Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

V.Putinas: „Gindami savo interesus, eisime iki galo“

215| 

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį parodytame interviu pareiškė, jog nesigaili dėl Maskvos 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos ir mano, kad tai buvo „istorinis teisingumas“.

Nepale dešimtys tūkstančių žmonių desperatiškai laukia pagalbos

Dešimtys tūkstančių nepaliečių, kuriuos baimė suvarė į šimtus palapinių, pirmadienį, praėjus dviem dienoms po drebėjimo, pareikalavusio daugiau kaip 3 200 žmonių gyvybių, desperatiškai laukia pagalbos, o tarptautinės gelbėtojų komandos su treniruotais šunimis tebeieško griuvėsiuose išsigelbėjusiųjų.

Kazachstano prezidento rinkimuose – N.Nazarbajevo pergalė

1

Daug energijos išteklių turinčio Kazachstano autoritariškas lyderis Nursultanas Nazarbajevas triuškinama persvara buvo penktą kartą perrinktas prezidentu – jis, kaip rodo balsavusiųjų apklausos, surinko 97,5 proc. balsų.

Per sniego laviną Evereste žuvo vienas „Google“ vadovų

19|2|

Kai šeštadienį aukščiausią pasaulio kalną Everestą (Džomolungmą) sukrėtė galingas žemės drebėjimas, per kilusią sniego laviną žuvo mažiausiai 18 žmonių, tarp jų – į Nepalą iš viso pasaulio atvykę alpinistai. Tarp aukų – vienas bendrovės „Google“ vadovų Danielis Fredinburgas, skelbia „The Daily Telegraph“.

Krizė Rytų Ukrainoje: vyksta įnirtingi mūšiai šalia Mariupolio

7

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojai praneša apie atsinaujinusius įnirtingus mūšius Širokino kaime Rytų Ukrainoje, informuoja agentūra AFP. ESBO naktį į pirmadienį paskelbė, kad sekmadienį čia vyko nuožmiausi susirėmimai nuo kovų dėl Širokino vasario viduryje. Be to, į regioną atgabenta ir sunkioji ginkluotė.

Vieni Rusijos baikeriai – Baltarusijoje, kiti – jau Lenkijoje

1057|11|

Rusijos baikerių klubo „Naktiniai vilkai“ organizuojamo motociklininkų žygio į Berlyną dalyviai sekmadienį ryte be nesklandumų įvažiavo į Baltarusiją. Tiesa, jie keitė planus ir nelauktai nusprendė prieš tai pernakvoti dar Rusijoje – Smolenske. Baltarusijos aktyvistai naktį laukė motociklininkų su plakatais „Okupantai lauk“ ir Ukrainos vėliavomis. Savo ruožtu baikeriai iš Kaliningrado jau įvažiavo į Lenkiją – dar šeštadienį. Internete pasirodė vaizdo įrašų, kuriuose matyti, kad baikeriai iš Rusijos Kaliningrado srities Lenkiją pasiekė jau šeštadienį. Sieną kirtę viename šalutinių kelių iš Kaliningrado srities į Lenkiją, motociklininkai, kurių buvo per 150, pravažiavo per Branevo miestelį.

Tailande sulaikyta stambi dramblio kaulo siunta

Muitinės pareigūnai Tailande pranešė konfiskavę trijų tonų svorio 6 mln. dolerių vertės dramblių ilčių siuntą. Krovinys buvo rastas tarp arbatos maišelių. Tai jau antroji tokio masto nelegali dramblio kaulo siunta Tailando istorijoje, skelbia AP.

Naujienų srautas
2015-04-27 11:49

Vaizdo įraše užfiksuota pražūtinga sniego lavina Evereste

3| 

Kaip gelbėjasi žmogus, kai milžinišku greičiu artinasi pražūtinga sniego lavina? Kvapą gniaužianti stichija, įvykusi šeštadienį Everesto kalne, užfiksuota vaizdo įraše, kuris sekmadienį paplito internete.


2015-04-27 09:38

Liūtys Pakistane pražudė mažiausiai 26 žmones

Smarkios liūtys Pakistano šiaurės vakaruose pražudė mažiausiai 26 žmones. Pešavaro mieste siautėjant stichijai sugriuvo dešimtys pastatų, pranešė policija ir žinybos, kuriomis remiasi agentūra AFP.


2015-04-27 08:44

F.Hollande'as įspėjo dėl vyraujančio rasizmo ir antisemitizmo

2

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as, lankydamasis vienintelėje Prancūzijoje buvusioje nacių koncentracijos stovykloje, įspėjo, kad antisemitizmas ir rasizmas pasaulyje vis dar vyrauja, skelbia BBC.


