Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

Protestų Maidane karta keliasi į Ukrainos parlamentą

11

Rytojaus rinkimus į Ukrainos Aukščiausiąją Radą lydi nežinia – kas laimės? Kas formuos valdančiąją koaliciją? Ar jos apskritai prireiks? Aišku tik viena – parlamento sudėtis keisis iš esmės. Rytojaus pirmalaikiai rinkimai Ukrainoje laikomi svarbiu žingsniu, užbaigiančiu istorinį atotrūkį nuo sovietinės praeities, prasidėjusį nuo barikadų ir kraujo liejimo per protestus Kijeve. Apklausos rodo, kad provakarietiški ir nacionalistinių pažiūrų kandidatai triuškinamai laimės šaliai įtvirtinant savo atsigręžimą į Europą ir nutolimą nuo Rusijos, kuri kursto kruviną separatistų sukilimą pramoniniame Donbaso regione.

Irane pakorė moterį už tai, kad ši nužudė savo prievartautoją

10

Iranas šeštadienį įvykdė mirties nuosprendį 26 metų Reyhaneh Jabbari, kuri penkerius metus laukė jo įvykdymo už buvusio žvalgybos pareigūno nužudymą, nors tarptautinė bendrija spaudė palikti ją gyvą. R. Jabbari mirties bausmė įvykdyta už mirtiną Mortezos Abdolali Sarbandi subadymą 2007 metais. R.Jabbari neslėpė subadžiusi vyriškį, kuris, jos teigimu, bandė ją išprievartauti.

Cigaretė dantyse ir be apsaugos - taip Niujorkas pasitinka Ebolą

4|7

Medikai perspėja, kad nors Ebolos virusu užsikrėsti ir nėra lengva, rizikuoti negalima - verčiau imtis visų saugumo priemonių įtarus galimo užkrato pavojų. Bet Niujorkui ir šio didžiausio JAV miesto pareigūnams tokie perspėjimai, regis, nė kiek nerūpi.

Įkyrėję savigyros lepūnėliai ir jų tėvai sulaukė pašaipų

4

Neseniai socialiniuose tinkluose visi stebėjo prabangų Amerikos paauglių gyvenimą. Dabar šie lepūnėliai turi rimtus konkurentus – turtuolius darželinukus. Tiesa, tai tėra turčių tuštybės parodija. Socialiniame tinkle „Twitter“ kažkas nusprendė pasišaipyti iš šiuolaikinių pasiturinčių tėvų ir sukūrė išgalvoto prabangaus vaikų darželio „Los Feliz Day Care“ paskyrą.

Nuogybes gėjų tinklalapiuose demonstravę kunigai sulauks bausmės

19|2

Popiežių Pranciškų neseniai pasiekė dar viena skandalinga naujiena apie gėdą katalikų bažnyčiai nešančius kunigus. Albenga-Imperia vyskupijos tarnautojai – tikros juodosios avys šalies religinėje bendruomenėje, mat seksualiniai nusižengimai čia kartojasi dažniausiai. Šį kartą dvasininkus „išpopuliarino“ gėjų interneto tinklalapiuose išplatintos nuotraukos, vagystės iš bažnyčios iždo ir net seksualinė prievarta, kurios buvo imtasi prieš parapijiečius, skelbia „The Telegraph'.

Pasiekė šuolio su parašiutu rekordą - iššoko iš 41 km aukščio

6|8

Internetinės paieškos milžinės "Google" viceprezidentas Alanas Eustace'as patyliukais, be didesnių trimitavimų pasiekė tai, ko dar niekam nėra pavykę - pasiekė naują pasaulio rekordą iššokęs iš 41 km aukščio su parašiutu. Taip aplenktas 2012 metais Felixo Baumgartnerio pasiektas ir garsiai išreklamuotas rekordas, skelbia BBC.

Vieta Barselonoje, kur negalia nelaikoma jokia kliūtimi

1|3

Matyti dirbantį žmogų, turintį negalią, ypač psichikos, daug kur vis dar retenybė. Vieni pasijunta nejaukiai, kiti linkę šalintis jų. O nakvynės namuose Barselonos pakraštyje negalia – ne kliūtis. Čia dirba ypatingi žmonės.

