Žmonės su siaubu vakar stebėjo plintančią ugnį, griūvančias konstrukcijas ir stovėjo beviltiškai sustingę – nieko negalėjo padaryti. Ugniagesiai liepsnas galutinai užgesino tik po 15 valandų darbo.
Naujienų portalo lrytas.lt Strasbūre kalbinti prancūzai sutartinai tvirtino, kad tai yra tragiškas įvykis, po kurio šaliai būtina susivienyti ir atstatyti šį Prancūzijos simbolį.
Tokiais žodžiais savo kalbas antradienį Europos Parlamente pradėjo ir daugelis europarlamentarų, kurie turėjo kalbėti apie „Brexit“. Jie ragino Europą susivienyti ir skirtingiems amatininkams iš skirtingų šalių bendradarbiauti atkuriant šią katedrą.
„Tai yra labai liūdna diena Prancūzijai. Tikiuosi pavyks atstatyti tai, kas buvo suniokota“, – lrytas.lt tvirtino Strasbūre dirbanti Leticia.
Jai antrino EP dirbantis 30-metis Stanislavas. „Tai, kas vakar nutiko Paryžiuje, yra pražūtinga. Tai yra vienas didžiausių Prancūzijos simbolių ir atrodo, kad buvo sužalotos prancūzų širdys“, – tikino prancūzas.
Iš Paryžiaus kilęs Stanislavas teigė, kad nesvarbu, esi ar nesi krikščionis, – ši katedra buvo vieta, skirta visiems žmonėms.
„Tai yra labiausiai lankoma vieta Prancūzijoje. Katedrą per metus aplankydavo po 14 milijonų žmonių ir aš spėju, kad dauguma jų nebuvo katalikai. Paryžiaus Dievo Motinos katedra yra svarbus mūsų istorijos simbolis, tai yra daugiau nei krikščionybės dalis.
Imperatorius Napoleonas nebuvo krikščionis, tačiau buvo karūnuotas šioje katedroje. Čia po Antrojo pasaulinio karo buvo atvykęs ir generolas Charles'is de Gaulle'is. Tai mūsų istorijos dalis ir tai siekia toliau nei krikščionybė“, – kalbėjo Stanislavas.
Jam pritarė ir 32-ejų Dony. Jis nėra krikščionis, tačiau tvirtino, kad gaisras Dievo Motinos katedroje sukrėtė visą šalį, nes tai yra visos Prancūzijos simbolis.
„Visi pasaulyje žino Paryžių ir Dievo Motinos katedrą dėl Victoro Hugo kūrinio. Prieš kelerius metus gyvenau Paryžiuje, daugelis turistų vien dėl to atvykdavo aplankyti šios katedros“, – teigė Dony.
Tuo metu 41-erių Caroline ši katedra buvo tikėjimo simbolis. Iš Strasbūro kilusi moteris tvirtino, kad tai yra Prancūzijos identiteto dalis.
„Tai yra liūdna diena man ir visiems tikintiesiems. Aš praverkiau visą naktį, su tomis pačiomis nuotaikomis ir pabudau“, – teigė Caroline.
Prancūzijos pareigūnai šiuo metu ieško atsakymo, kas sukėlė gaisrą šioje visame pasaulyje žinomoje katedroje, o prancūzai jau vienijasi, kad atstatytų savo kultūros ir identiteto dalį.
Šį rytą dvi turtingiausios Prancūzijos šeimos pažadėjo Paryžiaus Dievo Motinos katedrai atstatyti skirti 300 mln. eurų. Tad tikintieji ir turistai iš viso pasaulio ateityje dar turės progą išvysti šį pasaulio stebuklą.