Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Gyvenimo būdas
  • Straipsniai apie gyvenimo būdą

Gyvenimo būdas - šeima, santykiai, stiliaus idėjos, psichologo patarimai. Straispniai apie žmonių gyvenimo būdą naujienų portale lrytas.lt.

Aukščio bijantis pasvalietis valdo bepiločius orlaivius

1|4

Pasvaliečio pomėgis Dakaro raliui ir bepiločiams orlaiviams nuvedė jį iki Pietų Amerikos, kur visas varžybas jis galėjo stebėti iš arti. Tiesa, daugiausia tik per fotoobjektyvą, tačiau automobilių variklių gausmas ausyse vis dar primena, kad visa tai buvo ne sapnas.

Kupiškėnai nori gyventi – mokosi, kaip atpažinti savižudžius

7|2| 

Priešais policijos pareigūną sėdėjo moteris, kuri ketino nusižudyti. Ji nežalojo savęs, bet užuominomis kalbėjo, kad nebenori gyventi. „Dabar negaliu išeiti“, – pagalvojo pareigūnas. Neseniai mokymuose jis buvo girdėjęs, kad palikti vienus tokios būklės žmones labai rizikinga. Žvilgtelėjo į laikrodį. Iki jo darbo pabaigos buvo likusios dvi valandos. Jis pasiryžo išbūti šalia jį iškvietusios Kupiškio rajono gyventojos iki ryto, o tada spręsti, ką toliau daryti.

Lietuvė Anglijoje: „Čia negali neskųsti, kitaip tave suvalgys“

37

Iš marijampolietės Ingridos vaikai Anglijoje buvo atimti trečią dieną po to, kai juos atsivežė. Ją taip pat tardė dėl nesąžiningai užpildyto klausimyno gauti pašalpą. Moteris „Emigrantams“ sako, kad po šių išbandymų tapo stipresnė – dabar ji nebebijo kovoti už save ir šeimą. Ingridai taip pat nebėra gėda skųsti: „Jei tu neskųsi, tada tave paskųs ir suvalgys.“

Joanos Bartaškienės vyrui su ramesne moterimi būtų nuobodu

106|5

Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė Joana Bartaškienė (65 m.) garsėja kaip vietoje nenustygstanti ir net pašėlusi moteris. Dažnam kyla klausimas, koks vyras gali gyventi po vienu stogu su tokiu energijos užtaisu? Kaunietės sutuoktinis inžinierius Albinas Bartaška (74 m.) tikino, kad Joana – jo svajonių moteris, o su ramia ir rambia gyvenimo palydove jam būtų nuobodu gyventi. Tylia vaga tekantis pensininkų gyvenimas – ne jiems. Pora keliasi anksti ir papusryčiavę vienas skuba į darbą, kita užsiima mėgstama veikla, rašo „Lietuvos ryto“ šeštadienio priedas „Gyvenimo būdas“.

Ką turi žinoti besilaukiančios moterys

10

Valstybinė ligonių kasa priminė, kad vaikelio besilaukiantys tėvai turi rūpintis vaiko sveikata dar iki jo gimimo – lankytis reguliariai pas gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus. Jei nėščia moteris yra drausta privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), už paslaugas gydymo įstaigoje jai mokėti nereikia, nes už tai sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Žmonos liga gali būti rimta priežastis pradėti skyrybas

7

Kada santuoka gali iširti? Šį klausimą nagrinėjantys mokslininkai rado atsakymą. Pripažinta, kad didesnis pavojus skyryboms yra tada, jei žmona rimtai suserga. Tai rodo paskelbti JAV atlikto tyrimo duomenys.

Palmira įsitikinusi, kad atėjo puikus laikas susivokti savyje

1

Nurimstame – apima nušvitimas, viskas tampa aišku. Puikus laikas susivokti savyje, tad taikomės (su savimi ir pasauliu). Dingsta įtampa, nerimas, kaip ir raukšlės tarpuakyje... Šiandien bus svarbu nepykti (bent jau dėl to, kad mėnesiui jūsų veido išraiška liktų džiugi, maloni), blogai bus ką nors barti. Patartina užsiimti kasdieniais, įprastais darbais, ieškoti klaidų, jas taisyti.

