Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
  • Gyvenimo būdas
  • Straipsniai apie gyvenimo būdą

Gyvenimo būdas - šeima, santykiai, stiliaus idėjos, psichologo patarimai. Straispniai apie žmonių gyvenimo būdą naujienų portale lrytas.lt.

Ministro R.Masiulio ir brolio dvynio kelius išskyrė mesta moneta

20|2|

Lyderiai nuo mažens. Taip save apibūdina dvyniai Rokas ir Petras Masiuliai (45 m.). Tai patvirtina ir jų postai darbe – P.Masiulis vadovauja telekomunikacijų kompanijai „Tele2“, R.Masiulis pirmadienį paskirtas naujuoju energetikos ministru. Vilniuje gimę Rokas ir Petras nuo mažens išsireikalaudavo to, ko nori. Mat jų motina teisininkė Janina ir šviesaus atminimo tėvas fizikas-matematikas Tadas Masiuliai leisdavo sūnums laisvai reikštis. Juolab kad šeimoje jie buvo vieninteliai vaikai. Kartu studijuodami, kartu atlikdami karinę tarnybą broliai vienas už kitą stodavo mūru. Tačiau dabar jie mažiau jaučia vienas kito petį, nes dirba skirtinguose veiklos baruose.

Grožio konkurso pirmajai vicemis sėkmę išpranašavo šokių trenerė

51|2| 

Ilgos garbanos ir plati šypsena – tarsi jų abiejų vizitinė kortelė. Tačiau konkurso „Mis Lietuva 2014“ pirmoji vicemis, daugkartinė Lietuvos sportinių šokių vicečempionė bei pasaulio čempionatų finalininkė Patricija Belousova (19 m.) į savo šokių mokytoją – vieną garsiausių Lietuvos sportinių šokių atstovių Editą Daniūtę-Vasiliauskienę (35 m.) nori būti panaši labiau ne dėl dailios išvaizdos. Merginą žavi jos trenerės, pasaulio ir Europos čempionės, ant parketo pasiekti titulai ir draugiškas būdas, rašo „Lietuvos ryto" priedas „Gyvenimo būdas".

Vieši sveikinimai gali ne tik prajuokinti, bet ir įvaryti ligą

13|2

Šį rytą atėjusi į darbą Jonavos savivaldybės bendrojo skyriaus vyresnioji specialistė Sigita Čepienė negalėjo sutramdyti šypsenos – prie savivaldybės pastato tarnybinio įėjimo kolegos paruošė staigmeną. Prie savivaldybės įėjimo pastatytas didelis tentas, kuriame – S.Čepienės nuotrauka ir humoristinis sveikinimas, mat S.Čepienė, kolegų vadinama tiesiog Sigute, šiandien švenčia jubiliejų.

Paslaptys, kurių nereikia žinoti jūsų mylimajam

11

Tarp mylimųjų neturi būti jokių paslapčių. Na, beveik jokių. Tačiau yra dalykų, kuriuos, kad ir kokie geri bebūtų jūsų santykiai, jums derėtų pasilaikyti sau. Paslapčių, kurių nereikėtų žinoti jūsų mylimajam, nei daug, nei mažai – kiek daugiau nei dešimt.

Vestuvių parodoje sieks rekordo - aukščiausios vyno piramidės

5

Vestuvės gali būti kitokios – ne tik su tradiciniais šakočiais, baltosiomis mišrainėmis ir stalus užsėdusiais netikrais piršliais. Tai bus bandoma įrodyti Klaipėdoje po penkerių metų pertraukos rengiamoje vestuvių parodoje.

12 priežasčių, kodėl kasdien turite suvalgyti po obuolį

8|2

Purtote galvą, kai kolega vietoje šokoladuko užkandžiui pasiūlo obuolį iš savo sodo? O be reikalo! Obuoliai ne tik vieni skaniausių, bet ir sveikiausių vaisių pasaulyje. Mitybos specialistai dažnai šį vaisių vadina tikru sveikatos stebuklu arba, kaip dabar madinga, „super“ vaisiu.

