Iš F. Merzo – aiškus signalas D. Trumpui dėl NATO

2026 m. balandžio 10 d. 08:07
Lrytas.lt
Donaldui Trumpui paskelbus, kad yra nusivylęs dalimi NATO partnerių, o Baltiesiems Rūmams atskleidus, kad šis su aljanso generaliniu sekretoriumi Marku Rutte planuoja kalbėti apie JAV ateitį organizacijoje, Europa vėl sukluso.
Daugiau nuotraukų (1)
Vokietijos leidinys „Die Welt“ paskelbė, kad Vokietijos kancleris Friedrichas Merzas telefonu bendravo su D. Trumpu.
Nurodoma, kad tarp kitų temų buvo aptariama ir NATO ateitis.
Bet pabrėžiama, kad nebuvo kalbama nei apie JAV pajėgų pasitraukimą iš Vokietijos, nei karinės infrastruktūros naudojimo apribojimus.

R. Kaunas, V. Čmilytė-Nielsen, A. Pocius: ką darysime, jei JAV paliks NATO?

„Mes taip pat aptarėme NATO ateitį. Per pokalbį telefonu jam pasiūliau apie NATO ateitį vėl pakalbėti prieš viršūnių susitikimą Ankaroje birželio pradžioje. Šis aljansas šiuo metu yra būtinas, todėl man svarbus jo išlikimas ir tolesnis vystymas kartu su JAV prezidentu“, – nurodė F. Merzas.
„Der Spiegel“ skelbė, kad NATO generalinis sekretorius M. Rutte Europos vadovams nurodė, kad D. Trumpas tikisi per porą dienų pamatyti įsipareigojimus dėl karo laivų Hormūzo sąsiauryje ar kitų karinių pajėgumų.
Nurodyta, kad politiniai pažadai, kokie skambėjo prieš JAV ir Irano karą, nebėra efektyvūs.
Pasak kelių Europos diplomatų, kurie buvo supažindinti su situacija po M. Rutte susitikimo su D. Trumpu, JAV prezidento reikalavimas yra labiau ultimatumo formos.
Skelbiama, kad ir be Hormūzo sąsiaurio klausimų D. Trumpas NATO partneriams daro didžiulį spaudimą.
Pasak pranešimų JAV žiniasklaidoje, jis jau kaupia jam kare su Iranu padėjusių Europos partnerių sąrašą. Kaip ir sąrašą, kuriame – prieštaraujančios NATO valstybės.
M. Rutte po susitikimo su D. Trumpu pranešė, kad JAV prezidentas yra „aiškiai nusivylęs“ NATO partneriais Europoje, bet atsisakė atskleisti, ar buvo kalbamasi apie JAV ateitį NATO.
Parengta pagal UNIAN informaciją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.