Danija planuoja išsiųsti iš šalies užsieniečius, jei šie bus nuteisiami kalėti vieniems metams ar ilgiau

2026 m. sausio 30 d. 16:17
Danija išsiųs iš šalies ne Danijos piliečius, kurie už sunkius nusikaltimus nuteisiami kalėti vienus metus ar ilgiau – tai dalis naujų imigracijos politikos griežtinimo priemonių, penktadienį paskelbė vyriausybė.
Daugiau nuotraukų (1)
„Užsieniečiai nusikaltėliai, nuteisti mažiausiai vieniems metams kalėjimo už sunkius nusikaltimus, pavyzdžiui, užpuolimą ir išprievartavimą sunkinančiomis aplinkybėmis, iš principo turėtų būti išsiųsti iš šalies“, – teigiama Imigracijos ministerijos pareiškime.
Pagal dabar galiojančias taisykles išsiuntimas nėra automatinis, nes Danija laikosi tarptautinių konvencijų, ginančių teisę į privatų ir šeimos gyvenimą ir draudžiančių nežmonišką elgesį.
Danija kartu su Jungtine Karalyste neseniai paragino Europą reformuoti Europos žmogaus teisių konvenciją (EŽTK), kuria užtikrinamos pamatinės laisvės.
„Teisinga ir būtina Europos šalims susėsti prie stalo ir pasakyti, kad mes mieliau saugosime savo šalis, o ne nusikaltėlius“, – žurnalistams sakė ministrė pirmininkė Mette Frederiksen.
„Kai buvo rengiamos tarptautinės taisyklės, nemanau, kad kas nors įsivaizdavo, jog kažkas bėgs iš Artimųjų Rytų į geriausią pasaulio šalį ir pradės prievartauti mergaites bei moteris“, – sakė ji.
„Tuo metu buvo visiškai neįsivaizduojama, kad auka taps nusikaltėliu. Ir galiu jus patikinti, kad, deja, daugelis jų tokiais ir tapo“, – sakė ji.
Remiantis Imigracijos ministerijos statistika, apie 70 proc. užsieniečių, nuteistų vienų metų ar ilgesnėmis laisvės atėmimo bausmėmis už sunkius nusikaltimus, buvo išsiųsti iš šalies.
Be to, vyriausybė – teigianti, kad „pabėgėliai Danijoje turi būti laikinai“ – planuoja didinti paskatas savanoriškai grįžti į kilmės šalį ir sugriežtinti taisykles užsieniečiams išvykimo centruose.
Išvykimo centruose užsieniečiai, kurie nesilaikys reikalavimų dėl informacijos apie savo buvimo vietą pateikimo, privalės nešioti elektronines apykojes.
Penktadienį Danija taip pat pareiškė, kad vėl atidarys savo ambasadą Sirijoje ir pradės bendradarbiauti su Afganistanu.
Reformos turėtų įsigalioti gegužės 1 d.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.