Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

Prorusiškų politikų Latvijos valdančiojoje koalicijoje nebūtų

1|2

Dabartinę Latvijos valdančiąją koaliciją sudarančios partijos nenorėtų priimti prorusiškos kairiųjų partijos „Santarvės centras“ į naują koalicinę vyriausybę, kuri bus suformuota po spalio 4 dieną vyksiančių Seimo rinkimų.

Konkursas „Misis Amerika“ bus organizuojamas Kryme

61

Rusija skelbia pasiekusi dar vieną viešųjų ryšių pergalę. Su Kremliumi siejamas amerikietis verslininkas Davidas Marmelas pareiškė, kad jo organizuojamas grožio konkursas „Misis Amerika“ 2015 metais vyks neseniai Rusijos aneksuotame Sevastopolio uoste. Tai ne vienintelė žinia, nudžiuginusi Rusijos žiniasklaidos atstovus. Pasirodo, kad kitų metų konkurse dalyvaus ne tik ištekėjusios amerikietės, bet ir rusės, o pats konkursas bus pervadintas į dvišalius santykius simbolizuojantį „Misis Amerika-Rusija“ renginį.

Latvijos premjerės atstovė siekė vaidmens pornografiniame filme

19| 

Latvijoje artėjant visuotiniams rinkimams kilo skandalas dėl paviešinto vaizdo įrašo, kuriame dabartinė premjerės Laimduotos Straujumos atstovė spaudai matoma apsinuoginusi, trečiadienį pranešė Lenkijos naujienų svetainė tvn24.pl.

A. Merkel rėžė: „Rusija turi tramdyti separatistus“

123| 

Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį telefonu kalbėdamasi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pabrėžė, kad Maskva turi pareigą sutramdyti prorusiškus separatistus Ukrainoje, sakė Vokietijos vyriausybės atstovas.

Atsistatydino už B. Obamos apsaugą atsakingos tarnybos vadovė

2

Po serijos rimtų incidentų iš pareigų traukiasi už prezidento Baracko Obamos apsaugą atsakingos JAV slaptosios tarnybos vadovė Julia Pierson. Krašto saugumo sekretorius Jehas Johnsonas atsistatydinimą priėmė. B. Obama, pasak jo atstovo, padėkojo Dž. Pirson už darbą slaptojoje tarnyboje.

Donecke per artilerijos apšaudymą mokykloje žuvo 10 žmonių

91|5

Ukrainos prorusiškų separatistų kontroliuojamame rytiniame Donecko mieste mažiausiai 10 žmonių žuvo trečiadienį, kai artilerijos sviediniai pataikė į mokyklos kiemą ir mikroautobusą gretimoje gatvėje, pranešė miesto valdžia ir incidentų liudininkai.

Izraelio moterys sukilo prieš ortodoksų siautėjimą lėktuvuose

4

Izraelio avialinijos „El Al“ sulaukė griežtos kritikos dėl leidimo griežtų tradicijų laikymusi garsėjantiems žydų ortodoksams savavaliauti lėktuvuose. Šalia moterų keleivių atsisakantys sėdėti ortodoksai privertė izraelietes išplatinti peticiją, skelbia „The Guardian“. Peticija, kurioje reikalaujama „stabdyti chuliganišką, įžeidžiantį ir diskriminuojantį elgesį prieš moteris lėktuve“, jau pasirašė tūkstančiai izraeliečių. Skandalą sukėlė ortodoksų elgesys skrydžio iš Niujorko į Tel Avivą metu. Grupė religingų vyrų tiesiog atsisakė sėstis šalia keleivių moterų.

Naujienų srautas
2014-10-02 07:49

Ekvadore per lengvojo lėktuvo katastrofą žuvo penki žmonės

Penki žmonės žuvo ir du buvo sužeisti, kai Ekvadore, Pastaso provincijoje, nukrito lengvasis lėktuvas. Tai trečiadienį pranešė šios Lotynų Amerikos šalies Vyriausiosios civilinės aviacijos valdybos atstovai.