2015-04-27 08:37

Izraelio armija nukovė keturis vyrus prie Sirijos sienos

Izraelio pajėgos sekmadienį nukovė keturis žmones, kurie mėgino padėti bombas netoli Golano aukštumų prie šalies sienos su Sirija, pranešė saugumo šaltinis.


2015-04-27 07:50

Sparčiai auga žuvusiųjų Nepale skaičius

2|

Galingo žemės drebėjimo, kuris šeštadienį supurtė Nepalą, aukų skaičius padidėjo iki daugiau kaip 3,7 tūkst., pranešė pareigūnai šioje smarkiai nuniokotoje Himalajų šalyje ir su ja besiribojančiose Azijos valstybėse.


2015-04-27 06:15

Ar paliegusi Europa sugebės reaguoti į Rusijos šantažą?

176|3| 

Iš Maskvos į Vakarų pusę jau kurį laiką dvelkiantis šaltas ir priešiškas vėjas, sumišęs su ukrainiečių kraujo kvapu, ne tik įbaugino Baltijos šalis, bet ir pagaliau pabudino ir Vakarų Europą. Ką daryti? Kaip reaguoti į Rusijos bauginimus ir ką jie reiškia? Pastaraisiais metais bendros nuomonės nėra nei Lietuvoje, nei Latvijoje ir Estijoje. Vieni sako, kad šalis apėmė karinė isterija: baimindamiesi galimo Krymo ir Rytų Ukrainos scenarijaus pasikartojimo baltai garsiai šaukia, prašo pagalbos, ginkluojasi, rengia mobilizacines pratybas. Atrodo, kad karas kone neišvengiamas ir jau ant nosies.


2015-04-26 18:46

Dalis Lietuvos piliečių iš Nepalo išvyko namo, kiti saugūs

10|

Lietuvos užsienio reikalų ministras sako, kad šiuo metu Nepale, kurį šeštadienį sukrėtė galingas žemės drebėjimas, esantys Lietuvos piliečiai yra saugūs. Linas Linkevičius pranešė, kad viena turistų grupė sekmadienį jau išvyko į Lietuvą. „Neturime blogos informacijos, ir tai jau yra gera žinia. Mes žinome, kad ten yra 49 mums žinomi piliečiai, bet kai kurie jų jau išvyko. Dauguma Lietuvos piliečių atvyko centralizuotai, taip ir išvyks. Jie visi saugūs. Stebime situaciją, jeigu reikės konsulinės pagalbos, tarsimės su kolegomis. Tikėkimės, viskas vyks sklandžiai“, – BNS telefonu iš Saudo Arabijos, kur vieši su vizitu, sekmadienį sakė L.Linkevičius.


2015-04-26 18:27

Rusijos prezidentas V. Putinas randa laiko ir vaikams

34|6

Vladimiras Putinas į aukščiausias valdžios viršūnes Rusijoje iškilo dar 1999 metais, kai Borisas Jelcinas paskyrė jį savo įpėdiniu. Per tą laiką jis tapo pačiu galingiausiu rusu šalyje ir vienu svarbiausių politikų pasaulyje. V.Putinas įvairiomis nuotraukomis mėgsta rodyti, kad yra tikras vyras, bet demonstruoja ir švelniąją savo asmenybės pusę, pažymi „The Business Insider“.


2015-04-26 18:21

Nepalas – patogus grobis žemės drebėjimams. Jų bus ir daugiau

10|7|

Iš Nepalo po žemės drebėjimo ir pakartotinių požeminių smūgių skrieja pranešimai apie sniego lavinas, drebantį Everestą, bet turbūt labiausiai pribloškia nuotraukos iš sostinės Katmandu. Čia visiškai sugriauta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta Durbar aikštė, sugriuvo istorinis devynaukštis Dharharo bokštas. Nors vaizdai sukrečia, Nepalas prie žemės drebėjimų pripratęs – šiame regione seisminis aktyvumas vienas didžiausių pasaulyje. Užtenka vien pažvelgti į Himalajų formavimosi istoriją, rašo BBC.


2015-04-26 17:48

V.Putinas kaltina JAV dėl kontaktų su Šiaurės Kaukazo kovotojais

15

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį viename dokumentiniame filme apkaltino Jungtines Valstijas, kad šios tiesiogiai kontaktuoja ir teikia logistinę pagalbą Šiaurės Kaukazo separatistų kovotojams.


2015-04-26 17:46

Ukraina mini 29-ąsias Černobylio katastrofos metines

1|11

Ukrainos gyventojai sekmadienį minėjo 29 metų sukaktį nuo Černobylio atominės elektrinės katastrofos – netoli jėgainės, kur vėluoja naujo reaktoriaus gaubto dengimo darbai, jie padėjo vainikus ir uždegė žvakutes.


