Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Gyvenimo būdas
  • Straipsniai apie gyvenimo būdą

Gyvenimo būdas - šeima, santykiai, stiliaus idėjos, psichologo patarimai. Straispniai apie žmonių gyvenimo būdą naujienų portale lrytas.lt.

Dukart po traukiniu palindęs vyras jaučiasi tarsi laimės kūdikis

12

Ar gali vienas žmogus per savo gyvenimą iškentėti net du susidūrimus su traukiniu ir likti gyvas? Pasirodo, gali. Skapiškietis šį savaitgalį pervažiavus garvežiui neteko kojos pėdos, o prieš ketvirtį amžiaus buvo tiesiog „nupūstas“ nuo bėgių ir net pusę metų gulėjo ištiktas komos. Panevėžio ligoninės traumatologijos skyriuje gydomas 58 metų Kupiškio rajono gyventojas Andrejus Agafonovas jaučiasi tarsi būtų gimęs po laiminga žvaigžde. Ne kiekvienam pavyksta išlikti gyvam po susidūrimo su traukiniu.

Kokios muzikos reikia seksui?

7

Jau senovėje muzika buvo pasitelkiama meilės prisipažinimams. Bereikia prisiminti garsiąsias serenadas, kurias įsimylėję vaikinai traukė po mylimosios langais. Už širdies griebianti muzika ir žodžiai ištirpdydavo ledą - gražuolė akimirksniu atsidurdavo riterio glėbyje. O kokiu aistringu gali būti seksas, kai įsisukus į meilės žaidimų verpetą skamba muzika.

Vėžiu susirgusias moteris gydo ir artimųjų meilė

2|2

Operacija, ilgi sveikimo mėnesiai ir viltis, kad pavyks sustabdyti vėžį, – tokia dviejų vilniečių moterų dalia. Mokėjimas nepasiduoti nevilčiai, o svarbiausia – mylėti save. Šie patarimai praverstų ne vienai moteriai akistatoje su kiaušidžių vėžiu.

Per 5 dešimtmečius - daugiau nei 40 tūkstančių išgydytų širdžių

3|31

Pirmoji ir sėkminga – taip kalbėjo garsūs šalyje medikai apie Vilniuje atliktą pirmąją širdies operaciją, kurioje buvo taikoma dirbtinė kraujotaka. 1964-ųjų spalio 14-ąją Trakų gyventojai Aldonai Andrejevai-Čečurko, kenčiančiai dėl širdies ydos, buvo 14 metų. Po šios operacijos ne tik pasikeitė jos gyvenimas, tai buvo naujas žingsnis Lietuvos medicinos istorijoje.

4 geriausi Briuselio restoranai A. Pogrebnojaus akimis

5

Briuselis – miestas, kurį dažnai girdime politinių naujienų kontekste, garsėjantis geriausiu pasaulio šokoladu ir alumi. Iš arčiau pažvelgus į šią senojo žemyno pažibą, nesunku išvysti neįtikėtinus kontrastus – nuo oficialumu dvelkiančių ES institucijų iki viduramžiškų senamiesčio fasadų. Šį miestą pamilęs Lietuvos dizaineris Aleksandras Pogrebnojus siūlo ne tik aplankyti žymias šio miesto vietas, bet ir pažinti belgiškos virtuvės bei meno ypatumus.

Visa tiesa apie ančių kepenėles

6|4

Riebiosios kepenėlės (pranc. foie gras) – brangus ir prabangus, bet subtilaus sviestinio skonio delikatesas. Riebiosios kepenėlės gaunamos iš specialiu būdu nupenėtų žąsų arba ančių ir yra lyginamos su juodaisiais ikrais ir šampanu.

Japonių gudrybės, kaip uždegti vyrą lovoje

39

Nežiūrint į tai, kad romantiškiems santykiams yra būtini bendri interesai, reikia nepamiršti ir mėgavimosi vienas kito kūnu. Kaip ne kiekvienas gimsta sugebėdamas gerai bendrauti, taip ir ne kiekvienas natūraliai išmano lovos reikalus.