Naujienų srautas
2015-03-05 23:14

8 analinio sekso taisyklės – nepamirškite jų!

138

Analinis seksas – puikus būdas paįvairinti seksualinį gyvenimą. Kai kuriems ši tema yra tabu, tačiau toli gražu ne visiems. Yra porų, kurios praktikuoja analinį seksą ir nesupranta, kodėl turėtų atsisakyti šio malonumo. Neverta pamiršti ir tų, kurie nori išbandyti, bet vis nesiryžta. Tokiems žmonėms ypatingai reikėtų perskaityti šį straipsnį ir susipažinti su pagrindinėmis analinio sekso taisyklėmis. Tačiau, jeigu jūs jau praktikuojate šią sekso rūšį ir tuo džiaugiatės, pasitikrinkite, ar tinkamai rūpinatės higiena bei sveikata.


2015-03-05 18:17

Rytų horoskopas kitai savaitei – Jaučius nudžiugins didesnė alga

4|2

Kas turi vengti skubių sprendimų, o kam svarbu nepražiopsoti galimybės pakilti vienu karjeros laipteliu? Ką Rytų horoskopas pranašauja kitai savaitei? Šie klausimai svarbūs tiems žmonėms, kurie neištvertų nė dienos be astrologinės prognozės.


2015-03-05 16:08

Moteriška erekcija: kaip ją pasiekti

11

Kaip žinia, vyrai myli akimis. Stipriosios lyties atstovas puikiai gali nurengti patinkančią moterį žvilgsniu. Ir nereikia dėl to priekaištauti, taip jau sutvertos vyro smegenis. Moterims viskas kitaip – jas suvilioti galima gražiu balsu, komplimentais, dėmesiu. Ne iš piršto laužtas posakis apie tai, kad moterys myli ausimis, tokia jau ta moters fiziologija.


2015-03-05 16:08

Kodėl laimingai ištekėjusi moteris nuėjo į „kairę“?

109

Monika visada džiaugėsi gražia savo šeima – supratingu vyru, dviem vaikais, nors kol sūnus ir dukra buvo maži, ji dėl jų buvo atsisakiusi darbo, nes atžalos dažnai sirgdavo. Motina su vienu ar kitu vaiku savaitėmis neišeidavo iš ligoninių, nes jie nuo kūdikystės turėjo įvairiausių sveikatos problemų. Tačiau pradėję lankyti mokyklą, sūnus ir dukra „išaugo“ iš ligų, dėl to ir Monikai palengvėjo – ji galėjo siekti karjeros.


2015-03-05 09:39

Palmira įspėja: laukia sudėtinga Mėnulio pilnaties diena

8

Stigs atidos, susikaupimo, blaivios nuovokos, kritiškumo, atsargumo. Stenkitės būti kantrūs, santūrūs, venkite smulkmeniškumo, saugokite sveikatą – galite sunegaluoti dėl įtampos, per didelio darbų krūvio, nesveikos mitybos. Nesiimkite sudėtingų darbų, atsakingos veiklos – šiandienos klaidos anksčiau ar vėliau paaiškės ir pakenks jūsų profesinei reputacijai, karjerai. Saugokitės bet kokių avantiūrų ir finansų srityje – galite būti įtraukti į pavojingą, nuostolingą veiklą, kuri ilgam išsekins ir sukompromituos.


2015-03-05 00:01

Palmiros horoskopas ketvirtadieniui, kovo 5 d.

2

Sudėtinga Mėnulio pilnaties diena. Stigs atidos, susikaupimo, blaivios nuovokos, kritiškumo, atsargumo. Stenkitės būti kantrūs, santūrūs, venkite smulkmeniškumo, saugokite sveikatą – galite sunegaluoti dėl įtampos, per didelio darbų krūvio, nesveikos mitybos.


2015-03-04 17:41

Gyvenimo kryžkelėje jogos instruktorė pasirinko rankines

9|9

Jei ne vėlyvos motinystės suteiktas jėgų atplūdis, netoli Anykščių, Latavos kaime gyvenanti Nijolė Davainienė (55 m.) galbūt niekada nesiūtų rankinių. Originalių odos rankinių kūrėja tikino, kad rankinė – pagrindinis moters aksesuaras. Būdama 46 metų, kai vyresni vaikai jau savarankiškai gyveno, ji su vyru susilaukė jaunėlio sūnaus Beno, kuris dabar yra didžiausias pagalbininkas.


