Kariuomenės mokymų bazėje į šiaurės vakarus nuo Minsko vos keli mėnesiai po pašaukimo mirė 21 metų Aliaksandras Koržyčius. Vaikinas ne kartą skundėsi, kad su juo šiurkščiai elgėsi aukštesnio rango kariškiai: artimieji iš A.Koržyčiaus išgirdo, kad kariai reikalavo iš jo pinigų.
Spalio 3 dieną A.Koržyčius aptiktas negyvas kilpoje. Jo kojos buvo surištos batų raišteliais, o ant galvos užmaukšlinti marškinėliai. Baltarusijos tyrimų komitetas skubiai paskelbė, kad jokios nusikalstamos veikos nebuvo, vaikinas esą nusižudė.
Tai Baltarusijoje buvo antras kartas per mažiau nei šešis mėnesius, kai šauktinis aptiktas negyvas kilpoje. Įvykiai šalyje įžiebė diskusiją apie žiaurias naujokų „krikštynas“ – tradiciją, kuri atėjo nuo Sovietų Sąjungos laikų.
„Tyrimo versija, kad jis nusižudė, yra idiotiška. Žmogus, kuris nori pasitraukti iš gyvenimo, nesusiriša kojų ir neužsideda marškinėlių ant galvos“, – tulžį liejo A.Koržyčiaus draugas Sergejus.
O sūnaus netekusi motina Svetlana net susisiekė su Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos atstove spaudai.
Baltarusijoje kilus įsiūčiui dėl įvykių A.Lukašenka ėmėsi veiksmų ir pareiškė, kad asmeniškai prižiūrės A.Koržyčiaus mirties tyrimą.
Spalio 17 dieną Baltarusijos tyrimų komitetas paskelbė, kad aštuoni kariškiai tiriami dėl galimų sąsajų su jaunuolio mirtimi. Du iš jų buvo sulaikyti. Jiems gresia iki 12 metų kalėjimo. Be to, darbo neteko keturi kariuomenės mokymų bazės pareigūnai.
Vienas iš sulaikytųjų yra Arturas Virbalas, kuris turėjo A.Koržyčiaus debetinę kortelę. Kariškio A.Virbalo sutuoktinė aiškino, kad jos vyras nekaltas, o aukšto rango pareigūnai esą rado atpirkimo ožį.
„Jūs puikiai suprantate, kad jie į kalėjimą nepasodins kokio nors pulkininko. Aukšto rango pareigūnai liks visiškai švarūs. Pažįstu savo vyrą, jis sakė, kad jo kariai yra kaip vaikai. Jis jais didžiuojasi ir juos gina“, – teigė A.Virbalo mylimoji.
Šių metų kovo 31 dieną šauktinis Artemas Bastijukas taip pat aptiktas negyvas kilpoje. Jo šeima pasakojo, kad jis buvo engiamas, patyrė smurtą kariuomenėje.
Vaikino šeima du mėnesiai po įvykio nuvyko į Gynybos ministeriją reikalauti teisingumo, tačiau nepaisant pažadų byla buvo nutraukta, jokių veiksmų nesiimta. Byla atnaujinta tik po A.Koržyčiaus mirties, kuri sukėlė Baltarusijoje neįprastą pasipiktinimą valdžia.