Pašokti prie jūros atvyko net 18 tautinių šokių ir folkloro kolektyvų iš visos Lietuvos ir užsienio. Tarp dalyvių yra du šokėjų ansambliai iš Latvijos Rygos ir Bauskės miestų, bei margaspalviais tautiniais rūbais pasipuošusių liaudies dainų choristų grupė iš Ukrainos Bučos miesto.
Iš viso į Palangą atvažiavo per 400 šokėjų, kurie šeštadienį vidurdienį Grafų Tiškevičių alėjoje festivalį atidarė trimis bendrais lietuvių liaudies šokiais. Juos šoko ir svečiai iš Latvijos, kurie šokio žingsnių mokėsi namie iš anksto gavę vaizdo įrašus.
Po tokios nuotaikingos pradžios Palangos pučiamųjų orkestro lydima ilga kolona festivalio dalyviai per J.Basanavičiaus gatvę patraukė į Jūratės ir Kąstyčio skverą.
Po pietų festivalio dalyviai pabiro po visą miestą – iki pavakarės šokėjų pasirodymai vyksta Jūratės ir Kąstyčio skvere, J.Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankirtoje, Vytauto gatvės skvere priešais bažnyčią ir Šventosios centre.
Šokėjų kolektyvai keitėsi visose pasirodymų vietose, tad kurią nors vieną išsirinkę žiūrovai turėjo progos pamatyti visus festivalio dalyvius. Čia šoko vaikai, jaunimas ir suaugusieji.
Trys senjorų kolektyvai demonstravo Europos šalių liaudies šokius: čekų polką, graikų sirtakį, suomių humpą. Dvi šokėjų grupės į Palangą atvyko su savo muzikantų kapelomis.
Vakare festivalio dalyviai ir svečiai rinksis Jūratės ir Kąstyčio skvere, kur koncertuos Šiaulių folkloro grupės „Kitava“ koncertas. Jo metu į bendrą šokį galės įsitraukti ir visi žiūrovai.
Palangoje prasidėjęs šokių festivalis tėra vienas iš šį savaitgalį kurorte vykstančios rudens šventės „Palanga dūzgia“ renginių. Visas savaitgalio dienas Vytauto gatvėje veikia tradicinė mugė, vasaros skaitykloje atsidarė Meistrų dirbtuvės, Šventojoje vyksta gausybė Jūros dienos renginių, iš kurių įspūdingiausios buvo upėje vykusios azartiškos vikingų laivų varžybos. Čia dviem specialiais laivais pasikeisdamos tarpusavyje varžėsi kelios komandos iš Liepojos, Palangos ir Klaipėdos.
Meistrų dirbtuvėse buvo galima susipažinti beveik su visais liaudies amatais. Nuo pietų čia darbavosi kalvis, juvelyras, keramikai, pynėjai, medžio drožėjai, odininkai. Į savo darbą jie įtraukė ir žiūrovus, kurie pabandė patys žiesti puodą, nukalti metalo dirbinį, iš šiaudų nupinti paukštelį ar susukti žemaitišką kąstinį. Meistrų dirbtuvės veiks ir sekmadienį.