Europos čempionate lietuvės neišlaikė persvaros ir kapituliavo prieš Vokietiją

Lietuvos jaunučių merginų (iki 16 metų) rinktinė Europos čempionato antrosiose A grupės rungtynėse penktadienį susitiko su Vokietijos komanda ir pralaimėjo varžovėms 51:60 (12:10, 15:14, 14:17, 10:19). Nesėkmę dar labiau apkartino vienos lyderių Urtės Čižauskaitės rankos trauma.

Lietuvos šešiolikmečių rinktinė nusileido Vokietijai<br>fiba.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2019-08-23 22:42, atnaujinta 2019-08-24 00:03

Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjė vykstančiame turnyre lietuvės išvakarėse laimėjo prieš bendraamžes iš Prancūzijos 66:61.

Viliaus Stanišausko auklėtinės pirmąjį kėlinį pradėjo šauniai ir po dviejų Audronės Zdanevičiūtės tritaškių iš eilės pirmavo (6:0). Lietuvės dar du kartus buvo įgijusios 6 taškų pranašumą (10:4 ir 12:6), bet prasta kova dėl kamuolio po savuoju krepšiu leido varžovėms priartėti – 12:10.

Antrojo ketvirčio pradžioje vokietės trumpam persvėrė santykį (14:13), bet daugiausiai A. Zdanevičiūtės pastangomis (19 tšk.) Lietuvos rinktinė nuolat nežymiai pirmavo (18:14, 21:18, 25:21, 27:22). Kėlinio viduryje rankos traumą patyrė viena mūsiškių lyderių U. Čižauskaitė. Po 20 min. žaidimo komandas skyrė 3 taškai – 27:24.

Trečiajame kėlinyje lietuves į priekį traukė 13-metė talentė Justė Jocytė, bet kiekvieną mūsiškių spurtą (35:31, 36:33) priešininkės neutralizuodavo (39:39, 41:41).

Paskutiniojo ketvirčio pradžioje Lietuvos rinktinė pražiopsojo vokiečių sėkmingą atkarpą 0:6 ir atsiliko (41:47, 45:51). Bandymas vytis (51:54) žlugo dėl nesugriebtų kamuolių (43-65, po savuoju krepšiu – 13-31), klaidų ir netaiklių metimų. Lietuvės patyrė pirmąją nesėkmę – 51:60.

Lietuvos komandai 24 taškus pelnė Audronė Zdanevičiūtė, 15 – Justė Veronika Jocytė.

Kitose A grupės rungtynėse penktadienį prancūzės nepasigailėjo Danijos ekipos 97:29.

Į aštuntfinalį pateks visos A grupės komandos, tačiau užimtoji vieta lems sąlygiškai parankesnę varžovę iš B grupės: Rusiją (2 pergalės ir 0 pralaimėjimų), Italiją (1/1), Suomiją (1/1) ar Vengriją (0/2).

Šeštadienį Lietuvos krepšininkės grupėje dar grumsis su Danijos atstovėmis.

„Nauja diena“: Lietuvos narystės NATO metinės – ar iššūkių daugiau?