2014-10-02 07:47

Kabule susprogdintas kariuomenės autobusas, yra aukų

Ketvirtadienio rytą Afganistano sostinėje buvo susprogdintas kariuomenės autobusas. Preliminariais duomenimis, kuriuos paskelbė šalies žiniasklaida, yra aukų, jų skaičius tikslinamas.


2014-10-02 07:44

Irake rugsėjo mėnesį smurto aukomis tapo 1,1 tūkst. žmonių

Irake nesiliaujančio smurto aukomis rugsėjo mėnesį tapo daugiau kaip 1,1 tūkstančio žmonių, dar beveik 2 tūkstančiai buvo sužeisti.


2014-10-01 23:58

Angliakasiai sudrebino Varšuvą – apsupo Lenkijos Seimą

15|7

Trečiadienio rytą Lenkijos sostinės gyventojus garsiomis skanduotėmis, petardų sprogimais bei pavojaus sirenomis budino iš Silezijos atvykę keli tūkstančiai angliakasių. Triukšmingu atvykimu prie Seimo angliakasiai nusprendė į kampą įspausti naująją Lenkijos premjerę Ewą Kopacz.


2014-10-01 23:57

Ebolos epidemija artėja: ar ne metas apsirūpinti vakcinomis?

12|4

Ebola, kuri jau spėjo įsisiautėti Afrikoje, pasiekė Ameriką. Antradienį Ligų kontrolės ir prevencijos centras Atlantos mieste užfiksavo pirmąjį užkrato atvejį Dalaso valstijoje. Virusas plinta greičiau, nei norime tai pripažinti. Jei Ebola jau persikraustė į JAV, galime tik įsivaizduoti, kaip greitai virusas plinta Afrikoje. Pasauliui greitai gali prireikti net 0,5 mlrd. vakcinų, skelbia „Politico“.


2014-10-01 20:08

Londono garsieji raudonieji taksofonai bus žali

Garsiosios raudonosios Londono telefonų būdelės virsta žaliomis – trečiadienį buvo pristatyta nauja saulės energiją naudojanti būdelė, kurioje žmonės galės pasikrauti savo mobiliuosius įrenginius.


2014-10-01 20:02

Didelis gaisras San Paule sunaikino 200 namų

Trečiadienį auštant viename iš Brazilijos didmiesčio San Paulo varguomenės rajonų – Sapopembėje – kilo didelis gaisras, per kurį žuvo vienas žmogus ir sudegė apie 200 namų.


2014-10-01 19:24

Naujasis NATO vadovas įspėjo apie Rusijos grėsmę

13

Paliaubos Ukrainoje suteikia vilties, tačiau Rusija vis dar turi galių destabilizuoti padėtį šalyje, trečiadienį pareiškė NATO naujasis generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.


2014-10-01 17:33

Ukrainiečiai ruošiasi ilgai žiemai be rusiškų dujų

147|5| 

Ukrainos gyventojams dabar sunku. Šalies ekonomika bet kurią akimirką gali sugriūti, rytuose liepsnoja karas su Rusijos remiamais separatistais. Bet Aleksejui Poležajui, Kijeve parduodančiam vandens šildytuvus ir geležines krosneles, verslas sekasi puikiai. Mat artėja žiema be rusiškų dujų. Žmonės visoje Ukrainoje skuba kamšyti savo butų sienų, klijuoti langų. Be to, didėjant tikimybei, kad artėjančią žiemą teks gyventi be rusiškų dujų, ukrainiečiai tiesiog šluoja bet kokią šildymo įrangą.


2014-10-01 16:13

Neįsileido europarlamentarės, pritarusios sankcijoms Rusijai

10

Rusija trečiadienį pareiškė, kad viena vokiečių europarlamentarė nebuvo įsileista, nes jos pavardė yra įtraukta į juodąjį sąrašą pareigūnų, kurie prisidėjo prie sankcijų Maskvai įvedimo dėl Ukrainos.


