Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Gyvenimo būdas
  • Straipsniai apie gyvenimo būdą

Gyvenimo būdas - šeima, santykiai, stiliaus idėjos, psichologo patarimai. Straispniai apie žmonių gyvenimo būdą naujienų portale lrytas.lt.

Žiedą užsimojęs pagaminti vyras prieš mylimąją pasitelkė melą

4|4

Sužadėtuvių akimirkos, kai vyras mylimajai įteikia žiedą, visada būna jaudinamos. Tačiau karikatūrininkas Justinas Račinskas (34 m.) nusprendė dar labiau nustebinti būsimą žmoną gydytoją Laurą Mašalaitę (33 m.) ir neseniai įteikė auksinį žiedą su deimantu, kurį pats sukūrė juvelyrų dirbtuvėse. Daugiau kaip prieš pusantrų metų medikės Lauros ir klientų aptarnavimo konsultanto internetinių technologijų srityje Justino pažintis užsimezgė internetinėje erdvėje – visiškai neromantiškai.

Duktė nufilmavo Alzheimeriu sergančios motinos sąmonės nušvitimą

7

Ši interneto sensacija – visai kitokia, nei esate įpratę matyti. Vos per keletą dienų daugiau kaip milijoną peržiūrų surinkęs vaizdo įrašas prieš valią išspaudžia ašaras. Amerikietė Kelly Gunderson iš Džordžijos valstijos nufilmavo emociškai jaudinantį susitikimą su savo 87 m. motina, sergančia Alzheimerio liga.

Futbolo žvaigždės draugė leido šuniukui kramtyti spenelius

35|5

Manekenė iš Rumunijos, futbolo klubo „AC Milan“ saugo Cristiano Daminutos draugė 21 metų Madalina Pamfile užsitraukė gyvūnų mylėtojų pyktį, „Facebook“ įkėlusi nuotrauką, kaip škotų terjerų veislės šuniukas kramto jos spenelius.

Raukšles naikinantis botoksas mažina depresiją

3

Psichikos liga pakeičia daugelio pacientų gyvenimą, taip pat jų artimųjų, mylimųjų bei draugų. Nors diagnozė gali būti ta pati ir taikomas gydymas pagal patvirtintas rekomendacijas, mes, gydytojai, stebime įvairius atvejus, skirtingus pasveikimus ir skirtingus rezultatus. Nuo ko tai priklauso? Mano bičiulė ir kolegė, gydytoja psichiatrė Sheirn Mehany, sėkmingai siekianti karjeros Jungtinėje Karalystėje, privačių psichiatrijos ligoninių „Cygnet“ tinkle, žiūri į kiekvieną pacientą kaip į unikalų atvejį.

Šiaurietiška dieta - trigubai efektyvesnė nei Viduržemio jūros

3

Pamirškite pietų regiono dietą, naujausia mada ateina iš Danijos. Tos pačios, kurioje tradiciniai gaminiai yra daromi iš miltų tešlos ir riebios kiaulienos. Naujausi mokslininkų tyrimai parodė, kad tokia dieta gali padėti numesti svorio ir sumažinti kraujo spaudimą.

Nuotraukose - po paprasto žmogelio kauke slypintys sekso vergai

77|16

Dieną – pilka pelytė, naktį – sekso deivė. Dieną – nuobodyla, naktį – fetišistas. Amerikietis fotografas Forestas McMullinas praleido daug laiko, ieškodamas žmonių, kurių viešas gyvenimas kaip diena ir naktis skiriasi nuo privataus. Jo nuotraukų serija, pavadinta „Diena ir naktis“, leidžia pažvelgti į, regis, visai paprastų ir neišskirtinių vyrų ir moterų spalvingus asmeninius gyvenimus, rašo huffingtonpost.com.