Naujienų srautas
2014-10-01 16:19

Tyrėjų išvada nebuvo palanki širdies ritmą retinantiems vaistams

Daugiau kaip 19 tūkstančių pacientų iš 51 šalies dalyvavo tyrime, kuriuo siekta išsiaiškinti preprarato ivabradino, mažinančio širdies susitraukimų dažnį, poveikį. Šis vaistas blokuoja širdies ritmo vedlio, sinusinio mazgo If kanalus ir suretina širdies susitraukimus.


2014-10-01 16:08

Nuo ko pradėti, norint keisti savo gyvenimą?

1

Žingsnis po žingsnio įgyvendindami daugybę mažų tikslų, galime visiškai pakeisti savo gyvenimą. Maži pokyčiai gyvenime padidina šansus daugiau pasiekti karjeroje bei sukurti sėkmingesnį asmeninį gyvenimą.


2014-10-01 16:01

Vos mėnesio kūdikiui chirurgai pašalino įgimtą išvaržą

2

Vaikų ligoninės Vilniuje chirurgai pirmą kartą išoperavo itin retą patologiją vos mėnesio kūdikiui. Mažyliui buvo diagnozuota vadinamoji Morgagni diafragmos išvarža. Bendrai diafragmos išvaržos yra retos, jos pasitaiko 1-3 iš penkių tūkstančių naujagimių, o vadinamoji Morgagni išvarža tesudaro 2 proc. visų įgimtų diafragmos išvaržų. Lietuvoje ji diagnozuojama itin retai.


2014-10-01 12:05

Dantų implantai: saugaus ir patikimo gydymo kaina

5|3

Nemaža dalis pacientų vis dar yra įsitikinę, kad danties implantacijos kaina nepagrįstai aukšta. Tačiau ar kada susimąstome, kodėl ir už ką mes mokame. KJK klinikos odontologas Kęstutis Gegeckas teigia, kad svarbiausias veiksnys, lemiantis danties implantacijos kainą – kokybė, o jos sudedamosios dalys – procedūrai naudojamos medžiagos, tinkamai paruošta klinika bei personalo kompetencija.


2014-10-01 10:16

Širdies donoras - kūdikis - retenybė ne tik Lietuvoje

1

Donorų trūkumas - problema, aktuali ne tik mūsų šalyje, tai opus klausimas visoje Europoje. Ypač sudėtinga, kai transplantacija reikalinga kūdikiui - donoras turi būti vaikas, nes transplantuojama širdis turi atitikti recipiento ūgį ir svorį, aiškina Nacionalinio transplantacijos biuro specialistai, sulaukiantys daugybės Lietuvos gyventojų klausimų apie širdies transplantacijos laukiančią mažąją Estrėją.


2014-10-01 10:12

Astrologė Palmira įspėjo vyrus: bus taip, kaip reikia moterims

34|2

Puikus laikas, laukia malonūs netikėtumai, tiesa, bus svarbu kantrybė. Tad jei iš karto ne viskas klostysis gerai, nesutrikite – tai kiek atidėti ir vėliau viskas ims spręstis savaime. Beje, atsiras ir gerų patarėjų, net pagalbininkų. Tad stenkitės dažniau šypsotis, draugiškai bendrauti, ir diena bus tikrai smagi.


2014-10-01 09:50

Testas: Pasakyk, ką sapnavai, ir aš pasakysiu, kas tu

Daugelis mokslinių tyrimų byloja, jog visi žmonės sapnuoja, net jei savo sapnus visada prisimena tik apie 40 procentų. Nepaisant to, kad 80 procentų asmenų tvirtina, kad niekada nesapnuoja, gali labai tiksliai atkurti savo sapnus, jei pažadinami per REM - neramaus miego fazę. Ji kartojasi kas 90-100 minučių, 3-4 kartus per naktį.


2014-10-01 00:01

Palmiros horoskopas trečiadieniui, spalio 1 d.

