Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Pasaulis
  • Naujienos pasaulyje

Naujienų portalas, kuriame pateikiamos karščiausios naujienos pasaulyje. Naujienos iš viso pasaulio 24 valandas per parą tik lrytas.lt naujienų portale!

Po kraupaus įvykio – esminis keleivių klausimas

114|5|

Daugiau negu prieš šimtmetį, aviacijos aušroje, lėktuvai buvo pati nesaugiausia transporto priemonė, tarsi žaidimas su mirtimi. Dabar viskas yra atvirkščiai – keliauti lėktuvais saugiau nei automobiliu. Tad kodėl vis klausiama: ar saugu skristi? Nenuostabu, kad panašių klausimų padaugėja po kraupių lėktuvų katastrofų. Tokių kaip šią savaitę Europą sukrėtusi bendrovės „Germanwings“ lėktuvo „Airbus A320“ nelaimė Prancūzijos Alpėse, nusinešusi pusantro šimto žmonių gyvybę. Tai turėjo būti niekuo neišsiskiriantis reisas, kokių per dieną Europos erdvėje būna apie 33 tūkstančius. Kelionė pigių skrydžių bendrovės orlaiviu iš Barselonos į Diuseldorfą – regis, nieko ypatinga.

Popiežius Verbų sekmadienį pagerbė šiandienos kankinius

1|20| 

Popiežius Pranciškus dalyvavimu Verbų sekmadienio procesijoje Šv.Petro aikštėje pradėjo Didžiosios savaitės, kurios kulminacija bus Viešpaties prisikėlimo iškilmė Velykos, renginius. Pranciškus, kuris anksčiau šį mėnesį pradėjo trečius savo popiežiavimo metus, vadovavo spalvingai procesijai, kuria paminima diena, kai, kaip sakoma Biblijoje, Jeruzalės žmonės sveikino Jėzų, atvykstantį kelios dienos prieš savo nukryžiavimą.

Ukraina bijo: I.Kolomoiskio ir Kijevo kova stabdys permainas?

129|2

Praėjus daugiau nei metams po Maidano įvykių Kijeve vėl pasirodė automatais ginkluoti vyrai. Šį kartą užimtos dvi valstybinės energetikos įmonės. Taip įtakingiausias Ukrainos oligarchas Ihoris Kolomoiskis perėjo į atvirą karą su valdžia, kurią neseniai rėmė. Grėsmė valstybei. Feodalų sukilimas. Lemiamas mūšis, kuriame laimės arba oligarchai, arba demokratinė pertvarka. Taip drastiškus ir tuo pat metu tragikomiškus įvykius Kijeve apibūdina šios šalies politikos analitikai. Kol kas pergalę išplėšė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka.

Paviešinti paskutiniai „Germanwings“ kapitono žodžiai

66|4| 

Keleivinio lėktuvo, kuris, kaip mano tyrėjai, tyčia buvo sudaužytas Prancūzijos Alpėse, kapitonas antrajam pilotui šaukė „atidaryti prakeiktas duris“, kai desperatiškai bandė grįžti į užrakintą pilotų kabiną, sekmadienį rašo vokiečių laikraštis „Bild“.

Piloto A. Lubitzo mergina: „Jis žadėjo apie save priminti“

153| 

Prancūzijos Alpėse sudužusio „Germanwings“ lėktuvo pilotas Andreas Lubitzas planavo įspūdingą žingsnį, kuris visus priverstų jį atsiminti, teigė jo buvusi mergina. Vokietį, kuris antradienį savavališkai užsidarė piloto kabinoje ir sudaužė „Airbus A320“ lėktuvą, kuriuo, be jo, skrido dar 149 žmonės, ji apibūdino kaip „tamsų“ ir mokantį dangstyti savo paslaptis.

Už pluoštą eurų – miegas imperatoriaus lovoje

2|2

Norite prabangiai praleisti atostogas, tačiau nežinote kur? Nuo šiol turėsite tikrai karališką pasirinkimą – galėsite apsistoti ištaiginguose Šėnbruno rūmuose Austrijos sostinėje Vienoje. Tokia prabanga rūmų svečiams atsieis nuo 1400 eurų už naktį.

Arabų Lyga planuoja bendras karines pajėgas

5

Karas Jemene išgąsdino Arabų Lygą. Organizacija kurs bendras karines pajėgas, savo viršūnių susitikime Egipto Šarm al Šeicho kurorte nusprendė vyriausybių vadovai. Baigiamojo pareiškimo projekte sakoma, kad bendrų ginkluotųjų pajėgų tikslas yra pasipriešinti didėjančiai saugumo grėsmei regione, praneša agentūra AFP.

Naujienų srautas
2015-03-29 17:41

Netikėta žinia: A.Lubitzo buvusi mergina laukiasi jo vaiko

168|7| 

Pranešama, kad lėktuvą su 150 žmonių į kalno šlaitą Prancūzijos Alpėse nukreipęs „Germanwings“ pilotas Andreas Lubitzas dar neseniai planavo pasipiršti savo ilgametei merginai. Bet ji, pirmąkart įvardyta kaip mokytoja Kathrin Goldbach, pati nutraukė santykius – stebėdama sunkiai paaiškinamą ir neprognozuojamą A.Lubitzo elgesį, moteris pradėjo baimintis dėl savo saugumo, skelbia „Daily Mail“.