Dešimt priežasčių, kodėl moterys teka už gėjų

11

Homoseksualūs vyrai, puikiai žinodami savo orientaciją, kartais vis vien veda moteris. Taip jie visuomenės akyse bando pasirodyti įprastinės orientacijos, pateisinti tėvų lūkesčius. Kartais santuoką su moterimi lemia savanaudiškas noras turėti palikuonių. Bet ko tikisi moterys, pasirinkdamos santuoką su tokiu vyru?

Naujienų srautas
2014-09-22 15:06

Medikė rėžė: 12 metų vaikai geria alkoholį, o rūko ir jaunesni

44|2

Rugsėjo viduryje baigiasi terminas, kai moksleiviai į savo mokyklas turi pristatyti profilaktinio sveikatos patikrinimo pažymas.Vilniaus centro poliklinikos Vaikų ligų skyriaus vedėja, gydytoja Laimutė Šumskienė džiaugiasi, kad praėjo tie laikai, kai tokių pažymų moksleiviai pas gydytojus užplūsdavo prieš pat naujų mokslo metų pradžią. Dabar tikrinimas vyksta beveik visus metus.


2014-09-22 15:06

Seksas - vaistas nuo galvos skausmo

19

Pridėję ranką prie širdies prisipažinkime, kad dažnai galvojame apie seksą. Jį matome kino filmuose, per televiziją, jam skiriamos pokalbių laidos, jo nestinga reklamoje, knygose ir žurnaluose. Seksas - viena patraukliausių ir labiausiai intriguojančių mūsų gyvenimo dalių.


2014-09-22 14:33

Šonkauliukus skaniausiai paruošė vilniečiai barbekiu kepėjai

2

Tautų mugės metu, rugsėjo 19–20 d., Vilniuje Lietuvos barbekiu kepėjų asociacija (LBKA) baigė 9-ąjį sezoną, surengdama atvirą grilio mėgėjų čempionatą. Jame lankėsi Pasaulinės barbekiu kepėjų asociacijos (WBQA – angl. World Barbecue Association) prezidentas Patrikas O‘Sulivanas (Patrick O‘Sullivan). Čempionate dalyvavo 13 komandų iš Lietuvos ir Estijos, kurios varžėsi penkiose rungtyse. Tarptautinė teisėjų komisija nustatė ir apdovanojo geriausius grilio kepėjus.


2014-09-22 13:45

Kodėl prancūzės lieknos? Viena priežasčių - jų pusryčiai

46

Jos nesilaiko dietų ir neįsivaizduoja savo gyvenimo be desertų, šviežių duonos gaminių, ančių kepenėlių pašteto, riebių sūrių, mėsos, desertų ir vyno. Kur slypi prancūzių paslaptis, kad nepaisant visų šių gardumynų išlieka lieknos ir sveikos?


2014-09-22 10:51

Gimdos miomos trukdo susilaukti vaikų. Tiesa ar mitas?

6|2

Sveikatos sutrikimai sukelia nerimą, o kartais ir išgąstį. Ne viską žinodami, žmonės gali prisikurti baisių scenarijų ir įteigdami sau prastą savijautą net pabloginti ligos eigą. Gimdos miomos yra nepiktybiniai gimdos augliai – tai nėra onkologinis susirgimas, tačiau jo paplitimas gana didelis. Kas trečia vyresnė nei 35 metų moteris turi gimdos miomų. Ginekologas Rolandas Žiobakas pasakoja apie gimdos miomų įtaką vaikų norinčiai susilaukti moteriai.


2014-09-22 10:39

Žmona pagal Zodiako ženklą: kokia esate jūs?

65

Tikriausiai ne šiaip sau sakoma, kad kiekvieną vyrą į sėkmę veda žmona. Ji turi palaikyti vyrą ir asmeniniame gyvenime, ir darbinėje veikloje, žinoti vyro finansinius reikalus, būti jo pagalbininke ar „aukle“. Po kuriuo Zodiako ženklu gimusi moteris – tinkamiausia žmona vienam ar kitam vyrui?


