Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

Beslanas po 10 metų: klausimų vis dar daugiau nei atsakymų

8|12

Prieš dešimtmetį, 2004 metų rugsėjo 1-ąją, Rusijos Beslano mieste buvo įvykdytas teroro aktas, ir pagal žuvusių žmonių skaičių tai yra vienas iš pačių tragiškiausių teroro aktų pasaulyje. Chaotišką įkaitų vadavimo operaciją Kremlius iki šiol tenori prisiminti tik kaip herojišką bei pasiaukojamą karių ir pareigūnų žygdarbį. Nors tikroji Beslano istorija - kur kas nemalonesnė Rusijai.

Rusų kerštas: B. Obamai neleis apsipirkti bemuitėse parduotuvėse

28|2

Kremlius nesyk perspėjo Vakarus, kad šie nesiimtų sankcijų prieš Rusiją antraip susilauks atsako. Vladimiras Putinas praėjusią savaitę netgi „lyg tarp kitko“ užsiminė apie branduolinį ginklą. Tuo tarpu Vladivostoko oro uoste nuspręsta imtis atsakomųjų sankcijų – vakarų šalių lyderiams uždrausta apsipirkti bemuitėje zonoje, skelbia "The Daily Telegraph".

Taline - JAV snaiperiai, sraigtasparniai. Laukiama B. Obamos

14|6

Šiandien į Taliną atvyksta galingiausios pasaulio šalies vadovas, JAV prezidentas Barackas Obama. Estai šiam vizitui ruošėsi kruopščiai, o Taline jau kurį laiką šniukštinėja JAV Slaptosios tarnybos agentai, kariškiai su technika. Siauras Talino gatveles jau išbandė ir „Žvėris“ - prezidento limuzinas.

Londono kanalizacijoje - milžiniškas riebalų kalnas

3|3| 

Po vakarų Londono gatvėmis, kanalizacijos vamzdžiuose, buvo rastas milžiniškas riebalų kalnas. Nuotekų valytojams teko paplušėti ištisas keturias dienas, kol pavyko iškuopti visą susikaupusią šlykščią masę, pasakoja „Daily Mail“.

Naujausia vestuvių mada Kinijoje – fotosesijos po vandeniu

3

Kinijos vedybų verslas išgyvena aukso amžių, o jaunųjų poros neriasi iš kailio mėgindamos kuo labiau išsiskirti iš kitų. Būsimieji jaunavedžiai nebenori ir klasikinių fotosesijų, juos žavi sparčiai populiarėjančios vestuvių nuotraukos po vandeniu. Apie tokią šlapią madą pasakoja BBC.

Ukrainą jau pasiekė lietuvių surinkta pagalba

36|2|

Ukrainiečių televizijos kanalas „112 Ukraina“ parodė reportažą iš Kijevo Borispolio oro uosto, kur nusileido Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas „C-27J Spartan“ su Ukrainai skirta humanitarine pagalba. Televizijos reporterė pakalbino vieną šios humanitarinės pagalbos organizatorių Joną Ohmaną.

Už sulauktą 127 gimtadienį meksikietė dėkoja šokoladui

1| 

Panašu, kad seniausia mūsų planetos gyventoja gyvena Meksikoje. Ji praėjusį sekmadienį atšventė 127 gimtadienį. Senolės dokumentai liudija, kad ji gimė 1887 metais, tiesa, originalus jos gimimo liudijimas sunaikintas per Meksikos revoliuciją. Daug mieganti garbaus amžiaus ponia savo ilgaamžiškumo paslaptimi laiko šokoladą, kurio neatsisako iki šiol.

