Į savo frakciją A.Guoga žadėjo kviesti ne tik jį remiančius partijos narius, bet ir nepartinius žmones, kurie dalyvautų Seimo rinkimuose Liberalų sąjūdžio sąraše.
„Darysime siurprizus. Aš pažadu – bus daug sensacijų ir bus labai įdomu“, – BNS paaiškino europarlamentaras.
Iššūkių dar turėtų būti
A.Guoga neslėpė, kad jo tikslas – tapti Liberalų sąjūdžio rinkimų sąrašo lyderiu po rinkėjų reitingavimo.
Taip šis politikas ketina dar kartą mesti iššūkį dabartiniam liberalų vedliui Eligijui Masiuliui, kuriam praėjusį savaitgalį pralaimėjo partijos pirmininko rinkimus.
Tik 166 suvažiavimo delegatai panoro, kad A.Guoga, kuriam gruodį sueis 42-eji, būtų jų naujasis lyderis, o už dešimčia mėnesių jaunesnį E.Masiulį balsavo 605.
„Tai – fantastika!“ – šūktelėjo A.Guoga po šių rinkimų ir įtikinėjo, kad tikėjosi gauti ne 21, o 15 proc. balsų.
Europarlamentaras čia pat pareiškė, jog visuomenės nuomonės apklausos parodo, kad būtent jis yra populiariausia liberalų figūra.
Pasielgė kaip lošėjas
Nors prieš suvažiavimą buvo kalbama, kad A.Guoga nedalyvaus partijos pirmininko rinkimuose, kai kurie įtakingi liberalai tuo nebuvo garantuoti.
Tai, kad profesionalus pokerio lošėjas blefavo, paaiškėjo iškart po to, kai E.Masiulio kandidatūra buvo oficialiai iškelta suvažiavime.
Pirmininkaujantiems paklausus, ar kas nors nenori dar pasiūlyti kandidatų, vienas liberalas pasiūlė A.Guogą, o šis pareiškė sutinkantis kandidatuoti „vardan demokratijos“.
A.Guoga tribūnoje kalbėjo apie klestinčios Lietuvos kūrimą ir karštai žadėjo delegatams, jei jį išrinks, tuojau pat palikti Europos Parlamentą, o Seimo rinkimuose dalyvauti vienmandatėje Vilkaviškio apygardoje, kur neginčijamai karaliauja socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius.
Bet tokios kalbos paveikė tik nedidelę dalį liberalų.
Išrinko vadovybę
Nepaisydamas A.Guogos iššūkių E.Masiulis vis viena pateikė jo kandidatūrą į partijos pirmojo vicepirmininko postą.
Europarlamentaras buvo pirmas išrinktas ir į partijos valdybą, surinkdamas daugiausia delegatų balsų.
Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotojais patvirtinti Remigijus Šimašius, Simonas Gentvilas, Gintaras Steponavičius, Edita Rudelienė, Marcijonas Urmonas, Simonas Kairys ir Eugenijus Gentvilas.
Galimi portfeliai
* Savo Vyriausybės premjeru liberalai norėtų matyti E.Masiulį, tačiau jam numatyta ir susisiekimo ministro vieta, jei vis dėlto nelaimėtų rinkimų. „Rezervinis“ susisiekimo ministras – Kauno tarybos narys R.Mikaitis.
* Aplinkos ministru nominuotas E.Gentvilo sūnus Klaipėdos tarybos narys S.Gentvilas, energetikos – vadybos ekspertas N.Pačėsa, finansų – verslininkas G.Dusevičius, krašto apsaugos – Varėnos meras A.Kašėta, kultūros – Seimo narė D.Teišerskytė, socialinės apsaugos ir darbo – Seimo narė D.Kuodytė, sveikatos apsaugos – medikas E.Pabarčius, švietimo ir mokslo – Seimo narys G.Steponavičius, teisingumo – Seimo narys A.Lydeka, vidaus reikalų – Seimo narys V.Gailius, užsienio reikalų – europarlamentaras P.Auštrevičius, ūkio – europarlamentaras A.Guoga, žemės ūkio – Seimo narys E.Gentvilas.