2014-09-22 10:00

Kaip lietuviai rūpinasi sveikata: darnos siekėjai

4

Šių metų gegužės-liepos mėnesiais „Northway“ medicinos centro užsakymu bendrovė TNS LT atliko tyrimą, kurio rezultatai leido pirmą kartą lietuvius suskirstyti į tipus, pagal jų požiūrį į sveikatą, gydytojus bei gydymo įstaigas. Per savo ilgametę praktiką „Northway“ medicinos centro gydytojai pastebėjo, kad jų pacientų lūkesčiai, atvykus į gydymo įstaigą, yra labai skirtingi.


2014-09-22 09:48

Lėtinė mieloleukemija : dramatiška sėkmės istorija

2

Rugsėjo 22 – oji – Pasaulinė lėtinės mieloleukemijos diena. Šią kraujo vėžio diagnozę kasmet išgirsta apie 30 mūsų šalies gyventojų. Lėtinė mieloleukemija - viena kraujo vėžio formų. Tai lėtai augantis baltųjų kraujo kūnelių vėžys, atsirandantis dėl specifinių genetinės medžiagos pokyčių – apsikeitus 9 ir 22 chromosomoms susidaro Filadelfijos chromosoma.


2014-09-22 09:21

Musulmone tapusi lietuvė: islamas man suteikė tikrumo

352

„Buvau tarsi žuvelė, kurią išmeta į krantą ir kuri nežino, kurioje pusėje vanduo, kuria kryptimi plekšentis, kad atsidurtų ten, kur saugu. Ir islamas man tiesiog davė kryptį. Pasijutau pagaliau esanti namuose. [...] Dabar laikausi, kad neapsiverkčiau, nes labai emocionali situacija, kai pasijauti išduotas, nereikalingas ir žmonės, kurių nepažinojai, ištiesia tau ranką“, – pasakoja lietuvė Daiva Keršytė, kažkada Lietuvoje gyvenusi audringą gyvenimą, o Londone tapusi musulmone.


2014-09-22 06:07

Palmira: šiandien galite nukentėti per psichikos ligonius

16

Jei imsitės skubių ar svarbių profesinių reikalų, būkite pasiruošę, kad atsiras netikėtų kliūčių: kai kas susirgo, kai kas pamiršo, pavėlavo ar tiesiog užsispyrė dėl kvailo principo. Nereikėtų skubinti įvykių, kaip ir nepatartina įsipareigoti ką nors greitai atlikti, – vargu ar laiku spėsite. Būkite itin diplomatiški, jei tektų kreiptis su prašymais, pasiūlymais į vadovybę ar aukštus įtakingus asmenis, įvairius valdininkus.


2014-09-22 00:05

Palmiros horoskopas pirmadieniui, rugsėjo 22 d.

2

Jei imsitės skubių ar svarbių profesinių reikalų, būkite pasiruošę, kad atsiras netikėtų kliūčių: kai kas susirgo, kai kas pamiršo, pavėlavo ar tiesiog užsispyrė dėl kvailo principo. Nereikėtų skubinti įvykių, kaip ir nepatartina įsipareigoti ką nors greitai atlikti, – vargu ar laiku spėsite. Būkite itin diplomatiški, jei tektų kreiptis su prašymais, pasiūlymais į vadovybę ar aukštus įtakingus asmenis, įvairius valdininkus. Beje, jei jums pavyks sudominti savo idėjomis, projektais ir gauti pritarimą, įgysite ilgalaikę paramą, palaikymą. Šiandien verta ieškoti bendraminčių, ypač tam palanki antroji dienos pusė. Vakaras paliks džiugių įspūdžių, jei susitiksite su draugais.


2014-09-21 20:57

Bitininkai: „Medus šiemet - ypatingas“

7|5

Gal bitininkai giria savo prekę, sakydami, kad šiemet medaus mažai, bet jame gerokai daugiau naudingų savybių? Pasižvalgius po šeštadienį Tiltų kaime (Trakų r.) vykusią medaus ir duonos šventę „Kvepia medumi mūsų stalas“ aiškėjo, kad kalbos - ne iš piršto laužtos. Prekystaliai lūžo nuo tamsesnio nei įprasta medaus. Tai - labiausiai pasaulyje vertinama medaus rūšis.


