Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Gyvenimo būdas
  • Straipsniai apie gyvenimo būdą

Gyvenimo būdas - šeima, santykiai, stiliaus idėjos, psichologo patarimai. Straispniai apie žmonių gyvenimo būdą naujienų portale lrytas.lt.

L. Adomaitis: drambliai, dinozaurai ir 2557 metai! Premjera

1

Šiame Lino Adomaičio vaizdo dienoraštyje svetainės lrytas.lt skaitytojai kviečiami pasinerti į unikalų filmą, kuriame atlikėjas supažindins su dinozaurais ir ypatingomis vietovėmis. Jose archeologai ir šiomis dienomis randa labai daug slėpinių, kuriems milijonai metų.

Kaune išskirtinę bendruomenę sutelkė netikėta vyro liga

29|3

Kauniečių pora paneigė posakį, kad kaimyno negali pasirinkti. Įsigiję sklypą jie pasistengė, kad aplink įsikurtų draugai. Bendruomenės nariai savo kvartalą vadina valstybe ir turi savus įstatymus bei yra pasiryžę tapti kaulų čiulpų donorais. Vasarą įvairiuose Kauno miesto rajonuose vyksta gražiausių sodybų rinkimai. Šilainių seniūnijai priklausančiuose Romainiuose jie jau įvyko. Geriausiai tvarkoma sodyba pripažinta Kristinos ir Giedriaus Paužų valda. Romainių bendruomenės nariai ne tik lygiuojasi į pavyzdingus kaimynus, bet ir žino, kur kreiptis, jei išgirsta diagnozę „vėžys“.

Grafikė J. Rekevičiūtė surado raktą į vyro širdį

11

„Aš esu už grožį. Siūlau moterims vengti paprastumo, kuris man dažnai asocijuojasi su prastumu“, – kalbėjo 45 metų grafikė Jūratė Rekevičiūtė (nuotr.), šiemet pristačiusi kūrybos parodą „Graži suknelė“. Ekstravagantiškai menininkei drabužiai yra daugiau nei priemonė kūnui apsaugoti. Moteriškumo puoselėtoja yra įsitikinusi, jog graži suknelė bet kurią moterį gali paversti princese.

Nauja grėsmė: patyčios tarp vaikų keliasi į socialinius tinklus

1

Net 76 procentai 9-16 metų Lietuvos vaikų turi savo asmeninį profilį socialinių tinklų svetainėse. Šis skaičius kur kas didesnis už Europos vidurkį – profilius turi 59 procentai vaikų (tarptautinio tyrimo „EU Kids Online“ 2012 m. duomenys). Apklausų rezultatai rodo, jog mūsų šalies vaikams stinga žinių apie internete tykančius pavojus, todėl jie, nieko nenutuokdami, atskleidžia savo asmeninę informaciją. Daugiau nei trečdalis apklaustųjų teigia, kad savo profilyje skelbia tokius duomenis, kaip telefono numeris ar namų adresas, o 26 procentai prisipažįsta, kad visa jų skelbiama informacija yra prieinama viešai. Tai sudaro sąlygas piktavaliams laisvai disponuoti į socialinius tinklus įkeltomis nuotraukomis ar kita informacija bei ją panaudoti patyčioms.

Moterų teisių gynėjos: plaukų šalinimas - vergavimas vyrams

121|6

Pasaulyje vis daugiau moterų buriasi į judėjimus, kurie sako „ne“ plaukų skustuvams. Už natūralumą pasisakančios moterys fotografuoja savo apžėlusias kojas ir publikuoja šias nuotraukas internete. Plaukuotas pažastis ir kojas mielai demonstruoja ir ryškiausios pasaulio muzikos bei kino žvaigždės. Bet Lietuvoje apie „antidepiliacinį“ judėjimą dar negirdėti. Kaip rašoma "Gyvenimo būde" lietuvės labiau susirūpinusios moteriškumo išsaugojimu ir skatina viena kitą segėti sijonus, o ne mūvėti kelnes.

