Jo teigimu, šiuos duomenis rašytoja galėjo gauti iš naujojo savo širdies draugo, nevienareikšmiškai vertinamo nacių medžiotojo Efraimo Zuroffo.
„Taigi mano spėjimas pabaigai – Zurofas susirado (ar gavo „dovanų“) Izraelyje 2008 m. mirusio Nachmano Dušanskio užrašų antrą egzempliorių (ar kokius kitus užrašus) ir nepaisydamas akivaizdžiai faktams prieštaraujančių kagėbisto teiginių, mėgina jais mojuoti. Kol kas per PR specialistę“, – socialiniame tinkle „Facebook“ versiją kelia Seimo narys.
„Kodėl ne per Rusijoje sukurtą organizaciją „Pasaulis be nacizmo“ , kurioje aktyviai dalyvavo ir Zurofas, ir A.Paleckis? Oficialiai ir Zurofas, ir Padleckis nutraukė (!?) bendrininkavimą su šia Putino oligarcho Špigelio valdoma organizacija, kuri visus lietuvius, latvius, estus bei ukrainiečius skelbia fašistais. Ar tikrai nutraukė? Nepatogus klausimas PR specialistei“, – rašė politikas.
Šaltinis aiškėja
Arvydas Anušauskas įvardija ir šaltinį, iš kur rašytoja galėjo gauti tokią, visuomenę papiktinusią informaciją.
„KGB archyve atsidūrė 1977 m. rašytas atsiminimų sąsiuvinis. Jų autorius N.Dušankis, KGB darbuotojas su didžiausiu stažu (1940–1971 m.) 1989 m. staiga išleidžiamas į Izraelį. Spėju, kad emigravo ir su savo užrašų kitu egzemplioriumi. Užrašai įdomūs žinoma ne atviravimais. Kankinimų specas apie savo šiuos „žygdarbius“ nutyli. Bet rašo apie A.Ramanausko sulaikymą ir tardymą ir „mėginimą nusižudyti“. Rašo visa tai, apie jį, ką dabar kartoja PR specialistė“, – rašė A.Anušauskas.
„Būtent čia ir parašyta apie Ramanausko tariamą buvimą „Druskininkų burmistru ir komendantu“, 'iki vokiečių atėjimo suorganizuotą baltaraiščių būrį, kuris sušaudė daug žmonių“. Bet va bėda,– prieš 15 metų istorikas A.Bubnys nustatė, kad vokiečių kariuomenei miestą užėmus jau pirmą karo dieną (tad „iki vokiečių atėjimo“ atkrenta) Druskininkų valsčiaus viršaičiu ir miesto burmistru tapo Tomas Jakavonis. Policijai vadovavo kiti asmenys, o pagalbiniam būriui vadovavo leitenantas Jakavonis. Druskininkų miestą su apylinkėmis prijungus prie Balstogės srities, lietuviškoji administracija panaikinta, o 1943 m. sausio mėn. ir žydai (apie 800 žmonių) buvo išvežti į Gardiną ir vėliau nužudyti mirties lageryje“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė politikas.
Naujienų portalas lrytas.lt primena, kad tokia istorijos interpretacija rašytojai atsirūgo tikrai su kaupu. Leidykla „Alma littera“, kuri išleido net 6 šios rašytojos knygas, nutraukė bendradarbiavimą su R.Vanagaite dėl nesuderinamų interesų. Taip pat patvirtino, kad visos jos knygos bus išimtos iš apyvartos ir atiduotos makulatūrai.