ kovotojų Sirijoje laikomus amerikiečius įkaitus, tarp jų – ir nužudytą žurnalistą Jamesą Foley, anksčiau šią vasarą, regis, buvo kur kas ambicingesnė nei oficialiai teigiama. Operacija netgi buvo didesnė už 2011 metų reidą Pakistane, kai buvo nukautas „Al Qaeda“ vadeiva Osama bin Ladenas, skelbia „ABC News“.

Amerikiečių specialistai apgynė beždžionės autorines teises

16|2| 

Fotografas Davidas Slateris lieka nieko nepešęs. Jis jau keliskart prašė „Wikipedia“ redaktorių nepublikuoti jo nuotraukų be leidimo. Bet dabar ir JAV autorinių teisių tarnyba paskelbė, kad tos nuotraukos D.Slateriui nepriklauso, nes fotografavimo mygtuką paspaudė beždžionė, skelbia „Mashable“.

Šveicarijoje mečetėje nuaidėjus šūviams rastas negyvas vyras

Šveicarijoje, Sankt Galeno mieste, nuaidėjus šūviams mečetės maldos kambaryje rastas negyvas vyras, pranešė Šveicarijos policija, kuria remiasi „Reuters“.

Naujienų srautas
2014-08-22 20:53

Maskva vėl niršta ant JAV ir Lietuvos

143|4|

JAV valdžia siekia sužlugdyti Rusijos humanitarinę misiją Pietryčių Ukrainai, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerija.


2014-08-22 20:52

V. Putinas paaiškino A. Merkel, kodėl pasiuntė konvojų į Ukrainą

125|4|

Po nerimą keliančio Rusijos pasiųstos sunkvežimių kolonos įvažiavimo į Ukrainos teritoriją, Vokietijos kanclerė Angela Merkel suskubo paskambinti Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui. Šis turėjo savo paaiškinimą, kodėl be Ukrainos pritarimo pradėjo misiją, kuri Vakaruose vertinama itin skeptiškai.


2014-08-22 17:01

Irake per šiitų išpuolį mečetėje žuvo 32 žmonės

Penktadienį Irako rytinėje Dijalos provincijoje šiitų kovotojams atidengus ugnį sunitų mečetėje žuvo mažiausiai 30 žmonių, remdamasi šalies saugumo šaltiniu skelbia „Reuters“.


2014-08-22 16:58

Raketos iš Gazos smogė sinagogai Izraelyje

5

Iš Gazos paleistos raketos penktadienį smogė sinagogai, esančiai Izraelio Ašdodo mieste, sužeisti trys žmonės, remdamasi policija skelbia „Reuters“.


2014-08-22 16:34

Paauglės prancūzės ketino tapti džihadistėmis

3

Prancūzijoje pradėtas tyrimas dėl 15-os ir 17-os paauglių, kurios įtariamos ketinimu papildyti džihadistų gretas Sirijoje, skelbia AP.


2014-08-22 16:01

Nepriklausomybės dienos paradu Ukrainoje patenkinti ne visi

20|12

Ukrainos valdžia nusprendė atgaivinti tradiciją ir sekmadienį, rugpjūčio 24-ąją, šaliai švenčiant Nepriklausomybės dieną, Kijeve surengti karinį paradą. Tiesa, kritikai tvirtina, kad paradas nėra toks svarbus Ukrainos rytuose liepsnojant tikram karui, skelbia „Kyiv Post“.


2014-08-22 15:54

JAV valdžia nenori mokėti išpirkų teroristams

2|2

Žurnalistui Jamesui Foley egzekuciją surengusi teroristinė grupuotė „Islamo valstybė“ skelbia tik atkeršijusi už JAV aviacijos smūgius Irake. Tačiau greičiausiai taip buvo išlietas apmaudas dėl amerikiečių atsisakymo sumokėti milžinišką išpirką. Egzekucijos vaizdo įraše J.Foley budelis anglų kalba su britišku akcentu paaiškino, kad dėl reporterio mirties kalta JAV vyriausybė, iš oro smogusi „Islamo valstybės“ taikiniams Irake. Vis dėlto aiškėja, kad Amerikos valdžia gali būti kalta tik dėl to, kad laikėsi principų ir nesutiko sumokėti didžiulės 100 mln. JAV dolerių išpirkos už 2012 metais Sirijoje paimtą įkaitą.


2014-08-22 15:18

Nobelio premijos laureatas: „Kodėl mes keliame karus?“

26

Nobelio premijos laureatas, ekonomistas Paulas Krugmanas naujausiame savo komentare dienraštyje „The New York Times“ klausia, kodėl mes negalime neįsivelti į karus. Jis pabrėžia, kad senieji karai, tokie, kaip Romos Mažosios Azijos nukariavimas ar ispanų siautėjimas Peru buvo sukelti noro pralobti. P.Krugmanas teigia, kad tokios karo priežastys pastebimos ir dabar: „Įtakingas tyrimas, užsakytas Pasaulio Banko ir Oksfordo universiteto ekonomisto Paulo Collier parodė, kad pilietinį karą skurdžiose valstybėse dažniausiai sukelia galimybė gauti kokių nors gėrybių, tokių, kaip deimantai“.


2014-08-22 15:07

Gazoje nužudyta 18 įtariamų Izraelio informatorių

3

Liudininkas ir „Hamas“ žiniasklaida pranešė, kad kaukėti ginkluoti asmenys netoli Gazos miesto mečetės, kur vyko maldininkų pamaldos, nužudė septynis įtariamus Izraelio informatorius, skelbia AP.