Vakaro desertas - šokoladiniai pyragaičiai (receptas)

2

Alainas Ducasse’as (57 m.) visame pasaulyje išgarsino aukštąją prancūzų virtuvę, padaręs ją paprastą ir suprantamą visiems. Jis įsitikinęs, kad bet koks maistas, net išskirtinis, viso labo maistas, o restoranas pirmiausia yra ta vieta, kur galima pavalgyti.

Naujienų srautas
2014-09-02 15:32

Lietuvoje išaugo sergamumas chlamidioze, sifiliu ir ŽIV

5

Per 2013 metus padidėjo sergamumas chlamidioze, sifiliu ir ŽIV, pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC). Pernai užregistruota 306 chlamidiozės, 269 sifilio ir 177 ŽIV atvejai. Užpernai šie skaičiai buvo atitinkamai 265, 227 ir 160. Sumažėjo sergančiųjų gonorėja: pernai jų registruota 190, o 2012 metais – 219.


2014-09-02 14:33

Seksualiausia uoga pripažinta braškė

3

Jei žaltys būtų geriau išmanęs apie vaisius, Ievai kaip uždraustą vaisių būtų pasiūlęs ne obuolį, o braškę. Londono (Didžioji Britanija) universiteto ekspertai sodo braškei suteikė "Laimingiausios ir erotiškiausios" pasaulio uogos vardą.


2014-09-02 14:03

Kitais besirūpinusi vienuolė atšventė šimtąjį gimtadienį

4

Vienuolė Teresė Kojutytė, gyvenanti Marijampolės Švč.Marijos globos namuose, savaitgalį sulaukė būrio sveikintojų 100 metų jubiliejaus proga. Iš Vilkaviškio rajono kilusi sesuo Teresė augo 11-os vaikų šeimoje.


2014-09-02 11:54

Ar trokštate romantikos? (Testas)

1

Šiek tiek romantikos – puikus santykių prieskonis. Nesvarbu, ar tai vakarienė žvakių šviesoje, ar meilės laiškas, melodinga daina, svaiginamas šokis, masažas, kurį daro mylimos rankos, – dėmesys antrajai pusei pakylėja aukščiau kasdienybės ir kaitina jausmus. Ar jūs esate romantiškas, paaiškės atsakius į toliau pateiktus klausimus.


2014-09-02 11:11

Vaikai - mažieji tėvų atostogų gadintojai

3

Net 85 proc. tėvų dėl ikimokyklinio amžiaus vaikų iš esmės keičia savo atostogų planus, rodo Lietuvos tėvų apklausos rezultatai. Psichologės Eglės Gudelienės teigimu, daug tėvų, atidžiau įvertinę atostogas su atžalomis, galėtų sėkmingai koreguoti savo atostogų planus ir dažniau lankytis per daug metų pamėgtose vietose. Pasak psichologės, tėvams koją dažniausiai pakiša laiko ir žinių stoka, bet atidžiai planuojant atostogas su mažyliu galima išvengti daugelio nepatogumų.


2014-09-02 10:59

Palmira: nepradėkite nieko nauja, šiandien - klaidinantis metas

52

Apgaulingas metas, kai nestinga jėgų, pasitikėjimo savimi, tačiau deficitu tampa sugebėjimas blaiviai vertinti situaciją. Tai iliuzijų diena, ne taip lengva bus suprasti, kas gerai, o kas ne. Suklysti, ne ten nukreipti savo energiją bus labai paprasta. Todėl geriau nieko nekeisti, nieko nauja nepradėti ir niekam nieko nežadėti, neįsipareigoti.


2014-09-02 10:08

Atėjus rudeniui „atsigavo“ viršutinių kvėpavimo takų infekcijos

Atėjus kalendoriniam rudeniui ir vėstant orams, ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos gena pacientus į gydymo įstaigas. Pagal ligonių apsilankymų sveikatos apsaugos įstaigose ar medikų iškvietimų į namus registracijos duomenis, didžiausias sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis pastarąją savaitę registruotas Vilniuje.


