Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

Liudininkai matė, kaip krenta Alžyro orlaivis

137|13|

Prancūzijos gynybos ministerijos pareigūnas pranešė, jog trečiadienio naktį netrukus po pakilimo iš radarų dingęs Alžyro aviacijos bendrovės „Air Algerie“ lėktuvas, kuriuo skrido 116 žmonių, sudužo Malyje, o du prancūzų naikintuvai aptiko orlaivio nuolaužų vietą, skelbia „Fox News“.

Sportininkių asmenukė su karaliene internete muša rekordus

4|7

Socialiniame tinkle „Twitter“ plinta Australijos žolės riedulininkių Jayde Taylor ir Peris Brook asmenukė, kurioje matosi ir besišypsanti Didžiosios Britanija karalienė Elizabeth II, rašo telegraph.co.uk. Sportininkės įsiamžino Geros valios žaidynių žolės riedulio turnyro pradžioje. Karalienė įamžinta neatsitiktinai. Merginos pamačiusios, kad prie aikštės atėjo karalienė paprašė jos apsaugininkų leisti prieiti prie jos arčiau. Šie sutiko ir taip gimė sparčiai populiarėjantis kadras.

Ukraina apie „Mistral“: „Tai ne pinigų, o vertybių klausimas“

19

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį sakė, kad yra „nusivylęs“ Prancūzijos sprendimu toliau vykdyti kontraktą dėl dviejų karo laivų pardavimo Rusijai, nors tarptautinė bendrija nuogąstauja dėl Maskvos vaidmens Rytų Ukrainos konflikte.

Nukritusio Alžyro lėktuvo modelis buvo tarsi užkeiktas

20| 

Afrikoje sudužusio „Air Algerie“ orlaivio modelis „McDonnell Douglas MD-83“ buvo pasenęs ir modernių oro linijų jau nebenaudojamas. Ir ne veltui - su šiuo lėktuvo modeliu siejama ne viena skaudi avarija. Pirmasis MD-83 orlaivis į padangę pakilo dar 1984 m. Tai buvo dviejų variklių lėktuvas skirtas trumpiems ir vidutiniams atstumams. Jame galėjo tilpti iki 135 keleivių. Sukūrus tobulesnius, galingesnius variklius ir talpesnius degalų bakus, MD-83 gamyba buvo nutraukta. Paskutinis šio modelio orlaivis buvo išleistas 1999 m.

Maskva suįžūlėjo: prašo JAV įrodyti, kad lėktuvas buvo numuštas

202|

Vienas aukštos rango Rusijos pareigūnas ketvirtadienį paragino Jungtines Valstijas pateikti įrodymų savo pareiškimams, kad Malaizijos laineris, praeitą savaitę sudužęs rytų Ukrainoje, buvo numuštas raketa, paleista iš prorusiškų sukilėlių kontroliuojamos teritorijos.

Balio saloje - negailestingai žudomi veisliniai šunys

32|4

Balio sala – tai rojaus kampelis Indonezijoje, kurį aplanko labai daug turistų kiekvienais metais. Tačiau vienoje Balio salos dalyje, toli nuo saulėtųjų paplūdimių ir turistų, vyksta tai, ką sunku būtų net įsivaizduoti, rašo „Daily Mail“.

Sudane pasmerkta mirčiai krikščionė susitiko su popiežiumi

4|4

Popiežius Pranciškus ketvirtadienį privačiai susitiko su sudaniete, kuri savo šalyje buvo nuteista mirti dėl atsisakymo išsižadėti krikščionybės, bet vėliau buvo paleista ir atvyko į Italiją.

Naujienų srautas
2014-07-24 23:12

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas atsistatydina

426|14|

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas ketvirtadienį parlamentui įteikė savo atsistatydinimo raštą, prieš tai išpeikęs politikus, nesugebėjusius priimti energetikos ir biudžeto įstatymus, kuriais būtų padidintas kariuomenės finansavimas. Savo sprendimą A.Jaceniukas motyvavo tuo, „kad šiandien liko nenubalsuoti įstatymai, nėra kuo mokėti milicininkui, daktarui, mokytojui, nėr už ką pirkti šautuvo, nėra kuo užtaisyti BTRą (šarvuotį); kad šiandien nepriimtas sprendimas užpildyti Ukrainos dujų saugyklas, kad galėtume peržiemoti, kad pagaliau išsilaisvintume iš Rusijos dujinės priklausomybės“.


