Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Gyvenimo būdas
  • Straipsniai apie gyvenimo būdą

Gyvenimo būdas - šeima, santykiai, stiliaus idėjos, psichologo patarimai. Straispniai apie žmonių gyvenimo būdą naujienų portale lrytas.lt.

Ar jūs greitai įsimylite?

1

Kai kurie žmonės įsimyli labai retai, nors apie tai svajoja. Kitiems pakanka tik pažiūrėti į simpatišką žmogų ar netgi gražų daiktą, ir viskas. Kokiai grupei žmonių priklausote jūs? 1. Parduotuvėje pamatėte ilgaaulius batus. Jie jums tinka, bet kainuoja pernelyg brangiai, tiek pinigų neturite. Ar pirksite?

Ar jūsų emocinio intelekto lygis aukštas? Pasitikrinkite!

7| 

Šiais laikais vis daugiau kalbama apie emocinį intelektą. Įrodyta, jog emocijos, mintys bei vidinė savijauta daro didžiulę įtaką ne tik gyvenimo kokybei, bet ir sveikatai. Emocinis intelektas – tai sugebėjimas susitvardyti, kontroliuoti savo jausmus, veiksmus, motyvuoti ne tik save, bet ir kitus, atrasti tikrąsias savo psichologinės savijautos priežastis. Žemiau pateikti teiginiai yra būdingi aukšto emocinio intelekto žmonėms, tad patikrinti, ar toks esate – labai paprasta.

Nuo vaikystės neįgali moteris: „Medikai netikėjo, kad gyvensiu“

11

Jonavietė Violeta Neimontaitė dienas leidžia namuose. Tačiau fizinės negalios sukaustyta moterį galima pavadinti vienu šviesiausių Jonavos žmonių. Daugelis Violetą prisimena dirbančią rajono savivaldybėje ir sprendžiančią neįgaliųjų problemas. – Violeta, kiek laiko jau esate namuose, prieš kiek metų išėjote iš darbo Jonavos savivaldybėje?

Pažengusį pesimistą atpažinsite iš 8 požymių

Kaip atpažinti pesimistą? Būtų didžiulė klaida taip vadinti žmogų, kuris vieną kartą nuoširdžiai pasipasakojo apie savo nesėkmes. Kiekvienam mūsų būna ne tik šviesių, bet ir tamsių laikotarpių, kuomet viskas atrodo blogai. Tačiau kaip atpažinti žmogų, kuris yra pažengęs pesimistas ir vargu ar bando pasikeisti? Žemiau pateikti požymiai byloja apie žmogų, kuriam labai reikalinga pozityvaus mąstymo pamoka.

Po vyro tragedijos M. Schumacherio žmona eina prieš uošvio valią

56|5

Corinna Schumacher (46 m.) turi viską, bet savo laime negali pasidalyti su brangiausiu žmogumi pasaulyje Michaeliu Schumacheriu (46 m.). Garsiojo vokiečių lenktynininko žmona vadovauja šeimai, valdo milijonų vertės imperiją, bet kaip moteris yra vieniša.

Palmira įspėja nieko nedaryti rytą, sėkmingas laikas – po pietų

14

Pirmadienis iki 13 val. 35 min. nepalankus, tai – klaidų, iliuzijų laikas. Situacija gali ir neatitikti lūkesčių, tad pasiruoškite taikiai, geranoriškai išgirsti ir nepalankią savo atžvilgiu naujieną ar už jus vyresnio, viršesnio asmens sprendimą.

Išradėja B. Beskind Silicio slėnį užkariavo devyniasdešimties

9|4

Barbara Beskind – vyriausia Silicio slėnio išradėja. Apie šį darbą ji svajojo nuo tada, kai jai buvo vos dešimt metų. Tačiau į Silicio slėnį moteris prasibrovė tik sulaukusi devyniasdešimties. Dabar ji tikra IDEO kompanijos žvaigždė, Stanfordo universiteto dėstytoja ir daugelio jaunų kūrėjų įkvėpėja.

