Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

Radinys sukrėtė net policiją: viename name – 8 vaikų lavonai

28|3| 

Aštuoni vaikai, kurių amžius – 1,5-15 metų, buvo rasti mirtinai subadyti viename name Australijos mieste Kernse, penktadienį pranešė policija. „Kernso detektyvai nustatė nusikaltimo vietą ir šį rytą pradėjo tirti aštuonių vaikų žūtį, – nurodė policija. – Patikrinusi tą namą, policija rado vaikų, kurių amžius yra nuo 18 mėnesių iki 15 metų, kūnus.“

Kinas puolė atidarinėti kylančio lėktuvo duris

12

Kinijos oro linijų keleivis lėktuvo pakilimo metu nusprendė „įkvėpti gryno oro“ ir atidarė avarinį išėjimą, skelbia Kinijos naujienų agentūros. Pasak lėktuvo personalo, keleivis tiesiog nesuprato, kokią grėsmę sukėlė tiek sau, tiek visiems likusiems keleiviams. Šis incidentas sekė praėjusios savaitės įvykį, kai tų pačių Kinijos oro linijų keleivis puolė atidarinėti avarinį išėjimą, lėktuvui tik nusileidus ant žemės. Keleivis šaukė ir priešinosi jį stabdančiam lėktuvo personalui, aiškindamas, kad jam reikia skubiai išlipti.

Talentinga lenkų poetė suplanavo siaubingas žudynes

20|2

Artėjančių Kalėdų nuotaikomis gyvenančią Lenkiją pribloškė žiauri dviejų įsimylėjusių abiturientų įvykdyta žmogžudystė Palenkės Bialos mieste netoli Liublino. Šįmet pirmąją poezijos knygą išleidusi talentinga 18 metų poetė Zuzana M. prikalbino savo vaikiną, vienmetį Kamilį N., nužudyti jų romanui prieštaraujančius jo tėvus. Miegančius tėvus mirtinai subadę įsimylėjėliai vėliau lyg niekur nieko nuvyko į Zuzanos M. poezijos vakarą, vykstantį kitame Lenkijos pakraštyje esančioje Krokuvoje.

Vašingtonas prieš Kremlių pakėlė botagą, bet kirsti nenori

41

JAV prezidentas Barackas Obama ketvirtadienį pareiškė, kad neketina skelbti Rusijai naujų sankcijų dėl krizės Ukrainoje, nors pasirašė teisės aktą, suteikiantį jam teisę tai padaryti. „Šis teisės aktas suteikia administracijai papildomų galių, kurios gali būti panaudotos, jeigu susiklostytų atitinkamos aplinkybės“, – aiškino jis.

Paaiškėjo, kas norėjo susprogdinti partijos būstinę Ispanijoje

5

Ispanijos policijos pareigūnai užtvėrė gatves valdančiosios konservatorių Liaudies partijos būstinės teritorijoje bei ieško galimų sprogmenų po to, kai vyras automobiliu rėžėsi į pastatą, skelbia AP. Į Madrido centrą pasiųsti greitosios medicinos pagalbos automobiliai ruošiantis nenumatytam atvejui. Pasak policijos atstovės, teritorijoje paiešką vykdo sprogmenų neutralizavimo specialistai. Kaip pranešama, automobilyje policija aptiko du dujų balionus ir neįvardijamą medžiagą.

Barackas Obama tiesia ranką skurdo nualintai Kubai

87| 

Pasaulis sveikina Baltųjų rūmų sprendimą žengti pirmuosius žingsnius link JAV embargo Kubai nutraukimo. Bet Kongreso kontrolę netrukus perimsiantys respublikonai kol kas šiaušiasi: „Nė už ką!“ JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį iškilmingai paskelbė apie „istorinį“ santykių su Kuba pagerėjimą. Esą bus atkurti diplomatiniai ryšiai su Havana, o daug metų prekybai ir kelionėms taikytos sankcijos – sušvelnintos. Galbūt net atšauktos.

Japonijoje smarki žiemos audra nusinešė apie 11 žmonių gyvybių

Japonijoje apie 11 žmonių žuvo per smarkią žiemos audrą, apėmusią didelę šalies dalį, o meteorologai penktadienį perspėjo, kad blogi orai užsitęs. Japonijos centrinėje ir šiaurinėje dalyje kelias pastarąsias dienas pūtė smarkus vėjas ir daug prisnigo. Pūga sutrikdė susisiekimą ir atkirto nuo pasaulio kai kurias atokias gyvenvietes.

Naujienų srautas
2014-12-18 22:57

Pižamų vakarėlis kine: žiūrovai filmais mėgavosi lovose

2|7

Vienas Rusijos kino teatras savo lankytojams pasiūlė pasijusti kaip savo namų miegamajame. Kino teatro žiūrovai filmais mėgavosi įsitaisę minkštais patalais išklotose lovose.