2014-09-02 09:43

Psichologas A.Kaluginas ir jo draugė neslepia seksualinių norų

29|4

Visi žmonės turi seksualinių kompleksų, tik ne visi juos savyje atpažįsta. Dėl to daug porų susvetimėja, išnyksta aistra. Taip mano psichologas Andrius Kaluginas (45 m.), neslepiantis, kad ir jis su drauge dailininke Svetlana Ovinova (44 m.) visa tai išgyveno. Intymaus gyvenimo paslaptimis pora nutarė psidalinti viešai.


2014-09-02 09:26

Žemyn užsukta galva gimęs brazilas trykšta optimizmu

27|13| 

Skundžiatės, kad jūsų kūnas netobulas? Brazilas Claudio Vieira de Oliveira padės jums pamatyti save iš kitos perspektyvos, rašo „The Mirror“. Šio 37 metų vyro kojos – baisiai deformuotos, rankos – praktiškai nenaudojamos, o galva prie kūno prisitvirtinusi pakaušiu žemyn. Iš šalies jis atrodo tarsi perlaužtas.


2014-09-02 09:22

Pabrolio žmonai ėmus gimdyti, vestuvės baigėsi ligoninėje

2

Nėščia britė atsisakė būti savo geriausios draugės pamerge, kad su savo negrakščiomis formomis nesugadintų jos vestuvinių nuotraukų. Bet likimas iškrėtė dar geresnį pokštą – vos tik ji kartu su vyru, vyriausiuoju pabroliu, spėjo atvykti į ceremoniją, dar automobilyje prasidėjo gimdymas, rašo „Daily Mail“.


2014-09-02 00:01

Palmiros horoskopas antradieniui, rugsėjo 2 d.

1

Apgaulingas metas, kai nestinga jėgų, pasitikėjimo savimi, tačiau deficitu tampa sugebėjimas blaiviai vertinti situaciją. Tai iliuzijų diena, ne taip lengva bus suprasti, kas gerai, o kas ne. Derėtų orientuotis į save ir mažiau paisyti kitų, tad bent jau pirmą dienos pusę gal ir pavyks neapsigauti, bet po 15 val. labai pasikliauti net ir savo galva nederėtų.


2014-09-01 18:54

Sveikuolių skanėstas - gaivios vaisių salotos pusryčiams

15

Jovitą Katkauskaitę, visuomenės sveikatos specialistę, sveikai gyventi išmokė profesija. „Kaskart pagalvoju, ką dėti į burną, o nuo ko reikia susilaikyti. Man labai padeda žinojimas, kad maistas organizme veikia ląsteles, nuo kurių priklauso žmogaus sveikata“, – savo įsitikinimais dalijosi specialistė. Jovita tiki, jog pasninkai ne šiaip sau sugalvoti. Jie reikalingi, kad organizmas galėtų išsivalyti ir pailsėti.


2014-09-01 18:54

Iš komos atsigauti motinai padėjo sūnaus balsas

12|4

Kinijoje – neįtikėtina besąlygiškos meilės bei stipraus motinos ir jos vaiko ryšio apraiška. Kai prieš 3 metus kinė Zhang Rongxiang pakliuvo į siaubingą avariją bei paniro į komą, gydytojai jos vyrui pranašavo, jog jo mylimoji niekuomet nepasveiks nuo patirtų traumų. Tačiau dar didesnį šoką moters sutuoktinis patyrė sužinojęs, kad ant gyvybės ir mirties ribos balansuojančios moters pilve vystosi jųdviejų pirmagimis.


2014-09-01 18:53

Ką valgyti ir ko vengti padidėjus cholesteroliui?

15|2

Cholesterolis – riebi medžiaga, randama visose gyvose ląstelėse. Jo perteklius organizme nėra laikomas liga, tačiau ilgą laiką nesiimant jokių priemonių, gali išsivystyti sveikatai pavojingi negalavimai - infarktas ar insultas. Kardiologai pripažįsta, ka norint išvengti padidėjusio cholesterolio kiekio kraujyje reikėtų atkreipti dėmesį į mitybą, pagrįstą neriebiu ir nekaloringu maistu.


