Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

Atsistatydina JAV gynybos sekretorius Ch. Hagelis

2

JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis bus atleistas iš pareigų. Tai pirmadienį pranešė laikraštis „The New York Times“.

A. Lebedka: nereikia klaidinti, rinkimų Baltarusijoje nebus

1

Baltarusijos prezidento rinkimų nebus - taip įvardinant klaidinami žmonės, sako opozicinės Baltarusijos Jungtinės piliečių partijos vadovas Anatolijus Lebedka.

Moterys nėra lygios vyrams, sako Turkijos prezidentas

7

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį pareiškė, kad moterys nėra lygios vyrams ir piktai užsipuolė feministes Turkijoje, kurios esą atmeta motinystės idėją.

Pasisavintose salose Kinija kuria didžiules karines bazes

13|3

Kinijos kaimynai bruzda - šalis ne tik savinasi ginčytina teritorija laikomas Spratlio salas, bet dar ir statosi jose galingas karines bazes. Iš palydovų nuotraukų matyti, kad kinų užmojai dideli - čia bus aerodromai ir uostai karo laivams, rašo „Daily Mail".

Didžiausio ir slapčiausio komunistų bunkerio durys atsivėrė

1|5

Didžiulį penkių aukštų bunkerį Albanijos komunistai pasistatė praėjusio amžiaus 8-ajame dešimtmetyje. Iki šiol jo buvimo faktas laikytas paslaptyje. Bunkeris turėjo tapti slėptuve branduolinio karo atveju, jeigu Jungtinės Valstijos ar Sovietų Sąjunga numestų kokią atominę bombą. Dabar šis bunkeris pirmą kartą atvėrė duris lankytojams. Albanijos premjeras Edi Rama šeštadienį vedžiojo pirmuosius svečius po penkių aukštų bunkerio patalpas. Bunkeris buvo pastatytas diktatoriaus Enverio Hoxha laikais netoli šalies sostinės Tiranos. Ir nors vargu ar būtų jame tilpę visi Albanijos komunistai, bet tironui su savo svita tikrai jame būtų užtekę vietos 106 kambariuose, skelbia „Gazeta.pl“.

Britai per 9 metus sužlugdė 40 teroristų sąmokslų

2

Jungtinės Karalystės vidaus reikalų sekretorė Theresa May pareiškė, kad nuo 2005-ųjų liepos 7 dienos sprogdinimų Londone šalies specialiosios tarnybos išaiškino ir sužlugdė daugiau nei 40 teroristinių sąmokslų. Viena svarbiausių kabineto narių pabrėžė, kad šiuo metu teroro grėsmė vėl išaugusi, skelbia „Orange News“.

Per liūtis ir potvynius Maroke žuvo mažiausiai 17 žmonių

7

Savaitgalį pietų Maroką siaubusios liūtys ir potvyniai, kurie griovė namus, apgadino kelius ir automobilius, taip pat nusinešė mažiausiai 17 žmonių gyvybes, dar 18 žmonių laikomi dingusiais, pirmadienį pranešė pareigūnai.

Naujienų srautas
2014-11-24 14:33

Kobanės mieste kurdai atkovojo iš IS kai kurias pozicijas

Kurdų kovotojai per įnirtingus praėjusios nakties mūšius Sirijos Kobanės mieste atkovojo iš „Islamo valstybės“ (IS) džihadistų kai kurias pozicijas, pirmadienį pranešė padėtį Sirijoje stebinti organizacija.


2014-11-24 14:15

Petro Porošenka: „Lietuva Ukrainai tieks ginkluotės elementų“

185|

Lietuva ir Ukraina sutarė bendradarbiauti karinėje-techninėje srityje. Šis bendradarbiavimas apims ir ginkluotės elementų tiekimą, pirmadienį Kijeve po susitikimo su Lietuvos vadove Dalia Grybauskaite pranešė Ukrainos prezidentas Petro Porošenko. „Mes susitarėme dėl karinio-techninio bendradarbiavimo, o konkrečiai - dėl konkrečių ginkluotės elementų tiekimo Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms. Manau, kad tai konkretus paramos parodymas“, – sakė P.Porošenka per bendrą spaudos konferenciją su D.Grybauskaite Kijeve.