Medikai: 80 procentų sergančiųjų hepatitu to nežino

4

Liepos 28-tąją minima Pasaulinė hepatito diena. Pasaulyje maždaug vienas iš dvylikos žmonių (apie 500 milijonų) serga lėtiniu hepatitu B arba C. Nors Lietuvoje oficialiai registruotų susirgimų įvairiomis hepatito formomis skaičius mažėja, tačiau specialistai įspėja, kad tikrasis susirgimų skaičius gali būti kelis kartus didesnis.

Po karo košmarų Donecke atsipučia pas buvusį vyrą Utenoje

218|12

„Su dukterimi viliamės – kai po vasaros atostogų grįšime namo, gal ir ten jau bus taika“, – su viltimi kalbėjo gydytoja Lana M. iš Donecko, jau porą savaičių viešinti Utenoje. 44 metų Lana M. (pavardės ji nenorėjo skelbti dėl saugumo. – Red.) su keturiolikmete dukterimi Marija apsistojo Utenoje pas savo buvusį vyrą lietuvį ir jo tėvus.

Naujienų srautas
2014-07-28 12:34

Jurgiui Polujanskui šokas – dukrą išvežė į pasaulio kraštą

321|5

Tėvas – Lietuvoje, motina su mažamete dukterimi – Kambodžoje. Juos skiria ne tik tūkstančiai kilometrų, bet ir griežtas motinos „ne“. Kai tėvas atvyko į tolimą šalį pasimatyti su dukterimi ir pabendrauti, motina užtrenkė jam duris. Kodėl? Kambodžietės televizijos projekto „Lietuvos dainų dešimtukas“ dalyvės 34 metų Yalin Mey ir jos bendraamžio lietuvio verslininko Jurgio Polujansko santuoka iširo prieš ketverius metus, o gyventi atskirai jie ėmė prieš šešerius. Bet juodu iki šiol neišsprendžia ginčo dėl dukters, rašo „Lietuvos rytas“.


2014-07-28 12:32

Palmira įspėja: ši diena apgaulinga, būkit atsargūs su pinigais

23

Apgaulingas metas, kai neaišku, ko norisi, arba norisi daugiau, nei galima, nei realu turėti, patirti. Tad ko nors užsimanę neskubėkite tenkinti savo įgeidžio, viską gerai apgalvokite. Tai svarbu tiek tvarkant piniginius, turto reikalus, tiek asmeniškai bendraujant.


2014-07-28 10:40

Graikiškos atostogos ant čiužinio su uodais ir ausų kištukais

17|10

Kiekvienais metais penkis-šešis mėnesius gyvenu Graikijoje, Leukadės saloje, ir jaučiuosi panašiai, kaip vietos gyventojai, kuriems irgi reikia bent trumpų atostogų. Tad kaip paprasti, ne itin turtingi graikai, išsiruošėme į poros savaičių kelionę po jų gimtąją šalį.


2014-07-27 17:16

Kodėl L. Kleiza ir G. Armani moteris vertina vienodai?

20|4

Garsusis italų dizaineris dovanų sau išsirinko lietuvių krepšininką. Taip dabar juokaujama Milane. Mat 80-metį švenčiantis stiliaus ir elegancijos diktatorius Giorgio Armani atsisakė prabangių jubiliejinių puotų, tačiau nepagailėjo pinigų, kad jam priklausantis krepšinio klubas „Emporio Armani“ įsigytų aukštaūgį iš Lietuvos Liną Kleizą (29 m.).


2014-07-27 17:02

Naują vilniečio A. Oželio užeigą papuošė portretas su ožio galva

16|34

Jei ne medžioklė, pasaulis šiandien neturėtų vieno šventojo. O dabar – ir restorano Vilniuje „St.Hubertus“. Nors yra nemažai žmonių, nusiteikusių prieš medžioklę, sostinė švenčia – su medžiokle susijusią stilingą užeigą neseniai atidarė jau ne vieną restoraną anksčiau įkūręs Arūnas Oželis (51 m.).


2014-07-27 17:02

Aktorė L. Wildd: 36 grožio operacijos, vien krūtų didinimo – 12

135|4

Įspūdingo dydžio krūtinė ir ne mažiau akį traukianti trumputė suknelė. Amerikietei aktorei ir modeliui Lacey Wildd (46 m.) patinka, kai praeiviai į ją atkreipia dėmesį. Ne darbais, o biusto dydžiu ir plastinių operacijų gausa garsėjanti moteris įdėjo daug pastangų, kad jos krūtys būtų kuo didesnės, o liemuo – liaunesnis. „Noriu būti panaši į lėlę Barbę“, - prisipažino amerikietė.


