Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

Ekspertai rado žmonių palaikų lėktuvo katastrofos vietoje

16|4

Rytų Ukrainoje tarptautiniai ekspertai, penktadienį vėl ėmęsi darbo, Malaizijos lėktuvo MH17 kritimo vietovėje rado dar žmonių palaikų, pranešė Olandijos vyriausybė. „Šiai dienai 70 olandų ir australų ekspertų baigė savo darbą MH17 kritimo vietoje, – sakoma teisingumo ministro pranešime. – Visi rastieji žmonių palaikai bus išgabenti“.

Estijos gynybos ministras: „V. Putinas supranta tik jėgos kalbą“

48

Interviu BBC žurnalistams Estijos gynybos ministras Svenas Mikseris pareiškė, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino režimas supranta tik jėgos kalbą. S.Mikseris teigė pritariantis neseniai paskelbtai Didžiosios Britanijos vyriausybės ataskaitai apie menką NATO pasirengimą atremti Rusijos nekonvencinius karybos metodus ir būtinybę Baltijos šalis geriau inkorporuoti į Aljanso struktūras.

V. Putinas užsimojo atstatyti Kremliaus vienuolynus ir cerkvę

35

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paragino atstatyti du Maskvos Kremliaus komplekso vienuolynus ir vieną cerkvę, sugriautus sovietiniais laikais, o toks projektas būtų didžiausias to architektūrinio ansamblio pertvarkymas per beveik šimtmečio laikotarpį.

Rusijos kario pomėgis – fotografuotis prie ukrainiečių lavonų

474|6| 

Dar vienas Rusijos kareivis išsidavė kariaujantis kartu su prorusiškais teroristais Donecko srityje. Jis į socialinį tinklą įkėlė savo nuotrauką, kurioje sudarkytas Ukrainos kario lavonas Šachtarsko mieste.

Sužinoję apie Lietuvoje rengiamas sankcijas rusai įsiuto

1172|3|

Vladimiro Putino vykdomą politiką dievinantys Rusijos gyventojai audringai reagavo į žinias iš Lietuvos, kad Vilnius taip pat rengiasi įvesti sankcijas Rusijai. Lietuvos adresu pasipylė prakeiksmai, užgauliojimai ir grasinimai nepirkti lietuviškos dešros ir pieno produktų, nevažiuoti čia atostogauti. Informacija, kad Lietuva taip pat ruošiasi įvesti sankcijas Rusijai – apriboti galimybę kai kuriems Kremliaus parankiniams įvažiuoti į šalį – iškart buvo paskleista Rusijoje.

Alžyro sostinę supurtė žemės drebėjimas, žuvo 6 žmonės

Alžyre žuvo mažiausiai šeši žmonės, kai sostinę bei apylinkes penktadienį supurtė 5,5 balo žemės drebėjimas, įsiūbavęs pastatus ir privertęs panikos apimtus žmones bėgti į gatves, pranešė liudininkai ir pareigūnai.

Kinė pribloškė pasaulį: abiem rankom ir kojom rašo vienu metu

 

Jauna kinė, pasaulį nustebinusi gebėjimu rašyti abiem rankomis iš karto, dabar demonstruoja naują talentą – kiniškus eilėraščius ji sugeba rašyti rankomis ir kojomis vienu metu. Mergina tikisi, kad atlikę tyrimus mokslininkai atskleis ir daugiau paslėptų žmogaus gebėjimų.

Naujienų srautas
2014-08-01 17:16

Rusijoje planuojamos rezerve esančių karių pratybos

5

Rusijos gynybos ministerija planuoja dviejų mėnesių trukmės rezervistų pratybas, kurių metu atsargoje esantys kariai išmoktų naudotis nauja ginkluote, remdamasi „Interfax“ duomenimis, skelbia „Reuters“.


2014-08-01 17:00

Lvove sulaikytas šnipas iš Rusijos

8

Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) darbuotojai vakariniame Lvovo mieste teigia sulaikę Rusijos šnipą, vykdžiusį „Rusijos karinės žvalgybos užduotis“, skelbia „Ukrinform“.