2015-03-29 16:58

Diplomatai: pasiektas preliminarus susitarimas su Iranu

1|8

Derybose dėl prieštaringai vertinamos Irano branduolinės programos pasiektas preliminarus susitarimais pagrindiniais klausimais. Tai pranešė Vakarų diplomatai Šveicarijos Lozanos mieste, kur vyksta pokalbiai, informuoja agentūra AFP.


2015-03-29 14:34

Tūkstančių tikinčiųjų rankose Vatikane – alyvmedžio šakeles

1|20

). Popiežius Pranciškus dalyvavimu Verbų sekmadienio procesijoje Šv.Petro aikštėje pradėjo Didžiosios savaitės, kurios kulminacija bus Viešpaties prisikėlimo iškilmė Velykos, renginius.


2015-03-29 11:39

Nuo tako nuvažiavus „Air Canada“ lėktuvui sužeisti 25 žmonės

4|3

Naujojoje Škotijoje esančio Halifakso Stanfieldo tarptautiniame oro uoste anksti sekmadienį nuo tūpimo tako nuvažiavus „Air Canada“ lėktuvui, buvo nesunkiai sužeisti mažiausiai 25 žmonės, jie buvo nugabenti į ligoninę, pranešė pareigūnai.


2015-03-29 10:24

Smūgiai iš oro paralyžiavo Jemeno sostinės oro uostą

2

Arabų koalicijos karo lėktuvai, besitaikantys į Irano remiamus sukilėlius, smogė tūpimo ir kilimo takui Jemeno sostinės Sanos tarptautiniame oro uoste, taip išvesdami jį iš rikiuotės, sekmadienį sakė šaltinis aviacijos sluoksniuose.


2015-03-29 10:23

Uzbekistanas balsuoja rinkimuose, kuriuos vėl laimės I.Karimovas

3

Buvusiame sovietiniame Uzbekistane sekmadienį prasidėjo balsavimas rinkimuose, per kuriuos beveik neabejotinai bus perrinktas dabartinis šalį tvirta ranka valdantis 77 metų prezidentas Islamas Karimovas.


2015-03-29 09:10

Lėktuvo katastrofa paliks ir psichologinių randų

35|4

Šią savaitę ir taip ramiame Halterno mieste (Vokietija) įsivyravo nejauki tyla – paskelbtas gedulas. Bendrovės „Germanwings“ lėktuvu, kuris antradienį nukrito Alpėse, skrido ir 16 moksleivių bei dvi mokytojos iš šio miesto gimnazijos. Dešimtokai buvo aštuonias dienas išvykę dalyvauti mokyklų mainų programoje Ljinars del Valjeso miestelyje netoli Barselonos. Tai buvo atsakomasis vizitas – pernai gruodį jų mokykloje Halterne lankėsi grupė ispanų moksleivių. Ispanų kalbos besimokantiems paaugliams kelionė į Ispaniją visada būdavo ypatinga. Šiais metais į ją užsiregistravo 40 moksleivių, jiems teko traukti burtus. Laimingus bilietus ištraukė 14 mergaičių ir 2 berniukai. Tuo metu dar niekas nežinojo, kad jų laimė bus tokia trumpa, o skrydis – lemtingas.


2015-03-29 08:47

Specialiųjų pajėgų daliniai: normalus žmogus to neištvertų

44|15

Specialiųjų pajėgų dalinius turi sausumos kariuomenė, karinės oro pajėgos, karinis jūrų laivynas, taip pat ir vidaus kariuomenė bei policija. Susipažinkime su „specnazu“ iš arčiau. Ir ne vien tik Rusijos.


2015-03-29 08:46

Veidų ekspertas šokiruotas: reikėjo tik pažvelgti į piloto veidą

644|5|

Juodosios dėžės iš Alpėse sudužusio „Germanwings“ lėktuvo bylojo, kad antrasis pilotas Andreas Lubitzas orlaivį sąmoningai nukreipė žemyn į uolas. Veidotyros specialistas Armandas Kažerskas tikino, kad šio piloto veidas – tarsi atversta knyga, iš kurios buvo galima perskaityti viską. Koks tai buvo žmogus? Ką sako jo veido bruožai? Ir ką buvo galima nuspėti?


2015-03-28 19:46

Milijonai žmonių prisijungė prie akcijos „Žemės valanda“

6

Įsimintinas Honkongo dangoraižių siluetas, Sidnėjaus operos rūmų burės ir kiti garsūs Azijos bei Australijos statiniai aptemo šeštadienį, prasidėjus pasaulinei „Žemės valandos“ akcijai, kuria siekiama atkreipti dėmesį į pasaulinio klimato pokyčių padarinius.