8

Puikus laikas, laukia malonūs netikėtumai, tiesa, bus svarbu kantrybė. Tad jei iš karto ne viskas klostysis gerai, nesutrikite – tai reikėtų atidėti ir vėliau viskas ims spręstis savaime.


2014-09-30 19:43

Nauja naivių moterų mada – planuoti gyvenimą pagal Mėnulio fazes

5

Savaime suprantama, kad britė Victoria Bullock buvo priblokšta, kai iš draugės sužinojo, kad vyras, su kuriuo ji praleido 12 metų kartu, turi meilužę. Bet 41-erių metų amžiaus moteris nusprendė palaukti prieš užsipuldama vyrą dėl jo neištikimybės – ne todėl, kad ji norėjo nusiraminti ar parengti keršto planą, priežastis buvo kita: ji laukė tam tinkamos Mėnulio fazės.


2014-09-30 14:35

Praalkusiems – įvairių tautų suvožtinių rojus

1|5

Manote, kad sumuštiniai pusryčiams ar priešpiečiams nuobodu? Pakeiskite savo nuomonę išbandę šiuos skirtingose pasaulio šalyse pamėgtus sumuštinius! Sumuštinių tėvyne vadinamoje Didžiojoje Britanijoje bene populiariausias užkandis - skrudintos duonos sumuštiniai. Kitaip tariant, dvi suvožtos skrudintos baltos duonos riekelės su įdaru viduje. Įdarus rinkitės pagal skonį, tačiau nepamirškite svarbiausių sudedamųjų dalių – šviežios baltos duonos ir sūrio. Aptirpusio bei gardaus.


2014-09-30 14:35

Kaip prižiūrėti jautrią odą? Saikingai prausti

1|2

Ką kiekviena mūsų darytų, jei net paprastas vanduo iš čiaupo sukeltų odos paraudimus? Kasdienė klinikinė praktika rodo, kad kas antra moteris susiduria su jautrios odos problema, kuri tampa vis platesniu reiškiniu šiandieninėje visuomenėje. Tai patvirtina ir Europos dermatologijos žurnale (angl. European Journal of Dermatology) publikuoto tyrimo išvados: Pietų Amerikos ir Rytų Europos šalyse kas antras respondentas pripažino savo odos jautrumą.


2014-09-30 12:05

Ką daryti sušių mėgėjams, kad jų kūnai liktų švarūs?

12

Kirmėlės visame kūne – tokį košmarą išgyveno sušių mėgėjas iš Kinijos. Ar Lietuvoje šio maisto gerbėjams reikėtų bijoti panašių bėdų? „Taip, tai gali nutikti kiekvienam, kuris valgo žalią žuvį“, - tvirtino Klaipėdos valstybinės kolegijos Technologijų fakulteto docentas.


2014-09-30 12:05

A. Adamkienė apie savo vyro ligą: „Sunku, bet einu kartu“

133|4|

Jau daugiau nei 60 metų kartu su Valdu Adamkumi praleidusi jo žmona Alma optimistiškai žvelgia į ateitį ir padeda vyrui galutinai palaužti ligą. Alma Adamkienė apie dabartinį gyvenimo etapą „Lietuvos ryto“ televizijos aktualių pokalbių laidoje „Lietuva tiesiogiai“ kalbėjosi su žurnaliste Daiva Žeimyte.


2014-09-30 12:04

Kuo plaštakės skiriasi nuo tikrų princesių?

8|3

Vienas populiariausių Luco Bessono pastarųjų filmų „Pagrobimas“ į vieną lydinį suplaka daugybę dalykų – žiūrovo bjaurėjimąsi albanų mafija, prekiaujančia baltosiomis vergėmis, bandymą suprasti jauną amerikiečių turistę, kuriai tenka nelaimė susidurti su šia mafija, keršto ir atpildo nuojautą, kai įsikiša turistės tėvas bedarbis CŽV veteranas, kurį įkūnija visus įmanomus žudymo ir sekimo būdus įvaldęs aktorius Liamas Neesonas. Ir, aišku, pasipiktinimą arabų šeichu, kuris užsimojo pasinaudoti aukcione įsigyta amerikiete ir kurio laukia lemtinga kulka iš jos tėvo pistoleto. Rašo "Lietuvos rytas".


