A.Česnulio kūriniai stebina išradingais techniniais sprendimais. Į jo parką Naujasodėje (Druskininkų sav.) visada užsuka Lietuvoje besilankantys svečiai iš Pietų Korėjos. Lietuvių medinė tautodailė korėjiečius ypač žavi ir stulbina.
A.Česnulio medinių skulptūrų parko paroda po atviru dangumi prasideda nuo įspūdingo vėjo malūno, kurį pats menininkas pastatė beveik vienas savo 60-mečio proga. Ant stogo sukasi sparnai, pagaminti iš lėktuvo propelerio.
Nykštukai ir milžinai
„Aš domiuosi ir technika, ir menu. Konstruoti įvairius įrenginius man patinka taip pat, kaip ir drožinėti“, – teigė A.Česnulis.
Vienas tokių mechanizmų – šulinio įrenginys, kuriuo medinis senolis paduoda ištroškusiajam atsigerti iš šulinio. O vanduo toks skanus, kad lenkia prabangiausią šampaną.
Medinių kūrinių stilius nepaprastai įvairus. Nuo medinių sprindžio dydžio nykštukų iki daugiau kaip 40 metrų milžino.
Bene įdomiausios yra skulptūrinės grupės, vaizduojančios scenas iš literatūrinės klasikos kūrinių. Antai matyti scena iš Žemaitės „Marčios“ – sėdi įkaušęs tėtušis, pakėlęs kumštį lyg šaukdamas: „Mauč, boba, o tai gausi į snukį!“, Vingių Jonas apsmukusiomis kelnėmis ir keturpėsčia, nuo darbų sulinkusi Katrė. Juokinga ir scena iš Boriso Dauguviečio „Žaldokynės“, kur klėtyje uždarytas zakristijonas Rūta prašo alaus, o pats Žaldokas ragauja gėrimo raugą.
Rikiuojasi mediniai politikai
Sąmojingumu trykšta ir politikų figūros. Matyti Druskininkų vairą tvirtai laikantis šio miesto meras Ričardas Malinauskas, diriguojanti Irena Degutienė, medinio dviračio padangą pumpuojantis Andrius Kubilius.
Vienas naujausių A.Česnulio darbų susijęs su Dzūkijos etnografiniu koloritu: skulptūrinė grupė vaizduoja krūmuose pasislėpusius degtindarius.
Pamėgo korėjiečiai
Menininkas sakė, jog dažniausi jo skulptūrų parko lankytojai yra vietiniai turistai lietuviai. Iš užsieniečių nuolat apsilanko į Lietuvą atvykę Pietų Korėjos verslininkai, turistai.
„Iš kažkur jie sužinojo apie mane ir, kai tik būna Lietuvoje, čia apsilanko. Ilgai apžiūrinėja, stebisi. Matyt, tokie drožiniai jiems nematyta egzotika. Grįžę į tėvynę jie sako pasakojantys apie Lietuvoje regėtus dalykus saviškiams“, – svarstė A.Česnulis.