Pirmadienį vakare prie pat sienos su Latvija, magistraliniame kelyje Ryga–Pasvalys ties Škilinpamūšio kaimu (Pasvalio r.), VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardos pareigūnai vykdė neteisėtos antrinės migracijos per Lietuvą prevenciją ir kontrolę.
Pasieniečiai sustabdė patikrinti į Lietuvą atvažiuojantį, maršrutu Talinas–Berlynas vykstantį autobusą. Atliekant keleivių dokumentų patikrą, vienas iš jų pateikė Prancūzijos piliečio pasą.
Palyginę jame esančią nuotrauką su dokumentą pateikusio asmens išvaizda, VSAT pareigūnai nustatė veido bruožų neatitikimų. Kilo įtarimų, kad keleivis naudojasi svetimu dokumentu.
Prie sienos su Baltarusija pasirodė 11 migrantų: juos atlydėjo du vyrai
Patikrinę užsieniečio daiktus, jo telefone VSAT pareigūnai rado latviškąprieglobsčio prašytojo pažymėjimą, išduotą 25-erių Gvinėjos piliečiui. Toks dokumentas nesuteikia teisės atvykti į Lietuvą ir joje būti, o kitokių dokumentų jis neturėjo.
Pasieniečiai išsiaiškino, kad į autobusą migrantas įlipo Rygoje, vairuotojui pateikęs elektroninį bilietą Ryga–Berlynas ir Prancūzijos piliečio pasą. Kaip ir dauguma neteisėtų migrantų, pasinaudodamas Latvija ir Lietuva kaip tranzitinėmis valstybėmis, šis užsienietis su svetimu pasu tikėjosi pasiekti Vakarų Europą.
Susiję straipsniai
Tęsti kelionės Gvinėjos piliečiui VSAT pareigūnai neleido. Jis buvo sulaikytas ir pristatytas į Šiaulių pasienio užkardą.
Dėl dokumento pagrobimo arba jo panaudojimo VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.
Po apklausos Gvinėjos pilietis buvo informuotas, kad prokuroras kreipsis į teismą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu.



