• Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

8,5 balo stiprumo žemės drebėjimas supurtė Japoniją

4|2

8,5 balo stiprumo žemės drebėjimas šeštadienį įvyko Ramiajame vandenyne, į pietus nuo Japonijos sostinės. Apie tai paskelbė Japonijos meteorologijos agentūra.

Europos politikai neliūdi patekę į Rusijos juodąjį sąrašą

6|2

Europos politikai, sužinoję, kad yra įtraukti į Rusijoje nepageidaujamų asmenų sąrašą, šeštadienį sakė, kad didžiuojasi ten patekę, ir žadėjo toliau pasisakyti prieš Maskvos politiką Ukrainos atžvilgiu.

M. Saakašvilis paskirtas Ukrainos Odesos srities gubernatoriumi

65

Buvęs Gruzijos prezidentas, dabartinis Ukrainos prezidento Petro Porošenkos patarėjas Michailas Saakašvilis paskirtas Ukrainos Odesos srities gubernatoriumi, penktadienį paskelbė „RBK-Ukraine“, remdamasi prezidento administracijos šaltiniu. Anot šaltinio, penktadienį Ukrainos prezidentas P.Porošenka pasirašė atitinkamą dekretą.

Rusijos kerštas ES: kuriuos lietuvius įtraukė į juodąjį sąrašą?

241| 

Maskva paskelbė savo sudarytą juodąjį Europos Sąjungos politikų, kurių ji nepageidauja matyti savo šalyje, sąrašą. Tarp nepageidaujamų asmenų atsidūrė ir Lietuvos politikos veikėjai, patarėjai ir net buvęs VSD vadovas. Toks sąrašas, kuriame 89 pavardės, buvo sudarytas atsakant į ES sankcijas Rusijai dėl jos vaidmens Ukrainoje – Krymo aneksijos ir separatizmo kurstymo Ukrainos rytuose.

Viduržemio jūroje per parą išgelbėta per 4,2 tūkst. migrantų

5

Daugiau negu 4,2 tūkst. Europą mėginusių pasiekti migrantų išgelbėta iš laivų Viduržemio jūroje per pastarąją parą, šeštadienį pranešė Italijos pakrančių sargyba. Iš viso 4 243 žmonės paimta iš žvejybos laivų ir pripučiamų valčių per 22 operacijas, kuriose dalyvavo Italijos, Airijos, Vokietijos, Belgijos ir Didžiosios Britanijos laivai. Viduržemio jūroje dirbantiems gelbėtojams ši diena buvo viena labiausiai įtemptų šiais metais.

Išpuikęs Kinijos milijardieriaus sūnelis erzina kinus

8|4

Jianlin Wango turtai išties įspūdingi, jų vertė siekia 35,4 mlrd. eurų. Milijardierius Kinijoje jau senokai yra pagarsėjęs tuo, kad švaistosi milžiniškomis pinigų sumomis. Bet pastaruoju metu kinų dėmesį patraukė vienturtis turtuolio sūnus Sicong Wangas, taip pat ėmęs be galo išlaidauti. Prabangiais pirkiniais vaikinas mėgsta pasipuikuoti socialiniuose tinkluose.

N. Sarkozy savo partiją pervadino respublikonais

1|2

Buvęs Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy penktadienį paskelbė, kad opozicinė partija UMP nuo šiol vadinsis Respublikonų partija, šiam dešiniajam judėjimui siekiant pagerinti savo įvaizdį prieš 2017 metų prezidento rinkimus.

Naujienų srautas
2015-05-30 18:17

Iranas atmetė siūlymą tikrinti branduolinius objektus

Irano derybininkas Abbasas Araghchi šeštadienį galiūnėmis pareiškė, kad apie pasiūlymą galutiniame susitarime su pasaulio galiūnėmis numatyti Irano mokslininkų apklausą ir karinių objektų tikrinimą „negali būti nė kalbos“.


2015-05-30 14:29

JAV ragina nutraukti veiklą ginčytinuose vandenyse

Pentagono vadovas Ashtonas Carteris paragino nutraukti bet kokią veiklą ginčytinuose Pietų Kinijos jūros vandenyse, nes tokie veiksmai destabilizuoja situaciją regione, informuoja BBC.