2014-08-01 16:45

Kinija prasitarė apie naują tarpžemyninę balistinę raketą

11

Kinijos regioninis bulvarinis laikraštis greičiausiai per klaidą savo interneto portale paviešino straipsnį apie naują šalies tarpžemyninę balistinę raketą, kurios egzistavimą Pekinas griežtai neigė.


2014-08-01 16:44

Tarptautiniai ekspertai pradėjo darbą lainerio sudužimo vietoje

19

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) penktadienį pranešė, kad daugiau negu 60 tarptautinių ekspertų, daugiausiai olandų ir australų, pasiekė Malaizijos lainerio sudužimo vietą rytų Ukrainoje ir pradėjo darbą.


2014-08-01 16:12

Lenkijoje iškilmingai minimos Varšuvos sukilimo metinės

1|14

Lenkijoje penktadienį minint Varšuvos sukilimo prieš fašistinę okupaciją 70-ąsias metines, rengiamos ceremonijos, per kurias dedami vainikai, gaudžia sirenos ir dainuojamos sukilėlių dainos, pagerbiant kovotojus, nukreipusius ginklus prieš šalį okupavusias nacistinės Vokietijos pajėgas. Visą penktadienį įvairiose su sukilimu susijusiose vietovėse vyks žuvusiųjų pagerbimo renginiai, o 17 val. vietos laiku visoje Lenkijoje 70 sekundžių tyla prisiminta „W valanda“, kuomet ir prasidėjo sukilimas. Penktadienio rytą pagarbą žuvusiems sukilimo vadams išreiškė Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis ir šalies pirmoji ponia Ana Komorowska.


2014-08-01 16:11

Iš Londono tvirtovės it kraujas liejasi aguonos

2|9

Šią vasarą Londono istorinė tvirtovė Taueris skendės raudonų aguonų jūroje. Instaliacija iš 888 246 keramikinių gėlių skirta Pirmojo pasaulinio karo metu žuvusiems Jungtinės karalystės ir jos kolonijų kariams atminti. Aguonos bus atidengtos šių metų rugpjūčio 5 d. Tądien lygiai prieš 100 metų Jungtinė Karalystė įsitraukė į karą. Šios instaliacijos autoriai - menininkas Paulas Cumminsas ir dizaineris Tomas Piperis. Kiekviena jų pagaminta gėlytė bus parduoda žmonėms už 25 svarus, o 10 proc. gautų pajamų išsidalins šešios labdaros organizacijos.


2014-08-01 15:40

B. Obama Vašingtone priims Juodojo žemyno valstybių lyderius

2

Barackas Obama, kurio išrinkimas pirmuoju juodaodžiu Jungtinių Valstijų prezidentu 2008-aisiais pakurstė didžiulius lūkesčius Afrikoje, kitą savaitę pagaliau priims Juodojo žemyno valstybių lyderius.


2014-08-01 15:27

Pretekstas nutraukti paliaubas Gazos Ruože - žydų kario dingimas

24|3|

Penktadienį nuo 5 val. Grinvičo (8 val. Lietuvos) laiku įsigaliojo 72 valandas truksiančios paliaubos tarp Izraelio ir palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“, o diplomatai viliasi, kad jos atvers kelią susitarti dėl ilgesnio kovos veiksmų nutraukimo.


2014-08-01 14:48

Lenkas R. Sikorskis - kandidatas vadovauti ES išorės politikai

8

Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas paskelbė, kad užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis siūlomas kandidatu tapti naujuoju Europos Sąjungos išorės politikos vadovu ir Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju.


2014-08-01 14:38

Lenkija mini Varšuvos sukilimo pradžios 70-ąsias metines

2

Lenkijoje penktadienį minint Varšuvos sukilimo pradžios 70-ąsias metines, rengiamos ceremonijos, per kurias dedami vainikai, gaudžia sirenos ir dainuojamos sukilėlių dainos, pagerbiant kovotojus, nukreipusius ginklus prieš šalį okupavusias nacistinės Vokietijos pajėgas.