2014-11-24 14:09

Vladimiras Putinas papasakojo apie savo sveikatą

121

Prieš kurį laiką pasaulio žiniasklaida ėmė spėlioti, kokia liga gali kamuoti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Esą tik, pavyzdžiui, kasos vėžys paaiškintų sunkiai nuspėjamą jo elgesį. Tačiau pats V.Putinas, valstybinei naujienų agentūrai TASS pirmąkart viešai pakomentavęs kalbas apie jo sveikatą, tikino, kad jam viskas gerai.


2014-11-24 14:00

Rusai santykius su JAV vadina blogais ir nesitiki jų pagerėjimo

4

Dauguma Rusijos gyventojų šalies santykius su JAV vadina blogais ir nesitiki jų pagerėjimo, rodo nuomonės tyrimo instituto FOM atlikta apklausa, kurios rezultatus skelbia laikraštis „Kommersant“.


2014-11-24 13:50

Didingas šiukšlynas: Romos merui rodomos durys

1|3

Po darbininkų kvartalus tarp šiukšlių šmirinėjančios kiaulės. Improvizuotais maršrutais per mašinų prikimštas gatves skriejantts miesto autobusai. Reguliariai pasklindanti smarvė. Visa tai – Italijos sostinės Romos kasdienybė. Pernai su trenksmu meru išrinktas Ignazio Marino žadėjo sutvarkyti miestą, bet situacija negerėja ir jis jau raginamas trauktis, skelbia AP.


2014-11-24 12:59

Bangladešo buvęs valdančiosios partijos lyderis pasiųstas myriop

1

Buvusiam Bangladešo valdančiosios partijos lyderiui Mobarakui Hossainui pirmadienį karo nusikaltimų tribunolas skyrė mirties bausmę už žiaurius nusikaltimus per Bangladešo nepriklausomybės nuo Pakistano karą, skelbia „Reuters“.


2014-11-24 12:51

Žvalgyba užčiuopė sprogdinimo per tinklinio rungtynes gijas

Afganistano žvalgybos agentūra pirmadienį dėl 57 gyvybių pareikalavusio mirtininko išpuolio per tinklinio rungtynes apkaltino Haqqani tinklą – griežtosios linijos kovotojų grupuotę, susijusią su Talibanu.


2014-11-24 12:24

Rusijos URM kaltina Latvijos politikus dviveidiškumu

7

Spektaklis, surengtas Latvijoje, kurio metu iš Rygos buvo išsiųstas Rusijos politologas Konstantinas Simonovas, dar kartą įrodo Latvijos politikų, laikančių savo šalį demokratišką, kurioje kiekvienas laisvai gali reikšti mintis, dviveidiškumą. Tai pirmadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Aleksandras Lukaševičius.


2014-11-24 11:46

Suomijos prezidentas dėl NATO nenori bloginti santykių su Rusija

19

Suomijos prisijungimas prie NATO akivaizdžiai pakenktų šalies santykiams su Rusija, interviu amerikiečių dienraščiui „Washington Post“ sakė Suomijos prezidentas Sauli Niinisto.


2014-11-24 11:08

Rytų Ukrainoje per susirėmimus žuvo 3 vyriausybės pajėgų kariai

7

Trys Ukrainos vyriausybės pajėgų kariai žuvo per pastarąją parą vykusius susirėmimus su Kremliaus palaikomais separatistais šalies rytuose, pirmadienį pranešė kariškiai.


2014-11-24 10:21

Kinijoje sprogimas sugriovė pastatą ir sužeidė 15 žmonių

Vidurio Kinijoje sprogus dujoms, susikaupusioms fekalinės kanalizacijos rezervuare, buvo sužeisti 15 žmonių ir sugriuvo vienas pastatas, pranešė valstybinė žiniasklaida.


2014-11-24 09:53

Pas astronautus atskrido ir ikrų

8|3

Rusijos erdvėlaivis „Sojuz“, tarp kurio įgulos narių buvo pirmoji į kosmosą pakilusi Italijos astronautė, saugiai susijungė su Tarptautine kosmine stotimi (TKS), pranešė JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA). Į TKS kartu su itale atskrido ir beveik kilogramas ikrų.