Naujienų srautas
2014-09-02 14:36

Į Kremlių jau įtariai šnairuoja net Kazachstanas

92

Nursultanas Nazarbajevas įspėjo Vladimirą Putiną: galvok, ką kalbi! Tokia Kazachstano lyderio žinia rodo – Kremliaus veiksmai įgriso netgi ištikimiausiems Rusijos sąjungininkams. Astana gali atsisakyti Eurazijos ekonominės sąjungos su Rusija ir Baltarusija, jei ši narystė kels grėsmę šalies nepriklausomybei,– tokia buvo N.Nazarbajevo kalbos, kuri nuskambėjo per pagrindinį respublikos televizijos kanalą „Chabar“, esmė.


2014-09-02 14:26

Rusai šaiposi iš kaukę nusiėmusio ukrainiečių bataliono vado

360|8

Prorusiškiems separatistams ir jų globėjams Rusijoje baimę bei įniršį kėlusio ukrainiečių savanorių bataliono „Donbas“ vadas iki šiol buvo paslaptinga asmenybė. Jis nešiojo kaukę ir buvo žinomas kaip grėsmingasis Semionas Semenčenka. Tačiau kaukę teko nusiimti, mat ukrainiečiui buvo įteiktas garbingas apdovanojimas. Išvydę vyro veidą rusai pratrūko juokais.


2014-09-02 12:27

V. Putinas: „Kijevą užimčiau per dvi savaites“

666|7| 

Ukrainos gynybos ministras pirmadienį perspėjo, kad kyla tūkstančius gyvybių galintis nusinešti „didelis karas“ su Rusija dėl šalies ateities. „Mūsų slenkstį pasiekė didelis karas, kokio Europa nematė nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Deja, netektys tokiame kare bus skaičiuojamos ne šimtais, bet tūkstančiais ir dešimtimis tūkstančių“, – Valerijus Heletėjus pirmadienį parašė savo paskyroje tinkle „Facebook“.


2014-09-02 12:21

Berlyno veidmainiavimas: Ukrainai ginklų gaili, bet duos kurdams

49|5|

Vokietija nesyk kone atvirai priešinosi paremti Ukrainą, ypač ginklais. Tačiau su prorusiškais teroristais kariaujantiems ukrainiečiams nugarą atsukęs Berlynas ryžosi dar prieštaringesniam žingsniui – ginkluotę teiks Irako kurdams, skelbia „The New York Times“.


2014-09-02 11:18

Prorusiški teroristai sušvelnino reikalavimus taikos derybose

105|6| 

Ukrainos prorusiški sukilėliai sušvelnino reikalavimus suteikti jų regionui visišką nepriklausomybę, sakydami, kad gerbtų Ukrainos suverenumą mainais į autonomiją, o šis posūkis galbūt atspindi Maskvos pageidavimą pasiekti susitarimą per naują taikos derybų etapą.


2014-09-02 10:49

Vokietija sako, kad Rusija nutraukė partnerystę su Europa

16

Rusija „faktiškai nutraukė savo partnerystę“ su Europa ir nori kurti naują tvarką. Tai pirmadienį pareiškė Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas. „Mes norime partnerystės ir gerų kaimyniškų santykių su Rusija“, tačiau tik tuomet, jeigu Maskva pakeis savo politiką ir kad bus „grįžta prie pagarbos šalių teisėms“, J.Gauckas sakė per ceremoniją Gdanske, minint Vokietijos invazijos į Lenkiją, pradėjusios Antrąjį pasaulinį karą, 75-ąsias metines.


2014-09-02 09:41

Ką mainais gaus pakvietimo iš NATO nesulaukusi Gruzija?

11|2

Į NATO ne vienerius metus besiveržusi ir tūkstančius karių į Aljanso misijas pasiuntusi Gruzija liko nieko nepešusi - jai nepasiūlytas net narystės veiksmų palnas, kuris laikomas pirmuoju žingsniu link pakvietimo prisijungti prie galingiausio pasaulio karinio aljanso. Bet NATO žada gruzinų nepamiršti.