2015-03-04 17:40

Atsakyta į amžiną klausimą apie „normalų“ penio dydį

38| 

Kokio dydžio yra „normalus“ penis? Britų mokslininkai rado atsakymą į šį amžiną klausimą: 13,12 cm ilgio ir 11, 66 cm apimties erekcijos būsenoje ir 9,16 cm ilgio bei 9,31 cm apimties ramybės būsenoje. Tai rodo neseniai paskelbti atitinkamo tyrimo rezultatai.


2015-03-04 15:29

Londone gyvenanti Daiva – atvirai apie santuoką su alžyriečiu

130|2

„Daug kas klausia, koks gi tas mano gyvenimas su musulmonu. Tik pabendravę žmonės pamato, kad aš iš tikrųjų esu, kokia esu, – nei linkusi labiau į kurią religiją, nei šiaip esanti kažkuo kitokia“, – sako už alžyriečio ištekėjusi lietuvė Daiva Doukhane. Londone gyvenanti moteris atvirai pasidalijo stereotipus laužančia patirtimi bei atskleidė, ką iš tiesų reiškia gyventi su užsieniečiu ir kitatikiu.


2015-03-04 12:51

Motinystės avantiūra – gimdymas užsienyje

8

Laukiatės kūdikio ir trokštate, kad jis pasaulį išvystų kuo geresnėmis sąlygomis ir iš anksto jam linkite gražaus gyvenimo. Ar tai įmanoma padaryti? Portalas „elle.ru“ moterims siūlo gimdymą planuoti užsienio klinikose. Štai ką papasakojo Maskvoje gyvenanti dviejų vaikų motina Jelena (34 m.), jauniausiojo sūnaus susilaukusi Jungtinėse Amerikos Valstijose:


2015-03-04 11:27

Kaip ištekėti, kai perkopėte trisdešimtmetį?

50

Šiame pasaulyje viskas greitai keičiasi – požiūris ne išimtis. Anksčiau moteris, kuriai sukako 30 metų ir vis dar nebuvo ištekėjusi, ją jau vadindavo senmerge. Tokia moteris save vadindavo taip pat, juk jau pasibaigė galimybės ištekėti. Tačiau šiandien silpnosios lyties atstovės neretai sąmoningai atidėlioja šeimos kūrimą. Visas dėmesys yra skiriamas darbui, karjerai. To pasekmė – nulis jėgų, noro, laiko bei sveikatos asmeniniam gyvenimui. Pasikeitė ir aplinkinių požiūris į neištekėjusias moteris, kurioms jau per 30 metų.


2015-03-04 09:19

Varpos defektai: kaip įmanoma patobulinti vyro pasididžiavimą?

24|2| 

Varpa iškrypsta, sulinksta, užsiriečia aukštyn 90 laipsnių kampu, praranda tiesumą, gali pasidaryti kaip kablys. Patekę pas gydytoją tokie vyrai dažnai sielojasi, nerasdami atsakymo į vienintelį klausimą – už ką man tokia bausmė. 1743 m. Prancūzijos karaliaus Liudviko XV rūmų gydytojas François Gigot de Lapeyronie (1678–1747) pirmą kartą aprašė vyrų ligą, kuri labai subjauroja varpą. Šiam prancūzų gydytojui yra net pastatytas paminklas.


2015-03-04 06:24

Palmira nustebino: gali nutikti, ko tik norite

16

Trečiadienis, kovo 4-oji, – netikėtumų diena tvarkant reikalus ir bendraujant su mylimu žmogumi, kai sužinote įdomių dalykų, sutinkate nepaprastus žmones, pajuntate nelauktus jausmus. Gali nutikti kas tik nori. Ko gero, tam nebūsite pasiruošę, tačiau atsiras galimybių viską sutvarkyti pakankami gerai ir greitai, nors ir neįprastu būdu.


2015-03-04 00:01

Palmiros horoskopas trečiadieniui, kovo 4 d.