Naujienų srautas
2015-04-27 15:31

Kūrybingi vaikai net ir per atostogas statys spektaklį

Jei per dvi kartu praleistas savaites vaikai atvers savyje kūrybinę gyslelę – o ją turi kiekvienas vaikas, – tikslas bus pasiektas, mano birželio mėnesį Vilniuje organizuojamos menų stovyklos „Taškiukai“ iniciatoriai. Stovykloje vaikai šoks, dainuos, mokysis scenos kalbos ir improvizuos. Net kasdienė mankšta bus „meniška“ – kūno stiprinimo pratimai su baleto elementais.


2015-04-27 09:22

Ar tinkate vienas kitam? Apskaičiuokite pagal gimimo datą!

25

Norite sužinoti, ar tinkate vienas kitam? Apskaičiuoti suderinamumo skaičių – vienas iš būdų tai padaryti. Nepaisant to, jog kiekvienas žmogus yra individualus, skaičiai gali padėti atskleisti apie žmogų tai, ko dar nežinojote. Kad galėtumėte apskaičiuoti, ar tinkate vienas kitam, turite žinoti konkrečią savo partnerio gimimo datą. Dabar paaiškinsime, kaip turėtumėte apskaičiuoti suderinamumą.


2015-04-26 23:23

Keturių vaikų tėvas A.Guoga priverčia žmoną tenkinti jo norus

86|2

Kaip surasti tinkamą partnerį, su kuriuo per gyvenimą norėtųsi žengti koja kojon iki mirties? Kas paverčia porą laiminga – pinigų gausa, panašūs charakteriai bei interesai ar puikūs intymūs santykiai? Daug metų porų suderinamumą tyrinėjantis Taline gyvenantis garsus veidotyros specialistas Markas Lučinas (49 m.) žino atsakymus į šiuos klausimus. Šį kartą M.Lučinas pabandė pažvelgti į europarlamentaro Antano Guogos (40 m.) ir Aistės Šlapokaitės (33 m.)porą.


2015-04-26 16:19

Seksas kaip „Coca-Cola“: kas per daug, tas nesveika

18|2

Savo klaidų pripažinimas tarptautinėje politikoje nėra dažnas reiškinys. Kai kada tos klaidos pripažįstamos koreguojant ankstesnį vyriausybės kursą, bet staigus sustojimas ir apsigręžimas į priešingą pusę, kaip pasielgė Ekvadoro prezidentas Rafaelis Correa, yra didelė retenybė, rašo korespondentas Andreas Finkas Šveicarijos laikraštyje „Tagesanzeigen“.


2015-04-26 16:19

Ar gėjai, susituokę su moterimi, gali džiaugtis puikiu seksu?

37

Klausimas atrodo paprastas: ar jūs jaučiate lytinį potraukį savo žmonai? Bet Joshuai Weedui (34 m.) į jį atsakyti sunku. Jį traukia vyrai, bet jis gyvena susituokęs su moterimi, ją myli ir džiaugiasi puikiu seksu. „Ji graži, – prisipažino vyras. – Bet aš – gėjus.“


2015-04-26 14:42

Viena B.Nemcovo meilužių ragina visas vienytis dėl jo palikimo

85|10

Labiausiai meilės ištroškęs Rusijos politikas – taip galima pavadinti vasario mėnesį Maskvoje prie Kremliaus sienos nužudytą rusų opozicionierių Borisą Nemcovą (55 m.). Manoma, kad jis paliko net dvylika vaikų, o apie jo vis naujus meilės romanus žinodavo visi – ir žmona, ir esamos meilužės.


2015-04-26 14:40

Astrologė S. Liepenė pataria jau planuoti vasaros atostogas

6|3

Norite keisti pasaulį? Tada kelkitės nuo sofos ir pirmyn! Taip pataria astrologė Skirma Liepienė gimusiems po Dvynių ženklu. Nedramatizuoti įvykių, kurie jau buvo ir kur jau nieko negalima pakeisti, o rūpintis ateitimi, planuoti ne tik darbus, bet ir vasaros atostogas astrologė siūlo ir Liūtams. Ką jums žada dangaus ženklai ateinančią savaitę?