2014-09-30 11:51

Astrologės S.Liepienės prognozės rugsėjo 30–spalio 6 dienoms

8|2

Avinas (03 21–04 19) Kupini energijos, sumanymų ir tvirtomis nuostatomis pradedate žygius. Labai tikėtina, kad tai, ką mato, girdi kiti, tėra išorinis žiežirbų šokis, viduje liepsnote liepsnoja viskas, kas nauja, įdomu. Ir tai reikia realizuoti. Labai tikėti, kad surasite tuos, kurie eis paskui jus kaip paskui šviečiantį ir kviečiantį deglą. Tik gali būti, kad iki savaitės pabaigos liks mažoka pakeleivių, o ir ugnis ims slopti.


2014-09-30 11:50

Stresas ir pyragaitis – klastingieji sąmokslininkai

3

Stresas – tai dar vienas veiksnys, skatinantis ir stiprinantis nesveikus mitybos įpročius. Ir be kokio ypatingo tyrimo galime pasakyti, kad išgyvendami įtampą daug žmonių valgo stengdamiesi prasiblaškyti ir atsipalaiduoti. Blogiausia, kad lėtinis stresas (kad ir kas jį sukeltų – nerimas ar rūpesčiai, miego trūkumas, įtampa ar prasti mitybos įpročiai) skatina – padedamas mūsų biologijos – persivalgyti.


2014-09-30 11:02

Buvusi scientologų „karalienė“ prabilo apie patirtus žiaurumus

84|2

Amerikietė Karen de la Carriere 35-erius metus buvo Scientologijos bažnyčios narė. 1978 m. ji ištekėjo už bažnyčios prezidento Heberio Jentzscho. Ji buvo atsakinga už „apšvietą“ ir buvo tarp nedaugelio paties aukščiausio rango bažnyčios narių. Karen buvo viena bendruomenės pažibų.


2014-09-30 10:38

Pagrindinė blogos nuotaikos priežastis - stresas darbe

Jei lietuvis susierzinęs ar liūdnas, greičiausiai taip yra dėl įtampos darbe. Beveik 60 proc. šalies gyventojų profesinėje veikloje patiriamas stresas yra pagrindinė blogos nuotaikos priežastis, nustatė „Actavis“ užsakymu atlikta bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa.


2014-09-30 10:10

Gurmanai įmantrių valgių skoniais mėgavosi muzikiniame teatre

2|14

Kauno muzikinio teatro scenoje maisto gurmanai mėgavosi unikalia vakariene, kurioje pabūti aktoriais savo svečius sukvietė gurmaniškų renginių organizatorius, „Gurmanų gildijos“ narys Algirdas Furmanavičius. Pasak jo, nustebinti daug pasaulio mačiusius gildijos narius – sunku, tačiau repeticijų prieš „Maisto teatro“ vakarienę jis nerengė – visi patiekalai buvo gaminami pirmą kartą.


2014-09-30 09:25

Katalono virtuvėje karaliauja lietuviškos miško gėrybės

8|11

Prieš akis - Katedra ir Gedimino pilis, ant stalo - Žemaitijoje auginto elnio mėsos kepsnys. „Siūlome tai, kas yra geriausia Lietuvoje“, - neabejoja Vilniaus širdyje įsikūrusio viešbučio „Kempinski Hotel Catheral Square“ restorano „Telegrafas“ vyriausias virtuvės vadovas Javieras Lopezas. Aštuonerius metus Lietuvoje gyvenantis katalonas tikisi, kad elnienos kepsnys taps ypatinguoju restorano patiekalu, atspindinčiu lietuviškos virtuvės tradicijas. Iki šiol tokiu patiekalu laikyti cepelinai su vėžių uodegėlėmis šafrano padaže.