Robotai, tiesą sakant, smūgiavime vienas kitam dar nėra labai tikslūs, o puolant ar ginantis kartais neišlaiko pusiausvyros. Tačiau, kaip ir balandžio viduryje Pekine surengto humanoidinių robotų pusmaratonio atveju, tai yra pradžia.
O atsižvelgiant į humanoidinių robotų kūrimo naujovių tempą, ji bus daug geresnė, rašo „Forbes“.
Prieš dvi savaites vykusiose kikbokso varžybose dalyvavo keturi „Unitree“ robotai „G1“, kurie yra palyginti maži – šiek tiek daugiau nei metro ir dvidešimties centimetrų aukščio ir mažiau nei 40 kg svorio. Jų smūgiams taip pat kiek trūko jėgos – nes „G1“ robotai yra gana lėti – tad jie iš esmės stumdė vienas kitą bokso pirštinėmis dengtomis rankomis, o ne iš tikrųjų smūgiavo.
Smūgiai buvo panašūs, o kai kurios atakos tiesiog pataikė į orą, nes priešininkas pasitraukdavo. Tačiau „G1“ pasižymėjo puikiu gebėjimu atsistoti paslydus ar nugriuvus – net ir susipainiojus bokso ringo virvėms.
Kova buvo transliuojama per Kinijos valstybinę televiziją, rašo „Asia Times“. Kaip nurodoma, kovos treniruotėmis rūpinosi dirbtinis intelektas.
