Miela skaitytoja, kokias apsaugas jūsų sūnus turėjo? Gyvybės draudimas, nelaimingi atsitikimai, traumos ir kritinės ligos. Kokiomis sumomis buvot apsidraudusi? O gal kartu buvote ir pati apsidraudusi?
Sutarties sudarymas įvyko 2013 metais, kai gyvenome dar prie lito. Minimalios apsaugos tuo metu buvo 10 000 litų. Jūsų paketas, jei jis buvo minimalus, turėjo atrodyti taip: gyvybės draudimas – 10 000 litų, kritinės ligos – 10 000 litų, nelaimingi atsitikimai, traumos – 10 000 litų.
Mokesčiai tokio paketo panašiai turėjo atrodyt taip: gyvybės draudimo ir kritinių ligų – 2,5 lito per mėnesį, nelaimingų atsitikimų ir traumų - 5,5 lito per mėnesį. Viso – 10,5 lito per mėnesį. Administravimo mokestis, koks buvo, toks ir yra – apie 10 litų, investicijos 1-1,4 proc. Per metus sumokėta 1 800 litų, sukaupta apie 1300 litų (klientė pati pateikus, kad išskaičiuota kas metus apie 150 eurų (12,5 eurų per mėnesį)). Nuo 1300 litų 1,2 proc. yra lygu 15,6 litų (1.30 lito per mėnesį). Viso tokio minimalaus paketo mokesčiai būtų apie 22 litus per mėnesį (6,4 euro).
IŠVADA Nr.1:
Kaip suprantu, po ketverių metų ir pas pažįstamą brokerį būtumėt kreipusis su pretenzija, kad vaikas traumos napatyrė ir naudos neturit, o tik mokat ir kompanija Jus apgaudinėja. Ir už sumokėtas įmokas būtumėt pareikalavus grąžint.
Kažkaip tikiu, kad šioje vietoj nebūtumėte rašius pretenzijų ir reikalavusi sumokėtų įmokų. Už civilinį mašinos draudimą (jei esat vairuojanti) nereikalaujat grąžinti sumokėtos įmokos įvykiui neįvykus? O gal bendrovė Jums grąžina įmokas, jei įvykių neturit?!
IŠVADA Nr.2:
Jūsų tikslas buvo draudiminės apsaugos! Kaupimas. Na, tarkim, turėjot Jūs tą minimalų paketą po 10 000 litų. Tai jei sūnus būtų susirgęs kritine liga po metų ar dvejų, kompanija išmokėtų 10 000 litų. Kada Jūs savarankiškai taupydama taip klientų mėgstamoje „kojinėje“ tuos 10 000 litų būtumėt sutaupius? O gi mokėdama sau į kojinę po 150 litų per mėnesį 10 000 litų joje būtumėt turėjus tik po 5-6 metų.
Čia jau man norisi šypsotis. Vadinasi, nutraukėt draudimą ir dabar norėdama susikaupti turėtą sumą, turit sėdėt kojytes ausytes suglaudus pusšeštų metų ir Aukščiausio melsti malonės, kad Jūsų šeimos nepaliestų liga! Bet, o, tačiau, jei per kaupimo laiką patirsit traumą, tikiuosi šitai pozicijai esat pakabinus kitą kojinę ir šitiems atvejams kaupiat atskirai. Tiesa, dar ir trečią kojinę pakabinot gyvybės draudimo sumai, o ketvirtą – nelaimingiems atsitikimams. Argi ne juokinga? Bent jau man linksma.
IŠVADA NR.3:
Gavus du viename, pamiršot savo tikslą! Pradėjot matyt tik kaupimą, nebevertinot turimų apsaugų. Tai ar man reikia daugiau plėstis apie mūsų tautos išmintį, mąslumą ir išsilavinimą šioje srityje?
Visi mes protingi šituo klausimu, labai jau vadovaujamės draugės/kolegos nesusikalbėjimu su kompanija, o ar paklausėm jos, ką jį konkrečiai turėjo. Tarybiniai draudimai, kuriais mus draudė tėvai, irgi toks geras palyginimas ir toks varikliukas neturėt dabar draudimo, nes gi čia tas pats. Ir dar aibė besikartojančių ir vieningų nuomonių. O kur yra toji tikroji tiesa? O kada yra toji diena?
Kabinkit, mieli 200 komentatorių, kojines ant radiatorių ir kaupkit, kaupkit sau. Tiesa, labai rimtas faktas: „Man niekada niekas nenutiko“, “Man niekada nieko nenutiks“. Tačiau nepamirškite, brangieji ir mielieji, jūs esate mirtingi ir nė vienas su saule negyvensim.
Tad po mūsų, kad ir tvanas. Ir tos žmonos, mamos, vaikai, likę našlaičiais lai sukasi kaip išmano, nors nereikia suktis, gi kiekvienas turim minimum po vieną „kojinę“ ir esam savim pasirūpinę.
Ir taip, aš tikrai dirbu su draudimais. O sritį šią radau pati apsidraudus po tų kritinių 3-4 metų (dažniausias momentas, kada klientai nemato „naudos“) jo nenutraukus, bet, atvirkščiai, kuo toliau tuo labiau tikėdama jo nauda. O kas būtų jei būtų. Sukūrus šeimą nauda – dar akivaizdesnė. Nes kaip kiekvienam lietuviui, imti ir atsidėti į tą kojinę, kurioje patys pinigai nesidaugina, nepavyksta. Pajamas šeimoje uždirba dviese, vaikai du, mokesčiai, maistas, pramogos, išlaidos vaikų darželiui/mokyklai nė vienam nesumažėtų, jei šeima netektų vieno iš dviejų pajamų šaltinio. Kaip ir patyrus traumą ar susirgus rimta liga, likus laikinai nedarbingam išlaidos irgi nemažėja, o, tikėtina, didėja.
IŠVADA Nr. 4:
Susiformuokit poreikius ir tikslus. Keičiasi jie kas keletą metų, vadinasi, turimos paslaugos irgi turi tarnauti Jums, o ne dulkėti stalčiuose užmirštos.