2014-07-27 16:58

Nevaržomos gėjų aistros Kanaruose - su Conchita Wurst priešakyje

225|24

Tūkstančiai jaunų ir vyresnio amžiaus pusnuogių vyrų glaudžiasi vienas prie kito. Vienų lūpos susilieja į aistringą bučinį, kiti laižo prakaitą partneriui nuo krūtinės, treti iš juos apėmusio geismo klūpo. Kas tai? Netradicinė naujokų mokykla? O gal pragaras žemėje? Ne, tai masinio gėjų turizmo citadelė Ispanijai priklausančioje Gran Kanarijos saloje.


2014-07-27 15:22

Indijoje namus suradusiai dzūkei trumpas sijonas – tabu

228|5

Palangoje, vaikų žaidimų aikštelėje, lietuviškai čiauškantis indų tautybės berniukas stebino aplinkinius. „Sūnų Sargamą lietuviškai mokiau nuo mažens. Tai – mudviejų slapta kalba, kai jis ką nors man nori pasakyti, kad nesuprastų tėtis ir seneliai“, – juokėsi už Arghyos Dey (38 m.) iš Indijos ištekėjusi ir šioje Azijos šalyje jau dešimt metų gyvenanti dzūkė iš Merkinės Eglė Janulevičiūtė-Raie Dey (37 m.). Pagal indiškus papročius lietuvė gavo ne tik vyro pavardę, bet ir naują vardą.


2014-07-26 20:11

Šunys dovanojo geras emocijas

5

Ilgą laiką ligoninėje praleidžiantiems vaikams pasveikti gali padėti ir susitikimas su keturkojais. Medikai teigia, kad užsiėmimai su šunimis yra vienas iš pediatrijoje taikomų pagalbos būdų, kurių nauda įrodyta. Kauno klinikų Vaikų onkohematologijos poskyrio pacientai praėjusią savaitę sulaukė netikėtų svečių. Aplankyti vaikų atvyko būrys keturkojų su šeimininkais.


2014-07-26 17:24

Kaip nebūna namų be dūmų, taip nebūna gerų patiekalų be druskos

12|8

Kai tik sužinojau, jog restoranas “Druskos namai” prieš tai buvęs Užupyje užsidaro kuriam laikui ir persikelia į naujas patalpas, labai apsidžiaugiau. Ne dėlto, jog man senajame buvo kažkas blogai, bet dėl to, jog tiek pačiam šefui, tiek visai komandai atsikvėpti nuo darbų – visada į naudą. Ne veltui pavasarį rekomenduojama persodinti gėles: arba tik nauja, arba atšviežinta žemė padės pražįsti naujais žiedais.


2014-07-26 15:45

S. Liepienė: nepamirškit linksmybių, kitaip likimas pakiš koją

14|3

Darbas – dar ne visas gyvenimas. Astrologė Skirma Liepienė taip įspėja po Avino ženklu gimusius žmones, kad nuo šio iki kito šeštadienio jie nepamirštų ir poilsio bei linksmybių. Kitaip likimas pakiš jiems koją. O ką dangaus ženklai pranašauja artimiausias septynias dienas kitiems Zodiako ženklams?


2014-07-26 15:35

Medikai nustebę: žmonės vis dar atlaiko

9|4

Planuoto nuo kaitros sunegalavusių žmonių antplūdžio medikai kol kas šį savaitgalį nesulaukė. Taip teigia sostinės ir uostamiesčio greitosios medicinos pagalbos gydytojai. Šeštadienį pajūryje temperatūra viršijo 31 laipsnį karščio, kitur Lietuvoje termometrų padalos siekia 27-28 laipsnius šilumos, todėl sveikatos sergėtojai manė, kad juos tiesiog būriais užgrius nuo karščio pasiligoję ar maistu apsinuodiję žmonės.


2014-07-26 13:48

Palmira: šeštadienis - nepalanki diena daugeliui Zodiako ženklų

26

Šeštadienį baigiasi Mėnulio mėnuo – tai kritinis laikas, netinkamas pradėti ką nors nauja, švęsti, pirkti vertingų daiktų. Nepalanki diena ir naujoms pažintims, romantiškiems pasimatymams.