2015-04-26 17:05

Prancūzija netieks Rusijai „Mistral“ laivų, kompensuos išlaidas

46

Prancūzija netieks Rusijai „Mistral“ klasės karo laivų, bet yra pasirengusi kompensuoti patirtas išlaidas, praneša TASS, remdamasi Prancūzijos savaitraščiu „Le Journal du Dimanche“. Pasak savaitraščio, teisiškai šis sprendimas dar neįsigaliojo, tačiau yra žinoma, kad Rusija ir Prancūzija visą mėnesį tarėsi dėl tikslių sutarties panaikinimo sąlygų.


2015-04-26 17:04

B. Obama žurnalistus juokino savo „vertėju į pykčio kalbą“

6|6

Artėjantys JAV prezidento rinkimai antrąją kadenciją baigiančiam dabartiniam šalies lyderiui Barackui Obamai tapo puikiu įkvėpimo šaltiniu įvairiems pokštams, kuriuos jis žarstė per tradicinę Baltųjų rūmų spaudos atstovų vakarienę. Be to, susirinkusiuosius nustebino ir originalus B.Obamos sprendimas šalia savęs pasistatyti „vertėją į pykčio kalbą“, rašo AP.


2015-04-26 15:45

Panika Nepale: ligoninės perpildytos, miestai atkirsti

5|24|

Tarptautinės pagalbos organizacijos ir pasaulio šalių vyriausybės sekmadienį suintensyvino pastangas į žemės drebėjimo sukrėstą Nepalą atsiųsti gelbėtojų ir būtiniausių pagalbos reikmenų, bet nutrauktos ryšių linijos ir žemių nuošliaužos šioje Himalajų šalyje gerokai apsunkino desperatiškas pagalbos pastangas.


2015-04-26 14:35

Rusų programišiai skaitė Baracko Obamos elektroninius laiškus

15

Rusų programišiai praėjusiais metais buvo įsilaužę į neįslaptintą Baltųjų rūmų kompiuterių sistemą ir skaitė Jungtinių Valstijų prezidento Baracko Obamos gautus ir išsiųstus elektroninius laiškus, šeštadienį pranešė laikraštis „The New York Times“.


2015-04-26 14:06

Nepalo košmaras: dar vienas požeminis smūgis, daugėja aukų

26|33|

Du galingi žemės drebėjimai sudrebino Nepalą, nusinešdami mažiausiai 2 tūkst. ir 300 žmonių gyvybę keturiose šalyse, sulygindami su žemėmis namus bei šimtametes šventyklas ir sukeldami lavinų griūtis Everesto kalno pašlaitėse. Tai didžiausias per aštuoniasdešimt metų drebėjimas, sukrėtęs šią skurdžią Pietų Azijos šalį, o aukų skaičius vis dar auga.


2015-04-26 11:32

Kazachstane vyksta prezidento rinkimai

6|6

Daug energijos išteklių turinčiame Kazachstane sekmadienį vyksta prezidento rinkimai, per kuriuos beveik neabejotinai bus perrinktas dabartinis 74 metų šalies autoritariškas lyderis Nursultanas Nazarbajevas.


2015-04-26 11:16

Kinai į laidotuves renkasi pažiūrėti striptizo

2

Kinijoje tikima, kad jei gyvenimo keliu ėjai dorai ir garbingai, per laidotuves išlydėti tavęs iš šio pasaulio susirinks minios žmonių. Kaimo vietovių gyventojai pastebėjo, kad laidotuvėms nusamdžius striptizo šokėjas gedėtojų atsiranda gerokai daugiau, rašo „The Independent“.


2015-04-26 09:42

Išgabenti nuo sniego lavinos nukentėję Evereste alpinistai

1|6|

Sekmadienį sraigtasparniai išgabento ant Everesto kalno sužeistus alpinistus, iš įvykio vietos pranešė AFP reporterių komanda. Vykstant alpinistų, sužeistų per šeštadienį užgriuvusią sniego laviną, kuri nusinešė mažiausiai 18 žmonių gyvybes, gelbėjimo operacijai aukščiausią pasaulio kaną sukrėtė galingas pakartotinis požeminis smūgis.


2015-04-26 08:50

Proteste prieš JAV policiją prasiveržė smurtas

16|15

Tūkstančiai amerikiečių šeštadienį žygiavo Baltimorės miesto gatvėmis protestuodami prieš juodaodžio vyro mirtį, tačiau demonstracijos metu prasiveržė smurtas, kai dalis žmonių pradėjo mėtyti į policijos pareigūnus metalinius daiktus, daužyti automobilius ir parduotuvių vitrinas, praneša „Reuters“.