Laikraščiui „The New York Times“ ketvirtadienį atskleidus dešimtmečius trukusį H.Weinsteino lytinį priekabiavimą, jis savanoriškai pasiėmė metines atostogas. Penktadienį direktorių valdyba tam pritarė, bet sekmadienį žengė dar toliau ir pašalino H.Weinsteiną iš kompanijos, kurią jis padėjo įkurti.
Dienraščio straipsnyje teigiama, kad H.Weinsteinas, kurio bendrovė yra išleidusi kino hitų, tokių kaip „Karaliaus kalba“ (“The King's Speech“) ir „Ištrūkęs Džango“ (“Django Unchained“), išnaudodavo jaunas moteris, siekusias padaryti karjerą kine.
Pareiškime valdyba mini pastarosiomis dienomis pasirodžiusią „naują informaciją“ apie H.Weinsteino elgesį. H.Weinsteino advokatas to dar nepakomentavo.
„The Weinstein Co.“ atstovas atsisakė pateikti detalių apie H.Weinsteino atleidimą.
„The New York Times“ straipsnyje vardijami įtarimai, per kelis dešimtmečius H.Weinsteino atžvilgiu pareikšti kino žvaigždės Ashley Judd ir moterų, dirbusių „The Weinstein Co.“ ir H.Weinsteino ankstesnėje kompanijoje „Miramax“. Straipsnis padarė didžiulį poveikį, pasireiškusį ne vien kino industrijoje.
H.Weinsteinas ketvirtadienį paskelbė ilgą pareiškimą, kuriuo pripažino sukėlęs „daug skausmo“. Jis taip pat paprašė „antro šanso“.
Tačiau H.Weinsteinas ir jo advokatai pareiškimuose ir interviu kritikavo „The New York Times“ straipsnį.
„Esame tikri, kad mūsų pernešimas tikslus, – sakoma laikraščio atstovo pareiškime. – Ponas Weinsteinas prieš publikuojant žinojo apie konkrečius įtarimus mūsų straipsnyje ir galėjo į juos atsakyti. Iš tiesų paskelbėme visą jo atsakymą.“
H.Weinsteinas – dviejų vaikų tėvas, vedęs anglų mados dizainerę Georginą Chapman – yra laikomas įtakingu veikėju Holivude. Daug jo filmų yra pelnę „Oskarų“; tarp tokių juostų yra „Gerasis Vilas Hantingas“ (“Good Will Hunting“) ir „Artistas“ (“The Artist“).