2014-10-01 16:02

V. Putinas kovoja su oligarchais, bet apdovanoja gangsterius?

52|3

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo kalbose ne kartą pasmerkė chaosą, nusikalstamumą ir laukinį gangsterių kapitalizmą, kuris klestėjo jo šalyje po Sovietų Sąjungos žlugimo. Vis dėlto, vieną iš tų laikų didžiausių nusikaltėlių neseniai apdovanojo prabangiu prezidentiniu laikrodžiu.


2014-10-01 15:19

Gerhardas Schroederis vėl pasipiktino sankcijomis Rusijai

22

Buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis, artimas Rusijos prezidento Vladimiro Putino draugas, trečiadienį paragino nutraukti vis griežtėjančias sankcijas tarp Europos Sąjungos (ES) ir Rusijos dėl Ukrainos krizės.


2014-10-01 15:08

Geriausia vieta senti – Norvegija

19

Norvegija yra geriausia vieta senti, rodo naujausias indeksas „Global AgeWatch“, kuriuo įvertinamos 96 valstybės ir kuris buvo paskelbtas trečiadienį. Blogiausia vieta senti yra Afganistanas.


2014-10-01 14:59

Rusai taikosi ir į Moldovą

7

Rusija trečiadienį pažadėjo ginti savo piliečius Moldovos separatistiniame Padniestrės regione, jeigu ten įsipliekstų karinis konfliktas, panašus į dabartinę krizę Ukrainoje.


2014-10-01 14:45

Ebolos virusas pasiekė JAV: pirmasis atvejis nustatytas Dalase

49|3| 

Pasaulyje nerimą keliantis Ebolos virusas plečia savo ribas. Pirmasis pražūtingo viruso atvejis užfiksuotas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Naujienų agentūra AP pranešė, kad Ebolos virusas diagnozuotas Dalaso ligoninėje gydomam pacientui. Ligoninės atstovai informavo, kad pacientas, kurio tapatybė nenurodoma, yra izoliuotas ir gydomas atskirai.


2014-10-01 14:42

Būsimo ES komisaro pozicija dėl Rusijos griežtesnė nei tikėtasi

3

Europos Sąjungos (ES) paskirtasis kaimynystės politikos komisaras antradienį per klausymus Europos Parlamente pademonstravo griežtesnę nei tikėtasi poziciją Rusijos atžvilgiu, rašo nepriklausoma Briuselio naujienų svetainė EUobserver. Johannesas Hahnas sakė, kad Bendrija turi palikti sankcijas Rusijai ir kad Maskva neturi teisės vetuoti savo kaimynių sprendimų.


2014-10-01 14:34

Indija švenčia gėrio pergalę prieš blogį

1|17

Milijonai hinduistų visoje Šiaurės Indijoje su tradicinio teatro pasirodymais ir didžiulių atvaizdų deginimu švenčia religinį festivalį, kuris simbolizuoja gėrio pergalę prieš blogį. Prie įspūdingų Indijos sostinės Delio Raudonojo forto sienų kas vakarą rodomi vaidinimai atkartojant hinduistų dievo Ramos kovą ir demono Ravanos nužudymą.


2014-10-01 14:09

Buvęs NATO vadovas A.F.Rasmussenas įkūrė konsultacinę bendrovę

3

Naujam NATO vadovui trečiadienį pradėjus darbą šiame poste, jo pirmtakas Andersas Foghas Rasmussenas paskelbė steigiantis konsultacinę bendrovę, kuri teiks patarimus strategijos klausimais vyriausybėms, verslo struktūroms ir tarptautinėms organizacijoms.


2014-10-01 14:02

R. Karadžičius baigiamojoje kalboje užsipuolė Hagos prokurorus

2

Karo nusikaltėlių tribunole Hagoje sakydamas savo baigiamąją kalbą, buvęs Bosnijos serbų lyderis Radovanas Karadžičius užsipuolė prokurorus, praneša agentūra AFP.


2014-10-01 13:55

B. Obama pagyromis siekė Indijos vyriausybės palankumo

2

JAV prezidentas Barackas Obama antradienį gyrė Indijos premjero Narendros Modi „energiją“ ir „ryžtą“, siekdamas pelnyti naujosios Delio vyriausybės palankumą.