2014-12-18 21:59

Ukrainos teisingumo ministro pavaduotoju gali tapti lietuvis

34

Ukrainos teisingumo ministro Pavlo Petrenko pavaduotoju turėtų tapti lietuvis, pranešė Rusijos naujienų agentūra „Interfax“. P.Petrenko spaudos konferencijoje ketvirtadienį patvirtino, kad jo pavaduotojais taps keli užsienio šalių piliečiai, kuriems bus suteikta Ukrainos pilietybė, tačiau nei konkrečių pavardžių, nei valstybių neįvardijo.


2014-12-18 21:59

Kas pasikeitė? 8 faktai apie JAV ir Kubos santykių atšilimą

17| 

JAV ir Kuba žengia pirmuosius žingsnius link pilno diplomatinių santykių atstatymo. Abiems šalims tai – didžiulis lūžis po daugiau nei 50 metų trukusios trinties ir santykių sąstingio.


2014-12-18 21:58

5 dalykai, dėl kurių V.Putinas apsigalvojo per kelias savaites

378|

Lygiai prieš dvi savaites Kremliuje sakytoje metinėje kalboje V.Putinas išskyrė esminius Rusijos dabarties ir ateities tikslus. Komentatoriai pastebi, kad per tokį trumpą laiką jo mąstyme jau įvyko daugybė pokyčių, rodančių, jog Vakarų sankcijos veikia net ir kietąjį Rusijos lyderį.


2014-12-18 18:54

Kenijoje sugriuvus namui žuvo 6 žmonės, 11 - sužeista

4

Kenijoje sugriuvus namui žuvo mažiausiai šeši žmonės, 11 buvo sužeista, pranešė Kenijos Raudonasis kryžius, kuriuo remiasi agentūra AFP.


2014-12-18 17:48

V. Putinas prisipažino: „Aš net pats nežinau, kokia mano alga“

725|7|

Kalbos pradžioje V.Putinas pasidžiaugė puikia atmosfera salėje ir pažadėjo apžvelgti metų darbus. Jis užtikrino, kad biudžetas nebus deficitinis net ir susiduriant su tam tikrais sunkumais, ir pridūrė, kad nedarbas šalyje mažėja. Kaip pozityvų dalyką jis iškėlė žemės ūkio augimą ir puikų šių metų derlių. „Pagrindinis šiandienos klausimas – kokia ekonomikos situacija, kokia rublio ateitis. Pabandysiu jums trumpai apibūdinti, kaip ši situacija keisis ir kas mūsų laukia“, - kalbėjo V.Putinas. „Ši situacija buvo išprovokuota išorinių veiksnių“, - patikino jis. „Ekonomikos diversifikacijos procesas Rusijoje nevyko labai sklandžiai“, - pripažino Rusijos lyderis. „Aš tikiu, kad Centrinis bankas ir vyriausybė imasi visų reikalingų priemonių, kad situacija stabilizuotųsi. Šiandienos ir vakar dienos rublio kurso stiprėjimas tik tęsis“, - tikino jis.


2014-12-18 17:41

Italijos prezidentas patvirtino, kad ketina atsistatydinti

Italijos prezidentas Giorgio Napolitano patvirtino ketinąs atsistatydinti. Susitikime su diplomatinio korpuso atstovais 89 metų prezidentas ketvirtadienį Romoje sakė, kad trauksis iš pareigų, tačiau tikslios datos nenurodė.


2014-12-18 17:02

Separatistų vadas I.Strelkovas sumainė aukso žiedus?

25

Šiandien žiniasklaidoje pasirodė netikėta naujiena: Rytų Ukrainos separatistų vadeiva Igoris Strelkovas vedė. Tai pranešė separatistų paskelbtos Donecko Liaudies Respublikos (DNR) naujienų portalas dnr-news.com


2014-12-18 16:28

Ką V. Putinas pasauliui pasakė dėl Donbaso?

18

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per metinę spaudos konferenciją aiškiai leido suprasti, kad Donbaso regionas turi priklausyti Ukrainai, sako Vilniuje veikiančio Rytų Europos studijų centro analitikas Marius Laurinavičius.


2014-12-18 16:10

Sankcijos Rusijai gali tęstis dešimtmečius

53|

Vakarų šalių sankcijos Rusijai dėl jos vaidmens Ukrainos krizėje tikriausiai tęsis „labai ilgai“, galbūt dešimtmečius, perspėjo ekonomikos ministras Aleksejus Uliukajevas.


