Vilniaus miesto savivaldybės atstovai tikina, kad visos sodinukų rūšys mieste ir atrinktos atsižvelgiant į atsparumą miesto sąlygoms, karščio bangoms. Nepaisant to, visos rūšys turi savų ypatumų, o viena iš sedulų savybių – vėlesnis sužaliavimas.
„Sedulos atsparios šalčiams ir užterštumui, nereiklios dirvožemiui, todėl tinkamos apželdinti gatves. Sedulos krūmai sužaliuoja truputį vėliau nei kiti, jiems reikia laiko atsigauti po pasodinimo, adaptuotis prie naujos vietos. Tai dar tikrai nereiškia, kad medžiai neprigijo, jiems tiesiog reikia laiko sulapoti“, – ramina savivaldybės atstovai.
Iš dalies tokį teiginį patvirtino ir gamtininkas Andrejus Gaidamavičius, kurio teigimu, jaunos ir mažos sedulos nežydi.
„Sedulos pradeda žydėti po kelių metų, turi užaugti bent iki 1,5 m, tada jau išsiskleidžia“, – sako A.Gaidamavičius.
Vis dėlto, gyvybės ženklai ant augalų šakų turėtų matytis jau dabar. „Šių augalų lapai išsprogsta pakankamai vėlai, tačiau iki šio mėnesio pabaigos jau turėtų žaliuoti. Priėjus arčiau jau tikrai turi matytis maži lapeliai“, – kalbėjo gamtininkas.
Jis prisiminė ir nesėkmingą pušelių sodinimą toje pačioje vietoje, todėl šį želdyną vertina skeptiškai.
„Nežinau, ar tai ilgalaikis projektas, ten labai nepalanki vieta. Didelis užterštumas ir druskos. Prieš sodinant reikėtų padaryti dirvožemio tyrimus, gal ten tik kokios piktžolės gali augti. Pušys juk irgi nudžiuvo toje vietoje“, – kalbėjo A.Gaidamavičius.