2014-09-21 20:57

Ant Naglio Puteikio rankos suspindo naujas vestuvinis žiedas

161

Šokoladinis tortas, smaližius varantis iš proto. Ir naujas vestuvinis žiedas. Tokias dovanas 50-mečio proga iš žmonos gavo Seimo narys Naglis Puteikis. Kam Nikai Puteikienei (49 m.), Klaipėdos jūrų muziejaus spaudos atstovei, po 22 bendro gyvenimo metų prireikė vyrui užmauti kitą vestuvinį žiedą?


2014-09-21 20:55

Kodėl moterys užmezga meilės romanus?

14

Nesutapo seksualinės chemijos formulė. Tokios išvados priėjo Getingeno (Vokietija) Georgo Augusto universiteto tyrėjai, aiškinęsi, kodėl moterys arba vyrai, turintys partnerį, užmezga meilės romanus. Pasak tyrėjų, tiek dailioji, tiek stiprioji lytis yra neištikima.


2014-09-21 20:54

Seksas perkopus per 40 metų: tingūs vyrai ir plėšrios moterys

112

Perkopus per 40 metų, abiejų lyčių seksualiniai troškimai pasuka skirtingais keliais: moteris tampa reiklesnė, vyras - tingus, lėtas. Tokių skirtumų pasekmė - stresu paženklinti tarpusavio santykiai. Kaip ir kiekvieną antradienį knygų pardavėjas Marius su bičiuliais užeigoje gurkšnojo alų. Bet pastaruoju metu 48-erių vyriškis vis dažniau prisimindavo savo prieš dvejus, trejus metus pasakytus žodžius: „Man nereikia viagros!“


2014-09-21 17:12

Kas minutę pasaulyje - mirtis nuo sepsio

1|6

Kaune visą savaitę vyko LSMU SMD Intensyviosios terapijos ir Anesteziologijos būrelių organizuojamas renginių ciklas „Sepsio savaitė“, kurio tikslas buvo supažindinti visuomenę su sepsio problematika, pagerinti jos ir studentų supratimą ir žinias apie sepsį.


2014-09-21 15:50

Ar šlapimo nelaikymą padeda išgydyti arbatos?

1

Visuomenėje vis dar gajūs mitai, jog su šlapimo nelaikymo problema susiduria tik senyvo amžiaus žmonės ir kad keli lašeliai neturėtų kelti nerimo, teigia gydytoja, „Inkocentro“ vadovė Jurga Misevičienė. Ji sako pastebinti, kad moterys, ypač tos, kurios pagimdė ne vieną kūdikį, galvoja, kad šlapimo nelaikymas yra normalu: „Mielos moterys, nieko panašaus!“


2014-09-21 15:50

Anuliuoti bažnytines santuokas bus lengviau

7

Popiežius Pranciškus siekia supaprastinti bažnytinių santuokų anuliavimą. Pasak Vatikano radijo, jis paskyrė specialią komisiją, kuri rengs atitinkamą reformą. Dabar neretai prireikia kelerių metų, kol bažnytinė santuoka pripažįstama negaliojančia.


2014-09-21 12:37

Aludaris iš Biržų: „Spirsi į alaus statinę - gausi į akį“

6|4

Rugsėjo 21-oji laikoma Šv. Mato, arba Alutinio, diena. Sakoma: „Po Mataušo vanduo ataušo, upėj maudytis nebegalima, užtai galima pirmo alaus pasidaryti.“ Rudenį apyniai subręsta, derlius nuimtas, salyklo pasiruošta. Tai labai gerai žino biržiečiai.


2014-09-21 12:29

Moteris patyrė šoką sužinojusi, jog buvo ištekėjusi už gėjaus

63|4

Po dešimties santuokos metų Peteris paliko Sarah Bowles (49 m.). Ne dėl kitos moters, o dėl vyro. Jo išpažintis žmonai apvertė visą jos pasaulį aukštyn kojomis. Moteris suvokė, kad visą laiką buvo jam tik priedanga, – tais laikais, kai jie tuokėsi, žmonės dar nebuvo tokie pakantūs homoseksualams kaip dabar. Sarah iki šiol negali jam atleisti.