2014-07-26 11:34

22 metų alytiškę iš mirties nagų ištraukė unikali operacija

71|5| 

„Jaučiuosi gimusi iš naujo“, - susijaudinusi kalbėjo 22 metų studentė Erika, kurią medikai išgelbėjo nuo mirties. Vilniaus universiteto Santariškių klinikų gydytojams pavyko pirmą kartą Baltijos šalyse persodinti kepenis, kai donoro ir paciento kraujo grupės yra skirtingos. Nuo šiol Erika gegužės 27-ąją švęs savo antrąjį gimtadienį, nes tą dieną buvo atlikta unikali operacija.


2014-07-26 11:33

Toksikologo užrašai: žmonijos istorija – nuodų istorija

16|3

Nuodai lydi žmoniją nuo senų laikų. Kadaise tai buvo populiari priemonė atsikratyti priešų ir konkurentų. Šiais laikais žmonės dažniau nuodijasi patys. Ir ne tik tie, kurie padaugina alkoholio ar narkotikų. Kuo dar žmonija save nuodija XXI amžiuje?


2014-07-26 11:33

Kas sieja krepšininką L. Kleizą ir mados karalių G. Armani?

43|4

Garsusis italų dizaineris dovanų sau išsirinko lietuvių krepšininką. Taip dabar juokaujama Milane. Mat 80-metį švenčiantis stiliaus ir elegancijos diktatorius Giorgio Armani atsisakė prabangių jubiliejinių puotų, tačiau nepagailėjo pinigų, kad jam priklausantis krepšinio klubas „Emporio Armani“ įsigytų aukštaūgį iš Lietuvos Liną Kleizą (29 m.). Mados karalių G.Armani ir krepšininką L.Kleizą skiria pusė amžiaus ir daugiau kaip trisdešimt centimetrų ūgio skirtumas. Tačiau yra dalykų, kurie juos vienija.


2014-07-26 11:31

Kodėl viena gražiausių Turkijos vietų vadinama kiaulių įlankėle?

13|9

Planuojate atostogas saulėtoje Turkijoje? Vietoj to, kad gulėtumėte tame pačiame paplūdimyje šalia viešbučio, išsiruoškite į kruizą po gražiausias šalies įlankas. Ką bepasirinktumėte kruizui – prabangią jachtą ar tradicininį turkišką medinį burinį laivą „gulet“, gražūs vaizdai, karšta saulė ir skaidrus it krikštolas vanduo - garantuoti. Jums beliks visu tuo mėgautis ir ilsėtis.


2014-07-26 07:10

Rytais žadinantis skausmas – artėjančios negalios pranašas

2

Egipto faraonas Ramzis II turėjo atrodyti taip, tarsi nuolat prašytų išmaldos. Gunktelėjęs, pasviręs į priekį, tiesiu juosmeniu. Tokia poza gydytojams išduoda diagnozę – ankilozinis spondilitas. Kad Egipto valdovas sirgo šia liga, mokslininkams išdavė jo palaikai. Faraono stuburas buvo vientisas tarsi lazda. Nebuvo matyti jokių slankstelių. Visi aplink stuburą einantys raiščiai buvo sukaulėję.


2014-07-26 00:01

Palmiros horoskopas savaitgaliui

12

Šeštadienį baigiasi Mėnulio mėnuo – tai kritinis laikas, netinkamas pradėti ką nors nauja, švęsti, pirkti vertingų daiktų. Nepalanki diena ir naujoms pažintims, romantiškiems pasimatymams.


2014-07-25 18:47

Astrologė Palmira įspėja: šiandien jums gali pritrūkti kantrybės

52

Baigiasi Mėnulio mėnuo, tad netiks nieko nauja pradėti, tačiau bus gerai užbaigti darbus, juos apibendrinti, galbūt ką nors koreguoti. Diena bus gana sudėtinga, nes galimi netikėtumai, dėl kurių teks keisti planus ir užsiimti visai ne tuo, kuo norėjote. Aplinkybės gali priversti spręsti painias problemas, o jų šiandien gali nelauktai padaugėti.