2014-07-24 21:08

Duomenys iš Ukrainoje numušto lėktuvo juodosios dėžės perkelti

7

Olandų tyrėjai, tiriantys Malaizijos lėktuvo numušimą Ukrainoje, ketvirtadienį pranešė, kad perkėlė duomenis iš lėktuvo skrydžio duomenų savirašio ir kad jo sugadinimo įrodymų nėra.


2014-07-24 20:55

Reuvenas Rivlinas prisaikdintas 10-uoju Izraelio prezidentu

4

Kraštutinių dešiniųjų „vanagas“ Reuvenas Rivlinas ketvirtadienį per oficialią ceremoniją parlamente buvo prisaikdintas 10-uoju Izraelio prezidentu ir pakeitė šiame poste Shimoną Peresą.


2014-07-24 19:49

Artilerijos sviediniui pataikius į mokyklą Gazoje žuvo 15 žmonių

8

Artilerijos sviediniui pataikius į Jungtinių Tautų (JT) vadovaujamą mokyklą Gazoje, kurioje glaudžiasi nuo smurto bėgantys palestiniečiai, žuvo mažiausiai 15 žmonių ir dar daugiau nei 200 sužeisti, skelbia BBC.


2014-07-24 19:03

ES griežtina sankcijas Rusijai

10

Europos Sąjunga (ES) į savo sankcijų taikinių sąrašą įtraukė dar 15 ukrainiečių bei rusų ir 18 subjektų dėl jų vaidmens per Ukrainos krizę, ketvirtadienį sakė šaltinis Bendrijoje.


2014-07-24 15:27

Irako parlamentas išrinko naują šalies prezidentą

Irako parlamentas ketvirtadienį išrinko veteraną kurdų politiką Fuadą Masumą federaliniu prezidentu, žengdamas žingsnį, kuris gerokai palengvins smarkiai stringančios naujos vyriausybės suformavimo galimybes.


2014-07-24 15:08

Afganistane nužudytos dvi pagalbos darbuotojos suomės

2|3

Ginkluoti užpuolikai vakariniame Afganistano Herato mieste nušovė dvi suomes, kurios dirbo tarptautinėje pagalbos organizacijoje, remdamasi pareigūnais skelbia BBC.


2014-07-24 15:00

Jungtinės Tautos: 2,2 mlrd. gyvena už arba arti skurdo ribos

Daugiau negu 2,2 mlrd. žmonių visame pasaulyje „skursta arba beveik skursta“, o šią problemą dar labiau aštrina finansų krizės, stichinės nelaimės, kylančios maisto kainos ir smurtiniai konfliktai, sakoma ketvirtadienį paskelbtoje Jungtinių Tautų (JT) ataskaitoje.


2014-07-24 14:38

ES žada patvirtinti sankcijas Rusijai jau kitą savaitę

3

Tikėtinos Europos Sąjungos sankcijos Rusijos ekonomikos sektoriams bus svarstomos dar ir kitą savaitę, ketvirtadienį pranešė Europos Komisija. Bendrijos šalių ambasadoriai ketvirtadienį svarsto Europos Komisijos pasiūlymus blokuoti Rusijos prieigą prie ES finansų, taip pat gynybos ir energetikos technologijų.


2014-07-24 14:27

Ukrainos vyriausybė nori uždrausti komunistų partiją

5

Teismas Kijeve ketvirtadienį svarsto vyriausybės prašymą uždrausti Ukrainos komunistų partiją. Teisingumo ministerija teigia, jog ši partija turėtų būti uždrausta, nes rėmė prorusiškus sukilėlius, šalies rytuose kovojančius su vyriausybinėmis pajėgomis.