2015-05-30 14:22

Kretoje į būrį rusų turistų trenkė žaibas

52

Kretoje penktadienį žaibui trenkus į rusų turistų grupę, kuri glaudėsi nuo audros po medžiu archeologinėje vietovėje, vienos moters sveikatos būklė yra sunki, pranešė policija. 36-erių moteris patyrė infarktą, bet medikai ją atgaivino ir skubiai nugabeno į ligoninę.


2015-05-30 14:20

Egipte per eismo įvykį žuvo 16 žmonių

Egipto kelyje į pietus nuo sostinės susidūrus policininkus vežusiam transportui su sunkvežimiu žuvo 16 žmonių: 13 policininkų ir trys civiliai, pranešė šeštadienį pareigūnai.


2015-05-30 14:18

Pakistane užpuolikai nužudė 20 autobusų keleivių

Pakistano saugumo pajėgų uniformas vilkėję užpuolikai penktadienio vakarą nužudė mažiausiai 20 keleivių, išlaipinę juos iš autobusų, važiavusių iš vakarinio Kvetos miesto į pietinį Karačio uostamiestį, nurodė pareigūnai.


2015-05-30 13:59

Sirijos režimo pajėgos Alepe mėtė sprogmenų prikrautas statines

Sirijos šiaurinėje Alepo provincijoje Damasko režimo pajėgos šeštadienį surengė virtinę atakų, mėtydamos iš sraigtasparnių sprogmenų prikrautas statines, kurios užmušė mažiausiai 71 civilį, sužeidė dar dešimtis, pranešė padėtį šalyje stebinti organizacija, kiek anksčiau nurodžiusi 45 žuvusius.


2015-05-30 13:49

JAV buvo išsiuntusi į Australiją gyvybingų juodligės sukėlėjų

3

JAV institucijos, tiriančios incidentą, kai viena karinė laboratorija išsiuntė gyvybingų juodligės sukėlėjų, nustatė, kad dar viena tų mirtinai pavojingų bakterijų siunta buvo išplatinta 2008 metais ir kad dalis mėginių buvo išsiųsti į Australiją, penktadienį pranešė pareigūnai.


2015-05-30 12:33

Susirgęs Rusijos opozicijos veikėjas nebus išsiųstas į užsienį

5

Iškilus Rusijos opozicijos veikėjas, gydomas vienoje Maskvos ligoninėje dėl ūmios ir mįslingos ligos, nebus išvežtas gydyti į užsienį, pranešė gydytojai ir jo artimieji. Vladimiras Kara-Murza antradienį buvo hospitalizuotas sunkios būklės. Buvo skelbiamos įvairios diagnozės, o gydytojai penktadienį sakė, kad sutriko jo inkstų veiklą. Kol kas šio susirgimo priežastis nebuvo nustatyta.


2015-05-30 11:40

Įspūdinga – Niujorkas iš paukščio skrydžio

4|18| 

Niujorke vėl atsirado galimybė pažvelgti iš paukščio skrydžio į įspūdingus šio didžiausio JAV miesto vaizdus. Praėjus beveik 14 metų po rugsėjo 11-osios atakų penktadienį yra oficialiai atidaroma naujojo Pasaulio prekybos centro dangoraižio, įkūnijančio Niujorko atgimimą, apžvalgos aikštelė.


2015-05-30 10:50

Ispanija patvirtino nuolatinę bazę JAV pajėgų misijoms Afrikoje

2

Ispanijos vyriausybė penktadienį paskelbė patvirtinusi sutikimą nuolat dislokuoti savo teritorijoje 2,2 tūkst. JAV jūrų pėstininkų, kurie dalyvaus misijose Afrikoje.


2015-05-30 10:46

NATO vadovui įgriso Rusijos branduolinis šantažas

48|3| 

Rusijos provokuojanti retorika ir branduolinį ginklą galinčių nešti bombonešių skrydžių programa kelia didelį nerimą ir yra pavojinga. Apie tai jau atvirai prabilo NATO vadovas. Šaltojo karo laikų dvasia padvelkę Rusijos planai dislokuoti branduolinius užtaisus galinčias nešti raketas Kaliningrado srityje, netoli sienos su Lenkija ir Lietuva, taip pat grasinimai perkelti branduolines pajėgas į aneksuotą Krymą sulaukė atsako.