Netikėtumų diena tvarkant reikalus ir bendraujant su mylimu žmogumi, kai sužinosite įdomių dalykų, sutiksite nepaprastų žmonių, aplankys netikėti jausmai. Gali nutikti įvairių dalykų. Ko gero, tam nebūsite pasiruošę, tačiau atsiras galimybių viską sutvarkyti gana gerai ir greitai, nors ir neįprastu būdu.


2015-03-03 15:03

Kodėl A.Užkalniui parūpo popierinių knygų likimas?

20|2

Baigdamas senų daiktų seriją, galvojau, kas labiausiai tiktų paskutiniam šios serijos straipsniui. Kažkada rašiau, kad popierinis laikraštis niekur neišeis, nes jis susijęs su įpročiais ir potyriais, kurių nenoriai atsisakysime, nes nėra tokios priežasties. Mums patinka versti, glostyti ir lankstyti popierių prie pusryčių, pasitiesus ant stalo. Mūsų akys popieriumi laksto kitaip negu išmaniojo telefono arba planšetinio kompiuterio ekranu. Tai gali būti išskirtinis produktas, tai gali būti ne visiems, bet niekada netaps pasiūlymu, kuris nebeturi jokių adresatų, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Gyvenimo būdas“.


2015-03-03 12:18

Astrologės S.Liepienės prognozės kovo 3–9 dienoms

4|2

Avinas (03 21–04 19) Savaitė bus panaši į judriąją valandėlę. Su žaidimais, netikėtomis gyvenimo estafetėmis ir santykių aiškinimusi. Vieniems pavyks tai padaryti gražiai, įdomiai ar net smagiai, kiti įsivels į konfliktus, ekstremalias situacijas ir sunkiai galės jas suvaldyti. Kad ir kaip klostytųsi ši savaitė, ji – viena įspūdingiausių per šiuos metus, nes šiomis dienomis vis tiek kas nors įvyks ir jos tikrai nebus nuobodžios.


2015-03-03 09:34

Pedagogei prisistatyti staliumi iš pradžių buvo nesmagu

13|5

Smulkutei buvusiai pedagogei paklūsta pjūklas, kirvis, oblius ir kiti staliaus įrankiai. Ji su užsidegimu dirbina langus, šulinius, drožia žaislus, nes nuo pat vaikystės į šonus lekiančios skiedros jai buvo romantiškiausias vaizdas.


2015-03-03 09:26

Kodėl kviečiant į pasimatymą verta pamiršti žodį „pasimatymas“?

13

Pakviesti moterį į pasimatymą tikrai nėra raketų mokslas. Jei merginai labai patinki, kaip bekviestum, greičiausiai, kad ji sutiks. Tačiau, jei moteris neina dėl tavęs iš proto, paklausdamas „ar norėtum su manimi išgerti kavos“, teigiamo atsakymo gali nesulaukti. Kviečiant į pasimatymą, pirmiausia vertėtų pamiršti žodį „pasimatymas“. Venk šio formalumo.


2015-03-03 09:15

Erotinių romanų rašytojai aistrą kursto jaunesni meilužiai

40

„Nuostabiausius atradimus seksualiniame gyvenime patyriau tik po 40-mečio. Būtina meilės žaidimų sąlyga – gerokai jaunesnis partneris“, – atviravo austrų kilmės erotinių romanų rašytoja Susanna Kubelka (72 m.). Paryžiuje daug laiko gyvenanti moteris daugiau kaip trisdešimt metų aprašinėja savo erotinę patirtį ir bando paneigti visuomenėje įsisenėjusią nuomonę, kad visavertį gyvenimą gyvena tik jaunos moterys.


2015-03-03 09:14

Dvarininkas M.Šventoraitis su žmona rytą pradeda svarbiu ritualu

33|5

Babtyno-Žemaitkiemio dvaro savininkas Mindaugas Šventoraitis (55 m.) dieną pradeda saulės pasveikinimu ir atlieka tam tikrus kvėpavimo pratimus. Ši Tibeto vienuolių mankšta šių laikų dvarininkui tapo ritualu, pagerinančiu savijautą ir suteikiančiu daugiau energijos. Apie tai rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Gyvenimo būdas“.