Lrytas.lt testas: „Dacia Duster“ – mažiau gali būti daugiau

2019 m. rugsėjo 18 d. 19:22
Skambutis telefonu:
Daugiau nuotraukų (27)
-Klausau
-Labas. Ką veiki?
-Ai nieko…
-Nori gal pasivažinėt? Turiu čia tokį džipuką.
-Kokį?
-„Dacia Duster“
-…kokį?
-„DACIA DUSTER“.
-Aa… nežinau.
-Pavaišinsiu kava.
-Tada ok.
Maždaug su tokiu entuziazmu mano draugai pasitiko žinią, kad savaitgalį leidžiu su rumunišku džipuku. Ir aš jų nekaltinu dėl to, tai pigiausias naujas SUV rinkoje, iš kurio daug tikėtis būtų tas pats, kas grįžus iš Italijos užsipilti greito paruošimo makaronų.
Tiesa, ne visi buvo skeptiški šio automobilio atžvilgiu. Iš vieno bičiulio sulaukiau labai teigiamų atsiliepimų – jis jau yra bandęs šį mažylį.
Kaina traukianti akį
O viskas prasidėjo tada, kai gavau laišką iš Renault atstovybės, kuriame buvo išvardinti bandomiesiems važiavimams galimi automobiliai. Tarp jų į akis pirmiausiai, žinoma, krito „Renault Megane RS Trophy“, apie kurį papasakosiu atskirame tekste.
Antras automobilis, kurio iškart užsimaniau – šis „Dusteris“. Kodėl? Todėl, kad kiti greičiausiai bus puikūs miesto automobiliai, kurie važiuoja tikrai gerai, greičiausiai salono medžiagos nebus tokios, kokių tikėčiausi, bet bus kokia nors maloni smulkmena, kuri vis tiek padarys tą automobilį vertu važinėtis Lietuvos keliais.
Pavyzdžiui kas nors bus palikęs becukrių ledinukų pakelį salone. Ir to užtenka, kad „statistinių“ automobilių rinkoj šis taptų geresniu nei kiti.
Tuo tarpu „Dusteris“ kitoks, jis – pigesnis. Norėjau pasižiūrėti kur pakastas šuo, kas ten taip blogai, nes išvaizda, galit suabejoti mano skoniu, man labai patinka.
Jis proporcingas, klasikinių formų ir primena visureigį, o ne… matyt Rumunijoje dizaineriai geria seną gerą alkoholį, kai tuo tarpų kai kurie kiti, panašu, vartoja kažką uždrausto.
Žinoma, yra netikrų grotelių, kurios žvelgiant iš automobilisto pusės būtų smerktinos, jei jos būtų ant automobilio pretenduojančio į karštojo hečbeko vietą, bet šitam rumunui tai atleistina.
Juokingiausia eksterjero dalis – durų spynelė. Toks jausmas, kad ji buvo tiesiog pamiršta automobilio brėžiniuose ir surinkimo linijos pabaigoje sėdi vyrukas su grąžtu rankose ir kiekvienam „Dusteriui“ pragręžia duryse skylutę ir įkiša ten spynelę. Aš taip neseniai dariau su pašto dėžute.
Pataupyta viduje
Įlipus vidun, jau šiek tiek apžavėtas išorės, grįžau į realybę ir pamačiau kur tas visas taupymas prasideda. Salono medžiagos tikrai pigios ir prastai atrodančios.
Dizainas – elementarus, bet nesakau, kad blogas. Ir visame tame pigume beveik prabanga padvelkė nuo klimato kontrolės valdiklių. Iš pirmo žvilgsnio – „Range Rover“ teritorija. Jie gražūs ir tikrai patogūs.
„Dacia“atstovas, prieš atiduodamas raktelius, papasakojo apie automobilį, apie jo išskirtines savybes. Tai normali praktika, prieš imant mašiną bandymui. Šiuo kartu tas pasakojimas buvo, nejuokauju, toks:
-Na, turi klimato kontrolę… ai, ir dar keturias kameras. Gero savaitgalio!
Prajuokino, bet nenuvylė. Kas mane pažįsta žino, kad kadaise turėjau pirmos kartos „Subaru Forester“, kuris man iki šiol liko vienas mėgstamiausių mano turėtų automobilių. Jis buvo paprastas, bebaimis ir visur pravažiuojantis.
Man darosi panašu, kad „Dacia“ pašluostė (ang. duster) yra „Subaru“ miškininkas su naujais rūbais.
Netikėtai malonūs pirmieji kilometrai
Užvedu variklį mygtuko paspaudimu (ne taip ir prastai, ką?), išvažiuoju į gatvę ir nelabai tikiu savo pojūčiais. Pirmieji kilometrai man labai patinka. Važiuoklė savo darbą atlieka maždaug taip, kaip man labiausiai patinka – nelinguoja į šonus nuo mažiausio vėjo gūsio, bet ir negrasina nugaros sveikatai važiuojant per duobes.
Viskas veikia kažkur per vidurį tarp komforto ir sportiškumo, tik šiuos du žodžius šioje apžvalgoje priimkite labai liberaliai. Važiuoklės darbui tinkamą testą atliksiu kiek vėliau, dabar miesto sąlygomis vertiname tai, ką galime vertinti.
Pavarų svirtis ir pavarų perjungimo jausmas – labai malonus ir patogus, pavaros jungiasi aiškiai ir ganėtinai tiksliai. Vairas ne tik, kad malonus liesti, bet ir suteikia pakankamai daug informacijos apie kelią.