Naujienų srautas
2014-10-25 11:00

JAV moksleivis į klasės draugus šaudė dėl patyčių

24|4|

Penktadienį Merisvilio miesto vidurinės mokyklos moksleivis 14-metis Jaylenas Frybergas paleido šūvių seriją į savo klasės draugus. Per incidentą nukentėjo keturi žmonės, du iš jų žuvo, tarp jų ir pats šaulys.


2014-10-25 10:20

Malyje mirė pirmas Ebolos virusu užsikrėtęs žmogus

Malyje mirė dvejų metų mergaitė, užsikrėtusi Ebolos virusu, informuoja „Reuters“ remdamasi šalies sveikatos apsaugos atstovais.


2014-10-25 09:56

Graikiją supurtė 5,2 balo žemės drebėjimas

Šiaurinės Graikijos dalyje Arto miesto apylinkėse įvyko 5,2 balo stiprumo žemės drebėjimas, praneša naujienų agentūra AFP.


2014-10-25 08:05

V.Putinas: „Šaltojo karo laimėtoja nori naujos pasaulio tvarkos“

196

Šaltojo karo nugalėtoja atrodo yra pasiryžusi pertvarkyti pasaulį pagal savo poreikius, per tarptautinę Valdajaus diskusijų klubo konferenciją Sočyje apie JAV kalbėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.


2014-10-25 01:35

Išpuoliai Kalifornijoje: nušauti du pareigūnai

12

Penktadienį per kelis, kaip manoma, susijusius išpuolius buvo nušauti du Kalifornijos valstijos policijos pareigūnai, vienas sužeistas. Sužalojimų patyrė ir vienas civilis asmuo, skelbia sacramento.cbslocal.com.


2014-10-25 00:06

Vašingtono valstijos mokykloje – ginkluotas išpuolis

38|3| 

Penktadienį vienoje Jungtinių Valstijų Vašingtono valstijos mokykloje įvykdytas ginkluotas išpuolis. Kaip praneša CNN, šūviai aidėjo Merisvilio, esančio šiauriau Sietlo, mokykloje. Liudininkų teigimu, kruvinas incidentas įvyko mokyklos kavinėje.


2014-10-24 19:32

Pasveiko Ebolos virusu užsikrėtusi slaugė iš JAV

2

Gydytojai pranešė, kad Ebolos virusu nuo paciento užsikrėtusi slaugė iš Dalaso pasveiko ir bus išleista namo, praneša BBC.


2014-10-24 19:24

Per išpuolį Egipte žuvo 10 kareivių, 27 – sužeisti

Egipto Sinajaus pusiasalyje penktadienį per išpuolį žuvo 10 kareivių ir 27 buvo sužeisti. Ataka įvykdyta prie kelio užtvaro netoli Al Arišo miesto detonavus užminuotą automobilį, praneša agentūra AFP.


2014-10-24 19:16

Vakarų šalių konsulatams Stambule atsiųsta įtartinų siuntinių

Į Stambule, Turkijoje, esančius Kanados, JAV, Belgijos ir Vokietijos konsulatus buvo atsiųsti įtartini siuntiniai su nenustatytos kilmės geltonais milteliais, praneša „Reuters“.


2014-10-24 18:22

ES savo viršūnių susitikime parėmė Ukrainą

33

Europos Sąjunga (ES) savo viršūnių susitikime Briuselyje demonstratyviai parėmė Ukrainą ir paragino Rusiją labiau prisidėti prie padėties Rytų Ukrainoje stabilizavimo, praneša agentūra „Reuters“.


2014-10-24 16:39

P. Auštrevičius: Ukraina pasirengusi demokratiškiems rinkimams

7

Ukraina pasirengusi demokratiškiems pirmalaikiems parlamento rinkimams, BNS sakė būsimų Ukrainos Aukščiausiosios Rados rinkimų stebėtojas, europarlamentaras Petras Auštrevičius.