2015-05-30 09:11

Kuba pašalinta iš terorizmą remiančių valstybių sąrašo

8|2

JAV valstybės departamentas penktadienį paskelbė, kad Kuba jau išbraukta iš JAV sudaryto sąrašo, kuriame įtrauktos „terorizmą remiančios valstybės“. Šiuo svarbiu sprendimu siekiama atverti kelią pusę šimtmečio buvusiems įšaldytiems santykiams normalizuoti.


2015-05-30 08:04

V. Putinas išsidavė apie Rusijos karių dalyvavimą Ukrainoje

227|

Vakarams seniai nebeliko abejonių dėl Rusijos karių dalyvavimo konflikte Ukrainoje. Visgi pati Maskva tai iki šiol veidmainiškai neigia. Šią savaitę prezidento Vladimiro Putino išleista įstatymo pataisa padarė meškos paslaugą. Maskva ėmė slėpti specialiosiose operacijose žuvusių karių skaičius ir taip tik įrodė savo karinį dalyvavimą Ukrainoje, rašo „The Moscow Times“


2015-05-30 00:35

Ukrainos oligarchas išvadino A. Abromavičių beždžione

47|2| 

Buvęs Dniepropetrovsko srities administracijos vadovas, bendrovės „Ukrneft“ stebėtojų tarybos narys Ihoris Kolomoiskis laiko Ukrainos ekonomikos plėtros ir prekybos ministrą Aivarą Abromavičių nekompetentingu. Kaip praneša leidinys „Ukrainski novini“, oligarchas tai pareiškė per „Ukrneft“ stebėtojų tarybos posėdį.


2015-05-29 21:59

Praeiviai puolė gelbėti po autobusu įstrigusį dviratininką

5|3

Dviratininkas piko valandos metu Londone patyrė sunkų susidūrimą. Jį nutrenkė dviaukštis miesto autobusas ir dviračiu važiavęs vyras liko įstrigęs po jo ratais. Nelaimėlį pamatę apie 100 praeivių neliko abejingi ir suskubo padėti, rašo „Daily Mail“.


2015-05-29 17:46

Indijoje per ritualinį aukojimą nukirsta galva 5 metų vaikui

6

Indijos šiaurės rytuose vienas asmuo, kuris, kaip įtariama, yra okultistas, nukirto penkiamečiam berniukui galvą per ritualinį aukojimą, tačiau netrukus įsiutinti kaimiečiai jį nulinčiavo, pranešė penktadienį policija ir vaiko artimieji.


2015-05-29 16:55

Amerikiečių košmaras: per potvynį namus užpuolė gyvatės

4|5

Potvyniai JAV Teksaso valstijoje ne tik pridarė bėdų gyventojams, bet ir atnešė į jų namus nepageidaujamų gyventojų. Amerikiečių namuose dabar apsigyveno daug kam šiurpą keliantys ropliai – garažuose, rūsiuose ir kituose namų kampuose dabar rangosi gyvatės, rašo „Daily Mail“.


2015-05-29 16:28

IS prisiėmė atsakomybę už sprogimą Saudo Arabijoje

2|2| 

Teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė prisiėmė atsakomybę už sprogimą, nugriaudėjusį penktadienį prie šiitų mečetės Saudo Arabijoje. Tai pranešė „Reuters“, remdamasi internete išplatintu islamistų pareiškimu. Išpuolis prieš mečetę Eš Šarkijos provincijos Ed Damo mieste pareikalavo keturių žmonių gyvybių.


2015-05-29 16:24

D. Cameronas susitiko su A. Merkel

4

Po susitikimo su premjeru Davidu Cameronu Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė neatmetanti Europos Sąjungos (ES) sutarčių pakeitimo galimybės, praneša BBC. A.Merkel taip pat žadėjo būti „konstruktyvi partnerė“, siekiant Jungtinės Karalystės norimų reformų. Vis dėlto ji pabrėžė, kad Jungtinė Karalystė turėtų likti ES. D.Cameronas pareiškė, kad turint valios viską įmanoma padaryti.


2015-05-29 15:35

Mianmare sulaikytas 727 migrantus gabenantis laivas

2

Mianmaro karinės jūrų pajėgos savo vandenyse rado sausakimšą žvejybos laivą, kuriame buvo 727 žmonės, sakoma Informacijos ministerijos „Facebook“ paskyroje, kur taip pat nurodoma, kad tie migrantai yra „bengalai“.