2015-03-28 18:09

J. Stoltenbergas: NATO reaguoja į Rusijos agresiją

27

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareikalavo Maskvos vykdyti Minsko įsipareigojimus ir taip išspręsti problemas Rytų Ukrainoje, praneša „Ukrinform“.


2015-03-28 17:51

„Islamo valstybė“ stojo į kovą su cezario pjūviais

14

„Islamo valstybė“ susirado naują priešą. Dabar teroristinė grupuotė kovoja su jos kontroliuojamose teritorijose Sirijoje nėščiosioms atliekamais cezario pjūviais. Juos teroristai laiko ydinga Vakarų praktika, kuri atneša nuosmukį į arabų kraštus, rašo „Daily Mail“.


2015-03-28 16:23

Nigerijoje vyksta prezidento rinkimai

5

Nigerijos gyventojai sprendžia, kas bus naujasis šalies prezidentas. Manoma, kad tarp dabartinio vadovo Goodlucko Jonathano ir kito kandidato – Muhammado Buhari užvirs arši kova, praneša BBC. Ekspertų nuomone, šie rinkimai bus vieni įtempčiausių nuo nepriklausomybės atgavimo laikų. Dėl „Boko Haram“ išpuolių rinkimai buvo atidėti šešioms savaitėms. Abu politikai žada šalyje užtikrinti taiką ir užkirsti kelią smurtui.


2015-03-28 15:44

Ukrainą kankina nesibaigiantys „Grad“ raketų antpuoliai

31| 

Ukrainos vyriausybės pajėgos šeštadienį apkaltino prorusiškus separatistus, kad šie praėjusią naktį naudoję salvines raketų ugnies sistemas „Grad“ konflikto krečiamame šalies rytiniame regione ir taip pažeidę praėjusį mėnesį pasirašytą paliaubų sutartį. Kariuomenės atstovas Andrijus Lysenka sakė žurnalistams, kad separatistai šaudė iš sunkiųjų ginklų Novotoškivkos kaimo kryptimi iš savo tvirtovės Luhansko.


2015-03-28 15:22

Sukčius elektroniniu laišku pats save paleido iš kalėjimo

Pietų Londono teismas teisia pagarsėjusį finansinį sukčių Neilą Moore'ą, kuris genialiai įtikino kalėjimo vadovybę jį paleisti, atsiųsdamas jai elektroninį laišką. Vondsverto kalėjimo sėdėjęs nuteistasis nelegaliai gautu mobiliuoju telefonu sukūrė elektroninio pašto paskyrą.


2015-03-28 15:13

Iš B.Nemcovo nužudymo vietos pašalintos gėlės ir žvakės

20| 

Nenustatyti asmenys civiliniais rūbais naktį iš Boriso Nemcovo nužudymo vietos Maskvos centre likvidavo improvizuotą memorialą nužudytam opozicijos veikėjui, pranešė radijo stotis „Echo Moskvy“. Pasak jos, visas gėles, nuotraukas ir žvakes jie išsinešė.


2015-03-28 13:17

Draugės nužudymu kaltintos amerikietės byloje padėtas taškas

Italijos aukščiausios instancijos teismas penktadienį panaikino apkaltinamąją nutartį, paskelbtą amerikietei Amandai Knox dėl jos kambario draugės britės nužudymo 2007 metais. Teismas ją visiškai išteisino, paskelbęs netikėtą sprendimą, kuris vainikavo beveik dešimtmetį trukusią bylinėjimosi dramą.


2015-03-28 13:02

Ar gali į komandas nereaguojančios katės kariauti?

10|3

Kačių charakteris nenuspėjamas: kartais jos švelnios, kartais įžūlios, bet visuomet daro tai, ką nori. Antraip nei šunys, jos nedresuojamos tarnybai. Tad kokį svarbų vaidmenį jos gali vaidinti kare Ukrainoje? Neseniai internete pasirodė naujiena apie daugiau nei 93 mln. dolerių (84,6 mln. eurų) kainavusį Pentagono projektą, kurio metu katės dresuotos dirbti karinėse šnipinėjimo operacijose.


2015-03-28 12:56

Egiptas paragino arabus vienyti jėgas prieš Jemeno sukilėlius

7

Egipto prezidentas šeštadienį paragino įkurti bendras arabų šalių karines pajėgas, kai Saudo Arabijos vadovaujama koalicija pradėjo aviacijos kampaniją prieš šiitus sukilėlius Jemene. Prezidentas Abdel Fattahas al Sissi šį pasiūlymą pateikė sakydamas kalbą arabų valstybių viršūnių susitikime Raudonosios jūros kurorte Šarm aš Šeiche.


2015-03-28 09:41

ES turi apsispręsti dėl įgulos narių skaičiaus pilotų kabinoje

5

Penktadienį Europos Sąjunga pranešė, kad po pastarųjų įvykių bus svarstoma, ar pilotų kabinoje visada turės būti du įgulos nariai, praneša „EUbusiness“. Briuselis planuoja pakeisti esamas taisykles po to, kai Andreas Lubitzas, antrasis pilotas, užsidarė kabinoje ir tyčia sukėlė katastrofą, nusinešusią 150 žmonių gyvybę.