2014-09-02 09:27

D. Cameronas siūlo atimti pasus iš džihadistų

3

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas pirmadienį pasiūlė naujus įstatymus, kurie suteiktų policijai teisę konfiskuoti pasus iš piliečių, kurie, kaip įtariama, buvo išvykę į užsienį kautis kartu su teroristų grupuotėmis.


2014-09-02 07:16

Internete – nuogų garsenybių lavina

3|3

Turite pikantiškų nuotraukų, kurias slepiate nuo kitų akių? Būkite budrūs ir slėpkite kruopščiau, nes jūsų grožybės vieną dieną gali atsidurti internete. Būtent su tokiu akibrokštu neseniai susidūrė daugiau nei šimtas garsiausių pasaulio moterų. Manoma, jog programišiai įsilaužė į garsenybių virtualią duomenų saugyklą „iCloud“ ir pavogė krūvas jų asmeninių nuotraukų.


2014-09-02 07:14

Europa Lietuvos neišklausė, bet įtikins Rusija?

39|2

Vilniaus pozicija, kad į aukštus Europos Sąjungos postus nereikėtų skirti prorusiškų politikų, o kariaujančią Ukrainą būtina remti, liko neišgirsta. Bet gal pabūgusią Europą pažadins Kremliaus veiksmai? Praėjusį savaitgalį Lietuva Briuselyje liko vienui viena. Ir jau antrą sykį iš eilės per vieną savaitę. Mat pirmiausia kitų Vakarų šalių lyderių nepavyko įtikinti, kad Ukrainą reikia remti ginklais.


2014-09-01 20:47

Rusų teroristų vadas Motorola grasina pulti Lenkiją

297

Rusija tik Ukraina nepasitenkins. Ji gali veržtis ir į kaimynines valstybes. Vienas prorusiškų teroristų, pravarde Motorola, jau nusitaikė į Lenkiją. Ši šalis į teroristų nemalonę pateko todėl, kad penktadienį į šalies oro erdvę atsisakė įsileisti karinį Rusijos lėktuvą, kuriame skrido gynybos ministras Sergejus Šoigu.


2014-09-01 20:36

D. Tuskas reikalauja nedelsiant sustabdyti karą Ukrainoje

27

Antrojo pasaulinio karo pradžia prieš 75 metus rodo, kad Europa turi nutraukti karą Ukrainoje dabar, pareiškė pirmadienį Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas. Europos Sąjungos lyderių išrinktas naujuoju Europos Vadovų tarybos pirmininku, D.Tuskas sakė kalbą Baltijos pajūryje Vesterplatės pusiasalyje, kuriame 1939 metų rugsėjo 1-ąją nuaidėjo pirmieji Antrojo pasaulinio karo šūviai iš nacių Vokietijos karo laivo „Schleswig-Holstein“.


2014-09-01 20:22

Viešai kankintą ukrainietę išgelbėjo skandalingos nuotraukos

409|

Prorusiškų separatistų kankinimus ir viešą pažeminimą ištvėrusi ukrainietė Iryna Dovgan už savo išlaisvinimą dėkoja ją užfiksavusiems fotografams. 53 metų grožio salono savininkę separatistai nepagrįstai apkaltino pagalbos teikimu Ukrainos kariuomenei. Pagrobta iš savo namų Jasynuvatoje ir užrištomis akimis nuvežta į bataliono bazę, I.Dovgan buvo tardoma ir mušama, skelbia „The New York Times“.


2014-09-01 18:14

Vladimiras Putinas planuoja sušaldyti Ukrainą

480|

Versdamas Ukrainą nusileisti šalies rytuose siautėjantiems separatistams, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo rankose turi svarbų kozirį – ateinančius žiemos šalčius. Net ir spausdama į kampą separatistų pajėgas Ukraina negali būti tikra, kad žiemą nesulauks galingo atkirčio, rašo portalas businessinsider.com. „Manau, kad niekas taip negalvoja apie artėjančią žiemą, kaip Rusija“, – sekmadienį pareiškė V.Putinas. „Yra daug būdų išspręsti susidariusią situaciją. Pirmiausia reikia nutraukti kovas ir imtis atkurti būtiniausią infrastruktūrą, papildyti rezervus, žodžiu, pasiruošti šaltajam sezonui“, – sakė jis.


