„Šiuo konkrečiu atveju, aš manau, kad vienas iš viceministrų tikrai gali atlikti tą funkciją, nes ji yra, vienas dalykas, siauresnė, persikertanti su kitomis funkcijomis. Manau, kad tikrai gali atlikti. Bet žmogus, kuris kuruoja iš patarėjo pozicijos šią sritį, pas mane yra. Kol kas to užtenka“, – Eltai teigė A. Anušauskas.
„Jeigu viceministro pareigomis ministerija taps didžiausia, tada galima galvoti. Tačiau kol kas realybė mus pastato į savas vėžes“, – akcentavo jis.
Ministras pabrėžė, kad KAM turi mažesnę politinės vadovybės komandą nei kitos ministerijos – iki viceministrams Margiriui Abukevičiui bei Viliui Semeškai paliekant postus, KAM dirbo trys viceministrai. Šiuo metu pareigas eina vienintelis Žilvinas Tomkus. Tuo metu daugelis kitų ministerijų turi po keturis tokius pareigūnus, atkreipė dėmesį politikas. Todėl dar praėjusių metų pabaigoje A. Anušauskas užsiminė apie ketvirtojo KAM viceministro poreikį.
„Ministerija kol kas yra turinti mažiausiai viceministrų (...), nes visi kiti turi po keturis, mes turim tris. Bet sričių, kurias reikia kuruoti... Pavyzdžiui, milijardiniai įsigijimai, infrastruktūra – pusė milijardo keliems metams skirta... Kibernetinis saugumas su visu kertiniu valstybės ryšių tinklu – dar viena sfera. Gynybos politika – dar viena sfera. Daugybė daugybė dalykų, kurie reikalauja galbūt atskirų viceministrų – aš tą dalyką siūlyčiau“, – nurodė jis.
ELTA primena, kad pirmadienį Seimo NSGK pirmininkas parlamente vykusios tarptautinės konferencijos „Piliečių rengimas ginkluotam ir neginkluotam pilietiniam pasipriešinimui (rezistencijai): Lietuvos situacija ir Ukrainos patirtis“ metu pasiūlė, jog KAM turėtų skirti viceministrą, atsakingą už pilietinį pasipriešinimą, nekonvencinį kariavimą ir rezistencijos organizavimą. Konservatoriaus manymu, tokį poreikį reikėtų įtvirtinti įstatymiškai.
„Mano požiūriu, reik pagalvoti apie tai, ar nereikėtų Krašto apsaugos ministerijoje skirti viceministrą ar palikti šitą viceministrą su vienu portfeliu, atsakingą už pilietinį pasipriešinimą, nekonvencinį kariavimą ir rezistencijos organizavimą“, – tarptautinės konferencijos metu teigė NSGK pirmininkas.
„Taip padėti tašką, ar tokia veikla yra reikalinga, ar ne“, – pridūrė jis.