2014-09-01 18:53

Bendraklasių patyčios apkartindavo šventę net N. Marčėnaitei

62|4

Rugsėjo pirmoji – vieniems moksleiviams yra šventė, o kitiems – priminimas apie patirtas patyčias, dėl kurių netgi teko keisti mokyklą. Vilnietė keramikė ir TV laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė taip pat prisimena, kaip skaudžiai gali gelti kandus pasakymas: „Ei, tu stora.“ Nors mokykloje tai buvo pasakyti tik kartą, moteris tai įsiminė visam gyvenimui. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva dėl patyčių paplitimo pirmauja - 2010-aisiais kas trečias 13 metų paauglys prisipažino, kad yra nukentėjęs nuo patyčių.


2014-09-01 18:50

Ką žada Ramunės horoskopas rugsėjo mėnesiui?

6

Rugsėjis Vandeniui - itin palankus metas atnaujinti namus. Liūtams laikas taisyti griūvančius šeimos santykius. Avinai pajus didžiulę rutiną ir net ketins išeiti iš darbo. O koks mėnuo laukia jūsų?


2014-09-01 15:57

Nuo rugsėjo – širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa

5

Širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL) Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, buvo ir tebėra pagrindinė mirties priežastis. ŠKL dažniausiai sukelia rizikos veiksniai, kurie gali būti kontroliuojami, gydomi ar modifikuojami. Būtent todėl, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kartu su pirminės sveikatos priežiūros įstaigomis nuo rugsėjo mėnesio pradeda vykdyti širdies ir kraujagyslių ligų prevencinę (šviečiamąją-mokomąją) programą „Mano širdis – mano gyvenimas“. Dalyvavimas programoje yra savanoriškas ir nemokamas.


2014-09-01 15:07

Nuoga tiesa: dauguma vyrų niekada nėra patyrę orgazmo malonumo

16|2

Meilės santykius ar intymų poros santykį apibūdina seksualinės sueities galimybė. Prancūzų psichologas Jacques'as Salome savo knygoje „Pašnekesiai apie meilę“ pasakoja kaip atlaikyti geismo svaigulį ar jo stoką. Pateikiame knygos ištrauką, kurioje autorius atskleidžia porų intymumo nesklandumus bei kančias šioje srityje. „Daug metų mūsų poroje geismingasis buvau aš, – psichologui pasakojo Renė. – Kartais man net atrodydavo, kad aš – tikras maniakas, man tik tai ir terūpi! O paskui, o paskui viskas apsivertė aukštyn kojomis. Šiandien man atrodo: geismo kupina ji, ir aš ne visada paskui ją suspėju. Teisinuosi nuovargiu, stresu, nesaugumo pojūčiu profesinėje srityje, tačiau aiškiai jaučiu, kad atsilieku, neturiu jėgų.“


2014-09-01 15:04

Sostinės teismas laikinai stabdo Vilniaus ligoninių sujungimą

Teismas nusprendė laikinai stabdyti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimą sujungti Vilniaus miesto klinikinę ligoninę su Vilniaus miesto psichikos sveikatos centru.


2014-09-01 14:07

Psichologas apie neištikimybės kilpą: norisi ir šeimos, ir sekso

3|2|

Ilgą laiką gyventi poroje – tai bandyti suderinti dviejų ištikimybių bendrabūvį: ištikimybės sau pačiam ir ištikimybės kitam. Kai tas bendrabūvis vienam iš dviejų tampa kupinas įtampos, kai ima bręsti vidinis asmeninis konfliktas, tai gali nejučiomis numarinti santykius. Daugybė vyrų ir moterų poroje išgyvena tokį paradoksalų konfliktą: likti ištikimam kitam neištikimybės sau pačiam sąskaita. Prancūzų psichologas Jacques'as Salome savo knygoje "Pašnekesiai apie meilę" nuodugniai gvildena jausmų atradimus ir klystkelius. Pateikiame šios knygos ištrauką.