2014-12-18 15:11

Masinėje kapavietėje Sirijoje – 230 „Islamo valstybės“ aukų

1

Sirijos Deir Ezoro provincijoje rasta masinė kapavietė su „Islamo valstybės“ grupuotės nužudytų 230 žmonių palaikais, trečiadienį pranešė padėtį šalyje stebinti organizacija. Po šio radinio per džihadistų puolimą vasarą Deir Ezoro provincijoje netoli Irako nužudytų šaitatų genties narių skaičius perkopė 900, nurodė nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“.


2014-12-18 14:34

ES įvedė naujas sankcijas Rusijos aneksuotam Krymui

10

Europos Sąjunga ketvirtadienį įvedė papildomas sankcijas Krymui, uždrausdama visas investicijas ir suvaržydama prekybą, kad pasiųstų žinią, jog Bendrija nepripažins Rusijos įvykdyto neteisėto dalies Ukrainos teritorijos aneksavimo.


2014-12-18 14:28

Graikija skubiai ieško būdų išvengti pirmalaikių rinkimų

Graikija ketvirtadienį ėmėsi skubiai ieškoti būdų išvengti pirmalaikių rinkimų ir galimo smūgio fiskalinėms reformoms po to, kai parlamentui nepavyko išrinkti naujojo prezidento.


2014-12-18 14:22

„Sony“ atšaukė parodijų filmą apie Šiaurės Korėją

 

„Sony Pictures“ trečiadienį staiga atšaukė komediją, kuri papiktino Šiaurės Korėją ir išprovokavo šiurpius programišių grasinimus, kaip įtariama, užsakytus Pchenjano.


2014-12-18 12:09

Rusijos magnatas V. Jevtušenkovas paleistas iš namų arešto

2

Rusijos magnatas, kuriam rugsėjį skirtas namų areštas supurtė rinkas, šį ketvirtadienį buvo paleistas, vos kelios valandos prieš metinę prezidento Vladimiro Putino spaudos konferenciją.


2014-12-18 11:03

Rusų meilė V. Putinui - tvirtesnė negu rublio kursas

48

Iš vakarietiškos perspektyvos Vladimiro Putino, kaip Rusijos prezidento, dienos turėtų būti suskaičiuotos: rublis nuvertėjo daugiau kaip perpus, ekonomika ištikta krizės, o dėl jo agresijos Ukrainoje šalis virto pariju Vakaruose.


2014-12-18 10:38

JAV ir Kubos santykių pavasaris sukėlė emocijų audrą

1|15

„Istorinis lūžis" - taip visi pavadino Kubos ir JAV sprendimą atkurti diplomatinius santykius. Pasaulio lyderiai pasveikino susitarimą tarp JAV ir Kubos nutraukti daugiau nei 50 trukusį priešiškumą ir žingsnį link diplomatinių santykių sukūrimo. Savo „šiltus sveikinimus" lyderiams siuntė ir popiežius Pranciškus. Istorinį lyderio Raulio Castro pranešimą per televiziją stebėjo žmonės stebėjo namuose, darbe, mokyklose. Vėliau į Havanos gatves pasipylė šalies vėliavėlėmis mojuojantys džiaugsmingų kubiečių būriai. Tiesa, kai kurie kubiečiai, ilgai gyvenantys JAV, naujienos nesureikšmino, kiti - apskritai ja nesidžiaugė.


2014-12-18 10:34

Kubos ir JAV santykius šildė ir Kanada, ir Vatikanas

3| 

JAV ir Kubos santykių normalizavimo procesas buvo slapta pradėtas 2013 metų pavasarį Kanadoje ir paspartėjo asmeniškai įsikišus popiežiui Pranciškus, o jį vainikavo trečiadienį paskelbtas Vašingtono ir Havanos pranešimas.


2014-12-18 10:10

Vašingtono sprendimas dėl Kubos Majamyje ovacijų nesukėlė

7| 

Kubiečiai, gyvenantys Majamio vadinamajame Mažosios Havanos rajone, reiškė pasipiktinimą ir viltį dėl JAV prezidento Baracko Obamos trečiadienį paskelbto dramatiško kvietimo užbaigti jau pusę šimtmečio trunkančią konfrontaciją su komunistų valdoma sala.


2014-12-18 09:02

Lenkija pasirengusi padėti Ukrainai ginklais ir karine įranga

12

„Žinau, kad jūs labai suinteresuoti ginklų klausimu. Tad pasakysiu jums, kad negirdėjau apie jokį embargą dėl ginklų pardavimo Ukrainai. Jei Ukraina tuo suinteresuota, Lenkija, be abejo, yra absoliučiai atvira tokioms deryboms“, – sakė B.Komorowskis per spaudos konferenciją po Varšuvoje trečiadienį įvykusių derybų su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka.