Yra trys svogūninių gėlių sodinimo būdai.
1. Galime bandyti laukti atlydžio. Po kelerių metų stebėjimų galima daryti išvadą, kad sniego ir šaltuko gauname nuo lapkričio pabaigos iki gruodžio vidurio, paskui atlydys, viskas pažliunga, prasideda lietus: dažnas vaizdas – Šv. Kalėdos su 5 laipsniais šilumos.
2020 metais, paskelbus keliavimo ribojimus, per pačias Kalėdas, sodinau tulpes ir narcizus. Vadinasi, galima bandyti laukti atlydžio, nes atsiliepė žmonių, kurie svogūnines gėles sodino ir sausį ar net vasarį. Kad tulpės ir narcizai pražystų, reikalinga dviejų mėnesių šalčio terapija, o kur rasite saugesnį šaldytuvą, jei ne savo gėlių darželyje, neįledėjusioje žemėje.
2. Sakykime, žemė – jau grynas ledas, į tokią tikrai nedrįsčiau sodinti svogūnėlių, tad yra kitas variantas. Manau, kad kiekvienas mūsų turime nešildomas patalpas, kur temperatūra – apie -1–+5 laipsnius. Aš turiu tokį garažą, kurį derėtų vadinti augalų sandėliu, nes automobilio tame garaže nebuvo jau 17 metų.
Turite didesnių vazonų? Pripilkite pirktinio substrato, sukiškite svogūnėlius į 10 cm gylį, užberkite žemėmis ir pastatykite tame nešildomame garaže. Maždaug kovo mėnesį išneškite tuos vazonus į lauką, palikite lietui ir saulei atlikti savo darbą. Sulauksite nuostabaus gėlių žydėjimo.
3. Kas mėgstate egzotiką ir ieškote naujų žiemos depresijos įveikimo būdų? Aš! Nusipirktus svogūnėlius šiuo metu sudėkite į plastikinį maišelį, o šį – į šaldytuvo daržovių skyrių. Ir laikykite, kiek norite. Mažiausiai mėnesį pašaldote, tada galite ištraukti iš maišelio, vėl sodinti į vazonėlius (svogūnėliai gali būti pasodinti negiliai), vazonėlius statykite ant palangės, prižiūrėkite kaip eilinę kambarinę gėlę.
Po 35 dienų nuo pasodinimo mėgausitės savo užsiaugintais žiedais ant palangės. Jei kambaryje nenorite tulpių, tuos svogūnėlius balandį galėsite pasodinti ir į dirvą, jie bus pašaldyti, tad puikiai žydės.