2014-08-22 14:59

Ukrainą puola ir Rusijos programišiai?

10|4

Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas pareiškė, kad ministerijos tinklalapį yra užpuolę programišiai. Šalies diplomatijos vadovas kaltina Rusiją.


2014-08-22 14:58

Ukrainoje teroristų gretose kaunasi ir išgalvoti lietuviai

244|16

Rytų Ukrainoje separatistų gretose kaunasi ne tik vietiniai gyventojai ar atvykėliai iš Rusijos. Tarp kovotojų su Kijevo valdžia esą galima aptikti ir grynakraujų lietuvių. Tokia žinia skleidžiama sąmoningai – Lietuvos žurnalistams siuntinėjant suklastotus reportažus iš Donbaso, kuriame esą kaunasi ir Lietuvos piliečiai. Portalas lrytas.lt sulaukė vieno „grynakraujo“ lietuvio išpažinties. Vyras visai tautai norėjo pasigirti apie savo kruvinus žygius Ukrainoje prieš teisėtą šios šalies valdžią.


2014-08-22 14:26

Dar viena egzekucija Irake

2

Irako šiaurėje esančiame Mosulo mieste „Islamo valstybės“ kovotojai vienam vyrui, kurį grupuotės teismas nuteisė mirti už svetimavimą, įvykdė egzekuciją užmėtant akmenimis, penktadienį pranešė liudininkai.


2014-08-22 13:33

Centrinėje Afrikoje griūtis aukso kasykloje nusinešė 25 gyvybes

Centrinės Afrikos Respublikoje mažiausiai 25 žmonės žuvo per griūtį aukso kasykloje, esančioje už 60 km į šiaurę nuo Bambario miesto, penktadienį pranešė musulmonų sukilėlių judėjimo „Seleka“ atstovas.


2014-08-22 12:29

Mirė garsusis Aliaskos žudikas maniakas Robertas Hansenas

1

Garsusis Aliaskos žudikas maniakas Robertas Hansenas, kuris 8-ajame dešimtmetyje, kai per Aliaską buvo tiesiamas naftotiekis, grobdavo moteris, paleisdavo jas šios atšiaurios valstijos platybėse ir jas tiesiog medžiodavo, ketvirtadienį mirė. Jam buvo 75-eri.


2014-08-22 12:18

JAV gynybos vadai įspėja dėl „Islamo valstybės“ grėsmės

18

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) kelia didesnį pavojų negu bet kuri įprasta „teroristinė grupuotė“, o jos skelbiama vizija gali radikaliai pakeisti Artimųjų Rytų sanklodą, ketvirtadienį pareiškė JAV gynybos vadai.


2014-08-22 10:27

Rusiją siutina bulgarų juokeliai

42|3

Atrodo, kad Ukraina nėra vienintelė Rytų Europos šalis, kuri įsivėlė į konfliktus su reikalavimus dalijančia Maskva. Rusija ragina Bulgariją atskleisti pažeidėjus, kurie esą niekina sovietinius paminklus Sofijoje, skelbia portalas „Vice News". Naujausias incidentas susijęs su Lozeneco paminklu, esančiu netoli miesto centro. Į mūšį besiveržiančius sovietų karius vaizduojantis paminklas buvo apipiltas dažais prieš pat rugpjūčio 1-ąją, kai buvo švenčiamas 123-iasis Bulgarijos socialistų partijos gimtadienis.


2014-08-22 10:06

Ukrainos vėliavą iškėlusiems protestuotojams - namų areštas

16

Maskvos Tagankos rajono teismas skyrė namų areštą iki spalio 19 dienos visiems keturiems įtariamiesiems baudžiamojoje byloje dėl Ukrainos vėliavos iškėlimo virš Maskvos Kotelničeskos pakrantės dangoraižio ir pusės bokšto viršuje esančios penkiakampės žvaigždės nudažymo mėlynais dažais.


2014-08-22 10:05

JAV diplomatai nedalyvaus ledinio vandens kibiro iššūkyje

3|

Triukas labdaros vardan, kai tenka išpilti ant savęs šalto vandens kibirą, jau įtraukė milijardierius, popmuzikos žvaigždes ir net buvusius JAV prezidentus, tačiau Amerikos diplomatų dalyvavimo greit populiarėjančiame „Ice Bucket Challenge“ greitu laiku tikėtis neverta.


2014-08-22 09:59

Pentagonas pažeidė įstatymus, keisdamas talibus į pagrobtą karį

1

JAV gynybos departamentas pažeidė šalies įstatymus, atlikęs kontroversišką žingsnį, kai penkis sučiuptus Talibano kovotojus iškeitė į amerikietį karį, penkerius metus praleidusį priešo nelaisvėje, tačiau tinkamai neinformavo apie tai įstatymų leidėjų, ketvirtadienį paskelbė Kongreso tyrėjai.


2014-08-22 09:11

Egipte susidūrus autobusams žuvo mažiausiai 33 žmonės

Egipto Sinajaus pusiasalyje penktadienį susidūrus dviem autobusams žuvo mažiausiai 33 žmonės, o dar dešimtys buvo sužeisti, pranešė valstybinė naujienų agentūra ir šaltiniai saugumo tarnybose.