Kaip vėliau, važiuojant užmiestyje, išaiškėjo – ant vairo esantys kruizo kontrolės valdymo mygtukai išdėlioti labai nepatogiai, arba rumunų nykščiai smarkiai ilgesni. Priprasti galima, bet lygiai tiek pat pastangų būtų reikalavęs ir tiesiog kitoks mygtukų išdėliojimas.
Genialumas – paprastume
„Dusterio“ prietaisų skydelis – klasika. Dvi rodyklės, rodančios variklio sūkius ir automobilio greitį. Per vidurį nedidelis, bet pavydėtinai aukštos raiškos nespalvotas ekranas, kuriame atvaizduojama kita svarbiausia informacija: degalų kiekis bake, likęs nuvažiuoti atstumas, sąnaudos ir panašiai.
Verta pagyrų ir multimedijos įranga – aukštos raiškos ryškus ekranas, pakankamai aiškiai išdėliotas visų svarbiausių funkcijų pasiekiamumas, tik kad nebūtų viskas taip jau gerai – seną kompiuterio programinę įrangą primenantis dizainas. Muzika groja visai neblogai.
Nuvažiavus į savitarnos plovyklą atrandu, kad beraktė atrakinimo sistema šiame automobilyje – viena kvailiausių rinkoje. Automobilis atsirakina ir užsirakina priklausomai nuo to kokiu atstumu stovite nuo jo.
Tad kol keliais ratais apėjau automobilį jį plaudamas, visą ta laiką jis neapsispręsdamas rakinėjo savo duris. Jeigu jau taip – duokit man seną gerą raktelį. Spynelė įgręžta – atsirakinsiu.
Sukurtas ne greitkeliams
Išvažiuojam į greitkelį. Jau apžavėjęs mane po pasivažinėjimo mieste, ryškusis rumunas, kad ir kaip nenorėdamas, parodo ir savo blogąsias puses. Po keliolikos kilometrų greitkelyje degalų sąnaudų parodymas vis dar nenukrito smarkiai žemiau 10 litrų šimtui kilometrų ribos.
Po kapotu dirbant vos vieno su puse litro darbinio tūrio dyzeliniam agregatui, kuris išvysto vos 115 arklio galių, norėtųsi bent mažesnių sąnaudų, nes sprinto iki 100 km/val tikėtis būtų naivu.
Ir dar tas nepatogus kruizo kontrolės valdymas – „Dacia“, draugystę pradėjome šiek tiek geresniu tonu!
Maksimalus leistinas Lietuvos greitkeliuose greitis yra ir pats didžiausias vis dar komfortiškas greitis važiuoti su šiuo SUV. Dešimčia ar dvidešimčia km/val viršijus leidžiamą ribą pasidaro nebe taip jauku ir nejučia grįžti ties 130 km/val riba.
Čia būtų nebloga vieta aptarti ir ir garso izoliaciją? Pasakysiu tik tiek, kad už mano senojo „Subaru Forester“ ji čia geresnė, o senųjų „Subaru“ gamybos procese apie garso izoliaciją tiesiog niekas nepagalvojo.
„Duster“ kelias ten, kur kelių nėra
Žadėjau, kad važiuoklės darbą vėliau pratestuosiu kiek tinkamesnėmis sąlygomis. Žvyrkelis, lietus, gilios ir ilgos duobės, aštrūs posūkiai.
Čia keturių varančiųjų ratų pavara, mechaninė pavarų dėžė ir jau išgerta rytinė kava turėtų būti visai neblogo pasivažinėjimo receptas. Dar į šią formulę pridėkime tikrai puikiai dirbančią pakabą ir jis bus nuostabus!
Radęs patinkančią kelio atkarpą per ją pirmyn ir atgal pravažiavau net kelis kartus. Panašu, kad atradau tikrąją šio automobilio paskirtį. Jis skirtas mėgstantiems …išsidulkinti?! Nepagalvokite nieko nešvankaus.
Žvyrkeliuose, duobėtuose miško keliuose šis rumunų kūrinys atsiskleidžia ir leidžia pajausti tikrą vairavimo malonumą. Ar 115 arklio galių užtenka? Per akis! Šis SUV nepretenduoja tapti ralio žvaigžde, jis tik nori Jus parvežti laimingą ir išsišiepusį iš žvejybos ar grybavimo miške, nepaisant to, ar „kliovas“ buvo, ar ne.
„Dacia Duster“ kaina prasideda nuo 10.448 €, bandyto modelio kaina kiek didesnė nei 17.000€. Grąžinęs automobilį salono darbuotojo paklausiau, kas yra pagrindiniai šio SUV pirkėjai. Pasirodo, kad daugiausiai tai vyresni žmonės, o dauguma net nesvarsto šio pasirinkimo dėl to, kad nėra automatinės pavarų dėžės pasirinkimo.
Galbūt atsiradus automatinei pavarų dėžei, o degalų sąnaudoms sumažėjus pora litrų šimtui kilometrų, tai taptų vienu geriausių pasirinkimų naujų automobilių rinkoje? Galbūt, bet turbūt tokiu atveju kaina pakiltų bent keliais tūkstančiais, o tada atsiranda gerokai daugiau variantų, iš ko galima rinktis.
P.S. jei visgi „kliovas“ buvo, tai žuvį galite drąsiai keptis ant sėdynės padėję keptuvę ir įjungę sėdynių šildymą. Vos nenudegiau užpakalio.
P.P.S. Ką, po velnių, šiame automobilyje keičia mygtukas „ECO“?
automobilio bandymasDacia^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.