2014-10-24 16:10

Nepale autobusui nuvažiavus nuo kalvos žuvo 14 žmonių

Nepalo vidurio regione perpildytas autobusas, penktadienį nulėkęs nuo kelio, krito stačiu šlaitu žemyn; žuvo mažiausiai 14 žmonių, tarp kurių buvo ir trys užsieniečiai, pranešė policija.


2014-10-24 13:39

Pavargę kariauti: Ukrainos kariai reikalauja demobilizacijos

127|8|

Artėjant parlamento rinkimams, Ukrainos politikai, užsisklendę savo kabinetuose ir kuriantys planus, kaip laimėti rinkimus, vis mažiau dėmesio skiria karui šalies rytuose. Praėjusį pirmadienį Ukrainos prezidento dėmesio reikalavo demobilizacijos prašantys kariai, o vos prieš keletą dienų Lvove esantį regioninės administracijos pastatą apsupo karių artimieji, prašantys, kad būtų nutrauktos antiteroristinės operacijos, skelbia „The Daily Beast“.


2014-10-24 13:31

Latviai išsirinko didžiausią moliūgą

3|2

Ketvirtadienį surengtame tradiciniame 9-ajame Latvijos moliūgų čempionate nugalėtoja buvo pripažinta 232 kilogramų svorio daržovė, kurią išaugino Dagdos miestelyje gyvenanti Ina Kozlovska. Tai - didžiausias iki šiol Latvijoje išaugintas moliūgas.


2014-10-24 13:24

Švedija nebesivaikys rusų povandeninio laivo

184|3|

Švedijos pareigūnai nurodė atšaukiantys savaitę trukusias įtartino povandeninio laivo paieškas prie Stokholmo salų. Kariuomenės pareigūnai penktadienį nurodė davę įsakymą karinėms jūrų pajėgoms baigti to objekto paieškas, nors dalis antžeminių pajėgų dar dalyvaus šioje operacijoje. „Penktadienio rytą, 8 val. (vietos, 9 val. Lietuvos laiku), buvo baigta pagrindinė dalis jūrinėje žvalgybos operacijoje, kuris vyko Stokholmo salyne nuo praeito penktadienio“, – sakoma ginkluotųjų pajėgų pranešime.


2014-10-24 13:21

NATO skelbia, kad Ukrainoje tebėra rusų karių

28|

Rytų Ukrainoje tebėra Rusijos karių, o prie sienos su Ukraina tebėra sutelktos labai stiprios Rusijos pajėgos, nors dalis karių buvo išvesti, penktadienį pareiškė NATO vyriausiasis karinis vadas.


2014-10-24 13:12

Niujorko policininkus ekstremistas atakavo kirvuku

Vyras, kuris, kaip pranešama, yra „linkęs į islamo ekstremizmą“, Niujorke ketvirtadienį puolė policijos pareigūnus su kirvuku, du policininkus sužeidė ir buvo nušautas, pranešė policija ir viena stebėjimo grupė.


2014-10-24 11:55

A. Merkel: sankcijos Rusijai privalo išlikti

68

Paliaubų tarp ukrainiečių karių ir Rusijos remiamų separatistų Rytų Ukrainoje nėra visiškai laikomasi, todėl Europos Sąjunga (ES) privalo ir toliau taikyti sankcijas Rusijai, penktadienį pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kuria remiasi „Global Finance“.


2014-10-24 11:10

Kremlius pripažįsta Ukrainos rinkimus. JAV ragina balsuoti

22

Rusija pripažins Ukrainos parlamento rinkimus, įvyksiančius spalio 26 dieną, teigė Rusijos prezidento Vladimiro Putino administracijos vadovas Sergejus Ivanovas.


2014-10-24 10:45

D. Tuskas patvirtino, kad R. Sikorskis nusišnekėjo

26| 

Per susitikimus su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu nebuvo pateiktas pasiūlymas pasidalyti Ukrainą. Tai penktadienį interviu radijo stočiai „Tok FM“ pareiškė buvęs Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas, komentuodamas skandalą sukėlusį buvusio užsienio reikalų ministro Radoslavo Sikorskio interviu JAV leidiniui „Politico Magazine“.