2015-04-25 22:02

Paskui maisto vertintoją A. Užkalnį jau seka minios valgytojų

73|13

Kritikuodamas restoranų patiekalus Andrius Užkalnis (44 m.) jaučiasi nevaldomas – trejus metus rašydamas kulinarines apžvalgas įsitikino, kad skaudžiausias smūgis verslininkui būna jo maitinimo verslą įvertinus 2–3 žąsimis iš penkių. O ko A.Užkalniui nesiautėti, jeigu jis – vienintelis maisto kritikas Lietuvoje. Todėl valgytojams jis netgi tapo guru, po kurio apsilankymo restoranuose minios pasuka ten pat.


2015-04-25 22:01

Ar po šeimos griūties šokėja E. Daniūtė vėl kartu su A. Bižoku?

39|3

Edita Daniūtė (35 m.) ir Arūnas Bižokas (37 m.) iš savo albumų neatsitiktinai išėmė senas fotoateljė Vilniuje darytas nuotraukas, mat tarp šokėjų socialiniame tinkle plinta savotiškas žaidimas: vieni kitiems perduoda estafetę ir ragina pasidalyti nuotrauka, kurioje įamžinti vos pradėję karjerą. Apie tai rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Gyvenimo būdas“. Šioje nuotraukoje E.Daniūtė ir A.Bižokas įamžinti prieš 20 metų.


2015-04-25 22:00

Vienišius sutrikęs: kaip susirasti merginą?

132

Vytautas Bučelis merginą ar moterį mielai pakviestų į kiną, parodą, kavinę, teatrą ar koncertą. Jis yra iš mokytojų šeimos, domisi ekonomika, kultūra, religija, žurnalistika, literatūra ir menu. Tačiau tai jam nepadėjo susirasti draugės, nors jos paieškos vyksta jau keletą metų. Pilietiškų jaunų žmonių Vilniuje daug, tačiau Vytauto prisipažinimas, kad pagal galimybes aukoja valdžiai pinigus politinių kampanijų metu, taip pat nesulaukė dailiosios lyties dėmesio.


2015-04-25 16:05

Astrologė Palmira: aktyvi diena – tiks imtis ryžtingų veiksmų

34

Įtemptas metas, tačiau pasistenkite į situaciją pažvelgti kitaip ir išvysite, kad viskas truputį kitaip, gal net atvirkščiai ir geriau, nei manėte. Tai aktyvi diena – tiks imtis ryžtingų veiksmų, kovoti už savo reikalą, principus, ginti šeimą, namus. Naudinga atkaklaus kovotojo pozicija – abejojantiems, bijantiems rizikuoti verta slėptis.


2015-04-25 16:03

Mažytė dukra ir laiškas iš Londono apvertė vilnietės gyvenimą

33|5

Margarita – sveika ir žvali šešiametė. Ji – Neišnešiotų naujagimių asociacijos vadovės ir vienos steigėjų Astos Speicytės-Radzevičienės (35 m.) duktė. Būtent šios mergaitės ankstyvas gimimas Astai lėmė radikalų gyvenimo posūkį. Kai vilnietė su vyru Evaldu laukėsi pirmagimės Margaritos, pas gydytojus jie keliavo paprastai procedūrai – sužinoti kūdikio lytį. Pora nė nenujautė, kuo viskas baigsis. „Turite nedelsiant važiuoti į ligoninę“, – slėpdama nerimą paliepė ginekologė.


2015-04-25 13:26

Tyrimai, susiję su meile – sužinokite 9 įdomius faktus

5

Pavasaris – laikas, kuomet taip norisi įsimylėti ir džiaugtis mylimu žmogumi. Sakoma, jog nuo meilės net protingiausi žmonės tampa kvailiais. Tačiau juk kartais norisi pasidžiaugti taip, kaip džiaugdavomės vaikystėje. Džiaugtis – sveika, tačiau pravartu būtų sužinoti keletą įdomių faktų, susijusių su meile.


