Simboliškų atvirlaiškių autoriai – koncerto programoje skambėsiančios muzikos kūrėjai. Pirmame atviruke – Antonio Salieri Simfonija D-dur, „La Veneziana“. Yra užfiksuota, kad italas Antonio Salieri, būdamas šešiolikos, atvyko į Vieną ir gyveno čia iki mirties. XVIII a. antroje pusėje Salieri buvo įtakingiausias Vienos muzikas, 40 metų jis dirbo imperatoriaus dvaro kapelmeisteriu ir kompozitoriumi bei Italų operos dirigentu ir vadovu. Simfoniją D-dur, „La Veneziana“, jis sukūrė iš dviejų savo operų – „Pavyduolių mokykla“ ir „Netikėtas išvykimas“ – uvertiūrų muzikinės medžiagos.
Antrame atviruke – Wolfgango Amadeus Mozarto Koncertas fleitai, arfai ir orkestrui C-dur, KV 299 – vienintelis jo opusas, kuriame solo partija parašyta arfai: tais laikais arfos ir fleitos duetas buvo išties neįprastas. Genialusis kūrėjas pasistengė, kad koncerto solistai parodytų, ką sugeba: partijos kaip reta sudėtingos.
Susiję straipsniai
Solo partijas atliks arfininkė Aistė Baliunytė-Dailidienė ir lenkų fleitininkas Łukaszas Długoszas, studijas baigęs Miuncheno aukštojoje muzikos mokykloje, Paryžiaus konservatorijoje ir Jeilio universitete. Jis yra pelnęs nugalėtojo vardą tarptautiniuose konkursuose, pasirodymų surengė tokiose scenose kaip Niujorko „Carnegie Hall“, Vienos „Musikverein“ ir „Konzerthaus“, Berlyno „Konzerthaus“, Miuncheno „Herkulessaal“ ir kitose.
A. Baliunytė-Dailidienė, baigusi Nacionalinę Paryžiaus konservatoriją, yra daugelio tarptautinių konkursų laureatė, aktyvi įvairių muzikos projektų dalyvė, daug koncertuojanti kaip solistė, kamerinės muzikos ansamblių bei įvairių orkestrų artistė Lietuvoje ir užsienyje.
Trečias atvirlaiškis mini Ludwigo van Beethoveno Ketvirtąją simfoniją B-dur, op. 60, sukurtą įsimylėjusio ir laimingo autoriaus 1806 metais. Nors sužadėtuvės su grafaite Josephine Brunsvik nutrūko, o kurtumas vis labiau grūmojo, patirtos laimės, džiaugsmo ir šviesių vilčių atbalsiai girdimi šioje dažnai atliekamoje, romantiškiausioje Beethoveno simfonijoje.