2014-09-01 18:06

Japonijoje siautėja Betmeno antrininkas

6|8| 

Chibos prefektūra Japonijoje turi savo superherojų. Prieš tris metus miesto gatvėse pastebėtas Betmeno kostiumu apsirengęs vyriškas tapo tikra sensacija ne tik mieste, bet ir visoje šalyje. Japonai jau davė jam „Chibatmano“ vardą, skelbia straitstimes.com.


2014-09-01 16:46

Minske susitinka Ukrainos kontaktinė grupė, rusai kaltina Europą

64|2| 

Nesiliaujant mūšiams Rytų Ukrainoje, pirmadienį Baltarusijos sostinėje Minske vėl renkasi Ukrainos kontaktinės grupės nariai. Pastarąjį kartą jie buvo susitikę prieš dvi savaites. Kontaktinei grupei priklauso Rusijos, Ukrainos ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovai. Šį kartą prie derybų prisijungs ir separatistų vadovybės nariai.


2014-09-01 16:34

Islamistai Tripolyje maudėsi JAV ambasados baseine

11|6

Islamistai Libijos sostinėje Tripolyje šturmavo tuščią JAV ambasados pastatą. Apie tai skelbia televizijos stotis „al Arabija“, remdamasi internete įdėtu vaizdo įrašu. Jame matyti vyrai šalia ambasados pastato ir jo viduje.


2014-09-01 16:26

JAV senatorius ragina apginkluoti Ukrainą, Luhanskas užimtas

320|7|

Ukrainos sienos apsaugos tarnyba sekmadienį pranešė, kad du jos patruliniai kateriai buvo atakuoti netoli Mariupolio uostamiesčio Azovo jūros pakrantėje. „Patvirtiname, kad buvo apšaudyti du sienos apsaugos tarnybos kateriai netoli Mariupolio“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas Donecko srities sienos apsaugos tarnybos atstovas. Savo ruožtu JAV Senato užsienio ryšių komiteto pirmininkas sekmadienį paragino aprūpinti Ukrainą ginklais, kad Kijevo vyriausybė galėtų priešintis „tiesioginei invazijai“, surengtai Rusijos. „Turėtume aprūpinti ukrainiečius tokiais gynybiniais ginklais, kurie priverstų Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną brangiai sumokėti už tolesnę agresiją“, – sakė senatorius Robertas Menendezas televizijos CNN pokalbių laidai.


2014-09-01 15:50

Buvusios rokerės užmojis – pjaustyti galvas krikščionims

13|2

Dar visai neseniai džihadistų visuomenės dalimi tapusią britę ekstremaliai pakeisti požiūrį ne tik į religiją, bet ir į žmogaus gyvybės vertę pastūmėjo jos naujasis vyras. 45 metų Sally Jones, anksčiau roko grupėje grojusi britė, prie tarp Sirijos ir Irako konflikto zonoje susitelkusių džihadistų prisijungė praėjusių metų pabaigoje, įsimylėjusi vyrą, su kuriuo susipažino ir bendravo internetu. Jis yra vienas iš įtariamųjų žiauraus JAV žurnalisto James Foley nužudymo byloje, skelbia „Daily Mail“.


2014-09-01 15:00

Irano prezidentas dvasininkams: „Toleruokite internetą“

2

Irano prezidentas Hassanas Rouhani pirmadienį paragino šalies dvasininkus būti daugiau tolerantiškais internetui ir naujosioms technologijoms, kurie dažnai tampa įtakingų islamo radikalų kritikos taikiniais šioje šalyje.