2015-04-25 13:23

Palmira sako, kad verta prašyti pagalbos, paramos, užtarimo

14

Savaitgalis netolygus: šeštadienis daug kuo palanki diena, o sekmadienio antra pusė – painiavos metas. Tad reikalus tvarkykite, reikalingų daiktų pirkite, svarbių darbų imkitės šeštadienį. Ši diena puiki ir dalykiniam bendravimui, ir susitikimams su draugais, giminaičiams lankyti. Šeštadienį ir netinka atsakyti, jei į jus bus kreiptasi pagalbos. Tai puiki diena įteikti dovaną. Pobūvius gerai rengti tik šeštadienį.


2015-04-25 12:56

Kaip A.Užkalnis tapo maisto kritiku ir ar jis valgo nemokamai?

121|3

Kritikuodamas restoranų patiekalus Andrius Užkalnis (44 m.) jaučiasi nevaldomas – trejus metus rašydamas kulinarines apžvalgas įsitikino, kad skaudžiausias smūgis verslininkui būna jo maitinimo verslą įvertinus 2–3 žąsimis iš penkių. Tuomet pasipila daugiausia pasipiktinimų tiesiogiai ar interneto komentaruose. Tačiau pats A.Užkalnis irgi sulaukia daug kritikos. Sužinokite – už ką.


2015-04-25 12:20

Vitaminas, kurio pritrūkus sutrinka erekcija

12

Atrasta nauja priežastis, kodėl gali kilti sunkumų lovoje. Italijoje neseniai atlikti tyrimai parodė, kad dėl vitamino D trūkumo vyrui gali padidėti erekcijos sutrikimų rizika.


2015-04-25 09:09

V. Leninas ir N. Krupskaja: nacionalizuota meilės istorija

66|4

Apie šią porą sovietmečiu buvo sukurta šmaikščių anekdotų, tačiau visos tiesos apie jų santykius niekas nežinojo. Vladimiras Leninas ir Nadežda Krupskaja. Kokia iš tiesų buvo jų meilės istorija? Balandžio 22-ąją SSRS minėdavo vieno savo stabų gimtadienį, dabar šią datą Rusijoje vėl mėginama gaivinti. Tačiau apie jo gyvenimą su N.Krupskaja rašoma taip pat mažai, kaip ir visuotinių draudimų laikais.


2015-04-25 00:01

Palmiros horoskopas savaitgaliui

8

Savaitgalis netolygus: šeštadienis daug kuo palanki diena, o sekmadienio antra pusė – painiavos metas. Tad reikalus tvarkykite, reikalingų daiktų pirkite, svarbių darbų imkitės šeštadienį.


2015-04-24 22:32

11 psichologo E.Eriksono patarimų, kaip elgtis konflikto metu

Amerikiečių psichologo bei psichoanalitiko Eriko Eriksono teigimu, konfliktai bei įvairios krizės nebūtinai turi būti negatyvus dalykas. Žmonės nemėgsta pyktis, nemėgsta, kai jų niekas nesupranta, tačiau yra nemažai būdų, kaip iš konfliktų gauti naudos. Būtent šis psichologas paaiškino, ką daryti, kad įveikę krizę bei išsprendę konfliktus, sustiprintumėme santykius.


2015-04-24 22:32

D. Meškausko ir I. Stasiulytės porai skamba pavojaus varpai

94|5

Kaip surasti tinkamą partnerį, su kuriuo per gyvenimą norėtųsi žengti koja kojon iki mirties? Kas paverčia porą laiminga – pinigų gausa, panašūs charakteriai bei interesai ar puikūs intymūs santykiai? Daug metų porų suderinamumą tyrinėjantis Taline gyvenantis garsus veidotyros specialistas Markas Lučinas (49 m.) žino atsakymus į šiuos klausimus. Šį kartą M.Lučinas pabandė pažvelgti į šokėjo Deivido Meškausko(26 m.) ir aktorės Inetos Stasiulytės(33 m.)porą.