2014-11-24 09:00

Izraelis perspėja Prancūziją nedaryti „didžiulės klaidos“

26

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu sekmadienį perspėjo Prancūziją, kad jos parlamentas padarytų „didžiulę klaidą“, jeigu pripažintų Palestinos valstybę per balsavimą gruodžio 2 dieną.


2014-11-24 08:53

Australijoje kūdikis penkias dienas išgyveno pakelės griovyje

7|

Australijoje pirmadienį bandymu nužudyti buvo apkaltinta motina, kurios naujagimis Sidnėjuje buvo rastas verkiantis pakelės griovio dugne, kur, kaip mano policija, jis išgyveno penkias dienas.


2014-11-24 08:06

JAV policija nušovė žaislinį pistoletą laikiusį 12-metį

92|

Klivlando mieste policija nušovė 12-metį afroamerikietį, kuris turėjo žaislinį pistoletą žaidimų aikštelėje, sekmadienį pranešė pareigūnai ir žiniasklaida. Šis incidentas Ohajuje įvyko tuo metu, kai Jungtinėse Valstijose rasinė įtampa yra smarkiai padidėjusi, laukiant didžiosios žiuri sprendimo, ar vienam baltaodžiui policininkui turi būti pateikti kaltinimai dėl kito rugpjūtį įvykusio incidento, kai vienas neginkluotas juodaodis paauglys buvo nušautas Sent Luiso priemiestyje Fergusone Misūrio valstijoje.


2014-11-24 07:37

Tuniso prezidentas paaiškės po antrojo rinkimų rato

1

Tuniso prezidentas greičiausiai paaiškės po antrojo rinkimų rato. Politikos veteranas Beji Caidas el-Sebsi, jo pasaulietinės partijos „Nidaa Tounes“ duomenimis, per sekmadienį vykusį balsavimą gerokai aplenkė kitus konkurentus, tačiau absoliučios daugumos negavo. Stipriausias jo varžovas buvo pereinamojo laikotarpio prezidentas Moncefas Marzouki.


2014-11-23 23:43

JAV sperma vaikus maitinęs mokytojas išgirdo nuosprendį

28

Jungtinėse Valstijose baigta nagrinėti plataus atgarsio visuomenėje susilaukusi byla dėl vaikų seksualinio išnaudojimo, informuoja „FoxNews“. Viena valstybinė mokykla, esanti Los Andželo Jungtiniame mokyklų rajone (Los Angeles Unified School District), sutiko išmokėti beveik 140 mln. dolerių kompensaciją už nepadorų žemesniųjų klasių mokytojo elgesį.


2014-11-23 21:28

5 didžiausios ir geriausiai pasirengusios pasaulio kariuomenės

144|3

Nustatyti, kurios penkios armijos yra pačios galingiausios pasaulyje, nebuvo lengva, prisipažįsta leidinys „The National Interest“, užsibrėžęs tikslą sudaryti tokį reitingą. Kiekvienos šalies situacija yra unikali saugumo požiūriu. Armijos dydį sąlygoja daug veiksnių – geografinių, politinių, diplomatinių, finansinių. Ar šalis yra neramiame regione, kaip, tarkime, Indija, Afganistanas arba Jordanija, ar tradiciškai ramiame – kaip JAV, Liuksemburgas ar Kanada? Ar šalies kariuomenė sutelkta tik šalies viduje, ar vykdo operacijas už šalies ribų? Kiek konkrečios šalies vyriausybė gali skirti lėšų karinėms išlaidoms?


2014-11-23 19:26

Įvykiai JAV miestelyje – tarsi Garliavos dramos atspindys

84|6

Šių metų rugpjūtį JAV, šalia Sent Luiso esančiame Fergusone, užvirusi košė amerikiečius įvėlė į diskusiją – kurie teisūs? Skilusi visuomenė ginčijasi iki šiol, o pasaulis išvydo ne tik emocijų pliūpsnį, bet ir, regis, pamirštas rasizmo, teisėsaugos problemas.


2014-11-23 17:39

V. Putinas prakalbo apie savo ateities planus

586|2

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas interviu naujienų agentūrai TASS pareiškė neketinąs vadovauti valstybei iki gyvos galvos.