2014-08-01 14:35

Ugandoje atšauktas prieš gėjus nukreiptas drakoniškas įstatymas

6

Ugandos Konstitucinis Teismas penktadienį panaikino naują griežtą įstatymą, nukreiptą prieš homoseksualius asmenis.


2014-08-01 14:08

Rusija paleido „Greenpeace“ laivą „Arctic Sunrise“

3

Rusija demonstruoja geros valios žingsnį - tarptautinė žaliųjų organizacija „Greenpeace International“ pranešė, kad jos laivas, beveik metus laikytas areštuotas Rusijoje, buvo paleistas ir plaukia atgal į Nyderlandus.


2014-08-01 12:50

Prokurorai grasino suimti Rusijos opozicijos lyderį A. Navalną

7

Rusijos prokurorai penktadienį kreipėsi į teismą su prašymu pasiųsti už grotų opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, kuris, jų teigimu, pažeidė namų arešto sąlygas, nes naudojosi internetu.


2014-08-01 12:46

Lenkų atsakas į Rusijos sankcijas: „Visi valgysime obuolius!“

82|9

Lenkai ketvirtadienį pradėjo kampaniją socialiniame tinkle „Twitter“, ragindami tautiečius valgyti obuolius – „Putino pykčiui“ – kitą dieną po to, kai Rusija paskelbė embargą Lenkijos vaisiams ir daržovėms, reaguodama į Vakarų šalių sankcijas, taikomas Maskvai dėl krizės Ukrainoje.


2014-08-01 12:30

Tibetiečių dvasinio hierarcho Šamarpos kremacija - be protestų

4

Nepale tūkstančiai tibetiečių išeivių ketvirtadienį meldėsi ir aukojo baltos bei oranžinės spalvos skareles per ceremoniją, kurios metu buvo kremuotas itin gerbiamas Tibeto budistų hierarchas, kurio laidotuvės vos nebuvo sužlugdytos dėl regioninės politikos.


2014-08-01 12:00

Šiurpiose nuotraukose - užteršti Kinijos vandenys

67|14

Jei rytą pabustumėte ir staiga suvoktumėte, kad upė, prie kurios gyvenate, nusidažė kraujo raudonumo spalva, o oras persisunkęs kažkokiu bjauriu kvapu, turbūt, ne juokais susirūpintumėte. Su tokiomis problemomis susiduria ne vienas augantis industrinis Kinijos miestas, rašo „Business Insider".


2014-08-01 11:36

Indijoje nuošliauža jau pareikalavo per 50 žmonių gyvybių

6| 

Trečiadienį Indijos vakaruose, Maharaštros valstijoje, kaimą palaidojusios nuošliaužos aukų skaičius perkopė 50, vis mažiau vilčių rasti išgyvenusiųjų, remdamasi pareigūnais skelbia BBC.


2014-08-01 11:30

Paskirtas naujasis JAV ambasadorius Rusijoje

4

JAV Senatas balsavo už Johno Teffto kandidatūrą eiti naujo ambasadoriaus pareigas Rusijoje, skelbia „RIA Novosti“.


2014-08-01 11:19

CŽV atsiprašė, kad šnipinėjo Senato darbuotojus

1

JAV įstatymų leidėjai ketvirtadienį griežtai kritikavo Centrinę žvalgybos valdybą (CŽV), kai ši agentūra pripažino, kad jos darbuotojai „nederamai“ šnipinėjo Senato narius, tyrusius įtarimus dėl CŽV vykdytų kalinių kankinimų.


2014-08-01 11:09

Sindziange nužudytas didžiausios Kinijoje mečetės imamas

2

Didžiausios Kinijoje mečetės vadovas buvo nužudytas po rytinių pamaldų, ketvirtadienį pranešė vakarinio Sindziango regiono vietos vyriausybė, stiprėjant smurtui toje neramioje srityje.