2014-07-24 13:24

Opozicijos lyderiams - Rusijos teismo kirtis

12

Maskvos teismas ketvirtadienį pripažino kaltais Rusijos opozicijos lyderius Sergejų Udalcovą ir Leonidą Razvozžajevą kaltais dėl masinių riaušių kurstymo per vieną demonstraciją prieš prezidentą Vladimirą Putiną.


2014-07-24 12:29

Strasbūro teismas: Lenkijos valdžia pažeidė žmogaus teises

3

Ketvirtadienį Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT) pripažino, jog Lenkijos valdžia pažeidė žmogaus teises, 2002 metais leisdama CŽV laikyti savo teritorijoje du kalinius, praneša „Reuters“.


2014-07-24 12:14

Aukų kūnus iš Ukrainos išgabens dar du lėktuvai

 

Dar 51 konteineris su Malaizijos keleivinio lainerio katastrofos aukų palaikais ir jų dalimis yra parengtas išskraidinti į Nyderlandus dviem kariniais transporto lėktuvais, pranešė Ukrainos vyriausybė.


2014-07-24 11:56

Norvegija skelbia pavojų dėl galimo teroro akto

7| 

Norvegija ėmėsi nepaprastųjų saugumo priemonių, kai buvo informuota apie teroro ataką, kurią artimiausiu laiku gali surengti kovotojai, anksčiau kovęsi Sirijoje, ketvirtadienį pranešė šalies žvalgybos vadovas.


2014-07-24 11:55

Skausmas, siaubas ir įniršis Gazoje

25|15

Per virtinę Izraelio antskrydžių netoli Chan Juniso miesto Gazos Ruožo pietuose ketvirtadienį žuvo septyni palestiniečiai. Karo zonoje dirbantys reporteriai fiksuoja siaubingus vaizdus.


2014-07-24 11:54

Rusijos karys: „Visą naktį bombardavome Ukrainą“

74|3|

Tai ką slepia Rusija ir jos remiami teroristai Rytų Ukrainoje, išduoda patys Rusijos kariai, socialiniuose tinkluose besigiriantys kaimyninės valstybės bombardavimu. „Visą naktį bombardavome Ukrainą“, - tokią naujieną ir nuotraukas iš karo lauko socialiniame tinkle „Vkontakte“ paskelbė Rusijos ir Ukrainos pasienyje esantis karys Vadimas Grigorjevas.


2014-07-24 11:27

Separatistai pripažino turėję ginklų numušti „Boeing“ lėktuvui

252|2|

„Čia jie numušė lėktuvą? Negali būti.“ Taip stebisi separatistų kontroliuojamos Rytų Ukrainos gyventojai dėl teiginių, kad dėl keleivinio „Malaysia Airlines“ orlaivio numušimo kalti sukilėliai. Tačiau, atrodo, kad tai tiesa. Trečiadienį vakare patys teroristų vadovai pagaliau pripažino, kad jie turėjo ginklų, kurie gali susprogdinti taip aukštai skraidančius lėktuvus.


2014-07-24 10:57

Irake atakuotas kalinius vežęs autobusas - žuvo 60 žmonių

Mirtininkai sprogdintojai ir ginkluoti kovotojai ketvirtadienį atakavo autobusą, vežusį nuteistuosius iš vieno kalėjimo į šiaurę nuo Bagdado, ir įsitraukė į susirėmimus su saugumo pajėgomis, per kuriuos žuvo mažiausiai 60 žmonių, pranešė policija.


2014-07-24 10:43

Bliūkšta mitai apie du pražūtingus „Malaysia Airlines“ lėktuvus

6|2

Tikriausiai jau visi esate girdėję apie laimingiausią žmogų pasaulyje – olandą, kuris prasilenkė su mirtimi net du kartus. Taigi, kaip buvo iš tikrųjų, ar jis tikrai turėjo skristi pražūtingais Malaizijos oro linijų reisais?


2014-07-24 09:39

Indijoje traukinys rėžėsi į mokyklos autobusą - žuvo 13 vaikų

Per eismo nelaimę Telanganos valstijoje Indijos pietuose žuvo mažiausiai 13 vaikų. Dar 16 moksleivių, kurie yra 7-14 metų amžiaus, buvo sunkiai sužeisti.